Służba > Forum zawodowców

Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/

<< < (3/340) > >>

bart73:
Jeżeli do wszystkiego mamy ubierać "nomexy" to moim skromnym zdaniem powinno być tak , że po koszarach śmigamy w dresikach bawełnianych i ładnym obuwiu sportowym. tanio i wygodnie. na okres letni jeszcze krótkie gacie. I tyle w tym temacie :straz: a nie wymyślać kwadratowych jaj.
sztabowe można zostawić jakie są.

strazak90:
Witam! moim zdaniem koszarówki są dobre,lecz mogły by być z trwalszych materiałów,takich aby się materiał tak szybko nie niszczył, na kolanach, łokciach, pośladkach powinno być obszyte jakimś materiałem grubszym i trwalszym,oczywiście tak aby nie krepowało to ruchów, do tego w spodniach duże kieszenie na udach (np tak jak w mundurach wojskowych) i dla mnie taka koszarówka była by Cacy :straz:

Butel:

--- Cytuj ---aby się materiał tak szybko nie niszczył, na kolanach, łokciach, pośladkach powinno być obszyte jakimś materiałem grubszym i trwalszym
--- Koniec cytatu ---

Może opisz jaśniej na jakiej podstawie tak twierdzisz, może używasz go do akcji? ;)
O przeznaczeniu chyba nie muszę pisać choć bywa z tym różnie, to ma być ubranie koszarowe wygodne schludne itp. To ma polegać na rozwiązaniu konstrukcyjnym, wzorniczym i materiałowym.

Czas używania ubrania koszarowego w OSP jest nieporównywalny i chyba dużo mniejszy niż użytkowania na co dzień w PSP.
Moim zdaniem dobrze by było pomyśleć aby zmodyfikować go właśnie pod tym kątem.

Pomału zaczynamy tworzyć koszarowo-specjalne ubranie uniwersalne z nowym przeznaczeniem do działań rat.-gaś. i pełnienia służby  :rofl:

madmax29:
Co do kroju, nie jest on aż taki zły. Poprawić należałoby jak już to kilku forumowiczów stwierdziło przede wszystkim jakość materiałów użytych do produkcji koszarówek. Co do zmian w kroju pozbyłbym sie napisów Straż na rzepach, mi osobiście przeszkadzają hacząc o szelki od  spodni specjalnego, zastąpiłbym je albo wyszywanymi, albo w ogóle zlikwidował. Skoro koszarówka służy tylko i wyłącznie jako umundurowanie do przebywania na jednostce, a nie do działań, jaki jest sens tego napisu? My wiemy ze jesteśmy strażakami, a przy działaniach napis jest na specjalnym i tak. Osobiście też w każdych nowych koszarówkach pozbywam się szelek, stosuje tylko pasek, bo mi tak wygodniej. Co do zastosowania spodni jakie pokazał Max mam jedno zastrzeżenie, szerokie u dołu nogawki wydają mi się niepraktyczne pod nomex, będą się podwijały przy ubieraniu.  Warto by tez sorty uzupełnić o polar, koszulkę z pagonami którą można by nosić bez bluzy jako kompletne umundurowanie, można by też się pokusić o krótkie spodenki, ale osobiście mam mieszane uczucia co do nich.
Butel moje koszarówki też się przecierają w niektórych miejscach  dosyć szybko. Kolana, łokcie,  krocze, to ostatnie nie dlatego że jestem jakoś nad wymiarowo zbudowany, raczej od polerowania ześlizgu przy alarmach.
Warto by śię też zastanowić nad odrębnym wzorem dla OSP i PSP. Nie po to żeby tworzyć jakieś sztuczne podziały, po prostu charakter używania koszarówek w OSP jest inny niż w PSP i tyle

strazak90:
jak Kolega madmax29 napisał że dla niego bez sensu jest to aby na koszarówce był napis STRAŻ bo koszarówka ma być tylko do chodzenia w jednostce,,a Panowie nie zastanowiliście się np że Strażacy jeżdżą np na obstawianie imprez itp. co do wszystkich działań Strażacy mają jeździć w Nomexie, czy jak waszym zdaniem w krótkich spodniach i różowej koszulce ?? lato 35 stopni, Strażacy jadą do plamy oleju czy np gniazda os i co też mają jechać w nomexie, czy mają wyskoczyć w krótkich spodenkach z auta, w adidasach i koszulce nawet bez napisu Straż??
dla mnie osobiście Koszarówka jest Ok, wymyślacie coś nie potrzebnie, macie jakieś swoje wizje.
jak dla mnie to koszarówke trzeba było by troszkę poprawić, lepsze materiały,wygodniejsze,kieszenie na drobne rzeczy i było by super. i żeby nie było jakiś oburzeń zaraz do mojej osoby za to co napisałem,to moje zdanie..Pozdrawiam :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej