Pożarnictwo > Ratownictwo chemiczne

LPG - jak działać

(1/3) > >>

LPG:
Witam.
Nie znalazłem wątku na temat LPG. A myślę, że warto podzielić się doświadczeniami.

minimax:
Witam
Dobry temat. Mało kto za to się zabierał a i tak z obawą. Dopiero Chrzanów coś więcej wniósł w działania. Przede wszystkim procedura, która ma kilka błędów. Wiem wiem dobrze jest coś oceniać. Teraz znów powstaje "aktualizacja" i myślę że bedzie lepiej. Może ktoś na forum był przy zdarzeniu z cysterną i miał przepompowanie LPG. Zastanawiam się jakie jest podejście kierowców cystern. Byłem na takim szkoleniu z LPG a kierowcy dość wyluzowani.

tommy:

--- Cytat: LPG w Styczeń 27, 2010, 22:00:24 ---Witam.
Nie znalazłem wątku na temat LPG. A myślę, że warto podzielić się doświadczeniami.

--- Koniec cytatu ---

dziwne, ja znalazłem.
trzeba się zalogować na forum, wtedy szukanie jest łatwiejsze o wiele, dlatego bo jest dostępna wyszukiwarka :P

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1868.0.html
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12789.0.html - coś nt aut z gazem w garażach podziemnych. tak przy okazji ;)

pzdr

minimax:
tam widzę są widomości z 2006 (chodzi mi o cysterne) bo LPG i garaże to dla prewencji ważne jest A wracając do cystern to myślę, że od 2006 zmieniło się podejście i nasza wiedza ... mam nadzieje.

robn:
już niedługo ukażą się wytyczne z KG co do postępowania przy zdarzeniach związanych z uwolnieniem LPG. trwają merytoryczne prace dotyczące tych procedur, by były proste, zrozumiałe i nie wyszły w postaci (wielkości) Pana Tadeusza.
przed dyskusją na temat LPG polecam przeczytać kartę charakterystyki materiału niebezpiecznego LPG - przykładowa TUTAJ a także z kartami charakterystyki osobno dla Propanu i osobno dla butanu.
proponuję także dotrzeć do materiałów z konferencji AKADEMIA ELAMED - w tamtym roku był temat o postępowaniu przy LPG
robn

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej