Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 646117 razy)

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1500 dnia: Styczeń 25, 2023, 21:43:26 »
A u mnie o dziwo pasuje, kilka osób musialo roszady porobić, trochę pomiedzy komendami handel wymienny. W noszeniu wygodny, jednak kolor mi osobiście się nie podoba. Trwałość ocenię za jakiś czas. Brak kurtki w zimie jest trochę niefartowny - ale nie będę zbytnio narzekał bo rozumiem że zakup tak wielu ubrań w krótkim czasie po prostu robi problemy, tym bardziej w przetargu. Mierzysz prodecenta X wygrywa Y itd. Akurat to, że coś nie pasuje jest w sumie normalne i się nie czepiam. Ale podkreślam dla mnie kolor paskudny i nie praktyczny.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1501 dnia: Styczeń 25, 2023, 21:46:22 »
Ale podkreślam dla mnie kolor paskudny i nie praktyczny.
Mam identyczne odczucia które zgłaszałem już bardzo dawno temu z dobrego serca a zostało to odebrane jako atak...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1502 dnia: Styczeń 25, 2023, 23:04:51 »
Ale podkreślam dla mnie kolor paskudny i nie praktyczny.
Mam identyczne odczucia które zgłaszałem już bardzo dawno temu z dobrego serca a zostało to odebrane jako atak...
Ja widzę jak na zdjeciacj bedzie to wyglądało np. po zawodach OSP - komisja sędziowska w nogawkach brudnych będzie. Nie chodzi o to, że nie piorę tego czy nie dbam - normalnie w czasie czynności np prewentysta tego czy tamtego się dotknie - i już będzie wygladał jak niechluj do końca służby. Na czarnym starłeś chusteczk, przemyłeś wodą i nie było tego widać. Teraz nawet wodę widać jako plama. I tutaj dla mnie nie praktyczne.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1503 dnia: Styczeń 26, 2023, 09:35:59 »
I bardzo dobrze, że się brudzą, może ktoś w końcu zauważy, że dobór koloru był błędem. Żeby nie było niejasności - "piaskowe" US są jak najbardziej trafionym pomysłem, natomiast czym kierowali się autorzy nowych ubrań służbowych?
Myślę, że i tak nikt nie liczył się z naszymi uwagami, choćby i na tym forum, kiedy dobrze wiemy kto je czyta. No ale cóż, jest kolejny "sukces".

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1504 dnia: Styczeń 26, 2023, 11:05:29 »
Jeżeli już to i krój tej nowej bluzy od ubrania służbowego jest lipny, może to wyglada w porządku dla ludzi pracujących z czystymi rękami…. Ale na podziale nie.

Krój ubrania moglbyc ściągnięty z ubrania USAR(w sensie ze bluza by miała tez kieszenie na dole)…. Ale wyszło jak wyszło, może w biurze i SK te ubrania się sprawdza to na podziale nie….

To spowoduje częstsza konieczność wymiany ubrań. Jak koszarowka starczała na 2-3 lata to to napewno nie, a już słyszę ten jęk jak się idzie 3 letnia koszarowke wymieniać…..

Ps. Mi się od koszarowki rwą spodnie, nowego nie dostanę bo przecież jestem zapisany od sierpnia na żółte, które jeszcze nie przyszły i nie wiadomo kiedy będą 😝

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1505 dnia: Styczeń 26, 2023, 16:11:32 »
a już słyszę ten jęk jak się idzie 3 letnia koszarowke wymieniać…..
Ciekawe kto będzie jęczał? Czy umundurowania służbowego nie kupuje się czasem z mundurówki?

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1506 dnia: Styczeń 26, 2023, 16:28:02 »
a już słyszę ten jęk jak się idzie 3 letnia koszarowke wymieniać…..
Ciekawe kto będzie jęczał? Czy umundurowania służbowego nie kupuje się czasem z mundurówki?

To by wtedy chytrze było zrobione, że strażak ze mundurówki musi kupować....

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1507 dnia: Styczeń 26, 2023, 17:09:21 »
I dlatego mundurówki nie ruszali. Tak przynajmniej obiecywali. Dostanę na konto, to będę na 100% wiedział, że nie obcięli.
Jednak co z tego, że z mundurówki mam sobie coś kupić, jak tego w sklepach nie będzie, albo terminy dostaw odległe  :cooo:
P. S. Moje ubranie bez spodni przyszło, więc na razie nie użytkuję.
No i lipa, że w styczniu dostaję sorty bez kurtki zimowej :wall:
Si vis pacem, para bellum

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1508 dnia: Styczeń 26, 2023, 20:07:19 »
Jeżeli będzie niekompletne to ja nawet tego nie odbieram. W sensie jak kurtki zimowej będzie brakowało to pol biedy, ale jak będzie bluza a spodni nie albo inne rozmiary to nie odbieram.  :straz:

Offline wybaczmi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1509 dnia: Styczeń 26, 2023, 20:41:26 »
Ma ktoś info, gdzie można zamawiać nowe koszarowki?

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1510 dnia: Styczeń 26, 2023, 20:49:14 »
Same pasmo sukcesów.  Miały być super świetnie nowe koszarówki  i jest klapa, miały być nowe legitymacje tez klapa, ustawa o OSP duza klapa i wiele wiele innych...

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1511 dnia: Styczeń 26, 2023, 21:04:26 »
Same pasmo sukcesów.  Miały być super świetnie nowe koszarówki  i jest klapa, miały być nowe legitymacje tez klapa, ustawa o OSP duza klapa i wiele wiele innych...

Co do koszarowek/ubrań służbowych trzeba było po prostu posłuchać ludzi. Kolor granatowy tak jak w innych krajach i temat już byłby w miarę załatwiony. A to że są braki w zamówieniach, cóż ktoś to zamawia, odbiera i przekazuje dalej więc weryfikacja kompletności powinna być na poziomie zamawiającego. Ale kto tam by się w KW przejmował jakimś chlopkiem w KP.
Niedawno ukazał się nowy wywiad w PP, a tam też same sukcesy łącznie z weryfikacja ludzi wstępujących do służby, żeby byli odpowiedzialni i nie uciekli w razie wojny (to tak poza tematem).

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1512 dnia: Styczeń 26, 2023, 21:21:20 »
To co mówi nasz Wielebny to każdy fusz wie, że trzeba traktować jako 1/3 prawdy :)
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1513 dnia: Styczeń 26, 2023, 22:11:00 »
Same pasmo sukcesów.  Miały być super świetnie nowe koszarówki  i jest klapa, miały być nowe legitymacje tez klapa, ustawa o OSP duza klapa i wiele wiele innych...

Co do koszarowek/ubrań służbowych trzeba było po prostu posłuchać ludzi. Kolor granatowy tak jak w innych krajach i temat już byłby w miarę załatwiony. A to że są braki w zamówieniach, cóż ktoś to zamawia, odbiera i przekazuje dalej więc weryfikacja kompletności powinna być na poziomie zamawiającego. Ale kto tam by się w KW przejmował jakimś chlopkiem w KP.
Niedawno ukazał się nowy wywiad w PP, a tam też same sukcesy łącznie z weryfikacja ludzi wstępujących do służby, żeby byli odpowiedzialni i nie uciekli w razie wojny (to tak poza tematem).

Ale kto ma posłuchać? Nawet xo testów przysłali niekompletne. Brakowało spodni, a przed dostarczeniem to wysłali ankietę do wypełnienia i ocenienia ubrania.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1514 dnia: Styczeń 26, 2023, 22:23:39 »
Ważne, że w KG mieli kompletne ubrania, myślę że to wystarczy do wystawiania pozytywnej recenzji 😉 niestety, po raz kolejny nikt nie posłuchał ludzi na dole i tyle. Nadzieja w tym, że będziemy z czasem wyglądać jeszcze gorzej niż w obecnych koszarowkach, może wtedy coś się zmieni.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1515 dnia: Styczeń 26, 2023, 22:39:27 »
Jeżeli kolejne sztuki ubioru służbowego, po zużyciu, będzie trzeba finansować z mundurówki (niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu), to przy braku koszarówek Twoje przewidywania się szybko spełnią.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1516 dnia: Styczeń 26, 2023, 23:06:05 »
Żeby utrzymać kwotę równoważnika po wywaleniu niebieskich koszul i reszty sortów służbowych, konieczne było zawarcie części ubioru służbowego w mundurówce.
Są to buty, czapka, polar, koszul i pasek.
Reszta (spodnie i bluza, koszulki, kurtka zimowa) jest do zużycia i wymiany na raport, niepotrącana z mundurówki.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1517 dnia: Styczeń 26, 2023, 23:29:30 »
Dzięki, już się w międzyczasie doszukałem tej literki R w TABELI 2. NORMY NALEŻNOŚCI UBIORU SŁUŻBOWEGO. :)
Mają ją jeszcze skarpety i rękawiczki ;)

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1518 dnia: Luty 15, 2023, 21:39:09 »
A u mnie o dziwo pasuje, kilka osób musialo roszady porobić, trochę pomiedzy komendami handel wymienny. W noszeniu wygodny, jednak kolor mi osobiście się nie podoba. Trwałość ocenię za jakiś czas. Brak kurtki w zimie jest trochę niefartowny - ale nie będę zbytnio narzekał bo rozumiem że zakup tak wielu ubrań w krótkim czasie po prostu robi problemy, tym bardziej w przetargu. Mierzysz prodecenta X wygrywa Y itd. Akurat to, że coś nie pasuje jest w sumie normalne i się nie czepiam. Ale podkreślam dla mnie kolor paskudny i nie praktyczny.

Ja rozumie, że kolor to rzecz gustu ale nie rozumie dlaczego nie praktyczny??
Pozdrawiam

I bardzo dobrze, że się brudzą, może ktoś w końcu zauważy, że dobór koloru był błędem. Żeby nie było niejasności - "piaskowe" US są jak najbardziej trafionym pomysłem, natomiast czym kierowali się autorzy nowych ubrań służbowych?
Myślę, że i tak nikt nie liczył się z naszymi uwagami, choćby i na tym forum, kiedy dobrze wiemy kto je czyta. No ale cóż, jest kolejny "sukces".

Dlaczego dobór koloru był błędem?? Piaskowe US jest OK ale nasze jest złe ??
To jaki powinien być kolor według Pana??
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2023, 08:59:40 wysłana przez Butel »
Krzysztof Hejduk

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1519 dnia: Luty 15, 2023, 21:55:57 »
Ubranie specjalne o jasnym kolorze zostało stworzone głównie po to, żeby ograniczyć nagrzewanie organizmu strażaka podczas pracy w warunkach wysokiej temperatury zewnętrznej oraz działania promieni słonecznych. Ponadto założeniem było również to, żeby było bardziej widać na nich zabrudzenia zgromadzone w czasie trwania działań ratowniczych, co pozytywnie przekłada się w późniejszym czasie na zdrowie strażaków. I tutaj chylę czoła przed ludźmi, którzy tę ubrania wprowadzili.
Co do ubrań służbowych jak widać są już głosy niezadowolenia. Dobrze wiemy jak wygląda służba w systemie codziennym powiedzmy w wydziale finansowym, gdzie cały dzień siedzimy przy biurku. Inaczej sprawa wygląda wśród strażaków pełniących służbę w PB i wiedząc, jak wygląda specyfikacja pracy w JRG, to po prostu obawiam się,  że po paru "piątkach" technicznych, te ubrania po prostu będą brudne od oleju, paliwa i innych pozostałości po konserwacji pojazdów.  Nie wspominając już o koszeniu trawy itd. Ciemne ubranie niwelowało niektóre zabrudzenia. Jednocześnie wątpię w to, że każdy strażak dostanie teraz ubranie robocze do wykonywania ww. czynności.
Czas pokaże i oceni, czy kolor jest odpowiedni . Mam nadzieję, że po roku nie będziemy wyglądać w nich gorzej, niż w obecnie użytkowanych ubraniach.

PS. Może nasze wątpliwości rozwiało by przedstawienie recenzji od osób, które otrzymały nowe ubranie do testów. Myślę, że warto rozważyć taką opcję.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1520 dnia: Luty 15, 2023, 22:05:25 »
Uczciwie ze swej strony powiem że po latach użytkowania KDSa mogę chodzić nawet w różowym byle było dobrze wykonane i funkcjonalne.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1521 dnia: Luty 15, 2023, 22:28:29 »
A u mnie o dziwo pasuje, kilka osób musialo roszady porobić, trochę pomiedzy komendami handel wymienny. W noszeniu wygodny, jednak kolor mi osobiście się nie podoba. Trwałość ocenię za jakiś czas. Brak kurtki w zimie jest trochę niefartowny - ale nie będę zbytnio narzekał bo rozumiem że zakup tak wielu ubrań w krótkim czasie po prostu robi problemy, tym bardziej w przetargu. Mierzysz prodecenta X wygrywa Y itd. Akurat to, że coś nie pasuje jest w sumie normalne i się nie czepiam. Ale podkreślam dla mnie kolor paskudny i nie praktyczny.

Ja rozumie, że kolor to rzecz gustu ale nie rozumie dlaczego nie praktyczny??
Pozdrawiam

Tak jak pisałem wcześniej, kolor nie praktyczny bo "Ja widzę jak na zdjeciacj bedzie to wyglądało np. po zawodach OSP - komisja sędziowska w nogawkach brudnych będzie. Nie chodzi o to, że nie piorę tego czy nie dbam - normalnie w czasie czynności np prewentysta tego czy tamtego się dotknie - i już będzie wygladał jak niechluj do końca służby. Na czarnym starłeś chusteczk, przemyłeś wodą i nie było tego widać. Teraz nawet wodę widać jako plama. I tutaj dla mnie nie praktyczne."
Prewentysta, operacyjny czy strazak na podziale po prostu ten mundur bedzie plamił, te plamy bedą widoczne w czasie służby i oby nie zostawały po praniu ślady.
To co jest zaletą na ubraniu specjalnym na sluzbowym niekoniecznie.
Reszta jest bardzo ok, a polar robi robotę. (Mam jeszcze osobistą uwagę do obuwia ale ona wynika tylko z moich preferencji więc się nie liczy ^_^
Pozdrawiam.

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1522 dnia: Luty 15, 2023, 22:32:45 »
Ubranie specjalne o jasnym kolorze zostało stworzone głównie po to, żeby ograniczyć nagrzewanie organizmu strażaka podczas pracy w warunkach wysokiej temperatury zewnętrznej oraz działania promieni słonecznych. Ponadto założeniem było również to, żeby było bardziej widać na nich zabrudzenia zgromadzone w czasie trwania działań ratowniczych, co pozytywnie przekłada się w późniejszym czasie na zdrowie strażaków. I tutaj chylę czoła przed ludźmi, którzy tę ubrania wprowadzili.
Co do ubrań służbowych jak widać są już głosy niezadowolenia. Dobrze wiemy jak wygląda służba w systemie codziennym powiedzmy w wydziale finansowym, gdzie cały dzień siedzimy przy biurku. Inaczej sprawa wygląda wśród strażaków pełniących służbę w PB i wiedząc, jak wygląda specyfikacja pracy w JRG, to po prostu obawiam się,  że po paru "piątkach" technicznych, te ubrania po prostu będą brudne od oleju, paliwa i innych pozostałości po konserwacji pojazdów.  Nie wspominając już o koszeniu trawy itd. Ciemne ubranie niwelowało niektóre zabrudzenia. Jednocześnie wątpię w to, że każdy strażak dostanie teraz ubranie robocze do wykonywania ww. czynności.
Czas pokaże i oceni, czy kolor jest odpowiedni . Mam nadzieję, że po roku nie będziemy wyglądać w nich gorzej, niż w obecnie użytkowanych ubraniach.

PS. Może nasze wątpliwości rozwiało by przedstawienie recenzji od osób, które otrzymały nowe ubranie do testów. Myślę, że warto rozważyć taką opcję.

Cieszę się, że chociaż ubranie specjalne się podoba, bo miałem też mały wkład w jego wprowadzeniu  ^_^
Co do munduru służbowego to nie służy on do prac porządkowych czy ogrodniczych. Do tego celu - dobrze Pan zauważył jest ubranie robocze i mam nadzieje, że w końcu wszyscy je będą posiadali. Myśle, że dobrym rozwiązanie może być stosowanie dotychczasowego ubrania koszarowego (granatowe) jako ubranie robocze.

Nowy wzór testowy używam od 1,5 roku i nie widzę większych wad - jest bardzo wygodne, funkcjonalne i daje możliwość różnej konfiguracji. Na pewno nie wróciłbym do poprzedniego. Poza tym oprócz krytyki koloru nie czytałem tu innych poważniejszych uwag. Robiliśmy ankietę po okresie testowym i proszę uwierzyć - nie było !!

Pozdrawiam i życzę żeby również Panu odpowiadało w użytkowaniu

PS. Dzisiaj zleciłem dodatkowo opracowanie podpinki do kurtki przeciwdeszczowej do stosowania w okresie zimowym. Dostawa tegoroczna będzie już z podpinką.  ^_^

A u mnie o dziwo pasuje, kilka osób musialo roszady porobić, trochę pomiedzy komendami handel wymienny. W noszeniu wygodny, jednak kolor mi osobiście się nie podoba. Trwałość ocenię za jakiś czas. Brak kurtki w zimie jest trochę niefartowny - ale nie będę zbytnio narzekał bo rozumiem że zakup tak wielu ubrań w krótkim czasie po prostu robi problemy, tym bardziej w przetargu. Mierzysz prodecenta X wygrywa Y itd. Akurat to, że coś nie pasuje jest w sumie normalne i się nie czepiam. Ale podkreślam dla mnie kolor paskudny i nie praktyczny.

Ja rozumie, że kolor to rzecz gustu ale nie rozumie dlaczego nie praktyczny??
Pozdrawiam

Tak jak pisałem wcześniej, kolor nie praktyczny bo "Ja widzę jak na zdjeciacj bedzie to wyglądało np. po zawodach OSP - komisja sędziowska w nogawkach brudnych będzie. Nie chodzi o to, że nie piorę tego czy nie dbam - normalnie w czasie czynności np prewentysta tego czy tamtego się dotknie - i już będzie wygladał jak niechluj do końca służby. Na czarnym starłeś chusteczk, przemyłeś wodą i nie było tego widać. Teraz nawet wodę widać jako plama. I tutaj dla mnie nie praktyczne."
Prewentysta, operacyjny czy strazak na podziale po prostu ten mundur bedzie plamił, te plamy bedą widoczne w czasie służby i oby nie zostawały po praniu ślady.
To co jest zaletą na ubraniu specjalnym na sluzbowym niekoniecznie.
Reszta jest bardzo ok, a polar robi robotę. (Mam jeszcze osobistą uwagę do obuwia ale ona wynika tylko z moich preferencji więc się nie liczy ^_^
Pozdrawiam.

Chętnie usłyszę uwagi do obuwia. Staraliśmy się, żeby było najlepszej jakości.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2023, 09:01:13 wysłana przez Butel »
Krzysztof Hejduk

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1523 dnia: Luty 15, 2023, 22:51:44 »
Ubranie specjalne o jasnym kolorze zostało stworzone głównie po to, żeby ograniczyć nagrzewanie organizmu strażaka podczas pracy w warunkach wysokiej temperatury zewnętrznej oraz działania promieni słonecznych. Ponadto założeniem było również to, żeby było bardziej widać na nich zabrudzenia zgromadzone w czasie trwania działań ratowniczych, co pozytywnie przekłada się w późniejszym czasie na zdrowie strażaków. I tutaj chylę czoła przed ludźmi, którzy tę ubrania wprowadzili.
Co do ubrań służbowych jak widać są już głosy niezadowolenia. Dobrze wiemy jak wygląda służba w systemie codziennym powiedzmy w wydziale finansowym, gdzie cały dzień siedzimy przy biurku. Inaczej sprawa wygląda wśród strażaków pełniących służbę w PB i wiedząc, jak wygląda specyfikacja pracy w JRG, to po prostu obawiam się,  że po paru "piątkach" technicznych, te ubrania po prostu będą brudne od oleju, paliwa i innych pozostałości po konserwacji pojazdów.  Nie wspominając już o koszeniu trawy itd. Ciemne ubranie niwelowało niektóre zabrudzenia. Jednocześnie wątpię w to, że każdy strażak dostanie teraz ubranie robocze do wykonywania ww. czynności.
Czas pokaże i oceni, czy kolor jest odpowiedni . Mam nadzieję, że po roku nie będziemy wyglądać w nich gorzej, niż w obecnie użytkowanych ubraniach.

PS. Może nasze wątpliwości rozwiało by przedstawienie recenzji od osób, które otrzymały nowe ubranie do testów. Myślę, że warto rozważyć taką opcję.

Ubranie specjalne w SP w kolorze piaskowym wzięło się z tego ze naturalna barwa materiału PBI jest w tym odcieniu i żeby nie było potrzeby barwienia tak jak nomexu. A co do nowych ubrań w piaskowym kolorze to czekam kiedy strazacy na swoją rękę zaczną kupować sorty firmy helikon. To ta firma powinna robic dla SP mundury.
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1524 dnia: Luty 15, 2023, 23:00:38 »
Koledzy, którzy dostali już nowe buty zauważyli że obuwie nie trzyma dobrze pięty, zwłaszcza model z materiału. Prawdopodobnie jest to związane ze zbyt elastycznym ściągaczem zamiast szerokiej sznurówki.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)