Autor Wątek: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP  (Przeczytany 140956 razy)

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 08, 2010, 13:04:28 »
szczerze powiem że wstyd mi trochę za p.Niciejewskiego,znam go. Szkoda,że niektórym zależy na nagrodach.
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 10, 2010, 00:10:54 »
To na remizie.com.pl i stronie Związku OSP wstawiamy ciekawsze tematy  ^_^ np. http://www.remiza.com.pl/news/1806/Karsin__Z_kamera_do_akcji.html 

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 30, 2010, 12:37:32 »
Kwestią wyjaśnienia:
- te wszystkie artykuły nie są moderowane przez KG, bo każda KP ma swój login i hasło celem samodzilengo zamieszczania tych ciekawostek
- jest to jakaś forma lansowania poszczególnych komend powiatowych, którą zaszczepia na terenie kraju rzecznik KG
Moim zdaniem idea tego projektu była ciekawa i fajna do momentu, gdy zaczął się wyścig co niektórych KP o ilość artykóło stąd pisanie o różnych bzurnych wydarzeniach...
Np. dziśmógłbym napisać, iż w mojej KP w zwiazku z upałem strażacy podlewali kwietniki na terenie komendy a chłopaki  z OSP polali ulice wodą co, by się przyjemnie społeczeństwo poczuło....
Poprostu zrobił sie z tego śmietnik i nie częto można dowiedzieć sie o czymś ciekawym a szkoda!!! :wall:

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 30, 2010, 14:01:41 »
Np. dziśmógłbym napisać, iż w mojej KP w zwiazku z upałem strażacy podlewali kwietniki na terenie komendy a chłopaki  z OSP polali ulice wodą co, by się przyjemnie społeczeństwo poczuło....

Do dzieła! Krotoszyn takiej okazji by nie przepuścił!!!  :rofl:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 05, 2010, 20:36:17 »
Piątkowy wieczór, 2 lipca 2010 roku, godzina 22:00. Ruch na drodze krajowej pomiędzy miastem X i Y nie słabnie. Samochód za samochodem jedzie tak w jednym jak i w drugim kierunku. Jak się okazuje droga nie jest całkiem bezpieczna…w pewnym momencie, nikomu nie wiadomo jak dochodzi do zderzenia dwóch samochodów osobowych…. Łoskot gniecionej blachy, trzask gniecionej konstrukcji samochodu…kilka sekund i…. no właśnie i….co dalej….ból, rozpacz, niewiadoma, gdzie jesteśmy, co się z nami działo przez tych kilka sekund, a może minut, czy nas ktoś znajdzie, czy zadzwoni po pomoc, po straż, po pogotowie…chwila ciszy, strasznej ciszy, majaczące gdzieś w oddali sylwetki osób, nie wiem kto to jest , nie znam ich…zapada głęboka cisza…cisza która dzwoni w uszach. Ocknąwszy się wiedzę nad sobą ludzi w hełmach, mundurach, za bardzo ich nie rozróżniam, chwila zaniepokojenia, dotkliwy ból…ale przychodzi moment uspokojenia…są strażacy i ratownicy pogotowia ratunkowego…jak dobrze znam te mundury .. teraz jestem spokojny, zamykam oczy i nastaje cisza…


Ogłaszam konkurs
Pytanie brzmi

Co opisuje powyższy tekst ?

ja stawiam, że jest to opis armagedonu

Ktoś ma inne propozycje ?

Nie znam prawidłowej odpowiedzi na pytanie, ale wiem kto ją zna.

mł. bryg. Tomasz Niciejewski
KP PSP Krotoszyn

pełny tekst

pozdr

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 05, 2010, 22:13:49 »
Powyższy tekst opisuje wypadek w powiecie Krotoszyńskim ( woj. Wielkopolskie) drogowy na drodze krajowej nr 36 z Krotoszyna do Ostrowa Wielkopolskiego.
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 05, 2010, 23:24:36 »
Krotoszyn walczy o kolejny dysk twardy bądź inną nagrodę za zasługi...

Offline firemanjg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 07, 2010, 21:54:33 »
Nowy dreszczowiec. Obornik. Tego jeszcze nie grali...
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=36947

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 07, 2010, 21:59:57 »
Nowy dreszczowiec. Obornik. Tego jeszcze nie grali...
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=36947
kolego to nie są żarty jak się gówno zapali to już musi być informacja na cały kraj. myślę ,że jeszcze trzeba do tvn-u napisac , aby zrobili z tego info dnia  :rofl:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 07, 2010, 23:14:42 »
Faktycznie śmierdząca  sprawa:) ale tak patrząc na te zdjęcia to tam napewno bylo więcej niż 40 ton tego "interesu":)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline kordzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 09, 2010, 10:51:15 »
Z tej całej pisaniny na stronie KG o "wyczynach" poszczególnych KP jest jeden wniosek... w PSP jest ciągle jeszcze wielu ludzi, którzy zajmują sie wyłącznie bzdurami i co najważniejsze mają na to czas i przyzwolenie przełożonych. Skoro są nagrody to dlaczego nie uprawiać lanserki, tylko myślę, że po zapoznaniu się z poczatkiem takiego "artykułu" większość z nas nawet tego niekończy tylko zmienia stronę.lekko zmieniając tekst śpiewany przez Jerzego Stuhra "Pisać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi, inaczej się udusi".
Pozdrowienia dla wszystkich "pisarzy".

Offline borovyecky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pozamiatane....
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 09, 2010, 11:37:21 »
co do strategicznych wiadomości:

http://straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=37687

Jak tak dalej pójdzie, to wkrótce ujżymy informację, że w komendzie w Pścimiu Dolnym sprzątaczka w asyście Kompanii Honorowej podlewała kwiaty w gabinecie komendanta  :straz: :szalony:

Rozumiem, że w danej komendzie taka uroczystość to coś niecodziennego, ale żeby cały kraj wiedział, że str. Ixiński rozpoczął służbę jako stażysta ?!  :gwiazdki:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 09, 2010, 11:44:09 »
może to rodzina kogoś ważnego? dlatego news poszedł w świat.  :gwiazdki: :gwiazdki:
nie mniej poważnie gratulacje stażyście za skończenie stażu wielu lat pracy i troszeczkę mniej poważnie gratulacje pomysłowości dla moda strony KG, że puścił takiego newsa
EGO = 1 / wiedza

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 09, 2010, 11:45:33 »
Faktycznie- ręce opadają  :gwiazdki:

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 09, 2010, 12:27:34 »
Z tej całej pisaniny na stronie KG o "wyczynach" poszczególnych KP jest jeden wniosek... w PSP jest ciągle jeszcze wielu ludzi, którzy zajmują sie wyłącznie bzdurami i co najważniejsze mają na to czas i przyzwolenie przełożonych.

Jesli pamiec mnie nie zawodzi, w jednej z w/w, 'najaktywniejszych' KP zajmuje sie tym po prostu gosc z PB (przynajmniej pare lat temu tak bylo). Napisanie tekstu takiej dlugosci i zmniejszenie 3-6 zdjec zajmuje jakies 20-30 min (porzadne reportaze sklada sie do kupy przez wiele godzin, o zbieraniu materialu nie wspominajac), a wiec wcale nie tak duzo. Co do 'wagi' zdarzen - fakt, spektakularne nie sa  :rofl: Ale to juz inna bajka. Natomiast duch rywalizacji jest jak najbardziej zywy  ^_^

Offline tomek1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 09, 2010, 17:13:08 »
Fajne opowieści się tam nieraz czyta :gwiazdki:

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 08, 2010, 15:08:17 »
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=37984

Komenda Powiatowa PSP w Sławnie zmieniła zewnętrzny wygląd. Przeprowadzona wcześniej modernizacja drogi oraz chodnika przy ulicy Wojska Polskiego spowodowały konieczność wymiany starego podniszczałego ogrodzenia. Wszelkie prace związane ze zmianą ogrodzenia strażacy wykonali sami. Było to możliwe dzięki wsparciu przez lokalnych przedsiębiorców i samorząd miasta Sławno . Łączny koszt inwestycji wyceniono na 65 tyś zł.

