Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 405145 razy)

Offline Romek

• Bywalec
  • *
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #340 dnia: Grudzień 30, 2015, 22:22:56 »
szkoda, że nikt nie pomyślał żeby wrócić do tradycyjnego kroju czapek czyli do rogatywek polowych, to, co proponują w tym rozporządzeniu to jakiś jarmark i tandeta, wizualnie wygląda to źle
łatwiej kijek pocieńkować niż go potem pogrubasić

Offline Ice-Man

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #341 dnia: Grudzień 30, 2015, 22:48:46 »

Ja powtórzę, że wystarczy zaadoptować ten mundur do naszych potrzeb - tzn tkaninę zamiast w moro zabarwić w czarny kolor, wstawić odblaski... Nawet nasz pagon na rzep będzie pasować jak ulał.
Mundur wojskowy wz.2010 jest na prawdę dobrze uszyty, z tkaniny RIP-STOP. Używam go rekreacyjnie do paintballu, ASG i jest świetny. Lekki, wytrzymały, kieszenie pod kątem. Poza tym my, jako służba mundurowa, nie możemy wyglądać ani jak robotnicy (stąd adaptacja ubioru roboczego raczej dobrym pomysłem nie jest) ani jak listonosze (mundur bez odblasków, pagonów etc...)
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline sinobrody

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #342 dnia: Grudzień 30, 2015, 23:03:46 »
szkoda, że nikt nie pomyślał żeby wrócić do tradycyjnego kroju czapek czyli do rogatywek polowych, to, co proponują w tym rozporządzeniu to jakiś jarmark i tandeta, wizualnie wygląda to źle
Jestem jak najbardziej za!!!!!!!!!!! a jeżeli chodzi o koszarówki nie wiem czy jednoczęściowy kombinezon nie byłby dobrym rozwiązaniem.

Offline robn

• Global Moderator
  • *
« Odpowiedź #343 dnia: Grudzień 30, 2015, 23:29:29 »
Jestem jak najbardziej za!!!!!!!!!!! a jeżeli chodzi o koszarówki nie wiem czy jednoczęściowy kombinezon nie byłby dobrym rozwiązaniem.
Byłby supr rozwiązaniem, szczególnie latem przy upale 40 st.C.
Większość zdjęłaby górę i rękawami opasała biodra (coś w rodzaju kaftana bezpieczeństwa u wariatów)  :wall: :wall:
Kombinezon do lekkich działań - ok, do pracy po jednostce - nie....
EGO = 1 / wiedza

Offline Romek

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #344 dnia: Grudzień 31, 2015, 20:37:53 »

nowoczesna rogatywka może wyglądać tak
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10154247_942872185801246_6199188303002038291_n.jpg?oh=4c2a813878e63146765045b470201eb6&oe=570534A4

pomysł z jednoczęściową koszarówką jest zły, bardzo zły
łatwiej kijek pocieńkować niż go potem pogrubasić

Offline Siedem

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #345 dnia: Grudzień 31, 2015, 21:10:22 »
Czy gdzieś można poczytać na temat zakresu stosowania środków ochrony indywidualnej, które jest zamieszczone w projekcie? Może prowadzone są prace w temacie BHP? Martwi sprawa, że projekt nie uwzględnia ubrań grup specjalistycznych? Czy aktualnie, strażacy wykonujący czynności ratownicze, którzy w ramach grupy specjalistycznej używają ubrań, które nie są ujęte w obowiązującym rozporządzeniu o umundurowaniu oraz nie ma o nich wzmianki w przepisach BHP służby strażaków, wykonują swoją pracę na mocy jakichś odrębnych przepisów, które mają uzasadnienie prawne? Patrząc na to z boku to wygląda na samowolkę, żeby nie określić tego rewią mody.

Offline firestone

• Bywalec
  • *
  • MWT0DNEOA
« Odpowiedź #346 dnia: Styczeń 01, 2016, 17:49:33 »
Oczywiście jeżeli chodzi o Ubrania Specjalne Ochronne istnieje szereg przepisów, norm mówiących o tym ile % powierzchni na ubraniu ma mięć odblask srebrny...Nasze ubrania specjalne aby były oddane do użytku najpierw przechodzą szereg testów w instytutach...w polsce jesteśmy od nich zależni ponieważ to instytuty nażucają normy aby maksymalnie poprawić jakość, ochrona ,pracy, tłumaczą to lepszą wydajnością...polecam krótką lekture lin poniżej:
http://archiwum.ciop.pl/1471.html

Offline labedx

• Strażak Sam
  • *
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczynie
« Odpowiedź #347 dnia: Styczeń 01, 2016, 18:17:42 »
Firestone - moim zdaniem problem w tym, że szereg przepisów dot. Środków Ochrony Indywidualnej, które istnieją i co ważniejsze mają sens nas nie dotyczy. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, Dział I,  § 2, pkt 9 wyklucza nas z cywilnych przepisów. Zostaje tylko, bardzo ogólny przepis w naszym rozporządzeniu definiującym ŚOI i nieszczęśliwe - moim zdaniem - Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania, które bardzo nas ogranicza.
Każdy zasługuje na mądrego przełożonego, niektórzy go bezwzględnie potrzebują.

Offline Cieciorka

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #348 dnia: Styczeń 01, 2016, 22:43:13 »

nowoczesna rogatywka może wyglądać tak
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10154247_942872185801246_6199188303002038291_n.jpg?oh=4c2a813878e63146765045b470201eb6&oe=570534A4
Đ

Nie mam pojęcia dlaczego niektórzy tak upierają sie z tą rogatywką do koszarówki. Dawniej sam ją nosiłem do moro i jakoś mi jej nie brakuje. Obecnie używana czapka z daszkiem jest o wiele praktyczniejsza. Nie upodabniajmy naszych ubiorów specjalnych do mudurów wojskowych jak za czasów PRL.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2016, 22:50:21 wysłana przez Cieciorka »

Offline Zbrodniarz

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #349 dnia: Styczeń 05, 2016, 21:01:51 »
Hehe.
Jak podaje serwis Remiza.com nowe rozporządzenie mundurowe zostało wstrzymane :)

Offline Feuerwehrmann

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #351 dnia: Styczeń 05, 2016, 23:02:57 »
Dżokejka jak dla przedszkolaków, nie potrzebne dystynkcje na koszulce, brak odblaskowych pasów na spodniach. Całość zalatuje wzorem policyjnym. Nie podoba mi się.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Porta

• VIP
  • *
  • Zgred
« Odpowiedź #352 dnia: Styczeń 06, 2016, 09:38:06 »
Hehe.
Jak podaje serwis Remiza.com nowe rozporządzenie mundurowe zostało wstrzymane :)

Będziemy informować na bieżąco - mamy dobre źródła informacji.

P.S

Remiza.com.pl - ja nie wiem czemu większość zjada .pl .... Potem mówią, że zagraniczne media! :D
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl

Offline mulat81

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #353 dnia: Styczeń 07, 2016, 22:49:07 »
Dżokejka jak dla przedszkolaków, nie potrzebne dystynkcje na koszulce, brak odblaskowych pasów na spodniach. Całość zalatuje wzorem policyjnym. Nie podoba mi się.
Masz racje jak milicjant, i nie wiem czy to sentyment, ale tez brakuje mi odblasków na  spodniach,  :'(

Offline Zbrodniarz

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #354 dnia: Styczeń 16, 2016, 18:04:05 »

Offline Levy

• Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mackol93

• Bywalec
  • *
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
« Odpowiedź #356 dnia: Styczeń 17, 2016, 18:18:28 »
Ciekawostka.

https://www.youtube.com/watch?v=JNVCdL908ko

Ciekawostka dotycząca czego?
Ten motocyklista (kadr np. z 6:30) ma podobne ciuszki jak te proponowane przez... Pamiętam, że ktoś wrzucał na forum ale nie będę szukał. Niech autor tego wpisu to wytłumaczy :P

Offline firestone

• Bywalec
  • *
  • MWT0DNEOA
« Odpowiedź #357 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:03:29 »
...projekty zostały przeniesione na dyskusje: Nowe ubrania w PSP...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 17:22:48 wysłana przez firestone »

Offline Pułkownik_Moralność

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 11, 2016, 19:07:28 »
Krótkie ad vocem odnośnie projektu nowego rozporządzenia mundurowego. Dlaczego pominięto w nim potrzeby strażaków ze Stanowisk Kierowania ? Pełnienie służby w niewygodnym umundurowaniu służbowym nie jest komfortowe i wiąże się niestety z potrzebą częstej wymiany na nowe. Zimą "gotujemy" się pod krawatami, swetrami i koszulami z długimi rękawami, a latem mamy do dyspozycji koszule z jakiegoś sztucznego materiału. Czy nie można wprowadzić wygodnych spodni z oddychającego materiału i dodać do nich koszulkę polo z pagonami na lato i taką samą koszulkę z długimi rękawami na zimę ? Zapewne nie można, bo potrzeby Dyżurnych i Dyspozytorów  są w PSP całkowicie pomijane.

Online bombeiro

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 11, 2016, 21:21:34 »
bardzo trafna uwaga! Tylko co my możemy? Jedynie napisać tutaj post...