Autor Wątek: Nowy regulamin Zawodów OSP  (Przeczytany 35704 razy)

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 29, 2011, 14:53:35 »
Dla mnie ten regulamin jest smieszny. Nie wiem co to za "uczony" go wymyslil i po co, przez niego sa tylko klotnie i nic wiecej. PSP stratuje jak chce, biega w dresach, zadnych komend, weze spinaja na podescie itd.

Offline lolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 29, 2011, 15:18:30 »
sslawek77:

Z woj. podkarpackiego na zawody krajowe jedzie OSP Jabłonica Polska  zobacz sobie film z zawodów wojewódzkich:
http://www.youtube.com/watch?v=M1A5OUZLlf4
Smok łączony w sposób taki jak w przedstawionym przez Ciebie filmiku, jeżeli sędziowie zawodów wojewódzkich tak interpretują regulamin, że jest to dozwolone to na zawodach powiatowych to samo jest dozwolone.

Co do butów to nie jest to przypadek taki ze wszyscy stają na zbiórce przed zawodami i przychodzi gość i mówi my nie mamy butów i startujemy w adidaskach tylko na odprawie która odbywa się tydzień wcześniej naczelnicy startujących drużyn ustalają że występuje odstępstwo od regulaminu i startujemy w adidaskach

Co do pisma skierowanego do zarządu: to jeżeli zadane zostało im pytanie czy klucze mogą leżeć spięte na smoku to z pewnością odpowiedź będzie że nie mogą. A jeżeli w pytaniu będzie zapisane czy mogą leżeć na leżącym na boku smoku to może być zależy od tego jak zadane będzie pytanie i jak zinterpretuje to zarząd, ale zarząd jak zarząd wiedzy za wiele na ten temat nie ma to zapyta sędziów którzy sędziowali zawody - a oni dopuszczali takie ustawienie sprzętu. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 15:39:51 wysłana przez lolek »

Offline sslawek77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 30, 2011, 11:13:01 »
odpowiedz z zarządu:
"Krosno 29.07.2011
W odpowiedzi na zapytania przesłane e-mailem na adres KM PSP Krosno, odpowiadam:
1. Zgodnie z postanowieniami regulaminu klucze nie mogą być spięte ze smokiem podawanym przez mechanika.

..........

Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego
Komendy Miejskiej PSP w Krośnie
bryg. Mariusz Kozak"



Offline lolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 30, 2011, 15:44:31 »
Czyli dostałeś odpowiedź zgodną z moimi przypuszczeniami:
Jeżeli zadałeś pytanie czy klucze mogą być spięte ze smokiem dostałeś odpowiedź że nie

Ja dlatego twierdzę że klucze mogą być powiedzmy tak usytuowane ponieważ nie uważam tego za "spięcie". Twierdzisz że dlatego klucz jest spięty ze smokiem ponieważ ząb klucza zachodzi za ząb smoka a co w sytuacji jeżeli smok leży poziomo na podeście a klucz leży na koronie łącznika żaden ząb za ząb nie jest założony.

Offline sslawek77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 30, 2011, 16:16:10 »
to tez skierowałem do wyjaśnienie odnośnie kwestii zadania odpowiedniego pytania... poza tym patrzac na cały regulamin, wyjatki są wyrznie zapisane, np. w przypadku, ze mozna nawadniac linie przed podaniem komendy, wiec w tym przypadku tez by było napisane ze klucz moze lezec na koszu nie stykajac sie zębami i tak moze zostac podany.

Poza tym regulamin budowy sawnej:

"Łączenie linii ssawnej  oceniane jest jako błędne,
gdy zawodnicy łączą bez kluczy lub nie nakładają ich na łączniki" 

Więc klucz który jest nałożony ściągasz i potem go nakładasz i dokręcasz wtedy kosz ??

Więc już byś przestał wmawiać tą swoją naciąganą wersje regulaminu...

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 31, 2011, 14:32:40 »
to tez skierowałem do wyjaśnienie odnośnie kwestii zadania odpowiedniego pytania... poza tym patrzac na cały regulamin, wyjatki są wyrznie zapisane, np. w przypadku, ze mozna nawadniac linie przed podaniem komendy, wiec w tym przypadku tez by było napisane ze klucz moze lezec na koszu nie stykajac sie zębami i tak moze zostac podany.

Poza tym regulamin budowy sawnej:

"Łączenie linii ssawnej  oceniane jest jako błędne,
gdy zawodnicy łączą bez kluczy lub nie nakładają ich na łączniki" 

Więc klucz który jest nałożony ściągasz i potem go nakładasz i dokręcasz wtedy kosz ??

Więc już byś przestał wmawiać tą swoją naciąganą wersje regulaminu...

Cytuj
Przodownik z pomocnikiem łączą węże ssawne z wykorzystaniem
kluczy w sposób opisany wcześniej. Nałożenie kluczy na łączniki przed łączeniem węży ssawnych
nie jest błędem.
Następnie przodownik okraczając ostatni odcinek węża ssawnego łączy go przy
użyciu klucza z nasadą ssawną motopompy.

Offline sslawek77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 31, 2011, 16:44:06 »
Cytuj
Przodownik z pomocnikiem łączą węże ssawne z wykorzystaniem
kluczy w sposób opisany wcześniej. Nałożenie kluczy na łączniki przed łączeniem węży ssawnych
nie jest błędem.
Następnie przodownik okraczając ostatni odcinek węża ssawnego łączy go przy
użyciu klucza z nasadą ssawną motopompy.

Przodownik z pomocnikiem łączą węże ssawne

Nałożenie kluczy na łączniki przed łączeniem węży ssawnych
nie jest błędem.

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 01, 2011, 11:51:46 »
Nie wiem, czy to zaćmienie jakieś, w każdym razie znowu mam problem z interpretacją regulaminu. Konkretnie to chodzi mi o mechanika w grupie "C" - nasze dziewczyny zwyciężyły na zawodach gminnych i w październiku jadą na powiatowe. Regulamin zawiera takie min. sformułowania : "Skład drużyny – grupa ”C” – drużyna składa się z 10 osób – w tym 8 zawodniczek oraz 1 zawodniczka rezerwowa (nieobowiązkowo) i mężczyzna (nieobowiązkowo, w wieku powyżej 18 lat z danej OSP, którego zadaniem jest wyłącznie obsługa motopompy)",  następnie są wymienione funkcje łącznie z mechanikiem. W punkcie "Oznaczenia zawodników" z kolei przy właściwym znaku wymieniony jest "Mechanik / obsługujący motopompę w grupie ”C”" -  tu już nie wiem, czy obydwie te osoby mają ten sam symbol, czy tylko jedna z nich, ale to akurat jest mniej ważne. Po tym, co tu przytoczyłem najmniej zrozumiałym jest dla mnie zapis wcześniejszy : "Grupa ”C” – kobiece drużyny pożarnicze – wiek powyżej 16 lat, za wyjątkiem funkcji mechanika (może być mężczyzna), rozdzielaczowego i dowódcy - wszyscy wiek powyżej 18 lat.".
Skoro mechanik może być mężczyzną, to teoretycznie startować może 2 mężczyzn - ale jak pisałem wyżej, w składzie jest 8 zawodniczek.
Domyślam się, że twórcom regulaminu chodziło o to, by obsługujący motopompę mógł pełnić jednocześnie funkcję mechanika (de facto - podać smok i klucze, ew. zanurzyć ponownie ssawne), tyko dlaczego zapisane jest "którego zadaniem jest wyłącznie obsługa motopompy"?

Zwracam się do Was, bo mamy po prostu problem z obsadą - jeśli okaże się, że obsługujący pompę nie będzie mógł podać smoka i kluczy, trzeba będzie szukać kolejnej dziewczyny li i jedynie do tego, a już nam brakuje dwóch w tym dniu.

Offline lolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 01, 2011, 13:48:24 »
Nie jestem twórcą regulaminu, ale wq mnie mieli na myśli to że:
(cały ten wątek istnieje, ponieważ każdy kto startuje w zawodach ma właśnie takie zdanie jak to które napisałem powyżej)

Cytuj
Po tym, co tu przytoczyłem najmniej zrozumiałym jest dla mnie zapis wcześniejszy : "Grupa ”C” – kobiece drużyny pożarnicze – wiek powyżej 16 lat, za wyjątkiem funkcji mechanika (może być mężczyzna), rozdzielaczowego i dowódcy - wszyscy wiek powyżej 18 lat.".

W tym cytacie jest cały błąd osoby piszącej regulamin, a dokładniej pomieszanie funkcji: "obsługujący motopompę w grupie C", a "mechanik w grupie C"
Jeżeli mechanikiem jest kobieta to może (musi) podać smoka i klucze, a ssawną powinna trzymać rezerwowa. Jeżeli mechanikiem jest mężczyzna to on jedynie obsługuje motopompę, a klucze podaje kobieta - "mechanik"
Obsługujący motopompę w grupie C oraz mechanik-kobieta mają takie same oznaczenia 

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 02, 2011, 01:29:06 »
a ssawną powinna trzymać rezerwowa.
"ższeeś mi" domieszał. Co ma rezerwowa do całej akcji - toż ona jest moim zdaniem tylko wtedy potrzebna, jak się innej noga powinie - i to dosłownie.
... Czasu coraz mniej, zostało...

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 04, 2011, 13:34:25 »
Mam pytanie dotyczące zaświadczeń lekarskich dopuszczających do udziału w zawodach.
Czy takowe są wymagane ? W regulaminie nie ma o tym mowy. Jeśli się wymaga to muszą to być badania jak dla strażaków ? Wiadomo że w zawodach bierze udział młodzież poniżej 18 roku życia i takich badań nie mają a gmina nie chce ich sfinansować. Może takich zaświadczeń nie potrzeba w ogóle a żądają z nadgorliwości ?

Offline guzik132

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 04, 2011, 18:42:55 »
Obecnie formalnie zaświadczenie lekarskie nie jest potrzebne. Osoba zgłaszająca drużynę bierze za nią odpowiedzialność, więc dla świętego spokoju dobrze jest jak drużyna przejdzie badania lekarskie.

Offline Bisiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 04, 2011, 21:51:28 »
Formalnie nie trzeba, jednak u nas w powiecie KM PSP zastrzegła, że jeśli nie wszystkie drużyny będą miały badania, to nie obsłuży takich zawodów, ponieważ przyczyni się do ewentualnego nieszczęścia.

Badania powinny być raczej przeprowadzone tylko i wyłącznie w związku z zawodami i poddać się im powinni również Ci, którzy mają aktualne badania do służby w OSP. Najlepiej gdyby badanie prowadził lekarz medycyny sportowej, ale to nie jest konieczne, bo lekarz profilaktyk też potrafi stwierdzić kto może, a kto nie powinien biegać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2011, 21:20:25 wysłana przez Bisiu »

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 05, 2011, 09:51:39 »
No dobra, konieczność posiadania badań pewnie wykluczy wiele drużyn w zawodach bo wiadomo że startuje w nich przeważnie młodzież poniżej 18 - tki (poza mechanikiem i d- cą). Starym, którzy posiadają badania się nie chce. Żaden wójt nie zainwestuje w badania tylko do celu zawodów bo wiadomo że młodzi do akcji nie jeżdżą.  Natomiast dobrze byłoby poznać podstawę prawną konieczności takich badan. Nigdzie nic na ten temat nie znalazłem Wasza komenda zażądała na jakiej podstawie ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 05, 2011, 14:13:49 »
Na zawodach krajowych wymagane będzie tylko oświadczenie osoby uprawnionej do zgłoszenia drużyny na zawody, że osoby startujące mają ważne badania lekarskie.

Regulamin zawodów nic na ten temat nie mówi, a organizator zwodów nie będzie się doktoryzował w tym temacie.
Ważne jest ubezpieczenie osób startujących w zawodach nie będących członkami JOT-u na czas trwania zawodów (kosztuje to parę groszy, ale spokojna jest głowa kierownika drużyny).

"Mądre" głowy z komend M/P wymagają na zawodach gminnych, czy powiatowych takowe zaświadczenia nie zgodnie z obowiązującym regulaminem zawodów.

Offline sslawek77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 25, 2011, 09:43:49 »
w związku z tym, że na forum związkowym dla większości zwolenników "nowego rekordu osp cisia" regulamin jest na tyle nie sprecyzowany że w każdym możliwym momencie jest naciągany i nie ma błędów ( wiec się zastanawiam poco w ogóle on jest)  postanowiłem napisać do zarządu o prawidłową interpretacje regulaminu a mianowicie następujące kwestie:

Zasady ułożenia sprzętu drużyny na podeście

1) "Zawodnicy układają sprzęt na podeście w dowolny sposób, klucze do łączników mogą leżeć na
innym sprzęcie (z wyjątkiem motopompy)."

- czy w czasie układania sprzętu na podeście klucz może leżeć na koszu ( ząb klucza jest spięty z zębem kosza), który
leży na "boku" i czy  w taki sposób może zostać podany przez mechanika: "klucz spięty razem z koszem", czy "najpierw
mechanik podaje kosz przodownikowi, a dopiero później podaje klucz" ?


Budowa linii ssawnej

1) "przodownik roty z pomocnikiem w dowolny sposób przenoszą odcinki węży ssawnych i układają je na ziemi
jeden za drugim w kierunku stanowiska wodnego"

- czy w tej sytuacji pomocnik który ma położyć węże "jeden za drugim"  może sam włożyć kły jeden w drugi łącznika i je
przekręcić ręką, przed spięciem kosza ?

- czy przodownik może sam włożyć kły kosza w łącznik na wężu, unieść go i czekać aż pomocnik go dopiero wtedy
złapie i dokręci ??

2) "Pomocnik okracza pierwszy odcinek węża i stojąc twarzą do stanowiska wodnego unosi go na taką
wysokość, aby obaj z przodownikiem mogli swobodnie łączyć łącznik"

- jaka jest ta minimalna swobodna wysokość do łączenia ?
 bo dla jednych jest to uniesienie o 0,01mm, dla drugich jest to łączenie na wysokości kostek, a dla trzecich łączenie
na wysokości kolan.


Budowa linii gaśniczej

1) "przodownik roty zabiera z podestu prądownicę oraz odcinek węża W-52 i biegnie po dowolnej stronie linii głównej
na wysokość rozwinięcia pierwszego odcinka linii gaśniczej."

- w regulaminie opisane jest, że odcinek to min. 19,5m, więc tłumaczenie że jest to nie sprecyzowane, bo nie jest
zaznaczone na torze w którym miejscu ma wyrzucić, jest uzasadnione ?

- czy wyrzucanie w miejscu gdzie wąż pomocnika rozwinie się w połowie (ok 10m), może być traktowane jako to miejsce
gdzie może być już wyrzucony wąż przez przodownika ? tłumacząc to tym że wąż się rozwinął po skosie i połowa rozwinięcia
wypadła np. na 5 metrze od rozdzielacza ( patrząc w linii prostej do stanowiska gaśniczego) ?


2) "Pomocnik roty z zabranym z podestu odcinkiem węża W-52 biegnie na wysokość rozdzielacza
i z tego miejsca  rozwija zwinięty wąż
."

- czy ten pkt. regulaminu można interpretować w taki sposób, że pomocnik wyrzuca wąż 1-1,5 metra przed linią
postawienia rozdzielacza, lub licząc od rzeczywistego miejsca w którym stoi rozdzielacz i tłumaczy to w ten sposób,
że wąż, który wyrzucił spada dopiero koło rozdzielacza i z tego miejsca się dopiero rozwija po ziemi ?

3) "W momencie pojawienia się wody na pyszczku prądownicy pomocnik musi podtrzymywać linię gaśniczą
w odległości do 3 kroków za przodownikiem."

- czy pomocnik może rzucić się na węża i traktować to jako podtrzymywanie gdy leży na nim ??

są to chyba najistotniejsze kwestie regulaminu które się tłumaczy według własnego myślenia,a powinno być to jasno przedstawione dla wszystkich

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 12, 2012, 23:07:41 »
mam pytanko aktualnie dla MDP funkcjonuje ten regulamin z 2010 roku tak??


Pytam poniewaz nie wiem czy wiek mdp liczony jest rocznikowo czy wedle dnia urodzin. Bo w tym z 2010 wedle daty urodziny