Autor Wątek: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP  (Przeczytany 141745 razy)

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 29, 2012, 17:41:17 »
Jak dla mnie bomba ^_^ Choć może to i trochę śmieszne jest, ale na pewno lepiej się to czyta niż jakieś suche sprawozdanie ze zdarzenia. " w dniu tym a tym o godzinie tej a tamtej.... " itd

Mam całkowicie odmienne zdanie. Maksimum treści/informacji, minimum formy, czyli krótko, zwięźle, na temat.

Pan Niciejewski przesadza. Może powinien napisać kolejną część "Jak Wojtek został strażakiem"

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 29, 2012, 21:25:16 »
Niewątpliwie pan Niciejewski jest grafomanem - i to chyba jednak coś w rodzaju komplementu dla niego. Ale ktoś mu te grafomańskie (może ktoś zna stopniowanie w dół - grafoman .... co tam niżej być może ?) teksty wpuszcza na stronę jakby nie było instytucji bardzo poważnej (przynajmniej za taką się uważającej - jak jest faktycznie widać po przytaczanych cytatach).

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 29, 2012, 22:33:34 »
Ale ktoś mu te grafomańskie (może ktoś zna stopniowanie w dół - grafoman .... co tam niżej być może ?) teksty wpuszcza na stronę jakby nie było instytucji bardzo poważnej

A to myślisz, że ktoś to nadzoruje? Można puszczać co się chce. Już bywały opisy pożarów śmietników. Jak dobrze pamiętam to nawet opis jakiejś fałszywki był, chyba z instalacji sygnalizacji pożaru. Parodia.


A co do pana komendanta z Krotoszyna... Tak jak pisał Zeusss, skończył polonistykę to teraz się wyżywa ;) Ale trzeba pamiętać, że strona KG to nie najlepsze miejsce na tego typu opowiadania. Choćby nie wiem jak było to nudne i na jedno kopyto, to powinno się moim zdaniem, podawać "suche" informacje, bez okraszania bajaniem. Co, gdzie, kiedy...

---
edit:
z dziś http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42467
też dobre...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2012, 22:57:48 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline deriglasoff

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 30, 2012, 09:10:39 »
Panowie, już kiedyś pisałem, że p. Niciejewski ma ukończone studia wyższe na kierunku filologia polska, więc...

To dziwne, bo jakoś nie potrafi zachować w swojej bajce jedności czasu - raz pisze w czasie teraźniejszym ("Dyspozytor w słuchawce słyszy podniesiony głos mężczyzny"), a raz - przeszły ("Dochodziła 2:35, kiedy odezwał się natarczywy dzwonek telefonu alarmowego").
Tak na pewno nie pisze polonista, a jeśli już, to... niedouczony!

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 30, 2012, 09:19:10 »
Wiesz, to jest wyższa literatura. Być może jest to celowy zabieg stylistyczny, niezrozumiały dla nas maluczkich. Ja bym się na wszelki wypadek nie czepiał ;)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 30, 2012, 10:19:33 »
W KG zauważają jego zdolności literackie  :fiuu:

Cytuj
Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych otrzymał mł. bryg. mgr inż. Tomasz Niciejewski,

http://www.psp.wlkp.pl/?art=7589

Medialna komenda  :tuba:  :komp:

Zespół Prasowy KP PSP Krotoszyn:

http://www.krotoszyn.psp.wlkp.pl/site/index.php?option=com_content&view=article&id=94&Itemid=39

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2012, 10:24:35 wysłana przez grzela »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 30, 2012, 11:54:30 »
Kiedyś z zespołem prasowym KM PSP w Warszawie myśleliśmy, żeby zrobić dzień lub tydzień wrzucania opisu każdego zdarzenia. Ciekawe co wtedy zrobiłby Krotoszyn czy inni mistrzowie pisania o każdej pierdole...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 30, 2012, 17:58:34 »
Jeśli można prosiłbym Pana Niciejewskiego lub kogoś z Komendy gdy jego nie ma o opis mojej akcji - może być z wątkiem grozy, dokumentu itp. Pokrótce  -  telefon do stanowiska z prywatnego numeru, po zadysponowaniu 1... jednego zastępu GBA, DOJAZD I SYTUACJA.Samochód służby spokrewnionej z nami mundurowo na drzewie odwrócony dachem do jezdni, w środku kierowca i trzej inni uczestnicy pasażerowie - zmasakrowani nie dający żadnych oznak życia - po drugiej stronie drogi samochód osobowy z trzema osobami cywilnymi bez oznak życia w tym małe dziecko.Panie Niciejewski proszę o dalszy opis akcji bo mi odebrało mowę jak to zobaczyłem.I na przyszłość jak Pan nie da sobie rady prosić o poradę u psychologa gdzie trafiliśmy w 5 osób.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 31, 2012, 22:16:32 »
Alfred Hitchcock Straży Pożarnej normalnie..... :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 05, 2012, 20:25:18 »
Nie odpuszcza  :kwit:

Cytuj
Środa, 5 września 2012 roku, z samego rana dzień nie zapowiadał się dobrze. Pochmurne niebo, ciężkie powietrze nie wróżyły nic dobrego. Taką pogodę z niepokojem oglądali strażacy z krotoszyńskiej komendy PSP, którzy przygotowywali się do przyjęcia gości, gości którzy mieli zjechać do Krotoszyna przed godziną 10:00. Jednak im bliżej było godziny 10:00 tym niebo się przejaśniało by w końcu powitać przybyłych bezchmurnym niebem i pięknym słońcem. Minęła godzina 9:30, kiedy na placu KP PSP w Krotoszynie zrobiło się gwarno, pojawiły się strażackie samochody, pojawili się strażacy z Kalisza, Poznania, Ostrowa Wlkp. Pleszewa. Oznaczało to, że lada chwila rozpocznie się turniej, a dokładnie mówiąc I Zawody, II TURNIEJU CZTERECH WSPINALNI.
Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42502

Offline borovyecky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pozamiatane....
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 05, 2012, 21:01:27 »
Może ktoś tego pana powinien poinstruować, że strona KG to nie jest kącik początkujących literatów.

Powinni w Głównej już dawno stworzyć jakieś wytyczne co do informacji jakie zamieszcza się na stronie, wyznaczyć formę (bynajmniej nie rozprawka czy poemat) oraz skutecznie egzekwować przestrzeganie tych zasad. Na tylu ludzi we wszystkich tamtejszych wydziałach bez problemu powinni znaleźć kogoś kto mógłby się tym zająć - skoro potrafią wymyślać procedury na wszystko to  mogli by zrobić coś aby ich własna strona nie była pośmiewiskiem dla całego kraju

PS.
panowie z KG, zlitujcie się i zablokujcie konto pana Brygadiera  :szalony:

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 06, 2012, 10:06:25 »
Kolejny poemat, świeżynka.

Cytuj
Nie ma takiej sytuacji, takiej imprezy czy to sportowej czy kulturalnej, która by spowodowała zakłócenia służbie ratowniczo – gaśniczej, jaką pełnia strażacy Państwowej Straży Pożarnej. Tak też było i dzisiaj 5 września br. Ledwo co zakończył się turniej „HAKÓWKI”, a zawodnicy i obserwatorzy żywo dyskutowali na formą i osiągniętymi wynikami, to Dyżurny Operacyjny Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krotoszynie przypomniał o swoim istnieniu i niezachwianej roli jaką spełnia w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. To właśnie Jego zapowiedź poparta włączonymi światłami alarmowymi i dzwonkami poderwała strażaków do alarmowego wyjazdu. Właśnie ta zapowiedź i te dzwonki wysyłały strażaków samochodem ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn do wypadku drogowego. Dzwonki alarmowe, to jak rozkaz najwyższej wagi, to sygnał, że komuś dzieje się krzywda, że ktoś potrzebuje pomocy strażaków – ratowników w obliczu zagrożenia. Rozkaz, który musi być wykonany natychmiast, bez żadnej zwłoki, bez względu na wszystko. Do wypadku zostają wysłani także strażacy z OSP Krotoszyn, Policja i karetka Pogotowia Ratunkowego. Strażacy korzystając z łączy radiowych otrzymują informację dotyczącą adresu zdarzenia i już mkną gotowi by udzieli wszelkiej pomocy jaka będzie potrzebna. Po kilku minutach docierają na miejsce zdarzenia – Krotoszyn, ul. Gorzupska. W czasie przeprowadzonego rozpoznania ustalają, że samochód osobowy Peugeot 207 na prostym odcinku drogi wpadł do rowu. Kierowca samochodu oraz pasażerowie - dwójka dzieci, są na zewnątrz pojazdu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom, która polegała na rozmowie i udzieleniu wsparcia psychicznego. Dziewczynce w wieku około 5 lat strażacy przekazali maskotkę „Misia Ratownika”, maskotkę która nazywana jest „Apteczką pierwszej pomocy psychologicznej”. Po dojechaniu karetki pogotowia poszkodowanymi zajął się zespół ratownictwa medycznego.Działania prowadzono przez 40 minut. Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski Foto: str. Szymon Kujawa

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42503
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline awaqatal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 06, 2012, 13:04:09 »
No dobra, może pisałem wcześniej, właściwie nie mam nic przeciwko, ale gościu rzeczywiście lekko przesadza.
Pomimo to, zaraz po przeczytaniu pierwszego zdania z każdej "noweli" tego pana, nie mogę powstrzymać uśmiechu. I jakoś tak lekko na duszy mi się robi i dzień robi się jaśniejszy.... No śmieszne to jest i koniec  -_- 

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 12, 2012, 09:05:03 »
Cytuj
Tuż po tym jak zegar wybił godzinę 13:00 dyżurny Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krotoszynie przyjął zgłoszenie o pożarze ściółki w lesie w miejscowości Rębiechów, gmina Kobylin.
Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42531

Ten tekst kojarzy mi się z tekstem piosenki Ireneusza Dudka  :kwit:

Cytuj
Kolejka jak zwykle ustawiła się
Wszyscy tu mnie znają, ja ich też
Odliczoną forsę lekko w ręku mnę
Przede mną trzydziestu, nie jest źle

Za 10 minut trzynasta
Za 10 minut trzynasta
Za 10 minut trzynasta

Zapalam klubasa, ręka lekko drży
Och nie lubię czekać, słabo mi
Przyszli Staś i Maniek, oni mają gest
Ćwiczymy alpagę, fajnie jest

Już za 5 minut trzynasta
Już za 5 minut trzynasta
Już za 5 minut trzynasta

Trzynasta wybiła, wstaje nowy dzień
Ruszyła kolejka, wszystkim lżej
Życie po trzynastej tu zaczyna się
Poproszę trzy flaszki, nie pięć!
:piwo:


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 02, 2012, 07:57:44 »
Było już normalnie  :komp:

Cytuj
Krotoszyn, Wielkopolska – Osobówka na drzewie.
Jedna osoba poszkodowana i doszczętnie zniszczony samochód to bilans wypadku do którego doszło w poniedziałek 24 września 2012 roku w miejscowości Smoszew Na trasie Krotoszyn Ostrów Wlkp. Zgłoszenie do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 7:08. Dyspozytor do miejsca wypadku wysłał samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz dwa samochody ( techniczny i gaśniczy ) z OSP Biadki. Do wypadku pojechała także karetka Pogotowia Ratunkowego i Policja. Po dojechaniu do miejsca zdarzenia ratownicy ustalili, że samochód osobowy wypadł z drogi, leży na lewym boku w rowie, a podwoziem opiera się o drzewo. Wewnątrz rozbitego pojazdu uwięziona jest jedna osoba. Strażacy przy użyciu \sprzętu hydraulicznego odcięli dach pojazdu, rozepchnęli boki samochodu umożliwiając tym samym dotarcie do poszkodowanego i jego ewakuacje na zewnątrz pojazdu. Po wyewakuowaniu na zewnątrz poszkodowanym zajął się zespół Ratownictwa Medycznego i po zaopatrzeniu został przetransportowany do krotoszyńskiego szpitala. Tekst&foto: mł. bryg. Tomasz Niciejewski

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&date=2012-09-00&offset=10&id=42602

Cytuj
Krotoszyn, Wielkopolska – Toyota Yaris z Oplem Vectrą
Jedna osoba poszkodowana, dwa rozbite samochody osobowe to bilans wypadku do jakiego doszło w Krotoszynie na ul. Zdunowskiej ( DK 15 ). Zgłoszenie do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło o godzinie 16:02. Dyspozytor do zdarzenia wysłał samochód ratownictwa technicznego i samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna. Do zdarzenia pojechały także: policja i karetka pogotowia. Po dojechaniu do miejsca zdarzenia ratownicy ustalili, że czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe, z czego jeden pozostał na pasie drogi, natomiast drugi wpadł do przydrożnego rowu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie wraz z zespołem karetki pogotowia ratunkowego osobę poszkodowaną ułożono na noszach i ewakuowano do karetki. W rozbitych samochodach odłączono akumulatory, a po czynnościach policji usunięto z jezdni pozostałości po wypadku. Działania trwały 45 minut. Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42627

I nie wytrzymał napięcia  :fiuu:

Cytuj
Krotoszyn, Wielkopolska –Scania przewróciła Renault Megane
Jesień już się rozpoczęła i zdaje się, że nikogo to nie powinno dziwić. Pojawiają się deszcze, robi się mokro i ślisko, a my jak to my, czasami pewnie w natłoku codziennych spraw nawet nie zdajemy nawet sobie z tego sprawy. Do pierwszego zdarzenia w miesiącu październiku na ternie powiatu krotoszyńskiego doszło w poniedziałek, właśnie 1 października na ul. Koźmińskiej, gdzie zderzyły się dwa samochody. Można by powiedzieć „Dawid” z „Goliatem”, gdzie oczywiście w tym przypadku Dawid nie miał żadnych szans. Powiedzieć można, że Dawid to osobowe Renault Megane, a Goliat to ciężarowa Scania. Do zderzenia właśnie tych dwóch samochodów doszło w poniedziałek 1 października 2012 roku.
ekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42632
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2012, 08:05:44 wysłana przez grzela »

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 02, 2012, 08:00:07 »
mł. bryg. Tomasz Niciejewski - to musi być fantastyczna postać :gwiazdki:

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 02, 2012, 08:49:09 »
łomatkojedyna ..... dopiero odkryłem temat ....
obsmarkałem się, przepraszam ;)  :szalony:

Pozdrawiam,
Sajmonowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline wiktor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 02, 2012, 13:05:40 »
Kolega Tomasz chyba był na wagarach jak były lekcje religi u księdza na plebani. W bibli to Dawid pokonał Goliata kamieniem wystrzelonym z procy. I mnie ten przykład akurat nie bardzo pasuje do zdarzenia . Ale ten przypadek to jest coś czego nie lubiłem w szkole: co poeta chciał powiedzieć w wierszu...  :gwiazdki:

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 02, 2012, 14:16:54 »
Jesień już się rozpoczęła i zdaje się, że nikogo to nie powinno dziwić. Pojawiają się deszcze, robi się mokro i ślisko, liście żółkną i opadają z drzew, kwiaty jakby posmutniały, zwierzęta przygotowują się do snu zimowego, wiewiórki zbierają żołędzie , a jeże dźwigają czerwone jabłka w kształcie kuli do zimowych siedlisk.

Bardzo przepraszam , ale tak mnie naszło tuż po tym jak zegar wybił godzinę 13:00


Pzdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 03, 2012, 08:22:05 »
Mam przeczucie, że pod wpływem obfitych relacji Pana Tomka ktoś niechcący napisze bardzo ciekawy liryk...Pierwsza próba podjęta. Zaczyna się nieźle może kontynuacja...???

dżidżi

  • Gość
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 09, 2012, 16:01:56 »
LIST GRATULACYJNY dla Komendanta Powiatowego   27-07-2009

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu - st.bryg. mgr inż. Wojciech Mendelak w imieniu Komendanta Głownego Państwowej Straży Pożarnej - nadbryg. Wiesława Leśniakiewicza, za udział funkcjonariuszy Komendy Powiatowej w Krotoszynie w V edycji konkursu internetowego "NAJAKTYWNIEJSI" dotyczącym publikacji informacji i zdjęć z akcji ratowniczo - gaśniczych, przesłał dla  Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie - mł.bryg. mgr inż. Mariusza Przybyła - LIST GRATULACYJNY i życzenia ! ! !


http://www.krotoszyn.psp.wlkp.pl/site/index.php?option=com_content&view=article&id=85&Itemid=30

Offline borovyecky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pozamiatane....
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 09, 2012, 16:46:51 »
Teraz to dopiero się zacznie pisanie opowieści... Brawo panowie z KG, motywujcie takich ludzi, aby jeszcze bardziej "twórczo" opisywali codzienne wydarzenia.

Proponuję zmienić zakładkę "Nadesłano z kraju..." na "Radosna twórczość komend PSP"  :szalony: :szalony: :szalony:

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 10, 2012, 11:31:16 »
Łubu dubu, łubu dubu niech żyje Nam prezes poetyckiego klubu, niech żyje Nam!!!!  :wall: Czytając niektóre wypociny na stronie KG zastanawiam się, czy moderator zlituje się i określi jakieś zasady formułowanie opisów. Swoją drogą ciekawe, czy meldunki mł.bryg. też są pisane tak kwiecistym językiem??  :gwiazdki:

Offline ogon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 15, 2012, 20:42:02 »
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42687

Witam
Mam do Was pytanie odnośnie ćwiczeń, a mianowicie:
1. Czy w innych jednostkach również używacie ubrań typu TYCHEM, (w których są strażacy na jednym ze zdjęć) do identyfikacji i rozpoznania substancji chemicznych. Z opisu ćwiczeń wynika, że taką czynności wykonywali:

Charakter ćwiczeń wzbogacony był o podgrywki:

    pożar Schroniska dla Nieletnich w Gackach,
    pożar lasu Grabowiec,
    identyfikacja nieznanej substancji,
    lokalizacja i wydobycie wraku samochodu ze zbiornika wodnego w Gackach   [/i][/i]

Na kolejnym zdjęciu widzimy, jak strażacy ubrani w sprzęt ODD, rękawice bojowe udzielają kpp poszkodowanemu i zapinają na noszach. Z mojego doświadczenia powinni go ewakuować w bezpieczną strefę i tam na spokojnie bez sprzętu ODD rozpocząć po kolei udzielanie kpp. No ale to tylko moja uwaga.

Pozdrawiam

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 460
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #174 dnia: Październik 16, 2012, 08:00:38 »
Cytuj
Na kolejnym zdjęciu widzimy, jak strażacy ubrani w sprzęt ODD, rękawice bojowe udzielają kpp poszkodowanemu i zapinają na noszach. Z mojego doświadczenia powinni go ewakuować w bezpieczną strefę i tam na spokojnie bez sprzętu ODD rozpocząć po kolei udzielanie kpp. No ale to tylko moja uwaga.

Z tego co widziałem, to oni ewakuowali go poza strefę i tam przekazali służbom medycznym. Strażacy ubrani byli w ODO ze względu na rozszczelnioną niedaleko cysternę propan-butan.