Służba > Forum zawodowców

Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/

(1/325) > >>

MGNACZUS:

Drodzy forumowicze.

Na 7 urodziny forum mamy niespodziankę.
W imieniu forumowiczów off-służbowo złożyliśmy Panu Komendantowi PSP Wiesławowi Leśniakiewiczowi propozycję nawiązania współpracy. Miło nam było usłyszeć, że po pierwsze Pan Komendant nas czyta, po drugie przyjmuje naszą propozycję wykorzystania forum do usprawnienia przepływu informacji w pionie.

Pilotażowo uruchamiamy temat "Jakie powinny być ubrania koszarowe", ponieważ zdanie strażaków w tej sprawie jest bardzo bliskie Panu Komendantowi, natomiast my możemy na żywym przykładzie zaprezentować potencjał forum.

Nie przedłużając już dalej wstępu - forumowicze, macie możliwość wypowiedzenia się nt. ubrań koszarowych, co zmienić, jakie powinny być, co się sprawdza a co nie. Temat jak nam obiecano, będzie skrupulatnie monitorowany, uwagi zostaną uwzględnione.

Z uwagi na pilotażowy charakter zaznaczam, że temat będzie ściśle moderowany, pozostaną wypowiedzi związane z tematem, zgodne z regulaminem forum. Wszelkie inne będą usuwane.

Przejdźmy do tematu  - forumowicze, jakie powinno być ubranie koszarowe strażaka?max[]:
Sądzę, że ubranie koszarowe powinno mieć sprawdzony wzór stąd skłaniam się ku czerpaniu pomysłów z rozwiązań militarnych.
Od pewnego czasu na rynku można spotkać spodnie taktyczne SFU czy też BDU przeznaczone dla strażaków. Sam osobiście użytkuję takowe i muszę przyznać, że krój, rozmieszczenie kieszeń jest bardzo dobrze dobrane. Spodnie bardzo dobrze się prezentują w przeciwieństwie do obecnych a wzmacniane kolana wpływają na ich dłuższą żywotność.

Co do kurtek sadzę, że preferowany będzie polar. Takie rozwiązanie już teraz można spotkać i jest znacznie wygodniejsze od obecnych bluz.

[załącznik usunięty przez administratora]

Sylwek:
Nie wchodząc chwilowo w szczegóły uważam, że ubranie powinno mieć 3 cechy
bezpieczeństwo, funkcjonalność i cena.

Szczególnie chciałbym zwrócić uwagę właśnie na cenę, przy czym uważam, że nie powinno się skupiać, jak obecnie, wyłącznie na cenie zakupu a o kosztach umundurowania strażaka na przestrzeni kilku lat. Co z tego, że coś kosztuje tanio jeśli po krótkim czasie trzeba kupić nowe? Lepiej czasem kupić trochę drożej ale raz.

Czy ktoś prowadzi analizy jakie są koszty umundurowania strażaków w okresie kilku lat w zależności od stosowanych materiałów? Które materiały są najtrwalsze?

Mroovka:
W pełni popieram w tej kwestii Sylwka. Według mojej opinii może pozostać ten sam wzór ubrania koszarowego ale wykonany z trwalszych materiałów, dodałbym jeszcze wzmocnienia w miejscach narażonych bardziej na przetarcie, czyli kolana i pośladki w spodniach, łokcie w bluzach.

MGNACZUS:

--- Cytat: Sylwek w Kwiecień 27, 2010, 10:40:09 ---Nie wchodząc chwilowo w szczegóły uważam, że ubranie powinno mieć 3 cechy
bezpieczeństwo, funkcjonalność i cena.

--- Koniec cytatu ---

Sylwek ale tu chodzi o ubranie koszarowe czyli dzienne. Kolokwialnie mówiąc - do śmigania po koszarach. Trwałość OK, cena OK. Zwykłe ciuchy muszą być bezpieczne - tak samo i koszarowe, to rzecz oczywista.
Jednak te ubrania nie mają być wykorzystywane przy akcjach czy ćwiczeniach. Postawiłbym na wygodę, wygląd i trwałość.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej