Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 653904 razy)

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1550 dnia: Luty 17, 2023, 11:01:19 »
Skoro jest tutaj przedstawiciel decydentów to zapytam.
Dlaczego nie stworzono kilku wzorów nowych ubrań w różnych kolorach i nie rozesłano w teren np na rok po czym poproszono o zwrot i ocenie stanu? Skoro będzie coś się kupować za grube miliony to warto przyłożyć się do tego. Nawet w którymś z archiwalnym numerze przeglądu był artykuł  o wybraniu nowych ubrań specjalnych dla strażaków z jednego niemieckiego miasta. Opisano w nim ,że wybrano ubrania z kurtkami 3/4 i krótszymi. Materiały pbi,nomex. Rozesłano je na jednostki, po kilku miesiącach  użytkownicy dostali kolejny krój itd. Trwało to około dwóch lat,porównano efekty ,stan ubrań dodano także opinie strażaków, którzy mogli popracować w różnych ubraniach i tak o to wybrano najlepszy produkt .

Na potwierdzenie
https://www.ppoz.pl/czytelnia/za-granica/Hanowerski-szyk/idn:1338
WItam
ALe Pan pisze o ubraniu specjalnym i za wzór podaje Niemcy !!  Przepraszam ale nie zgodzę się z takim podejściem. NIemiecka straz pożarna jest inaczej zorganizowana i finansowana. Nasz Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy jest zdecydowanie lepszy - jeśli nie najlepszy na świecie  ^_^. Prawdę mówiąc przedstawiciele Niemiec gdy są w Polsce (KG PSP) podpytują i wręcz zazdroszczą tak zorganizowanego systemu ratowniczego.
Jeśli chodzi o wybór ubrania specjalnego dla PSP - to nie wiem czy Pan wie ale był projekt NCBIR, który właśnie wypracował dzisiaj użytkowany model w PSP. Następnie projekt z prawami własności został przejęty przez Komendanta Głównego PSP.
Co do ubrania służbowego pisałem już wcześniej.
Pozdrawiam

Pokazałem tylko proces testowania i wyboru rozwiązań!  Proszę czytać ze zrozumieniem. Zadałem konkretne pytanie. Dlaczego kilka wzorów w różnych kolorach nie zostało stworzonych i rozesłanych na rzetelne ,podkreślam rzetelne testy? Proszę nie odwracać kota ogonem ,bo w  swoim zapytaniu nie odniosłem się do funkcjonowania ksrg i porównania systemu z niemieckim.  Kupujemy coś za miliony ,a nie potrafimy tego nawet porządnie przetestować. Zapytam po raz kolejny i może tym razem dostanę odpowiedź na temat. Dlaczego nie opracowano kilka wzorów w różnych kolorach nowego umundurowania służbowego i nie rozesłano na testy po czym nastapilbym zwrot I ocena  ubrań. ? Skoro w perspektywie jest użytkowanie nowego umundurowania służbowego przez następne naście lat i koszty są ogromne to dlaczego robimy to po łebkach ?

Witam
Opisałem już Panu jak to zrobiliśmy, wybraliśmy i testowaliśmy. Wiem, że Pan zrobił by to lepiej, sprawniej i zapewne taniej. Uważam jednak, że nasz wybór został dokonany optymalnie i poprawnie.
Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1551 dnia: Luty 17, 2023, 11:24:28 »
Skoro jest tutaj przedstawiciel decydentów to zapytam.
Dlaczego nie stworzono kilku wzorów nowych ubrań w różnych kolorach i nie rozesłano w teren np na rok po czym poproszono o zwrot i ocenie stanu? Skoro będzie coś się kupować za grube miliony to warto przyłożyć się do tego. Nawet w którymś z archiwalnym numerze przeglądu był artykuł  o wybraniu nowych ubrań specjalnych dla strażaków z jednego niemieckiego miasta. Opisano w nim ,że wybrano ubrania z kurtkami 3/4 i krótszymi. Materiały pbi,nomex. Rozesłano je na jednostki, po kilku miesiącach  użytkownicy dostali kolejny krój itd. Trwało to około dwóch lat,porównano efekty ,stan ubrań dodano także opinie strażaków, którzy mogli popracować w różnych ubraniach i tak o to wybrano najlepszy produkt .

Na potwierdzenie
https://www.ppoz.pl/czytelnia/za-granica/Hanowerski-szyk/idn:1338
WItam
ALe Pan pisze o ubraniu specjalnym i za wzór podaje Niemcy !!  Przepraszam ale nie zgodzę się z takim podejściem. NIemiecka straz pożarna jest inaczej zorganizowana i finansowana. Nasz Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy jest zdecydowanie lepszy - jeśli nie najlepszy na świecie  ^_^. Prawdę mówiąc przedstawiciele Niemiec gdy są w Polsce (KG PSP) podpytują i wręcz zazdroszczą tak zorganizowanego systemu ratowniczego.
Jeśli chodzi o wybór ubrania specjalnego dla PSP - to nie wiem czy Pan wie ale był projekt NCBIR, który właśnie wypracował dzisiaj użytkowany model w PSP. Następnie projekt z prawami własności został przejęty przez Komendanta Głównego PSP.
Co do ubrania służbowego pisałem już wcześniej.
Pozdrawiam

Pokazałem tylko proces testowania i wyboru rozwiązań!  Proszę czytać ze zrozumieniem. Zadałem konkretne pytanie. Dlaczego kilka wzorów w różnych kolorach nie zostało stworzonych i rozesłanych na rzetelne ,podkreślam rzetelne testy? Proszę nie odwracać kota ogonem ,bo w  swoim zapytaniu nie odniosłem się do funkcjonowania ksrg i porównania systemu z niemieckim.  Kupujemy coś za miliony ,a nie potrafimy tego nawet porządnie przetestować. Zapytam po raz kolejny i może tym razem dostanę odpowiedź na temat. Dlaczego nie opracowano kilka wzorów w różnych kolorach nowego umundurowania służbowego i nie rozesłano na testy po czym nastapilbym zwrot I ocena  ubrań. ? Skoro w perspektywie jest użytkowanie nowego umundurowania służbowego przez następne naście lat i koszty są ogromne to dlaczego robimy to po łebkach ?

Witam
Opisałem już Panu jak to zrobiliśmy, wybraliśmy i testowaliśmy. Wiem, że Pan zrobił by to lepiej, sprawniej i zapewne taniej. Uważam jednak, że nasz wybór został dokonany optymalnie i poprawnie.
Pozdrawiam

Przeczytałem wypowiedzi Pana odnośnie ubrania służbowego.  W żadnym nie było konkretnej odpowiedzi dlaczego jest kolor piaskowy i nie było np.granatowego. nie było.dlaczego? Nie bo nie? Dlaczego nie opracowano kilku wzorów w kilku kolorach.? Najlepszej jakości materiały? Możliwe, ale np nadruki kiepskiej jakości. Na plecach napisy już wytarte. Zjazd po ześlizgu i ubranie piaskowe już widocznie brudne. Skoro zastępca kg wie ,że zrobiłbym to lepiej i taniej to albo wróżbita, albo foch. Nadal brak rzeczowych konkretnych odpowiedzi. I żeby nie było. Nie jestem przeciwnikiem wymiany ubrań,ale można by to zrobić porządniej. Nie było żadnej porównawczej alternatywy.

pompierman

  • Gość
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1552 dnia: Luty 17, 2023, 11:41:18 »
Może nie ten wątek,  ale zapytam Pana Komendanta...
Co z odzieżą/bielizną barierową, termoatywną pod ubranie specjalne ? W mojej KM dosłownie garstka osob takowe otrzymało przy zmianie ubrań na nowe, pytanie kiedy dostaną pozostałe osoby, usłyszeliśmy,  że nie będzie bo jest niepotrzebne, a jak chcemy coś nosić to mamy koszarówki. Nie takie bylo założenie wprowadzając nowy wzór US , a producent np. Ballyclare zaleca ubrania termo pod ich ubraniem.  Nie wspomnę,  że o wiele łatwiej i bardziej komfortowo jest pracować w takowej odzieży

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1553 dnia: Luty 17, 2023, 12:11:53 »
Może nie ten wątek,  ale zapytam Pana Komendanta...
Co z odzieżą/bielizną barierową, termoatywną pod ubranie specjalne ? W mojej KM dosłownie garstka osob takowe otrzymało przy zmianie ubrań na nowe, pytanie kiedy dostaną pozostałe osoby, usłyszeliśmy,  że nie będzie bo jest niepotrzebne, a jak chcemy coś nosić to mamy koszarówki. Nie takie bylo założenie wprowadzając nowy wzór US , a producent np. Ballyclare zaleca ubrania termo pod ich ubraniem.  Nie wspomnę,  że o wiele łatwiej i bardziej komfortowo jest pracować w takowej odzieży
Witam
W nowym rozporządzeniu jest przewidziana odzież termoaktywna i komendanci mogę (a w zasadzie powinni) ją kupować dla strażaków. Niedopuszczalne jest noszenie koszarówki pod US. Cały czas o tym mówimy i powtarzamy na wszystkich spotkaniach. Obiecuję, że ponownie poruszę temat na najbliższym spotkaniu z komendantami.

Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1554 dnia: Luty 17, 2023, 12:28:40 »
Jużniestazysta jak nie masz ochoty nosić nowego ubrania koszarowego to możesz jeszcze długo nosić stare. Czytając twoje posty widzę ze mało się tobie podoba w naszej firmie, moze czas pójść inna droga życiowa. Weryfikacja na stażu była chyba dość powierzchowna…. Zdrówka

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1555 dnia: Luty 17, 2023, 12:51:47 »
Jużniestazysta jak nie masz ochoty nosić nowego ubrania koszarowego to możesz jeszcze długo nosić stare. Czytając twoje posty widzę ze mało się tobie podoba w naszej firmie, moze czas pójść inna droga życiowa. Weryfikacja na stażu była chyba dość powierzchowna…. Zdrówka

Tak mało mi się podoba. Bo ta formacja na każdym kroku pokazuje ,że Ci na dole liczą się najmniej. Jest mega wiele kwestii ,które wkurzają. Chwalimy się ,że nasz system podglądają za granicą,by za chwilę na stronie PSP udostępniać link do zbiórki strażaka chorego na nowotwór i nie jest złe, że się udostępnia, ale wręcz  ubliżający jest fakt ,że strażak musi żebrać o pomoc . Dlaczego do dziś nasz system zrobi wszystko ,żeby tylko udowodnić iż nowotwór to nie choroba zawodowa,a nie ma jasnego stanowiska KG ,że tak nie powinno być? Jest wiele rzeczy ,które mnie wkurzają,a z drugiej Widzę,że marnotrawimy kasę wydając na łapu capu lub bez sensu.  A co do koszarowego. Będę chodził to co mi dadzą ,czy mi się podoba ,czy nie. W myśl zasady ,że trzeba robić tym co jest ,bo nie ma się na to kompletnie wpływu.
Nie będę wypisywał więcej przykładów, bo znów moderator upomni ,że nie na temat.

Zapytałem krótko. Dlaczego odrzucono ciemniejsze kolory i wybrano bezkrytycznie piaskowy?

« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2023, 12:58:13 wysłana przez Juzniestazysta »

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1556 dnia: Luty 17, 2023, 13:01:32 »
Jużniestazysta jak nie masz ochoty nosić nowego ubrania koszarowego to możesz jeszcze długo nosić stare. Czytając twoje posty widzę ze mało się tobie podoba w naszej firmie, moze czas pójść inna droga życiowa. Weryfikacja na stażu była chyba dość powierzchowna…. Zdrówka

Tak mało mi się podoba. Bo ta formacja na każdym kroku pokazuje ,że Ci na dole liczą się najmniej. Jest mega wiele kwestii ,które wkurzają. Chwalimy się ,że nasz system podglądają za granicą,by za chwilę na stronie PSP udostępniać link do zbiórki strażaka chorego na nowotwór i nie jest złe, że się udostępnia, ale wręcz  ubliżający jest fakt ,że strażak musi żebrać o pomoc . Dlaczego do dziś nasz system zrobi wszystko ,żeby tylko udowodnić iż nowotwór to nie choroba zawodowa,a nie ma jasnego stanowiska KG ,że tak nie powinno być? Jest wiele rzeczy ,które mnie wkurzają,a z drugiej Widzę,że marnotrawimy kasę wydając na łapu capu lub bez sensu.  A co do koszarowego. Będę chodził to co mi dadzą ,czy mi się podoba ,czy nie. W myśl zasady ,że trzeba robić tym co jest ,bo nie ma się na to kompletnie wpływu.
Nie będę wypisywał więcej przykładów, bo znów moderator upomni ,że nie na temat.

Zapytałem krótko. Dlaczego odrzucono ciemniejsze kolory i wybrano bezkrytycznie piaskowy?

Zostawię to bez komentarza. Mam nadziej, ze takie osoby w PSP to pojedyncze przypadki.
Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1557 dnia: Luty 17, 2023, 13:07:58 »
Jużniestazysta jak nie masz ochoty nosić nowego ubrania koszarowego to możesz jeszcze długo nosić stare. Czytając twoje posty widzę ze mało się tobie podoba w naszej firmie, moze czas pójść inna droga życiowa. Weryfikacja na stażu była chyba dość powierzchowna…. Zdrówka

Tak mało mi się podoba. Bo ta formacja na każdym kroku pokazuje ,że Ci na dole liczą się najmniej. Jest mega wiele kwestii ,które wkurzają. Chwalimy się ,że nasz system podglądają za granicą,by za chwilę na stronie PSP udostępniać link do zbiórki strażaka chorego na nowotwór i nie jest złe, że się udostępnia, ale wręcz  ubliżający jest fakt ,że strażak musi żebrać o pomoc . Dlaczego do dziś nasz system zrobi wszystko ,żeby tylko udowodnić iż nowotwór to nie choroba zawodowa,a nie ma jasnego stanowiska KG ,że tak nie powinno być? Jest wiele rzeczy ,które mnie wkurzają,a z drugiej Widzę,że marnotrawimy kasę wydając na łapu capu lub bez sensu.  A co do koszarowego. Będę chodził to co mi dadzą ,czy mi się podoba ,czy nie. W myśl zasady ,że trzeba robić tym co jest ,bo nie ma się na to kompletnie wpływu.
Nie będę wypisywał więcej przykładów, bo znów moderator upomni ,że nie na temat.

Zapytałem krótko. Dlaczego odrzucono ciemniejsze kolory i wybrano bezkrytycznie piaskowy?

Zostawię to bez komentarza. Mam nadziej, ze takie osoby w PSP to pojedyncze przypadki.
Pozdrawiam

Pozdrawiam,bo widzę, że nawet zadając konkretne pytanie na temat ubrania zamiast odpowiedzi otrzyma się teksty ,że człowiek nie nadaje się do służby, bo ma czelność mieć inne zdanie niż przełożony.  Lepsze ,gorsze,ale inne.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1558 dnia: Luty 17, 2023, 13:29:53 »
Każdy ma możliwość wyrażenia swojej opinii na dany temat. Jak widać nowe ubrania nie są idealne, nie są też najgorsze, ale jak widać użytkowanie ubrań już uwidacznia pewne ich bolączki, których nie było przy obecnym wzorze. Patrząc na naszych sąsiadów, to wszyscy mają czerń lub granat, u nas wybrano taki, a nie inny kolor więc zobaczymy co jest lepsze w codziennym użytkowaniu.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1559 dnia: Luty 17, 2023, 13:30:56 »
Juzniestazysta. Jak już zdecydujesz się zastać w psp to może kiedyś zostaniesz kg i wtedy zrobisz z naszej formacji miodem i mlekiem płynący raj na ziemi i każdemu dogodzisz w jego wymaganiach…. Jeśli jesteś taki bystry i dobry są nabory w kg możesz się zgłosić w logistyce są miejsca. Miłego weekendu

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1560 dnia: Luty 17, 2023, 14:35:10 »
Juzniestazysta. Jak już zdecydujesz się zastać w psp to może kiedyś zostaniesz kg i wtedy zrobisz z naszej formacji miodem i mlekiem płynący raj na ziemi i każdemu dogodzisz w jego wymaganiach…. Jeśli jesteś taki bystry i dobry są nabory w kg możesz się zgłosić w logistyce są miejsca. Miłego weekendu

Serio to wasze odpowiedzi na konstruktywną rozmowę z argumentami ? To trochę betonowy poziom. Jest źle, ale po co coś zmieniać i działać w tym zakresie...jest mnóstwo patologii na każdym poziomie . Czyli nie warto dociekać rzetelnej odpowiedzi.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1561 dnia: Luty 17, 2023, 14:47:35 »
Tak serio. Wez coś człowieku ogarnij zrób, podejmij wyzwanie a potem dyskutuj. Patologia …zadaj sobie fundamentalne pytanie po co nadal jesteś w tej patologii. Idz tam gdzie jej nie ma … nikt na sile ciebie tu nie trzyma. 🚒🇵🇱✌🏻👍🏻

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1562 dnia: Luty 17, 2023, 16:05:28 »
Panowie Komendanci i inni uczestnicy forum. Po co te sprzeczki?
Jeśli mogę to kilka słów ode mnie:
1. Ubrania wygodne, bez porównania z czarnym KDS, chociaż sprawiają wrażenie "slabego" materiału.
2. Po wypraniu, mam wrażenie że trochę się rozjaśniły. Na szczęście wklejanki są całe.
3. Kurtka i spodnie nie spełniają swojej funkcji. W tym ubraniu jest po prostu zimno, bardzo zimno.
4. Polar - rewelacja
5. Aż się prosiło jakaś bluze/kurtkę softshell.
6. Ubranie niestety się gniecie i widać wgniotki po pracy biurowej - u nas hula żelazko  :gwiazdki:
7. Koszuli jeszcze nie mam.
8. Krój: słyszałem opinie że po jakiego.. tyle kieszeni, ale dla mnie ok. Nie przeszkadza.
9. Dochodzimy do koloru:
- kompletnie nie praktyczny i w mojej subiektywnej ocenie po prostu brzydki. Nie praktyczny do prowadzenia działań operacyjnych, dzialan kontrolno rozpoznawczych na obiektach, nie wyobrażam sobie zawodów osp i końcowych zdjęć gdzie nogawki będą brudne. Trzeba uważać gdzie się siada. Brak jakiś kontrastów. Od góry do dołu wyglądamy tak samo. Jeszcze spodnie i polar jakoś daje rade. Jest w nich zimno, a ubieranie się na cebulkę z polarem, który z reguły nie przepuszcza powietrza nie jest najlepszym pomysłem. "Na miescie" się z nas śmieją i pytają kto was tak ubrał. Spolecznie stracilismy ubiorem. Nie bylem fanem kds-ow, szczegolnie latem, ale mualy to cos i jakos wygladaly i byly przede wszystkim praktyczne - woda, niekontrolowane obrudzenia nie byly problemem. Podkreślam - to moje subiektywne odczucia biurowego i odczucia jak nas odbiera nasza lokalna społeczność.
Zrobiliśmy akcje kampanii nowych ubrań w mieście. Posypało się od komentarzy i to przykrych...

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1563 dnia: Luty 17, 2023, 16:17:43 »
Oczywiście każdy ma inne odczucia co do nowych ubrań i ich koloru ale z jednym się nie mogę zgodzić ze nas wyśmiewają itp itd … raczej wprost przeciwnie wiele pozytywnych uwag … czas i historia oceni kto miał racje

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1564 dnia: Luty 17, 2023, 18:43:09 »
Czasy nowe będą takie, że historia niczego nie będzie oceniać ani sądzić....
Po prostu każdy się przyzwyczai albo zapomni,
sorry za offtop

Wracając do rzeczywistości:
Policja i inne służby co pewien czas zmieniają umundurowanie - rozporządzenie nie jest na wieki, więc ktoś kiedyś też będzie je analizował.
Może powstałaby gdzieś jakaś odgórnie moderowana "chmura" z uwagami np zbieranymi raz do roku (w postaci ankiety) gdzie użytkownicy się wypowiedzą (wypunktują) plusy i minusy....
Ubrania dopiero co dostaliśmy w KP więc czas na rzeczywiste testy ubrań.


@pb (dwa posty niżej) - bardzo słuszna uwaga!!!
domniemam, ze komendy wcześniej testujące ubrania mogły też tak robić.  :szalony: :szalony: :szalony:

Osobiście też już te ciuchy mam (w większości asortymentu - i w większości na plus - ilość kieszeni, krój - no tutaj to 95 % mojego zadowolenia dla spodni) półbuty bym dał na codzień bardziej w formie przewiewnej (coś jak addi...as terrex)
resztę ?- zobaczymy po wielu praniach, dniach noszenia, lecie... pogodzie deszczowej...
tutaj właśnie jest miejsce do właściwych ANONIMOWYCH i RZETELNYCH testów
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2023, 21:37:23 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1565 dnia: Luty 17, 2023, 20:13:13 »
Słusznie warto zbierać info o nowym sorcie. W razie potrzeby będziemy zmieniać poprawiać tak żeby jak najlepsze dla strażaków. Taka idea przyświecała od samego początku tym zmianom. :-)
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2023, 20:21:28 wysłana przez Butel »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1566 dnia: Luty 17, 2023, 21:16:21 »
Tylko trzeba wymyśleć w jaki sposób zebrać rzetelne informacje w sposób całkowicie zanonimizowany.
Jeśli informacja zwrotna będzie szła z poszczególnych kp/km z podpisem 01 to znając życie ja już dziś mogę Panu komendantowi powiedzieć że zadowolenie będzie na poziomie około 110%.
Niestety z przykrością muszę stwierdzić iż przez lata obserwuje coraz większą skłonność komendantów do odsyłania informacji, pism , zestawień w których przysłowiowa trawa niezależnie od pory roku zawsze jest zielona.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1567 dnia: Luty 18, 2023, 00:13:13 »
Wklejane napisy - porażka. Po kilku tygodniach użytkowania odklejają się.

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1568 dnia: Luty 18, 2023, 06:49:43 »
Racja po kilku praniach na plecach nie będzie żadnego napisu.

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1569 dnia: Luty 18, 2023, 13:36:03 »
Wzór jest zaakceptowany i na dzień dzisiejszy nic z tym nie zrobimy. Taki jest i tak ma być podobnie jak z legitymacjami.

Skąd to poruszenie na forum? Zastanawiał się ktoś o co chodzi? Ja się zastanowiłem i wyciągnąłem z tego wnioski. Czy słuszne? Sami ocenicie.

Na forum jest poruszenie spore. Dawno tak nie było. Kilka tematów dotyczących zmian w PSP jest codziennie komentowanych od jakiegoś czasu. No i bardzo dobrze, bo to tylko oznacza, że się coś dzieje w naszej formacji. Warte podkreślenia jest to, że tylko najbardziej zaangażowani są na tym forum. Nadal wielu jest takich, którzy nie interesują się zbytnio służbą. Uważają, że co będzie to będzie i nie wnikają w to. Na tym forum natomiast są ludzie, którzy się angażują. Chcą zmian na lepsze. Wielu z tych ludzi naprawdę jest specjalistami w wielu dziedzinach i nieraz się o tym mogłem przekonać za co dziękuję.

Największym problemem ostatnich reform jest brak szerokich konsultacji ostatnich zmian. Ani kolor, ani krój, nowych ubran, ani wzor legitymacji nie były zbyt szeroko konsultowane w naszym środowisku. Nie każdy mógł się wypowiedzieć, nie każdy dostał projekt do ręki. Ja nie mogłem. Nikt mi nie dał takiej szansy. Właśnie z tego forum dowiedziałem się o planowanych zmianach.

W dzisiejszych czasach chyba nie ma problemu stworzyć ankietę wśród funkcjonariuszy i zapytać ich o zdanie w danym temacie. Dzięki temu każdy mógłby się wypowiedzieć co do koloru, materiału, kroju itp. Oczywiście udział w ankiecie musiałby być dobrowolny, a nie przymusowy, bo wielu funkcjonariuszom niestety jest obojętne jak będą wyglądać ich ubrania, legitymacje itp. To co już wcześniej napisano - anonimowość też jest kluczowa. Wielu nie napisze tego co naprawdę myśli, tylko napisze to co przełożeni chcą usłyszeć, a chyba nie o to nam WSZYSTKIM chodzi?
Gdyby tak postąpiono to już na samym początku, na etapie projektowania powołany zespół wiedziałby jakie są oczekiwania funkcjonariuszy przeróżnych szczebli. Wtedy po dokonanej analizie przeprowadzonej ankiety można byłoby przygotować kilka wariantów i znowu poddać pod ankietę czy jeszcze coś zmienić, czy coś poprawić.

Jesteśmy formacja mundurową. Wielu z nas bardzo się utożsamia ze służbą. 30 lat temu było inaczej. Nie było Internetu, a i funkcjonariusze mieli trochę inne podejście do służby.

Panowie Komendanci! Wielu z nas jest wykształconych, nie tak jak kiedyś. Wielu z nas jest zaangażowanych w służbę bardziej niż chyba powinno. Wielu z nas nie traktuje PSP tylko jako pracy. Wielu z nas szkoli się poza służbą, żeby pogłębiać swoją wiedzę, żeby być jeszcze lepszym. Dla wielu z nas to coś więcej niż zwykła praca.

Zmieniacie formacje, robicie reformy, nowe sorty, legitymacje. Podjęliście się w KG wielu zmian. Moim zdaniem w krótkim czasie naprawdę osiągnęliście dużo dla naszej formacji i za to dziękuję! Chciałbym jednak w swoim imieniu i czytając posty myślę, że nie tylko w swoim, żebyście Panowie dali nam mozliwosc wypowiedzenia się, żebyście w mniejszym lub większym stopniu brali nasze zdanie, nasze sugestie pod uwagę przy kolejnych reformach. Po prostu dajcie nam się wypowiedzieć przy następnych reformach - tylko tyle. Wielu niepotrzebnych dziś pytań można było uniknąć, kilka rzeczy można było poprawić co dałoby dużo lepszy efekt końcowy. Oczywiście, że nie dogodzimy każdemu. Nie jest to możliwe, ale WSPÓLNIE możemy osiągnąć jeszcze więcej. My też chcemy zmieniać formację na lepsze i proszę weźcie to Panowie pod uwagę następnym razem.

A i szanuję, że jawnie włączyliście się Panowie do dyskusji. Czy to dobrze czy źle, nie mnie to oceniać, ale dzięki temu na kilka pytań zostały udzielone odpowiedzi z prwnego źródła, a nie znowu domysły i spekulacje.

Pozdrawiam i życzę spokojnego weekendu!
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2023, 14:27:42 wysłana przez strazak ochotnik »
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1570 dnia: Luty 21, 2023, 15:51:21 »
Czy to prawda ze jest zalecenie KW że ubrania które poszły do KP i dla strażaka ktory miał je dostać są za duże lub za małe to nie można ich odmienić?

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1571 dnia: Luty 21, 2023, 16:42:03 »
Jeśli nie jesteś w stanie się zamienić z nikim w województwa na wojewódzkim targu to.... ma nosić bo to że wpisał źle w tabelkę swoje wymiary to nie wina producenta 😎 (nikt nie założył że producent może się pomylić w wymiarach).
"Nosić i nie marudzic"  :gwiazdki: :straz:

Offline keraj998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1572 dnia: Luty 21, 2023, 16:45:29 »
W mojej komendzie kilka osób ma problemy z rozmiarówką, co innego było zmierzone, a co innego otrzymali: jeden musi przytyć w pasie 10 cm, a inny i tu najlepsze urosnąć 20 cm. Dystrybucja na poziomie komend wojewódzkich okazała się  problemem, jedni dobrali sobie ubrania, a drudzy zostali z tym co pozostało po tych pierwszych.  Nawet tu wielki zawód -:(

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1573 dnia: Luty 21, 2023, 16:57:49 »
Jeśli nie jesteś w stanie się zamienić z nikim w województwa na wojewódzkim targu to.... ma nosić bo to że wpisał źle w tabelkę swoje wymiary to nie wina producenta 😎 (nikt nie założył że producent może się pomylić w wymiarach).
"Nosić i nie marudzic"  :gwiazdki: :straz:

„Nosić i nie marudzić” chyba zatrzymałeś w rozwoju w pierwszym dniu zasadniczej służby wojskowej….

Jeżeli ktoś kaze dobrać ubrania bez możliwości ich wcześniejszego przymierzenia to właśnie taki cyrk wychodzi.

Kolego @keraj998
A to już burdel u Ciebie w komendzie, bo jak kwatermistrz wydał ubrania innym o innym rozmiarze niż zamawiali a dla innych „ich” rozmiarów co zamawiali zabrakło to tam jest problem.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1574 dnia: Luty 21, 2023, 17:39:53 »
Czy to prawda ze jest zalecenie KW że ubrania które poszły do KP i dla strażaka ktory miał je dostać są za duże lub za małe to nie można ich odmienić?

Rocky balboa 123 - gratuluje prowokacji 😎
Celowo słowa " nosić i nie marudzic" było w "" bo to słowa usłyszane w KW bo oni też tam nie chcą mieć problemów, a przede wszystkim maja ich nie stwarzać 😉 więc teksty "zatrzymania się w rozwoju... itd" to nie do mnie 😉

A ubrania jak słusznie zauważyłeś były dobierane beż przymierzania na podstawie tabelek 😊

U mnie takie sytuacje jak u keraj998 też występowały. Nawet porównywaliśmy te same wymiary, które byly wypisywane do zamowien się na żywo nie pokrywały  :gwiazdki:

Więc rocky323 nie prowokuj kolego kochany  :mellow:
Bo najpierw zadajesz pytanie, a potem pretensje do tych którzy na nie odpowiadają i tworzysz brązowa burze.