Autor Wątek: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP  (Przeczytany 142069 razy)

Offline es7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 26, 2011, 23:48:26 »
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=39840

Kapelani też jeżdżą do pożarów  :rofl:
Ciekawe jakie działania prowadził na miejscu zdarzenia mł. bryg. ks. Zenon Rutkowski. :huh:

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 27, 2011, 00:12:59 »
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=39840

Kapelani też jeżdżą do pożarów  :rofl:
Ciekawe jakie działania prowadził na miejscu zdarzenia mł. bryg. ks. Zenon Rutkowski. :huh:

Dowodził odcinkiem bojowym Wsparcie psychologiczne-duchowe dla strażków biorących w działaniu ratowniczym.

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 04, 2011, 11:54:04 »
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=39840

Kapelani też jeżdżą do pożarów  :rofl:
Ciekawe jakie działania prowadził na miejscu zdarzenia mł. bryg. ks. Zenon Rutkowski. :huh:
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35055,3757445.html poczytaj troche, a potem pisz po co jedzie kapelan do zdarzenia.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 05, 2011, 00:03:19 »
Spoko facet. Ma rodzinę , to życiowy :straz:. Ciekawe czy kapelan rzymsko-katolicki wozi mundur w samochodzie? :fiuu:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 12, 2011, 16:06:49 »
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=39934 ile codziennie takich zdarzeń jest w całym kraju? Czym ten skarżyski garnek się wyróżnia od pozostałych?  :gwiazdki:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 12, 2011, 18:11:46 »
Chcieli się pochwalić tym, że mają bezobsługowy aparat który sam robi zdjęcia
Cytuj
tekst: mł. ogn. T. Kandyba, fot: aparat JRG.

Offline borovyecky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pozamiatane....
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 19, 2011, 15:12:44 »
http://straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=39985

Cytuj
ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna, prowadzili akcję humanitarną, uwolnienia psa który zakleszczył się między sztachetami ogrodzenia

prawie z fotela spadłem jak przeczytałem artykuł o skarżyskiej akcji humanitarnej :) brawo panowie, więcej takich spektakularnych sukcesów życzę  :szalony:

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 07, 2011, 16:59:34 »
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=40343

Uff, jak dobrze, że wszystko się udało.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 08, 2011, 12:03:16 »
Powoli zbliżamy się do wiadomości w stylu "zastęp JRG X usunął gniazdo os" i "strażacy z Y bohatersko uratowali zawartość płonącego toi-toia"  :gwiazdki:

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 10, 2011, 12:33:29 »
kto publikuje te gnioty rodem z Fakt'u ?! :/

ojeSU

  • Gość
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 18, 2011, 21:41:42 »
Cytuj
KP PSP Sławno - remont na Posterunku PSP w Darłowie. (2011-10-18 21:18)
18 października 2011 roku, na Posterunku Państwowej Straży Pożarnej w Darłowie, odbyło się uroczyste zakończenie remontu pomieszczenia garażowego. Wszelkie prace remontowe strażacy wykonali sami. Położono nowe tynki na ścianach, ułożono płytki ceramiczne, a także wykonano wieszaki oraz półki na ubrania specjalne, hełmy i obuwie. Zakończenie prac remontowych było okazją do podziękowania za wsparcie przedsięwzięcia przez Spółdzielnie Mieszkaniową ,, Bałtyk,, w Darłowie. Komendant Powiatowy PSP w Sławnie bryg. Jerzy Kasicki w dowód wdzięczności za dotychczasową współpracę i pomoc finansową wręczył Pani Agnieszce Kozak – prezes spółdzielni, kwiaty oraz statuetkę. [kpt. Piotr Słupski ]
źródło:
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=40402 (dnia 18.10.2011)

PROFESJONALIZACJA SŁUŻBY
Ręce opadają poniżej podparcia stóp.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2011, 06:35:34 wysłana przez Butel »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 18, 2011, 23:19:59 »
Kolego, zanim zaczniesz robić aferę napisz, czy komendant uzgadniał z Wami plan remontów, przedstawiał oszczędności jakie wynikną z zagospodarowania strażaków przy ww pracach, czy osoby pracujące nie były dodatkowo "uhonorowane" za wkład w należyty wygląd garażu.

Czasami trzeba się uderzyć w pierś (lub w głowę) i zastanowić, czy dzięki nakładowi własnej pracy nie można osiągnąć dobrych rezultatów i dzięki temu mieć zaoszczędzone w komendzie pieniądze? A czasami może własna praca będzie lepsza niż praca niektórych firm co znikają później z rynku wraz z odpadającymi płytkami ze ścian...
Poza tym skąd wiesz czy część materiałów nie była z "rabatem"? Może kwiaty i statuetka dla Pani to nie mało?

PS. na sprzątanie rejonów wasz 01 też wynajmuje firmę? Lub sprzątanie pojazdów, sprzętu po ćwiczeniach, akcjach macie w firmach? Idźcie na całość, przecież strażacy są tylko od ratowania i gaszenia....

sorry, ale nie mogę jak czytam takie posty.... Profesjonalizacja służby... służba przypominam trwa 24 godz i zapewne strażacy z Darłowa chętnie by wykorzystywali każdą minutę ze służby by się szkolić i ćwiczyć aby osiągnąć PROFESJONALIZM - tylko niestety wasz 01 wam to uniemożliwił....
EGO = 1 / wiedza

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 19, 2011, 09:44:15 »
Robn widzę że Ty powinieneś walić głową przy każdym poście tak napisanym!!! Domniemam, że jesteś pracownikiem biurowym i jak byś mógł to strażaka z podziału gnębił byś przez 24 godziny służby.Przeciez w twojej ocenie (tak wynika z postu) to na podziale nic się nie robi a już dokonanie remontu strażnicy to sama przyjemność.Ciekawi mnie jedno czy Ty sprzątasz swoje biuro.W mojej komendzie na etacie sprzątaczka bo przecież biurowcy to nad......Jeden plus tego, że to nie My musimy im sprzątać jak było to 3 lata temu.Wybacz ale podniosłeś mi ciśnienie max. i sory ale nie mogę przejść obojętnie obok takiego wpisu. Zrozum(cie) w końcu "pseudostrażacy", że ludzie na PB to nie murzyni, leniuchy, barany itp. Tylko ludzie rozumni w wielu przypadkach posiadający większe wykształcenie, stopień niż część biurowców i obrażacie Nas takimi wpisami.
Z poszanowaniem od maja mł.bryg.-w waszej ocenie wrzut na tyłku z podziału bojowego

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 19, 2011, 10:04:12 »
Moja głowa jest zbyt cenna bym miał jej używać zamiast młotka. Poza tym nie czytasz ze zrozumieniem. Nie napisałem że strażacy to
Cytuj
Zrozum(cie) w końcu "pseudostrażacy", że ludzie na PB to nie murzyni, leniuchy, barany itp. Tylko ludzie rozumni w wielu przypadkach posiadający większe wykształcenie, stopień niż część biurowców i obrażacie Nas takimi wpisami.
To Twoje słowa. Tak jak jeżdżenie kolegom z biura że są
Cytuj
pseudostrażacy
... Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i zastanów się nad słowem PROFESJONALIZM... Co ono oznacza. Bo dla mnie to rzetelne wykonywanie obowiązków jak tylko umiem najlepiej z ciągłym podnoszeniem kwalifikacji i wiedzy. Nie pozdrawiam  :wacko: :wacko:.
EGO = 1 / wiedza

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 19, 2011, 12:32:04 »
Zgadzam się z robn, że mamy zbyt mało informacji jak zostało to ostatecznie rozliczone - być może zaangażowani strażacy otrzymali nagrodę za ich pracę, być może sami strażacy nie widzą w tym nic złego - chociaż zawsze znajdzie się czarna owca niezadowolona (być może pominięta przy nagrodzie a ciężko pracująca :)
Pracowałem na podziale, więc dokładnie wiem jak wygląda plan dnia.
A pracowałem jeszcze w układzie 10 służb na miesiąc (10 wolna) i krzyku nie było.
Nikomu to nie służy, że wzajemnie się obrażamy. Czas nareszcie zauważyć, że i biura i podział są równorzędne i powinny się wzajemnie się wspierać.
P.S. oddam naczelnika wydziału operacyjno-szkoleniowego za dowódcę zmiany
oficer popraw literówkę na wrzód :)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 19, 2011, 14:45:11 »
robn na twoim pozdrowieniu tak mi zależy jak na wczorajszej kolacji, której nie jadłem bo....RATOWAŁEM I GASIŁEM.. i właśnie od tego są strażacy w moim rozumowaniu a w twoim to jeszcze od remontów strażnic.Zgadzam się z Tobą, że nie pisałeś że podział to murzyni itp. ale treść twojego posta aż nadto za tym przemawia.profesjonalizm dla ciebie to podnoszenie kwalifikacji i wiedzy a więc remont to faktycznie podnoszenie kwalifikacji w sferze budowlanej przydatnej dla służby-też tak można. Mnie ciekawi kolego ile Ty dałeś z siebie przy remontach w strażnicy. Podejrzewam, że nawet ściereczki do wytarcia kurzu z biurka nie użyłeś.Dzięki joker z wytknięcie ortografa-nie kontrlolowałem pisowni wtedy i teraz z powodu cisnienia. Ja też służę od dawna i pamiętam służby w układzie 10. Pamiętam, że My z podziału musieliśmy sprzątać biura, pamiętam jak przy wymianie okien (pomimo przetargu) musieliśmy wyjmować stare okna, kuć i po wstawieniu robić glify. I wiesz za co- za damski h..Nagrody są co roku tyle tylko, że jak byśmy na uszach stanęli to i tak ochłap rzucą nam na podział.
Robn czy ty widziałeś policjanta żeby coś robił na posterunku oprócz swoich obowiązków? Nawet śnieg w zimę to odśnieża pracownik gospodarczy. A u nas - wlepi się obowiązek wykonywania zadań zleconych przez przełożonego i heja za kielnię, pędzel etc. Ot cały profesjonalizm. Augustów pokazał jak wyglądał tam profesjonalizm zwłaszcza wśród przełożonych. Czas aby w pozostałych komendach (a uważam, że tak jest przynajmniej w 90%) zrobić to samo a przede wszystkim w komendzie robna.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 31, 2011, 11:52:40 »
Brawo Panowie oficerowie, strażacy i psudostrażacy, równi i równiejsi!!! Kolejny post sprowadzacie do sporu biuro - podział...Nie długo będą nas w dupę kupać, a my dalej będziemy się między sobą kopać kto jet lepszy, wazniejszy, kto jest bardziej strażakiem, tylko pytanie CO TO KOMU Z NAS DA??? Tak są służby mundurowe zorganizowane, że część ludzi wykonuje takie obowiązki a część inne. Po co wciąż sramy do swojego gniazda??? A ktoś już napisał wcześniaj, że z tego gniazda już się wylewa...Miejmy poprostu więcej szacunku do siebie nawzajem bez względu na stopień, czy stanowisko jakie mamy!!! Toczenie sporu między sobą do niczego dobrego nie prowadzi, w niczym nam nie pomoże, a wrecz przeciwnie zobaczycie jak nas niedługo wypunktują przy ustawie. Zacznijmy się jednoczyć i twrdo walczyć o swoje, bo to naprawdę bedzie trudne do wygrania :o

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 31, 2011, 18:34:04 »
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 12:01:50 wysłana przez fieman1 »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 31, 2011, 19:20:05 »
18 dni dodatkowego urlopu to miałeś w zeszłym roku.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 31, 2011, 20:13:20 »
a trzynaście dni wolnego masz w postaci zmniejszenia nominału godzin do przesłużenia; trochę się wygłupiłeś z tymi żalami (to oczywiście do kol. fireman1)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 31, 2011, 20:20:28 »
a trzynaście dni wolnego masz w postaci zmniejszenia nominału godzin do przesłużenia; trochę się wygłupiłeś z tymi żalami (to oczywiście do kol. fireman1)
Czytaj ze zrozumieniem!!!!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 31, 2011, 20:33:54 »
Panowie zamiast bić pianę kto jest ważniejszy, kto więcej robi, kto ma więcej wolnego, kto ma więcej kasy itp.
zastanówcie się co można by więcej zrobić jeśli chodzi o przyszłość naszej służby, naszych praw, naszych emerytur.
Wiadomo nie od dziś, że biura by nie istniały od podziału bojowego i na odwrót.
Dziś w telewizji usłyszałem, że ustawowo należy się 13 dni wolnych od pracy w roku- co dotyczy się pracowników cywilnych. Nas mundurowych to nie dotyczy bo my opływamy w luksusach, kąpiele bierzemy w mleku i miodzie i to nam trzeba zabierać.
W związku z tymi wolnymi 13 dniami w roku ja się pytam- jak to się ma do naszych 18 dni urlopu dodatkowego??? Bo wychodzi na to że mamy go 6 dni więcej niż inni, którzy jak my wyciągamy dzieci, młodzież czy dorosłych z roztrzaskanych samochodów siedzą w domu i oglądają M jak miłość lub inne tego typu polskie "flaki". Gdzie tu jakaś rekompensata za nieprzespane noce, święta w pracy itp.
Związki zawodowe proszę o podjęcie jakichś działań nad zwiększeniem urlopu dodatkowego bo na dzień dzisiejszy wychodzi, że mamy go 6 dni więcej od zwykłego zjadacza chleba.

może czegoś nie rozumiem, ale z Twojego postu wynika, że masz żal o to, że pracownicy cywilni i funkcjonariusze służący w systemie codziennym mają 13 dni dodatkowo wolnych od pracy (świeta), a my (zmianowi) nie; następnie przewrotnie stwierdzasz, ża skoro mamy 18 dni urlopu dodatkowego, to trzeba nam zabrać 5, żebyśmy mieli tylko trzynaście; kolega wyżej juz Ci wskazał, że 18 dni to mieliśmy w zeszłym roku, a od tego roku mamy włąsnie 13; ale nie ma to nic wspólnego z wolnym okazji Świąt! święta zmniejszają nasz nominał do przesłużenia, ale żeby to zrozumieć trzeba mieć trochę większy rozumek niż Kubuś Puchatek; zrozumiałeś?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 31, 2011, 21:04:36 »
Fireman przeginasz!!!
Masz żale, pretensje o to, że strażacy sami z sobą się nie dogadują, a sam jesteś tego najlepszym przykładem!!! Zachowuj się i bez tekstów na temat inteligencji innych !!!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 31, 2011, 21:23:13 »
jak ty się uchowałeś w tej firmie? bredzisz chłopie błądząc jak dziecko we mgle nie mając wiedzy chociażby zmąconej ogólną znajomością tematu rozliczania czasu służby... pominę już kwestię znajomości arytmetyki, chociaż jeśli dla kogoś 18-6=13, to może faktycznie lepiej uznać go za debila i nie starać się wyprowadzać go z błędu;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 06, 2011, 09:58:40 »
PSP - Parkingowa Straż Pożarna - czekamy na szersze rozwinięcie tej doniosłej wiadomości na stronie KG:rofl:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie