Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 339867 razy)

Offline MagnusFF

• Bywalec
  • *
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #840 dnia: Czerwiec 19, 2020, 13:03:18 »
Wiesz, jest dodatek na zakup brakujących składników umundurowania. Dla niektórych to dziwne ale można za nie kupić właśnie umundurowanie, np wygodne, trwałe spodnie :rofl:
Dla komendanta to ubiorę się nawet w specjalne nich zobaczy jakie mam super ubranie. Zwłaszcza teraz po 10  praniach. Z piachem to ona ma niewiele wspólnego chyba ze to piach płukany wiślany:D

"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline mariuszp

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #841 dnia: Czerwiec 19, 2020, 13:14:31 »
jak bedzie konkretna materiałówka to bez znaczenia kto szyje no chyba że WUS :)

Offline oliwier

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #842 dnia: Czerwiec 19, 2020, 15:54:48 »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline mariuszp

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #843 dnia: Czerwiec 20, 2020, 16:44:07 »
https://www.straz.gov.pl/praca/Komendant_Glowny_Panstwowej_Strazy_Pozarnej_oglasza_nabor
No to widać w KG prace ruszają na całego
niech sie Tomek Krasowski zgłosi :) tylko on emeryt :)

Offline czakson

• Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline zonik

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #845 dnia: Czerwiec 22, 2020, 23:49:23 »
A tak na serio jak zobaczymy nowy wzór to mam nadzieję, że Helikon ma coś podobnego i sobie sam to kupię:)

A teraz zacytuję Komendanta Głównego
[...]Od stażysty do komendanta głównego PSP będziemy wyglądali tak samo. [...]
[...]Wszyscy tak samo elegancko, porządnie, w ubraniach z najlepszych możliwych materiałów.[...]

No szlag mnie trafia jak jest coś robione to po, żeby każdy z nas wyglądał jednakowo, elegancko, a gość pójdzie i kupi sobie coś podobnego.
Zawsze znajdzie się ktoś, kto robi wszystko na opak :)

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #846 dnia: Czerwiec 23, 2020, 06:54:52 »
Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodzil.

Offline MagnusFF

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #847 dnia: Czerwiec 23, 2020, 10:02:34 »
A tak na serio jak zobaczymy nowy wzór to mam nadzieję, że Helikon ma coś podobnego i sobie sam to kupię:)

A teraz zacytuję Komendanta Głównego
[...]Od stażysty do komendanta głównego PSP będziemy wyglądali tak samo. [...]
[...]Wszyscy tak samo elegancko, porządnie, w ubraniach z najlepszych możliwych materiałów.[...]

No szlag mnie trafia jak jest coś robione to po, żeby każdy z nas wyglądał jednakowo, elegancko, a gość pójdzie i kupi sobie coś podobnego.
Zawsze znajdzie się ktoś, kto robi wszystko na opak :)
Ja już cytujesz to całą wypowiedź, tak jak pisałem -  jeżeli nowy wzór będzie wykonany z tak samo "dobrych" jakościowo jak ubranie specjalne które dostałem to wybacz ale wole kupić coś porządnego.

Jest takie powiedzenie chu...owo ale jednakowo. Mamy koszary od Armaniego w kratę i jak się sprawują? Trwałe, estetyczne? A wg. Ciebie powinno być ok każdy ma to samo.
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline ADAM 12

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #848 dnia: Czerwiec 23, 2020, 12:55:01 »
Jeżeli Helikon ma być wyznacznikiem jakości w straży to ja dziękuję.

Offline mariuszp

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #849 dnia: Lipiec 02, 2020, 18:07:27 »
wzory nowych koszrówek poszły do obszycia , pewnie pod koniec lipca zaobaczymy wzory ,

Offline krytyk

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #850 dnia: Lipiec 06, 2020, 21:49:38 »
Jeżeli koszar ma być do wszystkiego i dla wszystkich (łącznie z KG) to mam pewne wątpliwości. W dawnych czasach też wszyscy strażacy mieli ubranie ,,moro". Życie pokazało, że nie ma nic uniwersalnego i dla wszystkich. Obym się mylił.

Offline Spartan998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #851 dnia: Lipiec 07, 2020, 08:21:05 »
Jeżeli koszar ma być do wszystkiego i dla wszystkich (łącznie z KG) to mam pewne wątpliwości. W dawnych czasach też wszyscy strażacy mieli ubranie ,,moro". Życie pokazało, że nie ma nic uniwersalnego i dla wszystkich. Obym się mylił.
...a jeszcze wcześniej wozy bojowe ciągały konie. Masz wymowny nick, ale poczekajmy na efekty. "Łącznie z KG" - mogłoby sugerować, że dla pozostałej braci strażackiej ubranie byłoby za dobre, lub dla pracowników KG za słabe. Poczekajmy.

Offline zero-11

• Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • 84810
« Odpowiedź #852 dnia: Lipiec 07, 2020, 14:48:35 »

Nie będzie czegoś takiego jak koszar. To umundurowanie wcale nie musi być uniwersalne, to po prostu będzie ubranie, w którym będziemy chodzić w pracy, w jednostce rat.-gaś., w komendzie, w biurze.. Nie będziesz w tym jeździł do działań, tak jak robiono w przypadku wspomnianego "moro". Oczywiście ubranie będzie się zużywać w różnych sposób w zależności od miejsca, gdzie będzie noszone. Dlatego przysługiwać będą np. dwie pary spodni. Więc nawet pracując w podziale będziesz miał drugą parę tych samych spodni, by w razie większego zużycia jednego sortu, móc się dobrze zaprezentować w drugim. Poza tym spójrz na inne służby, gdzie takie umundurowania funkcjonują od lat. Policjant na patrol chodzi w tym samym umundurowaniu, w którym jego komendant główny pokazuje się w tv.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline krytyk

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #853 dnia: Lipiec 11, 2020, 17:54:55 »
W czasach odległych na etapie zmiany ,,moro" na pierwsze nomexy znalazłem się w grupie osób z JRG, które miały testować nowe ubrania. Dostarczone przez 4 producentów nomexy bardzo uczciwie użytkowaliśmy na zmianie. Następnie nasi przełożeni zażądali od nas ocen, które również sumienni napisaliśmy. 2 wzory były do d..y. Po jakimś okresie zaczęły wchodzić nowe nomexy, które były identyczne z tymi negatywnie ocenionymi. Później pocztą pantoflową dowiedziałem się, że 01 wtedy KR miał duże problemy, iż wypuścił taką ocenę. ,,Siła" nacisku tych producentów była niesamowita, zmuszano nawet Komendantów do ich zakupów. Czy teraz ,,góra" będzie chciała słuchać ,,dołów" w tej sprawie? Czy będzie tak jak zawsze?