Autor Wątek: zestaw OSP R-1  (Przeczytany 4535 razy)

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
zestaw OSP R-1
« dnia: Luty 01, 2010, 20:23:30 »
w dofinansowaniu OSP na 2010 rok jest napisane że:
zestaw OSP R1 z szynami kramera, deską,stabilizatorem głowy i opatrunkami kosztuje 4.200,-  po dofinansowaniu
myślicie że jest to dobra cena czy lepiej samemu "złożyć" taki zestaw

« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 20:50:08 wysłana przez tomek7826 »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: zestaw OSP R-1
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2010, 20:44:34 »
zestaw osp r1 to koszt 1100zł
http://www.sprzet-poz.pl/index.php?action=showProductDetails&idKategorieWybrana=10000009&idProduktyWybrany=193
następnie deska plus "klocki" to koszt 1350zł http://www.sprzet-poz.pl/index.php?action=showProductDetails&idKategorieWybrana=10000008&idProduktyWybrany=188
szyny Kramera 360 zł http://www.sprzet-poz.pl/index.php?action=showProductDetails&idKategorieWybrana=10000008&idProduktyWybrany=301

razem wychodzi poniżej 3 tys

nawet gdyby dołożyć sobie ekstra-opatrunki , jakieś hydrożele to i tak wychodzi taniej (nawet bez "dofinansowania"
wygląda to raczej na próbę dofinansowania Waszego ZWOSP  :rofl:

pozdro
mario

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: zestaw OSP R-1
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2010, 20:50:22 »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: zestaw OSP R-1
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2010, 21:00:36 »
Pierwsza jest przede wszystkim tańsza i ma stabilizację głowy na rzepach, więc można łatwo odczepić i włożyć gdzieś gdzie np nie przeszkadza. Nie wiem jak jest w tej drugiej. Pytanie ile razy jej użyjecie i czy warto dokładać?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: zestaw OSP R-1
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2010, 21:15:03 »
OSP R-1 nie ma w zestawie butli?

oczywiście, że nie ma:
z opisu technicznego:
II. Prowadzenie oddechu kontrolowanego lub wspomaganego
1. Rurki ustno-gardłowe Guedala ( 2 rozmiary )
2. Worek samorozprężalny - umożliwiający wentylację bierną i czynną 100% tlenem ze złączką i rezerwuarem tlenu 2500 ml i przewodem tlenowym nie załamującym długości 2 m i maskami twarzowymi obrotowymi o 360 stopni całkowicie przezroczystymi, rozmiar nr 5 ( duża ) i nr 3 ( mała )


to między innymi dlatego jest tak duża różnica pomiędzy ceną PSP R1 a OSP R1 - to butla z reduktorem i ilość szyn Kramera "biją" cenę
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 21:21:15 wysłana przez mario »

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: zestaw OSP R-1
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2010, 21:43:36 »
jak jest szansa wyrwać sprzęt nie za swoje to cena nie gra roli wg mnie ważne aby była dobra. Nie uparłem się jeszcze na żadną wiec kwestia do przedyskutowania jest, chodzi tylko mi o wasze spostrzeżenia i rady, nie chce wydać na jakiś szajs tylko na coś co będzie funkcjonalne

może być użyta TYLKO raz ale będzie bardziej przydatna niż ta co pokazał  mario.. nie wiem, mogę się mylić ale takie jest moje zdanie
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 21:47:09 wysłana przez tomek7826 »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: zestaw OSP R-1
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2010, 22:02:37 »
To co na zdjęciach to szajs na szajsy , ale każdy sam decyduje . Jak macie kasę to naprawdę poszukajcie cos przyzwoitego .

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: zestaw OSP R-1
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2010, 22:04:01 »
co masz na myśli mówiąc "przyzwoitego" ??
może jakaś firma szczególna bądź model, nie miałem do czynienia z tym nigdy więc dla mnie każda może być dobra.... każda wskazówka, rada może być przydatna
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 22:10:45 wysłana przez tomek7826 »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: zestaw OSP R-1
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2010, 00:04:09 »
Proponuje zapoznać się z tymi artykułami skoro
...nie miałem do czynienia z tym nigdy więc dla mnie każda może być dobra.... każda wskazówka, rada może być przydatna

http://www.remiza.com.pl/sprzet/1560/Torba_vs__Plecak_do_zestawu_R_1.html
http://www.remiza.com.pl/strazakradzi/1600/OSP__Ratownictwo_medyczne_i_system_ksztalcenia_ochotnikow.html

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: zestaw OSP R-1
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2010, 00:43:04 »
Myślę, że zestaw z pierwszego postu to kompletny zestaw PSP-R1 oferowany w sklepie związkowym z dotacją. Problem z tym zestawem z pierwszego postu jest taki, że prawdopodobnie będzie on równoważny z zestawem PSP R1, czyli będzie miał torbę z tlenoterapią, szynami kramera, deską i stabilizatorem ale jakość elementów jest raczej najniższa ledwo spełniająca wymagania - przetarg 100% cena.

Musisz się dowiedzieć dokładnie co to ma zawierać i porównać z wytycznymi do rat medu (każdy podstawowy podręcznik dla strażaków to ma, ewentualnie pisz na PW to Ci podeślę pdf).

My na czymś takim działamy i przy przeciętnej OSP daje radę.

PS: przyjdzie bulon to naprostuje, że nie ma czegoś takiego jak OSP - R1, nie ma żadnych wytycznych - to są dziwne pomysły sprzedawców - każdy sprzedaje pod tym hasłem coś trochę innego, od bardzo podstawowej apteczki lekko większej od samochodowej przez torbę jak PSP-R1 bez szyn, deski i tlenoerapii po związkowy, biedny zestaw równoważny PSP-R1 z nalepką OSP - R1.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 00:49:05 wysłana przez Sylwek »

Offline wowek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: zestaw OSP R-1
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2010, 06:23:20 »
Można bardzo drogo i bardzo dobrze – My np. stosujemy taką torbę – nie do zajechania ....

Czy będzie to torba z medline, paramedici czy boxmedu to jest bez różnicy. Zawartość torby jest w 90% identyczna. Torby wytrzymują podobnie - jak jest chlew w wozie i się nie dba o sprzęt bo bez różnicy jaka będzie to i tak będzie wyglądała fatalnie.

Deski ferno są fajniejsze od ironduck (mniej się uginają) ale cenowo jest to różnica około 60%. Jeśli chodzi o baxtrap to denerwujące jest mocowanie stabilizatorów i jak szlag je trafi trudniej jest dobrać zastępcze klocki.

Warto się jedynie zastanowić nad tym czy nie warto zestawu do tlenoterapii umieścić w oddzielnej torbie - przy ewakuacji poszkodowanego z auta jest trochę lżej i wygodniej ciągać samą butlę niż całą torbę, która jest dość spora.