Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 645813 razy)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #275 dnia: Lipiec 29, 2015, 14:40:51 »
Ma ktoś z was te opinie związków zawodowych? Rozmawiałem z Panią która brała udział w tych projektach i powiedziała że mieli dużo pomysłów ale KG wszystko ograniczała. Nikt na tych spotkaniach się nie zastanawiał czy strażakowi w czarnym będzie grzać na słońcu czy nie.

Treść pisma wrzuciłem do tego wątku.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #276 dnia: Lipiec 29, 2015, 21:20:43 »
Kolejny wątek gdzie główny nie ma nadzoru nad swoją firmą... Gdzie jego zespół który składał się... Słuchajcie przez 7 lat z przedstawicieli KG i nimi się szczycił. Przypomnę że ONI nie zarabiali w tym czasie średnią w PSP. I tu znowu apeluję do wszystkich...może jak zbierzemy 1000 podpisów potrzebnych do referendum w sprawie odwołania 01.
Ja osobiście zbiorę około 1500

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #277 dnia: Sierpień 01, 2015, 23:43:10 »
Polecam odpowiedź KSP NSZZ Solidarność na temat nowego rozp. mundurowego - http://www.skpnszz.org/downloads/2015r/lipiec/odp_mundur.pdf

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpień 02, 2015, 08:12:45 »

Po pierwsze to dla zaspokojenia mojej (naszej) ciekawości podaj przykład służby innej jak straż noszącej napis STRAŻ,
po drugie jak sam napisałeś pijany strażak to pijany strażak bez względu z jakiej formacji się wywodzi a media podają przykłady wszystkich bez wyjątku.
Wywołany do tablicy ...podaję przykład innej firmy która nosi napis straż .. w kilku  Bankach spóldzielczych widziałem ochroniarzy w czarnych ubrankach zco prawda ze srebrnym  napisem STRAŻ. a ubranka ich w jednym przypadku to z wyglądu nasze sztabówki. Przykładów jest jeszcze kilka wystarczy się dobrze rozejżeć chodząć po mieście ....
 Po drugie media by tak nie pisały gdyby ta rozpoznawalność-rozróżnialność  formacji była widoczna/ OSP a PSP/.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpień 02, 2015, 08:21:33 »
Kolejny wątek gdzie główny nie ma nadzoru nad swoją firmą... Gdzie jego zespół który składał się... Słuchajcie przez 7 lat z przedstawicieli KG i nimi się szczycił. Przypomnę że ONI nie zarabiali w tym czasie średnią w PSP. I tu znowu apeluję do wszystkich...może jak zbierzemy 1000 podpisów potrzebnych do referendum w sprawie odwołania 01.
Ja osobiście zbiorę około 1500
Nie  musisz zbierać podpisów, bo w fromacji mundurowej nie ma demokracji. Takie referendum , czy zbieranie podpisów, nic  z prawnego punktu widzenia by nie dałó bo nie miało by to żadnej mocy prawnej. 
Ale obiecuję Ci , że po październikowych wyborach powinieneś być  usatysfakcjonowany. Nowe władze RP wymienią we wszystkich służbach i resortach kierownictwa  na swoich ludzi. Począwszy od KG a skończywszy pewnie na powiatach.  Ale czy będzie lepiej? Na pewno będzie inaczej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2015, 08:30:22 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #280 dnia: Sierpień 02, 2015, 13:07:12 »
Jak to mówią szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego, ale czas na zmiany jestem ZA zmianą jest ryzyko jest zabawa!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #281 dnia: Sierpień 02, 2015, 16:39:24 »
Najlepsze jest to że my na koszarówkach mamy napis STRAŻ mimo że służą one niemal tylko do przebywania, a sztabówka, w której często jest się w terenie, takowego napisu nie ma  :szalony:

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #282 dnia: Sierpień 02, 2015, 17:59:48 »
(...) a sztabówka, w której często jest się w terenie, takowego napisu nie ma  :szalony:
Fakt, nie ma takiego napisu. Masz za to identyfikator miejscowości i emblemat haftowany na ramię, że o identyfikatorze imiennym haftowanym i pochewkach do pagonów nie wspomnę. Nie zapomnij też, że dopełnieniem KDS jest czapka tzw. "dżokejka".  Dodatkowo w komplecie ubrania KDS jest też kurtka z kapturem wyposażona zarówno w pasy fluorescencyjne, jak i w napis "straż".
Si vis pacem, para bellum

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #283 dnia: Sierpień 02, 2015, 20:25:39 »
Nosisz kurtkę zawsze? a do koszara nie ma emblematu i dystynkcji, emblematu miejscowości o dżokejce nie wspomnę?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #284 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:24:23 »
@madmax29
Chodziło mi o to, że po wymienionych elementach można zidentyfikować formację, którą reprezentujesz.
Może kojarzysz ubrania Oddziałów Prewenci policji, na wzór naszych KDS-ów - jak dla mnie strasznie głupio eygladał taki "czarnuch" z fluorescencyjnym, żółtym tłem i czarnym napisem policja na plecach.
A w kurtce chodzę zawsze, jak jest zimno.
Si vis pacem, para bellum

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #285 dnia: Sierpień 13, 2015, 20:03:31 »
Tak czytam i dochodzę do wniosku że niektórzy chcieli by sie przebierać , a to na deszcz a to na ciepło a to na zimno, Panowie zrzędzicie jak te Baby , porównania do tych do tamtych, jestesmy formacją rozpoznawalną po samochodach, jak jeden z kolegów napisał  że chce na ubraniu Panstwowa Straż Pozarna to smiech mnie ogarnia, STRAŻ nie wystarcza? wstydzicie sie ochotnikow?
to chyba jestescie z duzych miasta i macie ten przywilej że w kazdej chwili Dyżurny może zadysponować jakieś JRG. W rerenie (prowincji) możemy liczyć tylko na OSP i z wspołpracą jest coraz lepiej, bez OSP  nie ma PSP jak ktoś tego nie rozumie nie powinien  być strazakiem , pozatym coraz częściej zawodowcy są też ochotnikami i bez róznicy kto pierwszy dojedzie.
Argumentacja że ochotnicy przynosza wstyd, to ja powiem tak : Strazacy z PSP tez do swietych nie należą wiec zakonczmy glupią argumentacje. To co sie sprawdziło powinno słuzyc jesli coś jest niewygodne należy zmienić, ktos tam pisze o czerwonym kolorze, pomysl kolego jak bedziesz wygladał po powrocie od stodoły 3 bramowej, za chwile beda postulaty że nalezy cześciej wymieniać bo wyglądamy jak brudasy, czarne jest ok,pamietam jak moro nosiłem było bardzo dobre na tamte czasy, dziś strazacy są bardzo dobrze ubrani , wystarczy na bierząco legalizować to co noszone jest niezgodnie z regulaminem a sprawdza się ,(czapki,polary, koszulki idp) nie szukajmy dziury w całym. jak komus goraco w czarnym to znaczy że brak powolania lub zle wybrał zawod.

JRG7

  • Gość
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #286 dnia: Sierpień 13, 2015, 22:46:07 »
... jak jeden z kolegów napisał  że chce na ubraniu Panstwowa Straż Pozarna to smiech mnie ogarnia, STRAŻ nie wystarcza? wstydzicie sie ochotnikow? ...
Tak wstydzę się "czasami" i nie mieszkam w dużym mieście ... jestem STRAŻAKIEM PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ i tak chcę być postrzegany, z OSP mam od długich lat do czynienia i niestety muszę stwierdzić, że festyny/imprezy rodzinne czy msze z jakiejś tam okazji obniżają ich gotowość bojową  :szalony: co w JRG z którym ma do czynienia nie może mieć miejsca.
Konieczna jest segregacja PSP od OSP czy to się komuś podoba czy nie. Ludziom z OSP chwała za to, że są w stanie mimo swoich obowiązków wspomagać PSP - Dzięki wielkie Panowie.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #287 dnia: Sierpień 13, 2015, 23:00:06 »
Segregować, to trzeba takich filozofów jak ty JRG 7...W większości działań OSP nie wspomaga PSP tylko robi robotę, bo PSP dojedzie po 20-30 minutach i za zadanie ma jedynie wypisać kwity...!!! A odnośnie festynów, dożynek, itp. to są to zadania statutowe jednostek OSP, tak jak dla kolegi JRG 7 udział w pokazie sprzętu strażackiego dla dzieci...tak jest było i będzie a naszym zadaniem (i OSP i PSP) jest dbać o dobre imię straży pożarnej w czasie wszelkich działań i incjatyw. :wall:

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #288 dnia: Sierpień 13, 2015, 23:25:03 »
Moderator: proponuję zaprzestać wymianę uprzejmości i wrócić do tematu wątku... chyba, że temat został wyczerpany i należy go zamknąć?

JRG7

  • Gość
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #289 dnia: Sierpień 14, 2015, 00:07:44 »
Janosik Ty chyba ze Słowacji jesteś, że nie rozumiesz co się pisze ... zamienię słowo SEGREGACJA na inne - ODRÓŻNIAJĄCE UBRANIE SPECJALNE/KOSZAROWE koniecznie.

Offline świeży gasior

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #290 dnia: Sierpień 14, 2015, 00:23:44 »
Wydaje mi się, że takie zmiany mogą nie dać dużego efektu ;) Podobnie jak logo PSP  jest używane przez OSP tylko ze zmianą z "Państwowa" na "Ochotnicza".
Jaki jest sens takiego odróżniania w koszarach?
Podczas działań, ustawowo powinna być różnica kolorów hełmów, są różne naszywki, ale na koszarówkach to chyba lekka przesada w złą stronę...

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #291 dnia: Listopad 13, 2015, 13:11:03 »
Czy odchodząca Minister zdążyła podpisać nowe rozporządzenie mundurowe?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #292 dnia: Listopad 13, 2015, 19:53:01 »
Cytuj
Jaki jest sens takiego odróżniania w koszarach
bo strażak OSP nie kisi się w koszarze przez 24 godziny. Zmiana ubrania koszarowego i wprowadzenie innego dla OSP powinno wynikać nie z chęci rozróżniania służb, ale charakteru użytkowania tegoż ubrania.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #293 dnia: Listopad 14, 2015, 10:45:47 »
Ale o czym my tu rozmawiamy... Tak do końca nie zostało jeszcze nic poczynione w tej kwestii a na "fejsbuku" już niektóre OSP szczycą się nowymi "lajonami" w nowych barwach.... patologia...

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #294 dnia: Listopad 14, 2015, 11:34:16 »
Bo OSP może sobie kupić Liona, który obecnie ma i tak nikomu nie potrzebne CNBOP, a który jest jakościowo o cały kosmos lepszym od tego co nosimy obecnie. Widocznie zawodowy strażak, w 40sto milionowym kraju, w samym środku Europy, na dobre ubranie nie zasługuje. I to jest PATOLOGIA. Patologią też jest według mnie to, że zawodowi strażacy są często przeciwnikiem tej zmiany, a wynikającej prawdopodobnie z krańcowo niskiego poziomu wiedzy na temat SOI.
PS. Te ubrania z FB, to nie ubrania koszarowe o jakim jest wątek, tylko specjalne, ale podejrzewam że Lion jest w stanie zaproponować gdyby firma była zainteresowana również koszarówki.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #295 dnia: Listopad 14, 2015, 12:47:16 »
Nie chodzi mi o materiał tylko o kolorystykę.... Obecnie chyba obowiązuje wzór ciemny z dwoma pasami - żółtym i srebrnym. Materiał to rzecz oczywista...  Gdyby była mowa że będziemy przechodzić na różowe to część OSP już by miała różowe... ;)

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #296 dnia: Listopad 14, 2015, 13:56:38 »
Ale o czym my tu rozmawiamy... Tak do końca nie zostało jeszcze nic poczynione w tej kwestii a na "fejsbuku" już niektóre OSP szczycą się nowymi "lajonami" w nowych barwach.... patologia...

Nie chodzi mi o materiał tylko o kolorystykę.... Obecnie chyba obowiązuje wzór ciemny z dwoma pasami - żółtym i srebrnym. Materiał to rzecz oczywista...  Gdyby była mowa że będziemy przechodzić na różowe to część OSP już by miała różowe... ;)

Nie mieszaj wątków. Bieżący wątek dotyczy ubrań koszarowych.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #297 dnia: Listopad 15, 2015, 21:53:14 »
Istniejący regulamin umundurowania ZOSP  w aspekcie statutu wzorcowego OSP dla ubrań specjalnych i innych ŚOI nie jest w żaden sposób wiążący.

Czemu sądzisz że nie jest wiążący ? Elementy regionalne wprowadza się do ubrania wyjściowego, galowego a nie bojowego...

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #298 dnia: Grudzień 01, 2015, 13:45:06 »
A dlaczego nie drescod...dawno nie zaglądałem ale widzę że dyskusje są... 

Bardzo fajne spodnie do koszarówki
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2015, 21:37:43 wysłana przez firestone »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #299 dnia: Grudzień 03, 2015, 22:21:23 »
Skąd to masz?