Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 646353 razy)

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1350 dnia: Czerwiec 20, 2021, 19:55:06 »
chłopie jakbys czegoś nie napisał to byś chyba chory był przez tydzień  :) , z informacji od komend maja komplety z letnimi ( bez majtek :) , jak nie masz co pisać to nie pisz , daj szansę uzytkownikom :)
No patrz do 30 ludzi generał PSP powiedział 16 czerwca w Lubartowie, że dostali komplety bez czapek i koszulek typu t-shirt... I dlatego nie zostało to przkazane do powiatów...
Ba nawet był na sali jeden z wytypowanych do testowania  :rofl:
No ale przecież ty wiesz lepiej bo pracujesz gdzie? W PSP ? No nie...
ja nie pracuje w PSP dlatego nie wypowiadam się na kazdy temat jak Ty :) , w innych mediach są juz piewrsze opinie ( bez czapek ) aczkolwiek czesc wojewódz dostała , ale ty Chopie jesteś omnibus i wiesz wszystko na kazdy temat , więc nie bede polemizował bo mi wiedzy nie starcza :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1351 dnia: Czerwiec 20, 2021, 19:57:16 »
ja nie pracuje w PSP dlatego nie wypowiadam się na kazdy temat jak Ty :) , w innych mediach są juz piewrsze opinie ( bez czapek ) aczkolwiek czesc wojewódz dostała , ale ty Chopie jesteś omnibus i wiesz wszystko na kazdy temat , więc nie bede polemizował bo mi wiedzy nie starcza :)
Ty gościu zarabiasz na PSP...
Ja jestem szczery tym się różnimy...
Nie wiem jak w innych województwach u mnie PSP nie dostała kompletnego zestawu... W związku z powyższym nie można ocenić zestawu nie mając go...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1352 dnia: Czerwiec 21, 2021, 13:38:43 »
ja nie pracuje w PSP dlatego nie wypowiadam się na kazdy temat jak Ty :) , w innych mediach są juz piewrsze opinie ( bez czapek ) aczkolwiek czesc wojewódz dostała , ale ty Chopie jesteś omnibus i wiesz wszystko na kazdy temat , więc nie bede polemizował bo mi wiedzy nie starcza :)
Ty gościu zarabiasz na PSP...
Ja jestem szczery tym się różnimy...
Nie wiem jak w innych województwach u mnie PSP nie dostała kompletnego zestawu... W związku z powyższym nie można ocenić zestawu nie mając go...
no oczywiscie że zarabiam i nie tylko na PSP , rozumiem że do oceny ubrania jest ci czapka niezbedna :)

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1353 dnia: Czerwiec 21, 2021, 16:59:48 »
U mnie pojawiły się tylko spodnie i bluza.
Dziwne testy, bo w tych letnich temperaturach należałoby testować t- shirty i koszule z krótkim rękawem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1354 dnia: Czerwiec 21, 2021, 18:38:09 »
U mnie pojawiły się tylko spodnie i bluza.
Dziwne testy, bo w tych letnich temperaturach należałoby testować t- shirty i koszule z krótkim rękawem.
Dokładnie tak samo jak u mnie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1355 dnia: Czerwiec 23, 2021, 23:03:46 »
Na video widziałem, że kadra testuje. Na żywo, w powiecie moim już nie. Widać to nie mundur dla powiatu

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1356 dnia: Czerwiec 24, 2021, 15:54:09 »
Na video widziałem, że kadra testuje. Na żywo, w powiecie moim już nie. Widać to nie mundur dla powiatu
Widzisz a u mnie 3 (lub 4) zestawy mają trafić właśnie na powiaty wiec to chyba nie odgórnie narzucona koncepcja.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1358 dnia: Czerwiec 25, 2021, 15:51:02 »
https://www.gov.pl/web/kgpsp/parlamentarny-zespol-strazakow-omowil-projekt-ustawy-o-osp
To jednak na biało, czy na żółto?
Chyba tylko piszesz aby krytykować  :wacko: żółty komplet nie ma zastąpić wyjściowego tylko koszarowki i służbowe.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1359 dnia: Czerwiec 26, 2021, 10:26:01 »
https://www.gov.pl/web/kgpsp/parlamentarny-zespol-strazakow-omowil-projekt-ustawy-o-osp
To jednak na biało, czy na żółto?
Taki z ciebie omnibus, a nie ogarniasz po co jest wdrażane nowe ubranie :kwit:

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1360 dnia: Czerwiec 28, 2021, 23:36:53 »
Hmmm, tak mi się wydawało, że nowe umundurowanie ma zastąpić mundury służbowe, dowódczo-sztabowe i koszarowe. Ale, patrząc na stronę KG, jest to mundur, z jakim nasza Formacja ma być wiązana:
https://www.gov.pl/web/kgpsp/20-posiedzenie-dyrektorow-generalnych-ochrony-ludnosci-grupy-wyszehradzkiej-v4
https://www.gov.pl/web/kgpsp/komuniakt-kadrowy2
https://www.gov.pl/web/kgpsp/komunikat-kadrowy-kg-psp3
https://www.gov.pl/web/kgpsp/komunikat-kadrowy-kg-psp2
Moim zdaniem, w każdym z tych przypadków właściwy byłby mundur wyjściowy. Rozumiem jednak promocję nowego wzoru, przy okazji "sprzedaży tematów". Ale widać tak już jest - promocja tu gdzie można, tak jak trzeba. Znowu "równoległa rzeczywistość"... brak polityki medialnej chyba się kłania.
Tak BTW, dlaczego o pożarze w GB mówili na TVN dziś Grosset i Frątczak? TVN bojkotuje obecne "usta PSP" czy nie było chętnych?

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1361 dnia: Czerwiec 28, 2021, 23:39:10 »
https://www.gov.pl/web/kgpsp/parlamentarny-zespol-strazakow-omowil-projekt-ustawy-o-osp
To jednak na biało, czy na żółto?
Taki z ciebie omnibus, a nie ogarniasz po co jest wdrażane nowe ubranie :kwit:
nie jestem omnibus.... rozumiem cel nowych mundurów, przykłady zastępowania galówki nowymi przesłałem w poście wyżej. Debilem też nie jestem.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1362 dnia: Czerwiec 28, 2021, 23:56:40 »
https://www.gov.pl/web/kgpsp/parlamentarny-zespol-strazakow-omowil-projekt-ustawy-o-osp
To jednak na biało, czy na żółto?
Chyba tylko piszesz aby krytykować  :wacko: żółty komplet nie ma zastąpić wyjściowego tylko koszarowki i służbowe.
Eqi, zanim odpiszesz trafną uwagę....
uroczystość powierzenia obowiązków ZKW (https://www.gov.pl/web/kgpsp/komuniakt-kadrowy2) można potraktować jako "realizację obowiązków służbowych" - mundur służbowy, a nie święto państwowe.
Jednak wystąpienie na Parlamentarnym Zespole Strażaków to też nie ranga święta państwowego, a raczej "realizacja obowiązków służbowych"
Czy to błąd w mojej logice, czy brak jednolitego przekazu?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1363 dnia: Czerwiec 29, 2021, 09:31:52 »
Tak BTW, dlaczego o pożarze w GB mówili na TVN dziś Grosset i Frątczak? TVN bojkotuje obecne "usta PSP" czy nie było chętnych?

Szczerze to naszego obecnego rzecznika widziałem w telewizji może parę razy. W porównaniu z Panem Frątczakiem to jest po prostu przepaść jak dla mnie. Jego praktycznie codziennie ktoś pokazywał, były z nim wywiady itd. A teraz to tak jakby rzecznika nie było.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1364 dnia: Czerwiec 29, 2021, 13:40:35 »
https://www.gov.pl/web/kgpsp/parlamentarny-zespol-strazakow-omowil-projekt-ustawy-o-osp
To jednak na biało, czy na żółto?
Taki z ciebie omnibus, a nie ogarniasz po co jest wdrażane nowe ubranie :kwit:
nie jestem omnibus.... rozumiem cel nowych mundurów, przykłady zastępowania galówki nowymi przesłałem w poście wyżej. Debilem też nie jestem.
Kolego nic o deb...nie pisałem!!! Po prostu trochę mnie zdziwiłeś, bo dość merytorycznie się wypowiadasz, a tu nagle takie zdziwienie twoje sytuacją z umundurowaniem.... Masz trochę służby, więc dziwić cię to nie powinno! I masz rację w swej argumentacji, ale ja jednak sądzę, że jest to celowe promowanie/pokazywanie nowego wzoru bo to są najlepsze okazje aczkolwiek w wielu przypadkach niezgodne z ceremoniałem, itp.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1365 dnia: Czerwiec 29, 2021, 16:34:46 »
https://www.gov.pl/web/kgpsp/parlamentarny-zespol-strazakow-omowil-projekt-ustawy-o-osp
To jednak na biało, czy na żółto?
Chyba tylko piszesz aby krytykować  :wacko: żółty komplet nie ma zastąpić wyjściowego tylko koszarowki i służbowe.
Eqi, zanim odpiszesz trafną uwagę....
uroczystość powierzenia obowiązków ZKW (https://www.gov.pl/web/kgpsp/komuniakt-kadrowy2) można potraktować jako "realizację obowiązków służbowych" - mundur służbowy, a nie święto państwowe.
Jednak wystąpienie na Parlamentarnym Zespole Strażaków to też nie ranga święta państwowego, a raczej "realizacja obowiązków służbowych"
Czy to błąd w mojej logice, czy brak jednolitego przekazu?
Błąd w intepretowaniu przepisów lub ich nieznajomość tu logiki nie widzę... Ale jak już mnie wywołujesz z ksywy to proszę: 
Najpierw polecił bym się zapoznać z tym Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej
Natomiast jeśli chodzi o linki przez Ciebie zawarte w postach to spotkanie na zespole parlamentarnym to: paragraf 10 ust. 2 pkt 3.lit a a więc wystąpień w charakterze przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej na oficjalnych spotkaniach lub imprezach, jeśli natomiast chodzi o powołanie zastępcy KW to paragraf 10 ust. 3 pkt. 1 a więc w ubiorze służbowym strażak wykonuje obowiązki służbowe:  1) w miejscu pełnienia służby;
Jeszcze jakieś pytania kolega oficer ma?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1366 dnia: Czerwiec 29, 2021, 20:45:39 »
Podobnych fotorelacji kadrowych jest więcej :).  Ładu w tym nie dojdziesz, a przytaczanie rozporządzenia to jakby zgłoszenie wykroczenia ;). . Testowanie ubrań w klimatyzowanych gabinetach... jak to nazwać? Koszulki letnie doślą w październiku - wtedy nikt się nie spoci.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1367 dnia: Czerwiec 29, 2021, 21:30:07 »
Cytuj
Koszulki letnie doślą w październiku - wtedy nikt się nie spoci.

W październiku? Serio?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1368 dnia: Czerwiec 29, 2021, 22:18:11 »
W październiku? Serio?
Przecież to sarkazm  :rofl: :rofl:
Podobnych fotorelacji kadrowych jest więcej :).  Ładu w tym nie dojdziesz, a przytaczanie rozporządzenia to jakby zgłoszenie wykroczenia ;). . Testowanie ubrań w klimatyzowanych gabinetach... jak to nazwać? Koszulki letnie doślą w październiku - wtedy nikt się nie spoci.
Ty ja nie wiem jak jest u Ciebie ale u mnie połowa trafiła na JRG i to w KM tylko mam obawy, że te 3% w skali kraju to będzie tylko ten % ze 100 testowany na JRG.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1369 dnia: Lipiec 03, 2021, 17:31:59 »
Czy ktoś w swojej JRG ma już przynajmniej częściowe nowe ubranie i je testuje? Czy rozesłano je jedynie do komend wojewódzkich i testuje je tylko i wyłącznie biuro 🤔

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1370 dnia: Lipiec 03, 2021, 21:08:42 »
Czy ktoś w swojej JRG ma już przynajmniej częściowe nowe ubranie i je testuje? Czy rozesłano je jedynie do komend wojewódzkich i testuje je tylko i wyłącznie biuro 🤔

W lubelskim mają trzy JRG testować czyli jedynka z Lublina 1 osoba, jedynka z Chełma i JRG Zamość też 1 osoba. Nie wiem czy gdzieś indziej trafi na JRG. Ale kiedy nie wiem firma się nie wywiązała
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1373 dnia: Lipiec 03, 2021, 22:41:54 »
Koszulki nie mają

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1374 dnia: Lipiec 04, 2021, 00:28:08 »
https://www.gov.pl/web/kmpsp-torun/nowe-umundurowanie-strazakow
mamy lipiec gdzie krótki rękaw??? :fiuu:

Będziemy widzieć krótki rękaw jak świnia niebo coś mi się wydaje. Czyli nic się nie zmieni, dalej czy to lato czy to zima będziemy chodzić w kurtkach....