Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 646047 razy)

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #225 dnia: Maj 04, 2015, 20:49:38 »
Z jakiego materiału polecacie ubrania koszarowe? RIB-STOP, beaver, czy bawełna?
Horpol produkuje własne modele. Czy ktoś już od nich kupił i jest jakiś zadowolony użytkownik? Kto produkuje dobre koszarówki?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #226 dnia: Maj 10, 2015, 22:34:33 »
Cytuj
Nowoczesne umundurowanie
Opracowane przez Polaków mundury, które wraz z wyposażeniem osobistym tworzą wielostopniowy system ochrony przed ogniem i poparzeniami, zdobyły uznanie zagranicznych ekspertów. Dlatego grupa działająca w NATO, która zajmuje się kwestiami umundurowania, spotka się w przyszłym roku w Polsce. Amerykanie zaś zaproponowali już wspólne badania i testy.
Umundurowanie polskich żołnierzy zaprojektowano według wielopoziomowego systemu ochrony NATO. Ma chronić przed zimnem, deszczem, wiatrem i ogniem. Dlatego bielizna, także letnia, będzie się składać z bluzy z długim rękawem i kalesonów. Zostanie uszyta ze specjalnych, oddychających materiałów.
Zanim jednak zagraniczni specjaliści przyjadą do Polski, nasi wojskowi prawdopodobnie wybiorą się z polskimi mundurami do USA. Amerykanie organizują w tym roku badania trudnopalności umundurowania i zaprosili członków grupy CCIEP( Combat Clothing, Individual Equipment and Protection) – do wzięcia w nich udziału. Kilka dni temu weszło w życie rozporządzenie ministra obrony narodowej w sprawie umundurowania oraz wyekwipowania żołnierzy zawodowych i kandydatów na żołnierzy zawodowych.

I niech który powie, że "u nas" się nie da...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 12, 2015, 09:29:37 »
Zdecydowanie polecam pokazać Amerykanom system zapinania występujący w naszych ubraniach specjalnych. Na pewno skorzystają z tego patentu!

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #228 dnia: Maj 15, 2015, 14:33:12 »
To świetnie a czapka....do koszarówki jaka ma być jak do tej pory???  :szalony:

Na 7 urodziny forum mamy niespodziankę.
W imieniu forumowiczów off-służbowo złożyliśmy Panu Komendantowi PSP Wiesławowi Leśniakiewiczowi propozycję nawiązania współpracy. Miło nam było usłyszeć, że po pierwsze Pan Komendant nas czyta, po drugie przyjmuje naszą propozycję wykorzystania forum do usprawnienia przepływu informacji w pionie.

Pilotażowo uruchamiamy temat "Jakie powinny być ubrania koszarowe", ponieważ zdanie strażaków w tej sprawie jest bardzo bliskie Panu Komendantowi, natomiast my możemy na żywym przykładzie zaprezentować potencjał forum.

Nie przedłużając już dalej wstępu - forumowicze, macie możliwość wypowiedzenia się nt. ubrań koszarowych, co zmienić, jakie powinny być, co się sprawdza a co nie. Temat jak nam obiecano, będzie skrupulatnie monitorowany, uwagi zostaną uwzględnione.

Z uwagi na pilotażowy charakter zaznaczam, że temat będzie ściśle moderowany, pozostaną wypowiedzi związane z tematem, zgodne z regulaminem forum. Wszelkie inne będą usuwane.

Przejdźmy do tematu  - forumowicze, jakie powinno być ubranie koszarowe strażaka?
[/quote]

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #229 dnia: Maj 15, 2015, 14:59:45 »
sinobrody <<<,,JAK MA WYGLĄDAĆ KOSZARÓWKA">>>
Myślę że powinno wyglądać przedewszystkim konfortowo dla nas....druga sprawa że na koszarówkę zakładam ubranie bojowe a tam mam dokumenty itd....Ja bym chciał żeby koszarówka choć troche była sportowa czyli bardziej wygodna bo w niej chodzę

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 15, 2015, 15:18:40 »
JEST FAJNE
Tylko ta bluza mało sportowa i bardziej wizytowa (marynarkowa :milcz:) i te kieszenie z przodu spodnie świetne chce je mieć...Myślę że bluza mogła by wyglądać coś na wzór 4F
Dobrze by było gdyby wreszcie ta koszarówka się zmieniła...i nabrała sportowego wyglądu




ubranie koszarowe firmy DEVA[/quote]

Niestety strona internetowa tej firmy jest nieaktywna. Jak wyglądają te koszarówki ?
[/quote]
Wejdź przez przeglądarkę Internet Explorer albo przez Operę.

Edit:
[/quote]

Offline maniera

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #231 dnia: Maj 15, 2015, 22:48:32 »
Wszystko dobrze tylko gdzie te ubrania? Jak czytam forum i wypowiedzi notabli to na zmianę i to nie wiadomo jaką mogą liczyć nasze pra pra wnuki.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #232 dnia: Maj 16, 2015, 06:48:12 »
Cytuj
można z powodzeniem ubierać (jak nakazują prawidła) pod Nomex.
Jakie prawidła? Mógłbyś wskazać jakikolwiek przepis, rozporządzenie, czy rozkaz KG, który nakazuje ubieranie koszarówki pod nomex?
Może i nie ma nic takiego, ale wejdź do komory rozgorzeniowej w nomexie i t-shircie pod spodem. Oparzenia na plecach z pęcherzami gwarantowane.
Byłem , ale w prawdziwym Nomex-ie  a nie w UPS i żadnych poparzeń nie doznałem ...
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #233 dnia: Maj 16, 2015, 08:01:58 »
Może nie powstał jeszcze bo brak nowych lepszych technologicznie materiałów...a może się zastanawiają do jakiego przeznaczenia jest koszarówka MOŻE laicy którzy szyją naszą odzież nie mają pojęcia o przeznaczeniu i dlatego nie wiedzą jak się do tego tematu zabrać...

Offline strazak_Norbert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #234 dnia: Maj 16, 2015, 15:31:05 »
Witam.
Podpowiedź dla osób zainteresowanych lub tworzących nowe umundurowanie.
Niech ktoś zrobi research rozwiązań tego typu ubrań w innych krajach, zestawi je (najlepiej zdjęcia) w tabeli, zrobi dostępną na forum ankietę z możliwością głosowania (konkretnego oceniania konkretnych rozwiązań, modeli, materiałów) i forumowicze rozciężą problem jak ma wyglądać ubrane koszarowe w kilka dni.
Może ktoś z forumowiczów w ramach swoich możliwości/ umiejętności sam zrobi taką ankietę i tym wygłupi osoby które nad koszarówkami pracują nie wiem ile już lat...

A dopóki takowej nie ma to moje zdanie na temat koszarówek:
1. Musi istnieć lekkie ubranie gaśnicze (nie wiem czy jednocześnie ono otrzyma miano nowej koszarówki)
2. Najważniejszy jest DOBRY, NOWOCZESNY materiał. (oddychający, trwały, z trwałym kolorem, i na tyle wygodny żeby móc w nim spędzać 24 godziny)
3. Krój: wygodny i dopasowany. W aktualnych koszarówkach zawsze kurtki są krótkie, że wieje po nerkach za to bardzo obszerne przez co niewygodne. Najgorzej wyglądają osoby szczupłe i wysokie.

Może to na tyle. Pozostali forumowicze pewnie uzupełnią ta wypowiedź.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #235 dnia: Maj 16, 2015, 23:16:33 »
Popieram wszystkie 3 punkty przedmówcy, skoro 01 ma czytać te wypowiedzi, to niech czasami założy zwykły koszar (a nie KDSa) i niech schyli się ku ziemi. Poczuje jak to jest. Często na ćwiczeniach (gdzie nie trzeba używać "nomeksów" widać jak strażakom widać gacie, bo spodnie są do d...y, a o kurtce nie wspominając....
EGO = 1 / wiedza

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #236 dnia: Maj 17, 2015, 09:01:37 »
Wszystko niby ok, tylko LEKKIE UBRANIE RATOWNICZE NIE MOŻE BYĆ TEŻ KOSZARÓWKĄ  :tuba:

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #237 dnia: Maj 17, 2015, 20:29:23 »
Na jakimś pokazie umundurowania służb w tym nas strażaków były pokazane ubrania których nie posiadamy jeszcze...może to była taka prezentacja, może tam była to lekkie ubranie???

http://miedzychod.naszemiasto.pl/artykul/fashion-week-poland-pokaz-umundurowania-sluzb-msw-na-asp-w,3353296,artgal,t,id,tm.html

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #238 dnia: Maj 17, 2015, 23:22:42 »
To jest specjalne lekkie:


Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 18, 2015, 08:40:33 »
A dlaczego ja nie mam takiego lekkiego?

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #240 dnia: Maj 18, 2015, 09:08:28 »
A dlaczego ja nie mam takiego lekkiego?
Bo od pomysłu i wzoru do zatwierdzenia  jego  :wall:, a potem leżakowania wCNBOP  a następnie wdrożenia go do użytkowania mija w PSP zazwyczaj bardzo długi okers czasu. :gwiazdki: Dltago też nie masz i tak szybko mieć nie będziesz takiego ubranka. Na razie powinno Ci wystarczyć ten UPS  z odpinanymi podpinkami  które weszło ostatnio do użytkowania. :straz: :gwiazdki:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 18, 2015, 09:15:31 »
To ta Nasza koszarówka pewnie gdzieś leży za szybką i tylko ją używają do takich pokazów  i tylko nas wkur......ą
To jest ja lizanie loda przez szybkę :gwiazdki:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #242 dnia: Maj 18, 2015, 11:16:03 »
To ta Nasza koszarówka pewnie gdzieś leży za szybką i tylko ją używają do takich pokazów  i tylko nas wkur......ą
To jest ja lizanie loda przez szybkę :gwiazdki:
Musisz nauczyć się cierpliwości i wiedzieć to,  że panująca i wszechobecna biurokracja w wyższych strukturach PSP jest bardzo powolna .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #243 dnia: Maj 18, 2015, 14:54:31 »
Mirek ja dopiero zaczynam...JESTEŚ MOIM WODZEM....PROWADZ :straz: młody nieokrzesany wojownik

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 18, 2015, 16:14:28 »
Nowa czapka do koszarówki ;)


Offline strazak_Norbert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 18, 2015, 17:38:28 »
Oby nie (dotyczy czapki z postu wyżej) a jeśli to była prawda to proponuje więcej napisów STRAŻ i takie śmigiełko na górze :P

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 18, 2015, 18:09:15 »
TAk może i za dużo już tych napisów ale chciałbym zwrócić uwagę jaka jest zasadnicza różnica między tymi czapkami....zdjęciem poniżej....z opisem :szalony:

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 18, 2015, 20:00:23 »
Oby nie (dotyczy czapki z postu wyżej) a jeśli to była prawda to proponuje więcej napisów STRAŻ i takie śmigiełko na górze :P

Patrząc po osobach na zdjęciu to czapka ta jest raczej od nowego wzoru KDSz a nie koszarówki. A tak na marginesie to  kolega wstydzi się formacji w jakiej służy?
Policja też ma z napisami i jakoś nikomu nie przeszkadza
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2015, 21:55:27 wysłana przez strazak998 »

Offline strazak_Norbert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 18, 2015, 22:14:48 »
Ok w sumie macie rację. Nie najlepszym zwyczajem jest heat'ować inne posty. Krój rzeczywiście DUŻO lepszy.
Ale wciąż uważam że nie ma potrzeby na czapce oprócz godła(logo PSP) z przodu robić nadruk z prawej i lewej STRAŻ. I nie dlatego że formacja w której pracuje mi nie odpowiada tylko to jest po prostu zbyt natrętne. Policjanci maja bardziej stonowane kolory więc to nie rzuca się w ogóle w oczy. Jak stanie obok siebie 30 strażaków to nie będzie nic innego widać oprócz tych napisów. Taka moja ocena. Pozdrawiam

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 18, 2015, 22:35:16 »
Widziałem wczoraj z bliska tą czapeczkę :-\ (dobrze że wczoraj!) i jest odblaskowa nawet na boku...
Czapka ta nowa jest bardzo fajna ma coś żółtek na boku i między daszkami...wzorowana na tą wyżej
A czy wiadomo jakiej firmy jest? Gdzie można taką zamówić?