Autor Wątek: Zmiany w regulaminie umundurowania ZOSP - pomysły, opinie  (Przeczytany 8854 razy)

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zmiany w regulaminie umundurowania ZOSP - pomysły, opinie
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 19, 2010, 13:52:44 »
-naszywki imienne to chyba lepszy pomysł niż stopnie...bo połowa z nich nijak się ma do działań (jak choćby wspomniany członek k.rewizjnej).

A od kiedy członek komisji rewizyjnej jest stopniem w OSP ?????? Zawsze mi się wydawało że to funkcja służbowa! Zresztą tak jak członek zarządu czy prezes! Stopnie to strażak, starszy strażak, dowódca roty, pomocnik dowódcy sekcji, dowódca sekcji, pomocnik dowódcy plutonu, dowódca plutonu oraz naczelnik OSP. Pozostałe to tylko funkcje służbowe w zarządzie OSP.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Zmiany w regulaminie umundurowania ZOSP - pomysły, opinie
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 19, 2010, 14:53:58 »
-naszywki imienne to chyba lepszy pomysł niż stopnie...bo połowa z nich nijak się ma do działań (jak choćby wspomniany członek k.rewizjnej).

A od kiedy członek komisji rewizyjnej jest stopniem w OSP ?????? Zawsze mi się wydawało że to funkcja służbowa! Zresztą tak jak członek zarządu czy prezes! Stopnie to strażak, starszy strażak, dowódca roty, pomocnik dowódcy sekcji, dowódca sekcji, pomocnik dowódcy plutonu, dowódca plutonu oraz naczelnik OSP. Pozostałe to tylko funkcje służbowe w zarządzie OSP.

hehe przyganiał kocioł garnkowi...

1.w OSP nie ma stopni
2.w OSP są funkcje
3.strażak, st. strażak, d-ca roty, itd, itd to funkcyjni
4.oznaczenia funkcji to dystynkcje

polecam
regulamin umundurowania OSP

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Zmiany w regulaminie umundurowania ZOSP - pomysły, opinie
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 19, 2010, 16:21:55 »
 Jak facet mówi o "umiłowaniu stopni w OSP" to jakoś nic nie mówicie.

Owszem przyznaje zeusss masz rację... chociaż używało się określenia stopnie funkcyjne...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 16:44:35 wysłana przez Oomphiak »

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Zmiany w regulaminie umundurowania ZOSP - pomysły, opinie
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 19, 2010, 17:43:11 »
dzięki laciok, faktycznie ubranie na zdjeciu może troszkę zmylić, jednak to które ja zaproponowałem nie jest KDS-em, to ubranie to mundur polowy wyprodukowany przez firmę MIL-TEC, tzw. BDU nie posiada miejsca na pagony, brak także rzepów, koszt zakupy całości 166 zł, a ubranie KDS oscyluje w granicach 500 zł także nawet i w cenie są różnice. Ale tak jak już wspomniałem wcześniej to dla fanatyków :)
co do funkcji vel. stopni na rzepach, osobiście wolę w tym miejscu imię i nazwisko.
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Zmiany w regulaminie umundurowania ZOSP - pomysły, opinie
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 24, 2010, 15:10:56 »
Panowie
a może wszystkie elementy umundurowania PSP wprowadzić do umundurowania OSP  :mellow: :wacko:
może na początek
identyfikator osobisty strażaka
wersja dla PSP
wersja dla OSP

pozdr  :mellow:

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Zmiany w regulaminie umundurowania ZOSP - pomysły, opinie
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 24, 2010, 15:46:53 »
zeusss ja znalazłem taką oznakę OSP, to jednak jest wzór bardzo stary, co zresztą widać na załączonym obrazku


[załącznik usunięty przez administratora]
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Zmiany w regulaminie umundurowania ZOSP - pomysły, opinie
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 24, 2010, 17:55:41 »
Odnosnie medali i odznaczen polecam stronke http://asnieg.klub.chip.pl/index.html
te dotyczace OSP to tab.21;22;80;81;135;136
chociaz mam w domu stare odznaczenia dziadka ktorych nie znalazlem w tych tabelach
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2010, 18:05:29 wysłana przez malpa151 »

prezes w

  • Gość
Odp: Zmiany w regulaminie umundurowania ZOSP - pomysły, opinie
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 29, 2010, 22:33:00 »
 :gwiazdki: Drodzy koledzy sami wiecie, że to co tu mówicie to wszystko prawda. 3 stopnie i styka co do kds to faktycznie tylko lans, natomiast co do pań zachęcam do szycia, kupowania na własną rękę takiego nakrycia głowy jakie im pasuje. Ważne tylko aby pasowało do munduru i miało charakter regionalny lub militarny, bo ten - nie wiem jak go nazwać -,,kapelusik,,;) faktycznie uroku wam nie dodaje. Przykładem są górale: góra od munduru, kapelusz z piórkiem, spodnie regionalne i kierpce. Skoro oni mogą podkreślać pochodzenie, co zresztą mi się podoba to nie będzie złem chyba jak same wybierzecie nakrycie głowy. Ważne tylko aby w jednej gminie lub choć jednostce były to nakrycia jednakowe. W sprawie imienników to jestem za (u mnie to też forma podpisu ups-a)

Następne wiadomości będą zatwierdzane po zalogowaniu się kolegi na forum. Zapraszamy na forum i chcąc w pełni korzystać z jego dobrodziejstw należy się zalogować. Proszę także zwrócić uwagę na znaki interpunkcyjne, bo czytając tekst bez znaków .,: ciężko jest cokolwiek zrozumieć.
pozdr robn
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2010, 23:07:48 wysłana przez robn »

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Zmiany w regulaminie umundurowania ZOSP - pomysły, opinie
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 30, 2010, 12:51:35 »
Nie przesadzajmy
Cytuj
Panowie
a może wszystkie elementy umundurowania PSP wprowadzić do umundurowania OSP  :mellow: :wacko:
może na początek
identyfikator osobisty strażaka
wersja dla PSP
wersja dla OSP
Przecież nie jesteśmy PSP, moim skromnym zdaniem w OSP wszelkie, stopnie, odznaki, identyfikatory powinny być jak najprostsze. A co do KDS to ciężko powiedzieć, z jednej strony przeciw bo to lans, z drugiej przydały by się.
podam przykład:
U nas Prezes ZP ZOSP RP posiada takowy jak zapytałem dlaczego to odpowiedź była bardzo prosta, jeździ po różnych zebraniach i do różnych jednostek a przede wszystkim odbywają się one w różnych warunkach. Jak jeździł w wyjściowym to po kilkunastu takich zebraniach nadawał się mundur do wymiany. Zatem postanowił zakupić KDS. I moim zdaniem w takich przypadkach jest to usprawiedliwiane.