Autor Wątek: Nowy regulamin Zawodów OSP  (Przeczytany 35708 razy)

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 27, 2010, 15:16:31 »
Co do opuszczenia prawej reki do przodu to jest normalna komenda - woda naprzód czyli zmiana jest na dobre. Powinien być jeszcze zapis że podczas wydawania komendy wydający musi stać przodem do odbierającego komendę.
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 27, 2010, 17:36:09 »
Zmiany są że tak powiem kosmetyczne. Newralgiczne punkty regulaminu nadal pozostały bez zmian...A co do zapisu o rozdzielaczowym, to ten zapis tak jak mowił poprzednik, istniał juz w regulaminie z 2006r. Zapis o powoływaniu sędziów z jednostek osp ktore startują w danych zawodach, tez istnieje od 2006r. Za to dodano punkty karne za wyrzucanie węży w niewłaściwych miejscach, a wiec moze w koncu sędziowie nie bądą pokazywac białych chorągiewek przodownikomu wyrzucającym wąż zaraz za rozdzielaczem...
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 31, 2010, 21:15:50 »
Tego chyba też nie było:
Nieregulaminowe otwarcie zaworów rozdzielacza - 5 punktów karnych
1) niezamknięcie zaworu wylotowego 75 po przejściu wody przez rozdzielacz do ukończenia ćwiczenia.

To teraz będziemy dbać o suche tory. Druga sprawa to kolejność konkurencji, teraz będziemy nadrabiać w sztafetach ;-P

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 01, 2010, 00:15:29 »
Tego chyba też nie było:
Nieregulaminowe otwarcie zaworów rozdzielacza - 5 punktów karnych
1) niezamknięcie zaworu wylotowego 75 po przejściu wody przez rozdzielacz do ukończenia ćwiczenia.

To teraz będziemy dbać o suche tory. Druga sprawa to kolejność konkurencji, teraz będziemy nadrabiać w sztafetach ;-P
Kolego rozumiem że możesz nie znać regulaminu na pamięć, tak więc zerknij jeszcze raz do regulamin z 11 kwietnia 2006 roku:) w temacie otwierania środka rozdzielacza, i punktowania ewentualnych błędów przy tym popełnionych nie widzę żadnej zmiany.
Co do dbania o suche tory, to tak jest zawsze. Nie wiem jak u Ciebie, ale na każdych zawodach komisja sędziowska zwraca na to uwagę, a ludzie odpowiedzialni za organizację zawodów pilnuja aby nie wylewac wody na tor.
Co do nadrabiania w sztafecie, również Cię nie rozumiem w czym zmiana i odsyłam do regulaminu z roku 2006.
Poniekąd Cie rozumiem, zapis istnieje od lat, a nadal sie biega najpierw sztafete pozniej bojówkę, prawda?? teraz bedzie identycznie. Jest to podyktowane tym iz niestety wiekszosc zawodów gminnych, powiatowych, i o zgrozo, czasem nawet i wojewódzkich jest rozgrywane na "bierzniach trawiastych" ( czyt. 350m wyznaczone wapnem na brzegach murawy). Wyobraz sobie ze przed biegiem odbywa sie cwiczenie bojowe, i odcinki są pozalewane/zroszone wodą. Pozniej na tych odcinkach odbywa sie sztafeta...myślę że potrafisz sobie wyobrazic co się dzieje z zawodnikami na mokrej trawie podczas pokonywania przeszkód w pełnym biegu...pozdrawiam
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 01, 2010, 07:27:03 »
Czy ten regulamin jest aktualny już?

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 02, 2010, 23:36:19 »
Jeszcze nie obowiązuje ten regulamin, bo nie jest zatwierdzony. Wszystkie zawody nadal odbywaja sie wg reulaminu z  2006 roku.
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 21, 2011, 08:27:22 »
Witam!

Regulamin jest już zatwierdzony. Zbliża się czas zawodów - dlatego pozwoliłem sobie na odświeżenie wątku.

I od razu pytanie do sędziów:
Zawodnicy układają sprzęt na podeście w dowolny sposób, klucze do łączników mogą leżeć na innym sprzęcie (z wyjątkiem motopompy)

Co prawda ten zapis był już w poprzedniej wersji regulminu ale nie był chyba dostatecznie dobrze interpretowany.
Czy tylko kluce mogą leżeć na innym sprzęcie? A gdzie ma leżeć smok, który strażacy zazwyczaj stawiali na wężach ssawnych?
Czy prądownice mogą być ustawione pionowo i oparte na odcinkach W52?
Czy to już jest "leżenie na innym sprzęcie" czy jeszcze nie?

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 21, 2011, 10:48:18 »
Zasady przeprowadzania i oceny musztry


http://www.zosprp.pl/files/regulaminy/Zasady_przeprowadzania_oceny_musztry.pdf

Nigdzie nie ma mowy o tym załączniku, ani w regulaminie zawodów OSP, ani MDP. Czyżby zapomnieli o tym załączniku?

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 21, 2011, 12:18:57 »
Zasady przeprowadzania i oceny musztry


http://www.zosprp.pl/files/regulaminy/Zasady_przeprowadzania_oceny_musztry.pdf

Nigdzie nie ma mowy o tym załączniku, ani w regulaminie zawodów OSP, ani MDP. Czyżby zapomnieli o tym załączniku?
Jak można zauważyć załącznik dotyczy regulaminów MDP 1/2010 oraz OSP 2/2010.
Nowy regulamin ma oznaczenie OSP-1/2011 więc nie obejmuje go nowy regulamin
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Bisiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 22, 2011, 15:11:16 »
Przeglądałem dzisiaj regulamin z 2010 roku i nie widzę tam zapisu o możliwości przeprowadzenia musztry. Mam rozumieć, że te zasady wprowadzały taką możliwość pomimo braku zapisu w regulaminie, czy jak?

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 22, 2011, 15:32:48 »
O jakiej wy musztrze mówicie???

Skupmy się na regulaminie z roku 2011.

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 22, 2011, 17:17:02 »
Faktycznie w tym regulaminie z 2011 roku nic nie ma o musztrze ale na posiedzeniu zarządu powiatowego u nas ostatnio poruszany był ten temat musztry w czasie zawodów. W tym roku jeszcze nie będzie musztry podczas zawodów ale na przyszły rok zapowiadają że na pewno będzie. Paręnaście  lat temu było coś takiego podczas zawodów i pamiętam doskonale że dużo więcej było zwrotów i poleceń do wykonania jak w tym załączniku. Pamiętam też że strażacy w tamtych czasach potrafili wykonać prawidłowo zwroty a nie jak teraz da się zauważyć na filmikach że obracają się jak pasuje, a regulamin musztry to dla wielu czarna magia.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Bisiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 22, 2011, 17:59:39 »
U nas właśnie w tym roku ma być przeprowadzona musztra. I zastanawiam się czy można ją wpisać do protokołu i normalnie punktować, czy nie. Bo zawody mają się odbyć wg. jakiegoś regulaminu. I jeśli ten z 2010 dopuszcza musztrę a ten z 2011 nie to po prostu zawody rozegramy wg. regulaminu z 2010. Tylko nie wydaje mi się żeby jakikolwiek regulamin wydany po 2000 roku dopuszczał, bo nie pamiętam takiego zapisu w żadnym z regulaminów.

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 22, 2011, 18:52:47 »
Bisiu - pamiętaj, że regulamin stanowi tylko pewne wytyczne do tego co chcecie zorganizować na zawodach. Możecie np. wprowadzić - nie wiem - bieg w wrokach - i nikt wam tego nie może zabronić.
Problem polega na tym, że np. zawody powiatowe czy tym bardziej wojewódzkie będą rozgrywane wg. obowiązującego regulaminu.

Osobiście miałem nadzieje, że musztra wejdzie jako obowiązkowa część zawodów.

Offline west

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • OSP siły napędowe polskiego pożarnictwa
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 23, 2011, 14:40:44 »

Jak można zauważyć załącznik dotyczy regulaminów MDP 1/2010 oraz OSP 2/2010.
Nowy regulamin ma oznaczenie OSP-1/2011 więc nie obejmuje go nowy regulamin

to jest fakt, ale jak jest naprawdę!?, wczoraj kolega z PSP mówił że musztra będzie na naszych zawodach, widział nawet jak sąsiednia jednostka OSP ćwiczy ostro, więc wydaje mi się, że w załączniku nie dopisali że  obowiązuje regulamin OSP-1/2011.

Offline Bisiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 23, 2011, 23:44:17 »
Oczywiście, że zawody możemy zorganizować jakie chcemy, ale każde zawody muszą się odbyć wg. jakiegoś regulaminu. Jeśli chcemy żeby zwycięzca brał udział w zawodach powiatowych to musi to być regulamin zatwierdzony przez KG PSP I ZG ZOSP RP. Ja rozumiem to tak, że musztrę można przeprowadzić, ale nie może być ona wpisana do protokołu z zawodów wg. regulaminu OSP-1/2011. Może to być jedynie albo konkurencja pokazowa, albo punktowana zupełnie oddzielnie.

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 07, 2011, 14:05:24 »
moja pytanko dotyczy funkcji mechanika, czy mechanikowi są stawiane jakieś wymagania  odnośnie badań, kursów czy obsługi motopompy PO-5???

Offline strzalka78

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 08, 2011, 21:48:55 »
mechanik ma być tylko pełnoletni.o żadnych kursach nie ma mowy

Offline sslawek77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 27, 2011, 08:42:22 »
a ja mam pytanie odnośnie tego zapisu:

bo pisałem do zarządu głównego, ale oczywiście brak odpowiedzi....

"Sprzęt nie może być ze sobą połączony, a łączniki nie mogą się ze sobą stykać", na wielu zawodach widać że klucze są spięte razem ze smokiem, i nie uznawane jest to jako błąd ponieważ, argumentują to zapisem: 
"klucze do łączników mogą leżeć na innym sprzęcie" 

W związku z tym, że jedziemy na zawody powiatowe, do miejscowości w której na zawodach gminnych było widać, że nie którzy mieli spięte klucze ze smokiem i nie mieli pkt karnych, wiec czy ktoś może przedstawić
jasne stanowisko na temat tej sytuacj: "czy klucz może być spięty razem ze smokiem i podany tak przez mechanika ?"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 14:43:58 wysłana przez sslawek77 »

Offline Bisiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 27, 2011, 14:34:52 »
Zapytaj sędziego na odprawie i wszystko będzie jasne. Różni sędziowie różnie interpretują tą sprawę i niektórzy dopuszczają, a niektórzy nie.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 27, 2011, 14:41:40 »
Zapytaj sędziego na odprawie i wszystko będzie jasne. Różni sędziowie różnie interpretują tą sprawę i niektórzy dopuszczają, a niektórzy nie.
na odprawie to już będzie za późno
dzwoń do KP i pytaj, najlepiej ludzi, którzy sędziowali zawody

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 27, 2011, 14:44:38 »
Nie wiem czy dobrze rozumiem, kolega chce położyc smoka na bok i na łączniku chce zapiąć klucz? U nas to nie przeszło. Klucze mogą leżeć swobodnie na stojącym pionowo smoku. Do tego nie ma prawa nikt się przyczepić.

Offline sslawek77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 28, 2011, 09:43:27 »
nie, nie chce, ale niektórzy tak startują, że klucz jest spięty ze smokiem, poza tym goście biegają w adidaskach, gdzie skoro w regulaminie pisze ze nie mogą byc, to nie powinno być takich ustaleń dotyczących butów...

« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 14:45:12 wysłana przez sslawek77 »

Offline lolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 29, 2011, 09:43:45 »
sslawek77 jak nie znasz sprawy no nie rozpisuj się na ogólnopolskim forum tylko sobie w jednostce porozmawiaj o problemie, albo spróbuj sprawę poznać.

1. jednostka do której strony link podałeś nie jedzie na zawody powiatowe ponieważ została zdyskwalifikowana za błąd w sztafecie
2. klucz ze smokiem nie jest spięty tylko leży na smoku - spięcie rozumiane jest przez połączenie którego nie da się rozłączyć np.: uderzeniem a tak w smok kopniesz i się rozleci od klucza, połączenie rozumiane jest przez trwałe złączenie np.: zakręcenie łączników
3. to że biegają w adidasach jest sprawą ustaloną na odprawie przed zawodami, nie wszystkie jednostki dysponują odpowiednim obuwiem(skutery)

4. Jak oni się chwalą że zrobili 42s to zrobili wszystko zrobili zgodnie z regulaminem i mieli "czyste" 42s, a nie tak jak ty się chwalisz że zrobiłeś 46 ale dostałeś 10 karnych to o tym zapominasz!

Na zawodach powiatowych obowiązują buty wysokie to wszyscy będą je mieć, na gminnych było inaczej i było ok.


Offline sslawek77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nowy regulamin Zawodów OSP
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 29, 2011, 14:20:42 »
sslawek77 jak nie znasz sprawy no nie rozpisuj się na ogólnopolskim forum tylko sobie w jednostce porozmawiaj o problemie, albo spróbuj sprawę poznać.

1. jednostka do której strony link podałeś nie jedzie na zawody powiatowe ponieważ została zdyskwalifikowana za błąd w sztafecie
2. klucz ze smokiem nie jest spięty tylko leży na smoku - spięcie rozumiane jest przez połączenie którego nie da się rozłączyć np.: uderzeniem a tak w smok kopniesz i się rozleci od klucza, połączenie rozumiane jest przez trwałe złączenie np.: zakręcenie łączników
3. to że biegają w adidasach jest sprawą ustaloną na odprawie przed zawodami, nie wszystkie jednostki dysponują odpowiednim obuwiem(skutery)

4. Jak oni się chwalą że zrobili 42s to zrobili wszystko zrobili zgodnie z regulaminem i mieli "czyste" 42s, a nie tak jak ty się chwalisz że zrobiłeś 46 ale dostałeś 10 karnych to o tym zapominasz!

Na zawodach powiatowych obowiązują buty wysokie to wszyscy będą je mieć, na gminnych było inaczej i było ok.

a czemu mam się nie rozpisywać na forum, mnie to dziwi bo ta sama PSP która obsługiwała te same zawody, stosuje 2 różne dopuszczenia...

ad.1 nie rozumie po co jest regulamin skoro każdy sobie robi jak chce, i zmieni go sobie przed zawodami, fakt faktem pomyliłem miejscowości, ale to nie zmienia faktu ze sytuacje, które wypisałem są zgodne z regulaminem, i wystąpiły na tych zawodach.

ad.2 to chyba źle rozumiesz bo w regulaminie wyraźnie pisze:  "Sprzęt nie może być ze sobą połączony, a łączniki nie mogą się ze sobą stykać."  a sprzęt to nie tylko węże, ale i klucz i smok, a w tej sytuacji ząb klucza jest połączony z zębem kosza. w regulaminie niema podziału na połączenie trwałe i nie trwałe, wiec jest to połączenie.

ad.3 no to zaje*iście, jak pół godziny przed zawodami się dowiem że sobie mogłem przywieść adidaski, bo się komuś nie chciało załatwić odpowiednich butów.  W regulaminie niema, że masz posiadać obuwie typu "skuter",  ale  " buty skórzane albo z tworzywa. Wymagane jest obuwie obejmujące lub zakrywające
kostkę..... Nie dopuszcza się obuwia sportowego". 

ad.4 nasz pkt karne są tak samo kontrowersyjne, jak to że za klucz spięty ze smokiem nie zostały naliczone, i na pewno mogli byśmy zgłaszać sprzeciw, bo jest to inaczej przedstawione w regulaminie, niż jak przedstawiono nam nasz błąd....no ale dostaliśmy i na pewno drugi raz nie popełnimy tego błedu.


Już wysłałem pismo do KM o prawidłową interpretacje regulaminu. Bo regulamin niezależnie od szczebla powinien obowiązywać taki sam dla wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 15:03:37 wysłana przez sslawek77 »