Autor Wątek: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?  (Przeczytany 103671 razy)

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 10, 2013, 17:41:12 »
A co byście powiedzieli na takie coś ?

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 10, 2013, 17:42:55 »
Karabinek - jak u Fistacha - HMS, o dużym prześwicie. Radziłbym wybór stalowego. Aluminiowy czasami może gdzieś nam dyndać i możemy go obić, a to dla alu nie jest wskazane. http://alpintech.pl/galerie/k/karabinek-hms-classic-ko_4246.jpg
Dzięki niemu łatwiej wepniemy się w elementy konstrukcyjne + w przypadku konieczności autoratowania - węzeł półwyblinka zachowa się na nim optymalnie.

Jeszcze co do karabinka

to w moim przypadku to, że jest z aluminium nie przeszkadza bo karabinek "dynda" pod kurtką ubrania specjalnego więc jest osłonięty zarówno przed ciepłem jak przed obijaniem - a aluminiowy jest dużo lżejszy.

Dużo ważniejsze jest aby karabinek miał "gładkie zamykanie" jak tutaj (uwaga karabinek innego typu!:



A nie z takim wcięciem - bo może ono blokować linę czy taśmę.

Dzumsi też proszę o foto. Szukałem jakiejś dobrej torby - ile taka kosztowała? Możesz podać link do strony producenta ?

Bierzesz ją zawsze ze sobą ?

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 10, 2013, 18:11:36 »
@Fistach
https://www.rescue-tec.de/Belt-Holster/Holster-Fire-Fighting/Holster-Standard
Mój model to Karlsruhe. Samo wykonanie jak na firme PAX przystało jest wspaniale. Z przodu gdzie widać wybijak i sznureczek od gwizdka są 2 kieszonki które maja w środku wszyty jakiś antypoślizgowy materiał wiec nic z nich nie wypada.
Cena odstrasza jednak ja kupiłem to w promocji po 25€ a i transport do polski miałem gratis ( paczkę zamówiłem na kolegę który wracał do polski i mi przywiózł)
Torbę mam przypięta do paska cały czas. Pasek w spodniach mam taktyczny na taki duży zatrzask

Sama torba ma z tylu bodajże dwie duże szlufki zapinane na rzepy wiec ewentualne odpięcie jej to chwila moment.

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 11, 2013, 10:39:45 »
Co do taśmy, bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie dobranie odpowiedniej długości taśmy szytej. W tym wypadku nie wiążemy jej tylko mamy "gotowca". Jak ktoś się pomyli w węźle, zrobi za krótkie "uszy" to może się skończyć tragicznie. No i wytrzymałość węzła to ok 16 kN a szycia to 22 kN. Człowiek i tak jest w stanie wytrzymać tylko ok 6kN  ^_^

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 11, 2013, 12:04:35 »
Jak się wkleja zdjęcia?

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 11, 2013, 12:09:24 »
Co do taśmy, bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie dobranie odpowiedniej długości taśmy szytej. W tym wypadku nie wiążemy jej tylko mamy "gotowca". Jak ktoś się pomyli w węźle, zrobi za krótkie "uszy" to może się skończyć tragicznie. No i wytrzymałość węzła to ok 16 kN a szycia to 22 kN. Człowiek i tak jest w stanie wytrzymać tylko ok 6kN  ^_^

Co do taśmy szytej to jest problem taki, że one są produkowane w ograniczonej ilości długości i niektórzy mogą mieć problem z ich doborem - ale jak komuś pasuje to czemu nie?

Co o wytrzymałości to i tak mamy poczwórną wytrzymałość taśmy.

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 11, 2013, 13:15:24 »
Ja wprowadziłem do służby nowy gadżet...
Go Pro Hero 3 silver edition.  ^_^


Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 11, 2013, 13:20:15 »
Ja wprowadziłem do służby nowy gadżet...
Go Pro Hero 3 silver edition.  ^_^


podymacz jakość filmów jest dobra? kiedy pierwszy filmik z akcji? :P
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 11, 2013, 13:46:15 »
Kartę mam lipną. Jak ustawiam najwyższą jakość, to 8GB wystarcza tylko na 20 minut zapisu. Mało tego: w zestawie są zapasowe "drzwiczki" do obudowy, które mają szczeliny dzięki czemu słychać rozmowy i dźwięk. No i tutaj właśnie jest klops: jak je założę a trafi się mieszkanko, to kamerkę może załatwić dym i woda.  :'(
Na razie będę nagrywał w tej hermetycznej wersji.
A dodam YT jak się trafi coś ciekawego. "Artyści" nie zadowalają się byle czym...  :mellow:

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 12, 2013, 11:37:15 »
Dzumsi. Mógłbyś wrzucić zdjęcie swojej torby przypiętej do uda? Byłbym wdzięczny.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 13, 2013, 00:30:36 »
Dzumsi. Mógłbyś wrzucić zdjęcie swojej torby przypiętej do uda? Byłbym wdzięczny.
Się robi! :straz:
https://picasaweb.google.com/Dzuma77/12Lutego2013?authkey=Gv1sRgCN7H4uOa0fPUmwE

