Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 655307 razy)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1200 dnia: Luty 16, 2021, 19:59:14 »
Wprowadzili takie kierowanie, więc jakieś przesłanki do tego były. A że KDR poziomu strategicznego nie był bezpośrednio w strefie działań, to chyba większość i tak wie. A był ubrany w kurtkę taką, jaka jest przewidziana do KDS-a. Myślę, że akurat 01 takiego ubioru nie brakuje i mógłby dać przykład prawidłowego umundurowania, a nie łączenia sortów. Od nas się wymaga, ale od siebie niekoniecznie...

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1201 dnia: Luty 16, 2021, 20:26:57 »
wracając jednak do "aktualnego" umundurowania, bo akurat zasady dowodzenia na różnych poziomach nie stanowią tematu tego wątku...
Co powinno być umieszczone na kurtce US, na lewej piersi? Stopień służbowy czy imię i nazwisko? Przez te maseczki to tylko widać, kto cywil (domyślnie Minister), kto OSP, a kto PSP. Pułkownik ma kurtkę od KDS ale z wolnym miejscem na imię i nazwisko. Trzeci strażak od lewej to PSP... ale imię i nazwisko nieczytelne, a stopnia służbowego brak. Komu się meldować???

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1202 dnia: Luty 17, 2021, 08:56:56 »
widzę ,że wątek jest
- o kierowniu akcją
- o dowódcach
- o tym kto kogo :)
- o wyzszości swiąt BN nad Wielkanocą
itp


Regulamin pkt. 7.a
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2021, 10:24:15 wysłana przez BOTmod »

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1203 dnia: Luty 17, 2021, 09:11:13 »
Jak Cię boli to nie czytaj. Twoj post też niczego nie wniósł.

Regulamin pkt. 7.a
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2021, 10:24:44 wysłana przez BOTmod »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.447
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1204 dnia: Luty 17, 2021, 09:51:04 »
Wniósł,  tylko trzeba chcieć zrozumieć.

Regulamin pkt. 7.a
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2021, 10:24:31 wysłana przez BOTmod »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.927
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1205 dnia: Luty 17, 2021, 19:37:09 »
Ciekawostka...
Ujednolicone teksty rozporządzeń - rozporządzenia MSWiA w sprawie umundurowania strażaków PSP,
- rozporządzenia MSWiA w sprawie wysokości i warunków otrzymywania przez strażaków PSP równoważnika pieniężnego w zamian za umundurowanie, zostaną w dniu 15 lutego (poniedziałek) przesłane członkom zespołu do ponownej weryfikacji i zgłaszania uwag do dnia 17 lutego (środa). Przewidywany termin wejścia w życie niniejszych przepisów to 1 października 2021r. Zakłada się, że postępowania przetargowe będą przeprowadziły Komendy Wojewódzkie PSP.
Na potrzeby prowadzonych postępowań Komendy Wojewódzkie otrzymają wzór wszystkich elementów umundurowania służbowego.
Przewidywany termin dostarczenia ubrań przez Wykonawców to czerwiec 2022r. ...

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1206 dnia: Marzec 04, 2021, 13:51:20 »
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1207 dnia: Marzec 04, 2021, 19:21:10 »


Pokazałem żonie w czym będę chodził... powiedziała "mój Ty minionku" ma łacha ze mnie do teraz...  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1208 dnia: Marzec 04, 2021, 19:29:42 »
Moja kochanica, gdy widzi mnie w obecnej koszarówce twierdzi, że wyglądam jak łachmyta ;)
Kiedy zakładam olimpijkę porównuje mnie do konduktora PKP z lat 80/90.
Niebieskie koszule służbowe kojarzą się jej z Milicją Obywatelską.
Za to beret wzbudza skojarzenia z kombajnistą i wykopkami.


Gorzej być nie może :)

Offline tetlee

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1209 dnia: Marzec 04, 2021, 19:38:03 »
dokładnie tak jak mówisz!!!!!

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1210 dnia: Marzec 04, 2021, 20:01:19 »
Moja kochanica, gdy widzi mnie w obecnej koszarówce twierdzi, że wyglądam jak łachmyta ;)
Kiedy zakładam olimpijkę porównuje mnie do konduktora PKP z lat 80/90.
Niebieskie koszule służbowe kojarzą się jej z Milicją Obywatelską.
Za to beret wzbudza skojarzenia z kombajnistą i wykopkami.


Gorzej być nie może :)


kiedy ubrałeś olimpijkę? niebieska koszule a tym bardziej beret?  :szalony:

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1211 dnia: Marzec 04, 2021, 20:28:58 »
A owszem.
Służbówkę zakładam dość często, gdy jestem dublerem na SKKP. Świetny krój, znakomite materiały, ergonomia. Tak można podsumować te sorty :)
Beret zakładam jako sędzia na zawodach OSP- to równie doskonały projekt. Coś na zasadzie: "Czy to w zimie, czy to w lecie poznasz Zdzicha po berecie".
Z koszarówką natomiast mam do czynienia przez jakieś 90% czasu spędzanego w murach Komendy. Wygoda, świetny dobór materiałów oraz szeroka paleta kolorów występująca po pierwszym praniu. To idealne ubranie do prezentacji np. podczas wizyt strażaków z Niemiec, Francji, Czech czy Anglii. Reasumując. Jest czym się chwalić.
:)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1212 dnia: Marzec 04, 2021, 20:34:28 »
Tak się większość z nas uczepiła tego koloru a zapomnieliśmy o najważniejszym. Kosztach eksploatacji związanych z jakością tkaniny i szwów. Możemy mieć najpiękniejsze kolory, wymarzone kieszonki i inne duperele a potem okaże się że kilka prań i śmietnik.
KG powinna jasno określić zasady i czas gwarancji aby nikt nie odważył się wciskać nam bubla.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1213 dnia: Marzec 08, 2021, 19:32:29 »
https://osp.pl/artykuly/komendant-glowny-psp-pokazal-sie-w-nowym-mundurze-ruszyla-faza-testow,24095/?fbclid=IwAR2-IgXXw2aEPofmdX53jtmoe7uNsk2o_L3dHrkzURvhOvwsI7rCyDRWzqc

Cytuj
Testy nowego umundurowania mają potrwać kilka miesięcy. - Jesienią mają być dokonywane zamówienia hurtowe dla jednostek, ale to jest założenie na dziś. Co do terminów tych zamówień, to mogą się one jeszcze może zmienić - dodaje mł. bryg. Kierzkowski.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1214 dnia: Marzec 08, 2021, 21:36:35 »
IMHO DRAMAT.
Nie wiem jak to się nosi i jakie są materiały, ale nawet przy najwyższej możliwej jakości i ergonomii i co tam jeszcze tylko sobie nie wymyślić - wygląda to fatalnie.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1215 dnia: Marzec 08, 2021, 22:20:18 »
Wystarczy poczytać opinie osób, którzy nie mają nic wspólnego ze strażą. "Legia cudzoziemska, Franek Dolas, straż musztardowa, zandarm, harcerze, parówka w musztardzie, a co najgorsze ndsap..." Wolę się grzać w czarnej koszarowce bądź KDS niż chodzić w tym czymś do ludzi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2021, 22:40:52 wysłana przez młody16 »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1216 dnia: Marzec 08, 2021, 22:36:55 »
Hmmm, dość śmiałe określenia, ale ja mam inne pytanie: Skoro kolor musztardowy kojarzy się z NSDAP, to czy czarny kolor koszarówki bądź KDS-a nie powinien kojarzyć się z GESTAPO? Co sądzą o tym osoby, które "nie mają nic wspólnego ze strażą"? :)

Cytuj
Wolę się grzać w czarnej koszarowce bądź KDS niż chodzić w tym czymś do ludzi.

Spoko. Jeśli lubisz wyglądać tak jak wyglądasz ;) O gustach się nie dyskutuje.
Mam tylko nadzieję, że w cywilu jednak nie jesteś łachmaniarzem ;)

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1217 dnia: Marzec 08, 2021, 22:57:47 »
Hmmm, dość śmiałe określenia, ale ja mam inne pytanie: Skoro kolor musztardowy kojarzy się z NSDAP, to czy czarny kolor koszarówki bądź KDS-a nie powinien kojarzyć się z GESTAPO? Co sądzą o tym osoby, które "nie mają nic wspólnego ze strażą"? :)

Cytuj
Wolę się grzać w czarnej koszarowce bądź KDS niż chodzić w tym czymś do ludzi.

