Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 564509 razy)

Offline Gosciu

• Stary Wyga
  • *
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1500 dnia: Styczeń 19, 2023, 21:12:25 »
Spokojnie, koszarowe też mam.

Offline rocky323

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #1501 dnia: Styczeń 25, 2023, 10:43:23 »
Czy w którychś Komendach Miejskich/Powiatowych po zbieraniu w wakacje wymiarów na nowe umundurowanie, już rozpoczęto ich wydawanie?

Offline pompierman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1502 dnia: Styczeń 25, 2023, 10:49:32 »
Tak, u mnie w KM już pierwsze osoby dostały do testów niekompletne ubrania, jednym brakuje spodni, drugim góry, trzecim butów. Rozmiary rozjechane mimo , że były wybierane wg. realnych rozmiarów, kroje big regular  :szalony:

Offline młody16

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #1503 dnia: Styczeń 25, 2023, 21:38:36 »
U mnie już wydane, rozmiary różne, niekompletne. "Macie nosić takie jak pisaliście".
Stworzone jakieś wymiany w województwie na sztuki. Czasy lat 80,90-tych się przypominają. Zakupy centralne....
Zrobiliśmy "kampanie" medialną/lokalną w sieci i.... w komentarzach się z nas śmieją.... Szkoda gadać. Za to zaprzyjaźniłem się z "niebieską koszulą" i spodniami od gabardyny - mniej wstydu - tak nieszczęsny biurowy/naczelnik z pitem wysokości dowódcy zastępu....  Pozdrawiam.

Offline sorbent

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #1504 dnia: Styczeń 25, 2023, 21:43:26 »
A u mnie o dziwo pasuje, kilka osób musialo roszady porobić, trochę pomiedzy komendami handel wymienny. W noszeniu wygodny, jednak kolor mi osobiście się nie podoba. Trwałość ocenię za jakiś czas. Brak kurtki w zimie jest trochę niefartowny - ale nie będę zbytnio narzekał bo rozumiem że zakup tak wielu ubrań w krótkim czasie po prostu robi problemy, tym bardziej w przetargu. Mierzysz prodecenta X wygrywa Y itd. Akurat to, że coś nie pasuje jest w sumie normalne i się nie czepiam. Ale podkreślam dla mnie kolor paskudny i nie praktyczny.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #1505 dnia: Styczeń 25, 2023, 21:46:22 »
Ale podkreślam dla mnie kolor paskudny i nie praktyczny.
Mam identyczne odczucia które zgłaszałem już bardzo dawno temu z dobrego serca a zostało to odebrane jako atak...
Ciężkie czasy tworzą silnych mężczyzn...
Silni mężczyźni tworzą dobre czasy...
Dobre czasy tworzą słabych mężczyzn...
Słabi mężczyźni tworzą ciężkie czasy...

Offline sorbent

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #1506 dnia: Styczeń 25, 2023, 23:04:51 »
Ale podkreślam dla mnie kolor paskudny i nie praktyczny.
Mam identyczne odczucia które zgłaszałem już bardzo dawno temu z dobrego serca a zostało to odebrane jako atak...
Ja widzę jak na zdjeciacj bedzie to wyglądało np. po zawodach OSP - komisja sędziowska w nogawkach brudnych będzie. Nie chodzi o to, że nie piorę tego czy nie dbam - normalnie w czasie czynności np prewentysta tego czy tamtego się dotknie - i już będzie wygladał jak niechluj do końca służby. Na czarnym starłeś chusteczk, przemyłeś wodą i nie było tego widać. Teraz nawet wodę widać jako plama. I tutaj dla mnie nie praktyczne.

Offline simek92

• Weteran
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #1507 dnia: Styczeń 26, 2023, 09:35:59 »
I bardzo dobrze, że się brudzą, może ktoś w końcu zauważy, że dobór koloru był błędem. Żeby nie było niejasności - "piaskowe" US są jak najbardziej trafionym pomysłem, natomiast czym kierowali się autorzy nowych ubrań służbowych?
Myślę, że i tak nikt nie liczył się z naszymi uwagami, choćby i na tym forum, kiedy dobrze wiemy kto je czyta. No ale cóż, jest kolejny "sukces".

Offline rocky323

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #1508 dnia: Styczeń 26, 2023, 11:05:29 »
Jeżeli już to i krój tej nowej bluzy od ubrania służbowego jest lipny, może to wyglada w porządku dla ludzi pracujących z czystymi rękami…. Ale na podziale nie.

Krój ubrania moglbyc ściągnięty z ubrania USAR(w sensie ze bluza by miała tez kieszenie na dole)…. Ale wyszło jak wyszło, może w biurze i SK te ubrania się sprawdza to na podziale nie….

To spowoduje częstsza konieczność wymiany ubrań. Jak koszarowka starczała na 2-3 lata to to napewno nie, a już słyszę ten jęk jak się idzie 3 letnia koszarowke wymieniać…..

Ps. Mi się od koszarowki rwą spodnie, nowego nie dostanę bo przecież jestem zapisany od sierpnia na żółte, które jeszcze nie przyszły i nie wiadomo kiedy będą 😝

Offline ogniomiszcz

• VIP
  • *
« Odpowiedź #1509 dnia: Styczeń 26, 2023, 16:11:32 »
a już słyszę ten jęk jak się idzie 3 letnia koszarowke wymieniać…..
Ciekawe kto będzie jęczał? Czy umundurowania służbowego nie kupuje się czasem z mundurówki?

Offline rocky323

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #1510 dnia: Styczeń 26, 2023, 16:28:02 »
a już słyszę ten jęk jak się idzie 3 letnia koszarowke wymieniać…..
Ciekawe kto będzie jęczał? Czy umundurowania służbowego nie kupuje się czasem z mundurówki?

To by wtedy chytrze było zrobione, że strażak ze mundurówki musi kupować....

Offline Mroovka

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #1511 dnia: Styczeń 26, 2023, 17:09:21 »
I dlatego mundurówki nie ruszali. Tak przynajmniej obiecywali. Dostanę na konto, to będę na 100% wiedział, że nie obcięli.
Jednak co z tego, że z mundurówki mam sobie coś kupić, jak tego w sklepach nie będzie, albo terminy dostaw odległe  :cooo:
P. S. Moje ubranie bez spodni przyszło, więc na razie nie użytkuję.
No i lipa, że w styczniu dostaję sorty bez kurtki zimowej :wall:
15 lat minęło jak jeden dzień....

Offline rocky323

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #1512 dnia: Styczeń 26, 2023, 20:07:19 »
Jeżeli będzie niekompletne to ja nawet tego nie odbieram. W sensie jak kurtki zimowej będzie brakowało to pol biedy, ale jak będzie bluza a spodni nie albo inne rozmiary to nie odbieram.  :straz:

Offline wybaczmi

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1513 dnia: Styczeń 26, 2023, 20:41:26 »
Ma ktoś info, gdzie można zamawiać nowe koszarowki?

Offline Juzniestazysta

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1514 dnia: Styczeń 26, 2023, 20:49:14 »
Same pasmo sukcesów.  Miały być super świetnie nowe koszarówki  i jest klapa, miały być nowe legitymacje tez klapa, ustawa o OSP duza klapa i wiele wiele innych...

Offline simek92

• Weteran
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #1515 dnia: Styczeń 26, 2023, 21:04:26 »
Same pasmo sukcesów.  Miały być super świetnie nowe koszarówki  i jest klapa, miały być nowe legitymacje tez klapa, ustawa o OSP duza klapa i wiele wiele innych...

Co do koszarowek/ubrań służbowych trzeba było po prostu posłuchać ludzi. Kolor granatowy tak jak w innych krajach i temat już byłby w miarę załatwiony. A to że są braki w zamówieniach, cóż ktoś to zamawia, odbiera i przekazuje dalej więc weryfikacja kompletności powinna być na poziomie zamawiającego. Ale kto tam by się w KW przejmował jakimś chlopkiem w KP.
Niedawno ukazał się nowy wywiad w PP, a tam też same sukcesy łącznie z weryfikacja ludzi wstępujących do służby, żeby byli odpowiedzialni i nie uciekli w razie wojny (to tak poza tematem).

Offline czakson

• Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #1516 dnia: Styczeń 26, 2023, 21:21:20 »
To co mówi nasz Wielebny to każdy fusz wie, że trzeba traktować jako 1/3 prawdy :)
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Juzniestazysta

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1517 dnia: Styczeń 26, 2023, 22:11:00 »

Co do koszarowek/ubrań służbowych trzeba było po prostu posłuchać ludzi. Kolor granatowy tak jak w innych krajach i temat już byłby w miarę załatwiony. A to że są braki w zamówieniach, cóż ktoś to zamawia, odbiera i przekazuje dalej więc weryfikacja kompletności powinna być na poziomie zamawiającego. Ale kto tam by się w KW przejmował jakimś chlopkiem w KP.
Niedawno ukazał się nowy wywiad w PP, a tam też same sukcesy łącznie z weryfikacja ludzi wstępujących do służby, żeby byli odpowiedzialni i nie uciekli w razie wojny (to tak poza tematem).

Ale kto ma posłuchać? Nawet xo testów przysłali niekompletne. Brakowało spodni, a przed dostarczeniem to wysłali ankietę do wypełnienia i ocenienia ubrania.

Offline simek92

• Weteran
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #1518 dnia: Styczeń 26, 2023, 22:23:39 »
Ważne, że w KG mieli kompletne ubrania, myślę że to wystarczy do wystawiania pozytywnej recenzji 😉 niestety, po raz kolejny nikt nie posłuchał ludzi na dole i tyle. Nadzieja w tym, że będziemy z czasem wyglądać jeszcze gorzej niż w obecnych koszarowkach, może wtedy coś się zmieni.

Offline ogniomiszcz

• VIP
  • *
« Odpowiedź #1519 dnia: Styczeń 26, 2023, 22:39:27 »
Jeżeli kolejne sztuki ubioru służbowego, po zużyciu, będzie trzeba finansować z mundurówki (niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu), to przy braku koszarówek Twoje przewidywania się szybko spełnią.