Służba > Forum zawodowców

Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/

<< < (339/341) > >>

rafal.bula:

--- Cytat: MIKO w Styczeń 24, 2024, 12:02:16 ---Niema dziś w normatywie odzieży termo aktywnej.

--- Koniec cytatu ---
Jest. Załącznik nr 8 do rozporządzenia mudnurowego.

Basior7776:
Jak tam Wasze ubrania koszarowe? Trafiły do komend kolejne wypusty także coraz więcej użytkowników może wyrazić opinię. Ja używam już ponad rok i pojawiły się u mnie plamy których już nie mogę sprać.

bombeiro:
Wygoda nowego ubrania jak najbardziej na plus. Jednak materiał, który jest zastosowany mógłby być lepszej jakości. Piaskowy koszar z pewnością nie jest tak trwały jak KDS i na pewno nie wytrzyma tyle lat. Na żółtym robią się takie kuleczki materiału, szczególnie przy kołnierzu bluzy. Zdarzyło się też odklejenie rzepu podczas prania. Kołnierzyk bardzo szybko się brudzi, mimo dość regularnego prania. Kurtka może ładnie się prezentuje ale nawet z bluzą i polarem jest w niej po prostu zimno. Btw - posiadam kurtkę bez podpinki, ktoś wie jak wygląda sprawa dokupienia podpinki ?

Ogólnie nowe ubranie ma bardzo dużo plusów i zalet, jednak z pewnością wymaga dopracowania i ulepszenia.

in_flames:
U mnie niestety jest tak samo. Do tego dochodzą różnice w odcieniach koszul i spodni. Częściej chodzę w spodniach i bluzie,niż w koszuli. Koszula tylko jak muszę. Powinny to być całkowicie osobne dwa komplety, tak jak to było z KDSem i służbowym. Teraz jak trzeba ubrać koszulę do spodni pranych częściej, nie wygląda to niestety tak jak powinno. Nie wspominam o plamach, których nie da się doprać, a oleju w tym nie wymieniałem, ani nawet żarówki w pojeździe.

Basior7776:
Mi została na spodniach szara plamka po otarciu się o dyszel przyczepy od agregatu pompowego. Dyszel był posmarowany smarem. Doszły jeszcze do tego plamki powstałe przy przygotowaniu posiłku na służbie. Te uwagi o który u góry piszecie u mnie też występują czyli mechacenie w miejscach szczególnie ocieranych, szczególnie brudny kołnierz i odbarwienie spodni po wielu praniach w stosunku do koszul. Piorę zgodnie z metką i zauważyłem że napisy na plecach zaczęły się odklejać. Tragedii nie ma ale pewnie po następnym praniu będzie gorzej. Nie szukałem w przepisach ale może ktoś zna odpowiedź i szybko przytoczy.
Czy elementy nowego umundurowania służbowego kupujemy z mundurówki czy po zużyciu/zniszczeniu otrzymamy nowe od "państwa"?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej