Autor Wątek: Czy ratownik medyczny musi odbywać kursy KPP??  (Przeczytany 19054 razy)

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Czy ratownik medyczny musi odbywać kursy KPP??
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 27, 2010, 13:27:16 »
Witam. Jestem na KKS-ie już po kursie KPP gdzie kolega Kasper oraz jego koledzy wyłożyli nam ogrom wspaniałej wiedzy.Jako wykładnik nauczania wykładowców ,może poświadczyć fakt że KPP zdało 93% grupy za pierwszym razem!

A jeśli chodzi o wyższą szkołę rat-med to jest u nas chłopak po takiej szkole. Niestety nie pozostało mu nic innego jak zmienić kierunek myślenia i przełączyć się na działanie wg procedur PSP bo to one w naszej służbie będą ratować nam 4 litery jeśli coś pójdzie nie tak jak trzeba. Bo to te procedury będą go kryły a nie wiedza z uczelni.

Kolego "majki997". Czas się dostosować.

Offline Azama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • ratownik medyczny :]
Odp: Czy ratownik medyczny musi odbywać kursy KPP??
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 28, 2010, 12:38:57 »
Jestem studentką ratownictwa medycznego oraz strażakiem ochotnikiem. W ramach zajęć w szkole przechodzę kurs KPP ale nie mam zamiaru rezygnować z kursu organizowanego przez straż. Dlaczego? Bo tak szczerze to wiem jak wyglądają wytyczne tu i tu i stwierdzam że od przybytku głowa nie boli, tym bardziej że chodzi o ratowanie czyjegoś życia.  :kusm:
Do not search for us, we will find You.
Do not wait for us, we are here... all ready.
Do not ask about our name, You know it well.
We are Your Guardian Angels.

naps

  • Gość
Odp: Czy ratownik medyczny musi odbywać kursy KPP??
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 01, 2010, 23:18:07 »
Widze Kasper i spolka ktos nas pochwalil.

Podobal mi sie jeden post w ktorym czlowieczek pisal co takiego moga zrobic strazacy( ze niby nic???)
Pisal ze tylko szyne albo kolnierz zalozyc.
To ja pisze do tego czlowieczka.

Strazaku - ratowniku czlowieku dzieciaku.....

Sprobuj w ferworze walki poprawnie zalozyc kolnierz, zaopatrzyc zlamana kosc udowa. Jesli zrobisz to poprawnie bez najmniejszych problemow, powiklan  i kupa w gaciach Ci ze strachu nie przeszkodzi to daj znac.


Offline 91daro91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Czy ratownik medyczny musi odbywać kursy KPP??
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 05, 2012, 22:25:02 »
Witam
Uczęszczam do dwuletniej policealnej szkoły - studium kierunek ratownik medyczny, w szkole odbywaliśmy kurs KPP(tak jakbyśmy byli skierowani z jakiejś organizacji: OSP, WOPR, GOPR itd., skierowanie miałem z OSP). Kurs był finansowany z projektu z Unii Europejskiej. Kończąc kurs i zdając egzamin uzyskałem tytuł ratownika.
I tu moje pytanie:
Jestem strażakiem ochotnikiem i czy na mocy tego zaświadczenia o ukończeniu kursu KPP i uzyskaniu tytułu ratownika mogę normalnie brać udział w akcjach ratowniczych jako strażak ratownik KSRG? Czy jest ważne, różnica miedzy zaświadczeniami gdzie i w jaki sposób odbyło się kurs KPP?
Logicznie myśląc to bez sensu by było żebym musiał odbywać jeszcze raz taki sam kurs KPP i zdawać taki sam egzamin żeby uzyskać taki sam tytuł tylko dlatego ze kurs organizowany był inaczej  a nie przez np. KP/ KW PSP czy Oddział Wojewódzki ZOSP RP.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz ;)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Czy ratownik medyczny musi odbywać kursy KPP??
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 05, 2012, 22:38:39 »
Jeśli masz ukończony kurs szeregowych OSP + KPP --> możesz wykonywać czynności przewidziane dla strażaków-ratowników OSP - w tym czynności z zakresu KPP ("gasić pożary" +  udzielać pomocy w ramach KPP).
Jeśli masz tylko KPP - nie powinieneś brać udziału w "strażowych" akcjach ratowniczo gaśniczych, ale możesz udzielać pomocy w ramach KPP. Tyle w temacie w sumie.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Czy ratownik medyczny musi odbywać kursy KPP??
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 06, 2012, 08:19:47 »
Do brania udziału w akcjach musisz mieć ukończony kurs szeregowego. To podstawa. Nie napisałeś w swoim poście czy masz takowy kurs ukończony - więc od ego zacznijmy.
Poza tym musisz przejść badania lekarskie i mieć ubezpieczenie.
A to czy masz KPP czy nie dużo ci nie zmieni.

Offline 91daro91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Czy ratownik medyczny musi odbywać kursy KPP??
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 06, 2012, 09:43:55 »
Tak oczywiście mam ukończony kurs szeregowych OSP i także parę innych kursów,mam badania lekarskie i ubezpieczanie biorę udział w akcjach już od 18 roku życia. Chodziło mi tylko odnośnie tego KPP czy mogę udzielać I pomocy podczas np. wypadków jako strażak ratownik KSRG jeśli kurs KPP nie był organizowany przez Straż.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Czy ratownik medyczny musi odbywać kursy KPP??
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 06, 2012, 21:35:21 »
MSW i KG wypięło się na OSP w temacie KPP – nie podlegamy rozporządzeniu MSW w tym zakresie , a ustawie o PRM . Co z tym związane mamy standardowe KPP i tytuł Ratownika jeśli OSP jest wpisana u wojewody jako podmiot współpracujący z PRM ( KSRG z automatu )

A co z tym związane możesz ( niema innego KPP ), pomijam że jak staniesz się Ratownikiem Medycznym Systemu to już nie musisz

Offline maciejz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czy ratownik medyczny musi odbywać kursy KPP??
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 09, 2012, 22:33:11 »
Nie wiem, bo przeczytałem to dosyć szybko w zarządzie, ale wisiało pismo z urzędu miasta, że kursy KPP, które ktoś odbywał w firmie, która nie jest na liście urzędu wojewódzkiego, są nie ważne. tak jest u mnie, ale nie wiem jak jest gdzie indziej? czyli jeśli idzie się "samemu" na kurs to warto sprawdzić czy dana firma ma "namaszczenie" z urzędu na to, że kurs będzie się liczył do straży. :kwit: :straz:
OSP Kraków osiedle Zbydniowice:http://osp.krakow.pl/user_news.php?user_id=30

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Czy ratownik medyczny musi odbywać kursy KPP??
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 09, 2012, 22:40:56 »
Ale to wynika z ustawy o PRM

Nikdon 456

  • Gość
Odp: Czy ratownik medyczny musi odbywać kursy KPP??
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:44:43 »
Dodam jeszcze ze ratownicy medyczni tez muszą robić kursy przynajmniej jeden w przeciągu 5lat