Spoko. Jeśli lubisz wyglądać tak jak wyglądasz ;) O gustach się nie dyskutuje.
Mam tylko nadzieję, że w cywilu jednak nie jesteś łachmaniarzem ;)

Masz rację - śmiałe określenia. Nie są one moje, tylko wyczytane na innych grupach. Po prostu nie chce być pośmiewiskiem na ulicy jeszcze przez kilkanaście lat służby.
Gusta guscikami, ale sory z najgustowniej ubranych służb stajemy się jedną z najgorszych. Nie można byłoby popracować nad zmianą materiałów tego co jest teraz? Pozdrawiam serdecznie i daje sobie bana do komentowania tego tematu😉 :zamknij:

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1218 dnia: Marzec 08, 2021, 23:06:47 »
Cytuj
Gusta guscikami, ale sory z najgustowniej ubranych służb stajemy się jedną z najgorszych.

Serio? :)
Uważasz, że nasze obecne koszarówki, mundury służbowe i KDS-y to najgustowniejsze ubrania spośród wszystkich polskich służb?
Chyba robisz sobie jaja? :)

Cytuj
Po prostu nie chce być pośmiewiskiem na ulicy jeszcze przez kilkanaście lat służby.

Rozumiem, że w koszarówce nie jesteś pośmiewiskiem? :)

Nie no, to są rzeczy niebywałe :)))

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1219 dnia: Marzec 09, 2021, 07:42:45 »
Powinniscie się cieszyć że 01 podjął decyzje o kompleksowym podejściu do odzieży koszarowej , zmienia sie praktycznie wszystko poza mundurem wyjsciowym , z informacji ubrania maja być szyte z materiału zatwierdzonego przez wojsko dla ubrań polowych który jest sprawdzony i bardzo dobrej jakości nie jak ten w którym chodzicie dzisiaj
- pokazcie mi komendantów z KG którzy odwazyli by się jako pierwski we wzorach chodzić?
czane złe
piaskowe złe
to może purpurowe :)
ile strażaków tyle zdań

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1220 dnia: Marzec 09, 2021, 08:19:37 »
Myślę, że większość zadowoliłby kolor granatowy. Na czarnym pewnych plam nie widać, natomiast na takim kolorze nie zawsze będzie to do uzyskania. No ale to nie my decydujemy. O każde ubranie trzeba dbać i je prać, ale też trzeba zwrócić uwagę w jakich warunkach pracują poszczególne piony w PSP

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1221 dnia: Marzec 09, 2021, 12:47:12 »
Czemu się upieracie na czarne lub granat ? Przyjdzie lato i zacznie się marudzenie "jak to słońce napie,,#$"  Raczej mało kto z podziału chodzi 24h podopinany we wszystko.
Jeżeli podejdą do tego mądrze, to powinno powstać uregulowanie na lato. Latem zamiast bluzo/kurtki może koszulka polo, czy koszula z krótkim rękawem dla biura, ale poobszywana. Kolor? Biały, jasno szary aby był mądrze dobrany.
Osobiście liczę na jakość materiału i krój, bo to co jest teraz to tragedia.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1222 dnia: Marzec 09, 2021, 14:41:48 »
Po prostu dla niektórych granat byłby lepszy, bo nie trzeba by tego tak często prać. Podobnie jak z nomexami 😂 można wprowadzić jasne ubrania, ale jednocześnie należy zapewnić ubrania robocze, wiem że to będą na tą chwilę koszarowki, które nosimy obecnie, ale kiedyś one się w końcu zużyją i co wtedy? Ja nie widziałem do tej pory mechanika w jasnym ubraniu, a każdy wie jak wygląda służba chociażby na podziale, gdzie jesteś wszystkim od sprzątaczki do mechanika. Także tutaj musi być jakieś rozwiązanie wprowadzone, żeby zapewnić ubrania robocze.
A na lato ponoć mają być krótkie spodenki i koszulka polo/t-shirt (zestaw)😉

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1223 dnia: Marzec 09, 2021, 17:15:51 »
Kiedyś dostawaliśmy dresy bawełniane, ładnie opisane na plecach, może to wróci i będzie służyło jako ubranie robocze  :cooo:

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1224 dnia: Marzec 09, 2021, 18:15:16 »
@Eqinox myślisz, że jest jakaś podstawa prawna do tego, żeby na oficjalnych spotkaniach/uroczystościach itp komendant główny i jego zastępcy występowali w takich "strojach"?