Służba > Prawo w służbie

PSP a KRUS

(1/2) > >>

yankees7:
Witam
Jestem strażakiem PSP Rodzice chcą mi przepisać gospodarstwo rolne Przy tej okazji chcę skorzystać z programu pomocowego UE m.in. przeznaczonego dla młodego rolnika Ale jest jeden warunek Muszę być min. 3 lata na Krusie
Czy jest taka możliwość, będąc strażakiem aby opłacać Krus? Pozdrawiam

mario:
to pytanie raczej powinieneś zadać we właściwym oddziale KRUS w Twoim mieście lub mieście w którym się znajduje w pobliżu Ciebie.
A tak logicznie rozumując to dlaczego nie miałbyś móc opłacać ubezpieczenia w KRUS. To w końcu Twoja sprawa. Podobnie jak pracując w PSP nikt nikomu nie broni wpłacać kasy do ZUS na indywidualne konto emerytalne (oczywiście to prawie tak jakby wrzucać swoje pieniądze do śmietnika  :rofl: ) . 

grzela:
Tak jak pisze przedmówca.
Po objęciu przez mnie gospodarstwa rolnego po rodzicach pracownik KRUS zadzwonił do mnie i zapytał się, czy będę opłacał składki w KRUS. Oczywiście odmówiłem, bo nie mam takiej potrzeby.
Moi koledzy opłacają tylko za żonę (nie pracującą) składki w KRUS ze względu na ubezpieczenie i przyszłą emeryturę.
W twoim przypadku, jeżeli tylko chcesz możesz płacić, zresztą KRUS z chęcią twoją kasę przyjmie.

remfire:
Sprawy z ZUSem i KRUsem nie sa proste , wielu strażaków ma róznorakie problemy z tym związane  - bo płacić oczywiście można , tyle że najczęściej problemy pojawiają się w momencie gdy chce się skorzystać z przysługujacych uprawnień.
Dlatego radziłbym dokładnie przeanalizować sprawę czy takowa pomoc wogóle byłaby osiągalna dla Ciebie  - opłacanie KRUS to zapewne tylko jeden z warunków, a mi sie obiło o uszy że takie pomoce udzialane są tylko w przypadku gdy nie ma się innych żródeł dochodów.  Być moze się mylę , ale sprawdzić nie zaszkodzi.

yankees7:
Dzięki panowie
Problem jest w tym ze właściwa terenowo placówka Krus poinformowała mnie że nie istnieje takowa możliwość Co do innych warunków a mianowicie wykształcenia i ilości ha potrzebnych do zapisu aby ubiegać się o dopłatę, to nie ma problemu Gra idzie o dość wysoką kwotę Więc warto się starać Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej