Służba > Prawo w służbie

Rozliczanie urlopu (podział na części)

(1/2) > >>

strazak1:
Witam.
Jak wygląda sprawa podziału urlopu na części strażaka pracującego w podziale bojowym?
Jak wiadomo mam 26 dni urlopu wypoczynkowego i 18 dodatkowego. Wybrałem juz 18 dodatkowego i 15 wypoczynkowego.
I teraz czy mogę wziąć 11 dni urlopu, który mi pozostał? Czy mogę wziąć tylko 9 a 2 dni dopiero od nowego roku dobierając jeden dzień?
Pytam bo dostałem informację ,iż nie można wziąć 11 dni tylko np. 12 lub 9

komendant ???:
Urlop przelicza się na godziny – 1 dzień urlopu to 8 godzin służby – dlatego na PB bierze się przeważnie minimum 3 dni
A co z resztą ? banalnie proste – w grafiku służby zamiast zaplanować ci służbę 24 godziny wystarczy wpisać służbę 8 godzin i w tym dniu wypisać jeden dzień urlopu

urzędas:

--- Cytat: strazak1 w Luty 28, 2010, 12:15:27 ---Witam.
Jak wygląda sprawa podziału urlopu na części strażaka pracującego w podziale bojowym?
Jak wiadomo mam 26 dni urlopu wypoczynkowego i 18 dodatkowego. Wybrałem juz 18 dodatkowego i 15 wypoczynkowego.
I teraz czy mogę wziąć 11 dni urlopu, który mi pozostał? Czy mogę wziąć tylko 9 a 2 dni dopiero od nowego roku dobierając jeden dzień?
Pytam bo dostałem informację ,iż nie można wziąć 11 dni tylko np. 12 lub 9

--- Koniec cytatu ---

Zawsze możesz wziąć 11 dni urlopu i 8 nadgodzin, które powinno się wykorzystywać przy braniu urlopu. I wtedy masz pełne 3 służby urlopu.

hakowy:
Witam,

tak jak już wspominaliście urlop rozlicza się w godzinach, czyli masz 208 godz. u. wypoczynkowego i 144 u. dodatkowego. Urlop dodatkowy należy wykorzystać w nie więcej niż dwóch częściach przy czym nie mniej niż 5 dni czyli 40 godz. Urlop należy tak brać by strażak był na wolnym minimum 2 tygodnie czyli 10 dni roboczych co daje 80 godz. urlopu, ale w straży przyjęte jest, że w systemie zmianowym musi to być 120 godz. czyli 5 służb. Jeżeli urlop dodatkowy wykorzystałeś w dwóch częściach (72-72, 48-96) to musisz urlop wypoczynkowy wykorzystać tak by wziąć 120 godz. pozostałe 88 możesz wykorzystać dowolnie:
1. 3x24 + 16
2. 48 + 24 + 16
3. 72 + 16
4. 2x24 + 40
5. 48 + 40
6. 24 + 68
7. 88
brakujące 8 godzin do pełnej służby nie masz obowiązku uzupełniać czymkolwiek, czy to urlopem z innego roku, czy też odbiorem godzin. Po prostu w danym dniu będziesz na urlopie 16 godzin które będzie ci się wliczało do czasu pełnienia służby - lub inacze3j mówiąc będzie ci pomniejszało normatyw w danym miesiącu o 16 godzin ... i tyle. nie ma tu nic nadzwyczajnego.

Tak samo jak bierzesz urlop okolicznościowy np. z powodu śmierci kogoś bliskiego lub ślubu, lub ... , to też możesz wziąć tylko 8 lub 8 godz. urlopu i to wszystko.

Pozdrawiam

darecki12:
witam
Jak u was w jrg jest zwracany urlop wypoczynkowy z którego was szef sciąga przed uplywem polowy urlopu? Cały czy ta częsc co pozostała. Może znacie  podstawe prawną w tej kwesti.
pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej