Autor Wątek: Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?  (Przeczytany 22510 razy)

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« dnia: Lipiec 06, 2005, 16:04:57 »
Jak dokładnie wyglądają badania do SA PSP w Krakowie, czy wie ktoś jakiego typu badania trzeba przejść, co tam badają - z jakimi lekarzami trzeba sobie poradzić ??

P.S.
czy dostaliście już odpowiedzi ze szkoły o terminie badań (Kraków) ??
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline trq.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2005, 08:13:02 »
laboratorium (krew mocz), ekg wysilkowe, rtg klatki i zatok, spirometria, psychiatra, badanie wewnetrzne, badanie chirurgiczne, okulista, laryngolog (audiogram, proby blednikowe), neurolog, dermatolog, stomatolog...
psycholog

takie badania ma kolega z częstochowy ale myśle że wszędzie są takie same

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2005, 17:52:16 »
postaram sie sprecyzowac to co napisal trq. po tym jak dowiedzial sie tego ode mnie na GG :D
dodam tylko ze czesc badan robilem w czestochowie, zdecydowana wiekszosc.. zostal mi jeszcze wewnetrzny, dermatolog i EKG wysilkowe (to bedzie w katowicach)
a wiec laboratorium, kazdy chyba wie o co chodzi, przynosisz siku ze soba, krew pobieraja, badanie uwzglednia: HIV, HSB, cholesterol, USR cukier, OB, morfologia + rozmaz

Rtg klatki piersiowej i zatok, kazdy wie, rtg zatok potrzebne u laryngologa ktory doslownie rzuca na nie okiem :)

spirometria - ja mialem tak ze musialem nabrac powietrza w pluca i dmuchnac  z zatkanym nosem w rurke w ktorej byly jakies czujniki.. bada pojemnosc i wydolnosc pluc

psychiiatra - pytania o urazy glowy i osoby chore psychicznie w rodzinie

chirurg - obadal mnie w trakcie rozmowy, tzn zapytal czy mialem zlamania, skrecenia, i czy mam jakies skrzywienia lub plaskostopie

okulistka - standardowe literki na tablicy i test na daltonizm, daje ksiazeczke z kolorowymi literkami z kropek zielono czerwonych.. na tym koniec badania

laryngolog - audiogram - dali mi sluchawki i zamkneli mnie w pokoiku, badaja na poczatku jedno a pozniej drugie ucho, w sluchawkach slychac dziwieki (wysokie a pozniej niskie) o roznej czestotliwosci i glosnosci, niskie dzwieki gorzej mi poszly.. przez to ze caly czas slyszalem swoje tetno
proby blednikowe - stanie z nogami w jednej linii, z rozlozonymi rekami i zamknietymi slepiami, do tego zaglada w przegrody nosowe i do uszu.. o stg zatok juz wspominalem..

neurolog - opukuje mloteczkiem, kaze pochodzic po sali, dotknac palcem nosa i patrzec za ruszajacym sie wahadlowo lub z gory na dol mloteczkiem

stomatolog - pytala mnie o braki w uzebieniu i o prochnice z racji ze nosze aparat ortodontyczny wpisala mi 12% brakow przez to ze musieli mi wyrwac dwie czwórki.. :) ale to w niczy m nie przeszkadza mozna miec chyba 50% brakow (z wyjatkiem zebow przednich) a kazdy zab ma swoja wartosc procentowa - wszystko do znalezienia w ustawach.. gdizes na forum byl link i w ogole rozmowa na ten temat..


pozdrawiam i zycze kazdemu powodzenia

PS. reszte badan opisze w poniedzialek - wtedy koncze zaliczanie obiegowki

 
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline Gino20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • http://
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2005, 23:10:45 »
Panowie ktorzy sie dostali do SAPSP mam maly problem.Czy na kartce ktora dostalismy ze szkoly byl jakis termin do kiedy nalezy wyslac wymiki badan???Jeszcze zostalo mi kilka badan a do krakowa zamierzam sie wybrac 8 sierpnia.Ta kartke trza bylo zostawic i teraz sie shizuje.A i jeszcze jedno...Wyniki badan mialem miec w piatek w zeszlym tygodniu.Jezeli pojade po nie w poniedzialek w przyszlym to nie bede mial zadnych problemow?Beda te wyniki?To samo z rtg klatki piersiowej?Dzieki za odp:)

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2005, 10:28:57 »
z tego co pamietam to widzialem w katowicach na ul. glowackiego kartke ze wyniki nalezy odebrac w ciagu miesiaca od badania.. nie wiem czy to tyczy sie tez Twoich badan, ale pisze to co widzialem :)

ja ostatnie badania mam 8 sierpnia (EKG, dermatolog i wewnetrzny(rodzinny)), a wydaje mi sie ze badania nalezy ukonczyc (wynik nalezy podac) do konca sierpnia, ja dostalem sie do CSPSP i u mnie nie ma konkretnego terminu, jest napisane "po wykonaniu badan nalezy pilnie zglosic sie do WKL NR 1 MSWiA w K-cach celem ustalenia zdolnosci Pana do sluzby w PSP. W przypadku uzyskania pozytywnego orzeczenia prosze PAna o zgloszenie sie w CSPSP w CZwie w dniu 01 wrzesnia 2005 r do godziny 7.00..."

powodzenia
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2005, 13:28:19 »
to ty Gino20 tez dostałes sie do Krakowa?? - czy dobrze mysle?? - powiedz ze tak prosze...
jak ja poszedłem już na ostatnia komisje po wszystkich badaniach, po psychologu i psychiatrze to pani napisała mi to oswiadczenie: zdolny do służby w PSP i do szkoły aspirantów - i ja sie pytam czy mam to dostarczyć do szkoły ta kartke z tym oswiadczeniem?? a Ona powedziała ze nie ma tkaiej potrzeby bo ni wszystko wysyłaja do szkoły - a tak kartka jest tylko dla mnie  - ale ja i tak jka wróciłem do domu to skseroweałem to oświadczenie i orginał wysłałem do szkoly (bo tak pisało w zawiadomieniu aby przesłac wynik komisji lekarskiej do szkoły)
a z tymi badaniami to ja nie wiem - ja poszedłem po wyniki tak jka miałem terminy napisane i wszystko odebrałem bez żadnych problemów... nie wiem nie pomoge Ci bo nawet z nikim sie tak nie widziałem tam w Krakowie co by przyszedł po wyniki w innym terminie takze nie mam pojęcia czy tak mozna czy nie...  
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline Gino20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • http://
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2005, 21:01:34 »
Dobrze zrobiles ze wyslales to do szkoly bo rzeczywiscie tak pisalo, tylko nie wiem czy pisalo do kiedy nalezy to wyslac (wiesz moze?).Powiedz mi jeszcze czy w tej przychodni na Placu Inwalidow zabrala Ci ta babka ta kartke ze szkoly?

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2005, 19:46:24 »
to mam kolege w szkole w SA PSP w Krakowie - 3mamy sie razem "Gino20"
no nie za bardzo pamiętam bo to chyba, podkreslam chyba pisało na tej kartce, co ta babka mi ja rzeczywiście zabrała na placu Inwalidów i juz nie oddała (tam cos na niej pisało: orzeczenie komisjii lekarskiej, czy cos w tym stylu - ja cały czas myślałem że oni oddadza ta kartke na koniec i ją trzeba będzie wysłac  - a tu nie dali nowa i tyle - no to ją wysłałem
Ja mam takie pytanie: Czy teraz przyslą ze szkoły jeszcze jakiś oficjalne zawiadmonienie że jest się przyjętym na unitarke, albo taką kartke z formularzem co sie wypełnia i podaje swoje wymiary, aby wiedzieli jakie mundury przygotować??
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline Gino20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • http://
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2005, 20:43:48 »
Jasna sprawa:) We dwojke razniej:)Obawiam sie ze zadnego pisma juz nie bedzie bo w tamtym napisali dokladna date kiedy mamy sie zglosic do szkoly (29 sierpien).Tez bylem przekonany ze ta kartka wroci, ale no nic.Komplikuja nam zycie tymi papierkami...

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 07, 2005, 12:23:47 »
no dokładnie za dużo już tych papierków, ale to już tak widocznie musi być - słyszałem że kandydaci którzy startowali do CSPSP wysyłali taki formularz z danymi o sobie tzn, z wymiarami i tak dlaej ale to było jeszcze przed egzaminami myslałem że u nas tzn. w Sa w Krakowie tez bedziemy musieli przysłac cos podobnego - ale nic jak nie to nie ... pozdrofka
 
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2005, 21:29:26 »
a wiec mamy poniedzialek.. juz na poczatku zaczne od cytatu "zdolny dl sluzby w CS PSP" :)

lekarze jakich dzis odwiedzilem to dermatolog i lekarz rodzinny (badanie wewnetrzne) robilem tez EKG wysilkowe..

sprawa wygladala tak.. zaczalem od EKG

na poczatku babka kaze sie polozyc i robi zapis spoczynkowy, pozniej wsadza na rowerek (chyba pamietajacy jeszcze czasy czerwonego koloru) i naklania nas do krecenia pedalami tak aby wskazowka na liczniku byla w okolicach 60 rpm, i tak przez 12 minut (przynajmniej u mnie), w trakcie ktorych chyba 4 razy zwieksza obciazenie, pozniejsz szybciutko zeskakujemy z rowerka i znow wskakujemy na lozeczko tym razem robi 3 zapisy (jeden po drugim z minutowymi odstepami).. i to tyle :)

dermatolog - patrzy na wyniki badan moczy i krwi, pozniej na twarz, klate, plecy i nogi.. cala filozofia

rodzinny (u mnie) charakteryzowal sie dluga kolejka (jakies 10 osob).. wizyta to jakies 2 minuty, rzuca okiem na ekg, pyta o jakies choroby, dolegliwosci.. i juz..

pozniej z tymi papierami pognalem na ostatnie pietro, pozniej pietro nizej i tam babka w pokoju 25 chyba kazala sie rozebrac do pasa - osluchala mnie z przodu i tylu, pozniej mierzy cisnienie, patrzala czy nie mam zylakow pyta o wzrost wage i zaglada we wszystkie wyniki.. na koniec wpisuje na karcie zdolny.. z ta karta ppobieglem na gore gdize wypisano mi pisemko ktore mam doniesc do szkoly.. wszystko..

pozdrawiam

PS. w koncu mam wakacje
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2005, 12:53:53 »
to gratuluje... wiem jak sie cieszysz ja sam przeżywałem to samo - ale ważne jest to że sie udało bo z tego co wiem to nie każdy przechodził badania - a więc gratuluje i życze powodzenia na unitarce, damy rade
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline Gino20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • http://
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2005, 15:04:49 »
Feuerwehr znasz kogos kto odpadl na badaniach do Krakowa czy bede pierwszy????

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2005, 16:58:34 »
Feuerwehr dzieki nie powiem bo dziwnie na tych badaniach bylo.. moge powiedziec ze mialem tez troche szczescia :) w koncu nikt nie jest idealny.. :D

unitarka - pewnie ze damy rade.. jak nie my to kto??

gino20 sie nie martw napewno Ci sie uda!! 3mam kciuki!!
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 10, 2005, 00:24:58 »
Cytuj
Feuerwehr dzieki nie powiem bo dziwnie na tych badaniach bylo.. moge powiedziec ze mialem tez troche szczescia :) w koncu nikt nie jest idealny.. :D

unitarka - pewnie ze damy rade.. jak nie my to kto??

gino20 sie nie martw napewno Ci sie uda!! 3mam kciuki!!
gratulacje dla  ciebie, żeby nie było że odbiegam od tematu :D to gdzie moge znalezc liste przyjetych do SGSP i SAPSP POZNAN bo na ich stronach nie widziałem, wie któs?

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 10, 2005, 09:21:22 »
wtedy jaj ja byłem na tych badaniach to koledzy móiwli że jeden gość odpadł za okulary i jeszcze jeden za coś tam, ale teraz już nie bardzo pamiętam(bo to wiesz stres był to tak sie nie wszystko dokładnie pamięta), a był tez i taki co przyjechał na te badania bez tej kartki, tego skierowania na badania i powiedział ze zgubił (i sie gość cieszył chodził uradowany - jakby nic sie nie stało, co za ludzie??)ale nie weim jak to w końcu z nim było...
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 10, 2005, 10:44:07 »
Cytuj
wtedy jaj ja byłem na tych badaniach to koledzy móiwli że jeden gość odpadł za okulary i jeszcze jeden za coś tam, ale teraz już nie bardzo pamiętam(bo to wiesz stres był to tak sie nie wszystko dokładnie pamięta), a był tez i taki co przyjechał na te badania bez tej kartki, tego skierowania na badania i powiedział ze zgubił (i sie gość cieszył chodził uradowany - jakby nic sie nie stało, co za ludzie??)ale nie weim jak to w końcu z nim było...
Za okulary??? O kurde :( , chociaż móhj kumpel też nosi okulary i go do Poznania przyjeli  :)  

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 10, 2005, 10:53:55 »
to musi być widocznie zależne od tego jak bardzo ma sie chore te oczy, sam nie wiem dlaczego tego przyjeli a tego nie...
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 10, 2005, 15:16:51 »
co do listy osob przyjetych to nie wiem.. napewno mozna ja zobaczyc gdzies w szkole :)

na stronie poznanskiej aspirantki byla chyba lista osob wstepnie zakwalfikowanych..

Cytuj
żeby nie było że odbiegam od tematu  to gdzie moge znalezc liste przyjetych do SGSP i SAPSP POZNAN bo na ich stronach nie widziałem, wie któs?

tematem sa badania wiec nie wiem skad to wtracenie..
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 10, 2005, 19:29:11 »
Cytuj
co do listy osob przyjetych to nie wiem.. napewno mozna ja zobaczyc gdzies w szkole :)

na stronie poznanskiej aspirantki byla chyba lista osob wstepnie zakwalfikowanych..

Cytuj
żeby nie było że odbiegam od tematu  to gdzie moge znalezc liste przyjetych do SGSP i SAPSP POZNAN bo na ich stronach nie widziałem, wie któs?

tematem sa badania wiec nie wiem skad to wtracenie..
/jeśli byłbys tak miły, to moglbys podrzucic link, bo ja chyba slepy jestem :P Napisałem to tak na wszelki wypadek- boje sie admina :P

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 10, 2005, 20:13:37 »
Cytuj
QUOTE (CSPSP :) @ 10.08.2005 - 14:16)   
co do listy osob przyjetych to nie wiem.. napewno mozna ja zobaczyc gdzies w szkole

na stronie poznanskiej aspirantki byla chyba lista osob wstepnie zakwalfikowanych..


QUOTE 
żeby nie było że odbiegam od tematu  to gdzie moge znalezc liste przyjetych do SGSP i SAPSP POZNAN bo na ich stronach nie widziałem, wie któs?   


tematem sa badania wiec nie wiem skad to wtracenie..

/jeśli byłbys tak miły, to moglbys podrzucic link, bo ja chyba slepy jestem  Napisałem to tak na wszelki wypadek- boje sie admina

ups.. musze sie poprawic na poznanskiej stronce czytalem tylko info o egzaminie i o przyjetych.. tam tez ogladalem fotki.. a wyniki byly na stronce CSPSP i krakowa.. sorry za zamieszanie
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 10, 2005, 22:50:28 »
Cytuj
[   




ups.. musze sie poprawic na poznanskiej stronce czytalem tylko info o egzaminie i o przyjetych.. tam tez ogladalem fotki.. a wyniki byly na stronce CSPSP i krakowa.. sorry za zamieszanie
spoko, szkoda ze nie ma wyników, bo ciekawe który ze starych kumpli się dostał:P

Offline grochu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 08, 2007, 15:43:51 »
Siemka CSPSP :) Chciałbym za rok startować do szkoły aspirantów w krakowie i mam mały problem z moim nosem chodzi o krzywą przegrode i mam pytanie czy mogą mnie z tego powodu odrzucić?? (zatykam dziurki i moge oddychac z oby dwóch komor). PROSZE O ODPOWIEDZ??? POZDRAWIAM!!! :mellow: -_-

@ Podobne pytanie  istnieje na forum. Zanim coś napiszesz użyj funkcji SZUKAJ.
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,4910.0.html
 Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2007, 15:51:12 wysłana przez Butel »

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 23, 2007, 22:47:46 »
Siemka CSPSP ??
Nie raczej Cie nie odrzucą, jeśli wada jest mała. Kilka osób już skończło SAPSP z lekko krzywą przegrodą nosa. A jeżeli Cię to denerwuje to można to operacyjnie usunąć - tak też kilku moich kolegów robiło.

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 23, 2007, 23:22:40 »
Siemka CSPSP ??
 A jeżeli Cię to denerwuje to można to operacyjnie usunąć - tak też kilku moich kolegów robiło.


Jak ja bym sie dostał do SA to nic już by mnie nie denerwowało  ^_^ ^_^
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 25, 2007, 10:58:47 »
Jak ja bym sie dostał do SA to nic już by mnie nie denerwowało   
a nie dostałeś sie? To chyba masz sobowtóra w SA Kraków .... :)

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Badania Lekarskie - Jak Wyglądają?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 25, 2007, 13:11:38 »
Jak ja bym sie dostał do SA to nic już by mnie nie denerwowało   
a nie dostałeś sie? To chyba masz sobowtóra w SA Kraków .... :)

W tym roku jeszcze nie startowałem ale cały czas odliczam dni do następnych egzaminów o ile bedzie nabór. Heh a na ktorym roku ten sobowtór?, bo na forum to chyba jeden Komandos jest  ^_^
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........