Że też na TVN24 nie ma żadnej wzmianki na ten temat. No tak ważna informacja a zabrakło mediów, przedstawicieli KG i duchowieństwa. Szok. Kto odebrał to ogrodzenie bez poświęcenia przez kapelana? Niedopuszczalne. Na pewno dzięki nowemu ogrodzeniu mieszkańcy Sławna poczują się bezpieczniej.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 13, 2010, 08:40:29 »
Niektórzy przechodzą samego siebie :rofl:

Cytuj
Niespodziewany gość podczas spotkania przekazał wszystkim obecnym okolicznościowe upominki. Mikołaj miał przy sobie gałązki, którymi postraszył „niegrzecznych” kolegów. Wizyta ta nie trwała długo gdyż, święty w tym dniu był bardzo zapracowany.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=38017

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 23, 2010, 01:38:41 »
Mnie zastanawia "tylko" jedna sprawa. Czy, ktoś z KG opracował wytyczne do informacji, które zamieszczają "fachowcy" ? Czy, ktokolwiek nadzoruje merytorycznie treść wprowadzanych wydarzeń?
Osobiście uważam, że dobrze to nie było, ale coraz częściej jest tragicznie. :gwiazdki:. Dochodzę do wniosku, że zamiast powierzyć redagowanie informacji kompetentnym funkcjonariuszom, zleca się tworzenie opowiadań przypadkowym ludziom. Czy w każdej strefie umiera profesjonalizm ? Nasuwa mi się tylko- eeehhhhhh moja służbo.... 

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 23, 2010, 12:15:40 »
W PSP nie ma profesjonalizmu ;)
Są za to:
- strażacy księgowi
- strażacy magazynierzy
- strażacy informatycy
- strażacy kadrowcy
są jeszcze strażacy komendanci ale to oddzielny rozdział
Uczelnie PSP nie wykorzystują nawet 10% specjalizacji które mogłyby stworzyć.
Z drugiej strony jak ktoś kto 2, 3, 4 lata uczył się gaszenia pożarów ma umieć robić (profesjonalnie) strony internetowe na polecenie.
Z trzeciej strony żaden poważny informatyk nie przyjdzie pracować do tej instytucji bo najpierw musiałby się zresetować ;)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 23, 2010, 12:34:08 »
Strażacy budowlańcy - zapomniałeś dodać, ktoś musi w końcu remontować siedziby.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 23, 2010, 12:37:03 »
Ja odniosłem się do informacji (kolumny) "wydarzenia z kraju"

Offline babcia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 23, 2010, 22:45:01 »
Niektórzy przechodzą samego siebie :rofl:

Cytuj
Niespodziewany gość podczas spotkania przekazał wszystkim obecnym okolicznościowe upominki. Mikołaj miał przy sobie gałązki, którymi postraszył „niegrzecznych” kolegów. Wizyta ta nie trwała długo gdyż, święty w tym dniu był bardzo zapracowany.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=38017

Nie no, nie ma jak to na kozaka pozować do zdjęcia dla KG w kapciach:)

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 24, 2010, 00:18:25 »
@babka nie uważasz że to prowokacja i kpina z tego co się dzieje na stronie KG.  Brak moderacji dodawanych informacji przez poszczególne komendy informacji...

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Strategiczne wiadomości na stronie KG PSP
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 24, 2010, 01:23:05 »
@babka nie uważasz że to prowokacja i kpina z tego co się dzieje na stronie KG.  Brak moderacji dodawanych informacji przez poszczególne komendy informacji...
@laciok - to nie jest prowokacja i kpina ...
to kolejny przykład jak wielkiego błazna można zrobić z siebie wysyłając takie info żeby zaistnieć na stronie KG...

Wina za taki stan rzeczy leży na samym dole "drabiny". W komendach powinny być osoby odpowiedzialne za to co "wychodzi" jako oficjalna informacja. A czasami chyba wygląda to tak że wysyła ją ten który pierwszy dopadnie się do kompa. Moderacja informacji przez KG byłaby bez sensu bo wtedy musiałoby powstać specjalne stanowisko "Wielkiego Moderatora" który przez cała dobę siedziałby i sprawdzał co wchodzi na stronę... A wystarczyłoby zareagować w przypadku takich informacji jak ta o Mikołaju....