Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 361020 razy)

Offline firestone

• Bywalec
  • *
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #240 dnia: Maj 18, 2015, 08:40:33 »
A dlaczego ja nie mam takiego lekkiego?

Offline mirek1

• Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 18, 2015, 09:08:28 »
A dlaczego ja nie mam takiego lekkiego?
Bo od pomysłu i wzoru do zatwierdzenia  jego  :wall:, a potem leżakowania wCNBOP  a następnie wdrożenia go do użytkowania mija w PSP zazwyczaj bardzo długi okers czasu. :gwiazdki: Dltago też nie masz i tak szybko mieć nie będziesz takiego ubranka. Na razie powinno Ci wystarczyć ten UPS  z odpinanymi podpinkami  które weszło ostatnio do użytkowania. :straz: :gwiazdki:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline firestone

• Bywalec
  • *
  • MWT0DNEOA
« Odpowiedź #242 dnia: Maj 18, 2015, 09:15:31 »
To ta Nasza koszarówka pewnie gdzieś leży za szybką i tylko ją używają do takich pokazów  i tylko nas wkur......ą
To jest ja lizanie loda przez szybkę :gwiazdki:

Offline mirek1

• Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
« Odpowiedź #243 dnia: Maj 18, 2015, 11:16:03 »
To ta Nasza koszarówka pewnie gdzieś leży za szybką i tylko ją używają do takich pokazów  i tylko nas wkur......ą
To jest ja lizanie loda przez szybkę :gwiazdki:
Musisz nauczyć się cierpliwości i wiedzieć to,  że panująca i wszechobecna biurokracja w wyższych strukturach PSP jest bardzo powolna .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline firestone

• Bywalec
  • *
  • MWT0DNEOA
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 18, 2015, 14:54:31 »
Mirek ja dopiero zaczynam...JESTEŚ MOIM WODZEM....PROWADZ :straz: młody nieokrzesany wojownik

Offline Zbrodniarz

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 18, 2015, 16:14:28 »
Nowa czapka do koszarówki ;)

Offline strazak_Norbert

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 18, 2015, 17:38:28 »
Oby nie (dotyczy czapki z postu wyżej) a jeśli to była prawda to proponuje więcej napisów STRAŻ i takie śmigiełko na górze :P

Offline firestone

• Bywalec
  • *
  • MWT0DNEOA
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 18, 2015, 18:09:15 »
TAk może i za dużo już tych napisów ale chciałbym zwrócić uwagę jaka jest zasadnicza różnica między tymi czapkami....zdjęciem poniżej....z opisem :szalony:

Offline strazak998

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 18, 2015, 20:00:23 »
Oby nie (dotyczy czapki z postu wyżej) a jeśli to była prawda to proponuje więcej napisów STRAŻ i takie śmigiełko na górze :P

Patrząc po osobach na zdjęciu to czapka ta jest raczej od nowego wzoru KDSz a nie koszarówki. A tak na marginesie to  kolega wstydzi się formacji w jakiej służy?
Policja też ma z napisami i jakoś nikomu nie przeszkadza
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2015, 21:55:27 wysłana przez strazak998 »

Offline strazak_Norbert

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 18, 2015, 22:14:48 »
Ok w sumie macie rację. Nie najlepszym zwyczajem jest heat'ować inne posty. Krój rzeczywiście DUŻO lepszy.
Ale wciąż uważam że nie ma potrzeby na czapce oprócz godła(logo PSP) z przodu robić nadruk z prawej i lewej STRAŻ. I nie dlatego że formacja w której pracuje mi nie odpowiada tylko to jest po prostu zbyt natrętne. Policjanci maja bardziej stonowane kolory więc to nie rzuca się w ogóle w oczy. Jak stanie obok siebie 30 strażaków to nie będzie nic innego widać oprócz tych napisów. Taka moja ocena. Pozdrawiam

Offline firestone

• Bywalec
  • *
  • MWT0DNEOA
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 18, 2015, 22:35:16 »
Widziałem wczoraj z bliska tą czapeczkę :-\ (dobrze że wczoraj!) i jest odblaskowa nawet na boku...
Czapka ta nowa jest bardzo fajna ma coś żółtek na boku i między daszkami...wzorowana na tą wyżej
A czy wiadomo jakiej firmy jest? Gdzie można taką zamówić?

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwiec 28, 2015, 11:23:02 »
Nie wiem czy jest to ogłupianie na szeroką skalę...człowiek nie może dojść jakie ubrania, kiedy i gdzie wejdą w użytkowanie jednostek.
 .....Komendant Główny poinformował, że na ukończeniu jest proces legislacji dot. umundurowania funkcjonariuszy PSP. W rozporządzeniu zmienia się umundurowanie koszarowe oraz umundurowanie specjalne, które zostało podzielone odpowiednio na ciężkie i lekkie....
http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1889-posiedzenie-zarzadu-2015.html

Offline Zbrodniarz

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #253 dnia: Czerwiec 29, 2015, 15:03:58 »
Ciekawe jak to wygląda pod względem jakości? Widział ktoś na "żywo" te ubranka?

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #254 dnia: Czerwiec 29, 2015, 17:33:57 »
Gów........o... I znowu przy tylu funkcjonariuszach trzeba będzie kilku firm szyjących okaże się że będzie to folia do żywności - nie przepuszczająca powietrza.

Offline Strażak90

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwiec 29, 2015, 17:44:38 »
Ubrania koszarowe swoim krojem przypominają ubrania Policyjne... wiec chyba poszli na łatwiznę i pozmieniali ich ubrania. 

Offline Zbrodniarz

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwiec 29, 2015, 19:18:31 »
Uważam, że na plecach polarów, kurtek i koszulek powinien znaleźć się wyszywany napis PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA. Dotychczasowy napis STRAŻ dla przeciętnego obywatela może kojarzyć się wieloznacznie, bo o jaką Straż tutaj chodzi? Miejską, Wiejską, Gminną czy inną? :)

Offline maniera

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwiec 29, 2015, 19:53:45 »
STRAŻ jest jedna jak chcesz to sobie wyszyj straż z wielkiego miasta!

Offline firek998

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwiec 29, 2015, 19:59:55 »
Uważam, że na plecach polarów, kurtek i koszulek powinien znaleźć się wyszywany napis PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA. Dotychczasowy napis STRAŻ dla przeciętnego obywatela może kojarzyć się wieloznacznie, bo o jaką Straż tutaj chodzi? Miejską, Wiejską, Gminną czy inną? :)

Jestem dokładnie tego samego zdania. Policja ma napis POLICJA, Straż Miejska ma STRAŻ MIEJSKA, tak samo PSP powinien być rozwinięty napis na ubraniach.
http://sklepogniowy.pl/p/112/747/polar-strazacki-panstwowa-straz-pozarna-nr-kat-1661-polary-i-bluzy-wyposazenie-i-umundurowanie-strazaka.html

STRAŻ jest jedna jak chcesz to sobie wyszyj straż z wielkiego miasta!

Nie jest jedna. Jest PSP, jest OSP, jest Straż Miejska, Straż Leśna, Straż Rybacka, itp. Co komu przeszkadzałby napis Państwowa Straż Pożarna? Odróżniałby nas chociażby od OSP.

Offline Ajla

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #259 dnia: Lipiec 03, 2015, 14:47:58 »
Nie widzę żeby w dyskusji pojawił się ten link http://www.zzsflorian.pl/images/aktualnosci/2015/2015_06_27/Proj._Rozp.Umundurowanie_Strazakow.pdf a chyba dotyczy tego co każdego tak bardzo interesuje