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 13, 2013, 07:07:03 »
Się robi! :straz:
https://picasaweb.google.com/Dzuma77/12Lutego2013?authkey=Gv1sRgCN7H4uOa0fPUmwE
No ale jak z tego rzeczy wyjmujesz? Przecież nasze cudowne kurtki to przesłaniają ;/

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 13, 2013, 10:24:49 »
Ale jakby zastosować pas udowy to można by było niżej na udzie ją zamontować. Pas z jednym ruchem ręki byłby ściągany i równie szybko mógłby być zamontowany

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 13, 2013, 11:27:28 »
Ale jakby zastosować pas udowy to można by było niżej na udzie ją zamontować. Pas z jednym ruchem ręki byłby ściągany i równie szybko mógłby być zamontowany
No to ja wiem dlatego jak o tym pisał kolega @Dzumsi to myślałem, że właśnie tak to nosi.

@HaryPSP: może napisz co ustaliłeś w sprawie tych toreb Pax'a.

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 13, 2013, 11:31:56 »
Więc tak jak pisałem Ci na priv. Źródło jest pewne, cena 116 zł plus max 20 zł za przesyłkę. Firma znajduję się w Wągrowcu (wlkp) to raczej nie ma z przesyłką problemu , jeżeli mieszkasz blisko. Mi np do Poznania dostarczą za darmo jeżeli zamówię. Torby PAX-a produkują w Polsce.  Każdą torbę z oferty można u nich zamówić. Czas oczekiwania to ok. tydzień.
http://www.facebook.com/pages/DOKTOR-plus/344035668965890?sk=photos
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MpxGF7Xm0_w[/youtube] to , żeby było jakieś ich potwierdzenie.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 13, 2013, 11:47:27 »
Swoją drogą 25 Euro za tą torbę:


to na prawdę nie wiele:
http://dimatexsecurite.fr/catalog/product_info.php?cPath=31&products_id=632&osCsid=dfca30a940add689a32017d0c771e921
No przecena super. Plus pewnie ze 20€ za wysyłkę. Ale z naszymi kurtkami ta torba nie będzie dobrze pracować bo są za długie (kurtki).

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 13, 2013, 12:16:46 »
zainteresowalem sie ta torba, ale nie odpowiadaja na emaile

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 13, 2013, 12:19:04 »
 a to wyjdę na przeciw i ściągnę kilka sztuk, dzięki czemu koszty przesyłki nie wpłyną znacząco na cenę

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 13, 2013, 12:24:41 »
A mnie zastanawia jak zgrać taką torbę z naszymi spodniami ściągniętymi na buty. Jak to szybko ubierać gdy jest ze sobą sprzężone. Sama torba udowa bardzo ciekawa. Sam bym się zastanowił gdybym miał wolną stówę.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 13, 2013, 12:28:00 »
wiec jezeli komus sie uda ja sciagnac to biore od razu

Offline kuba.

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
    • OSP Mosina
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 13, 2013, 12:40:08 »
zgadzam się z tym, że raczej tą torbę trzeba traktować jako opcjonalne doposażenie po wyjściu z auta - tak samo jak wchodząc do budynku bierzemy hooligana tak samo zakładać by trzeba tą torbę :)
Brotherhood - work together, survive together...

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 13, 2013, 12:42:06 »
zgadzam się z tym, że raczej tą torbę trzeba traktować jako opcjonalne doposażenie po wyjściu z auta - tak samo jak wchodząc do budynku bierzemy hooligana tak samo zakładać by trzeba tą torbę :)
No ale jakby była w kabinie to nie ma problemu ją ubrać podczas jazdy.

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 13, 2013, 12:53:21 »
A co do paxa to wzór tej torby ma się zmienić na nowy, ale stary jest nadal dostępny. Ktoś wgl mógłby tą francuską ściągnąć do Polski?

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 13, 2013, 13:56:38 »
Pięknie, ładnie, tylko pamiętajcie że tą torbę trzeba czymś wyposażyć.... a to już znacznie więcej niż 100 zł.
Myślę, że tu każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę. Niemniej przecena jest dobra.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 13, 2013, 18:57:14 »
Się robi! :straz:
https://picasaweb.google.com/Dzuma77/12Lutego2013?authkey=Gv1sRgCN7H4uOa0fPUmwE
No ale jak z tego rzeczy wyjmujesz? Przecież nasze cudowne kurtki to przesłaniają ;/

No przesłaniają zdawałem sobie z tego sprawę kiedy ją zamawiałem. Ja jestem z tego rozwiązania zadowolony. W oczy nie razi, wszystko mam pod ręką wystarczy że podwinę kieckę. Kurtka nie przeszkadza gdy przechodzi się przez jakieś ciasne zastawione gratami pomieszczenia nie muszę się martwić że coś mi się zahaczy itp.
Co do torby na udo nie wydaje mi się ona zbyt dobra. Jest tam kawał tej liny (mieście 50-60m) , pewnie ze 3 karabinki i mamy któreś kilo.
W dodatku nie widzę pętli którą przyczepiamy do paska tak żeby torba nam nie zsunęła na kolano a to przy marszu jest nieuniknione.


Pozdrawiam :straz: