Pożarnictwo > Profilaktyka, prewencja

Magazyny składowania butli z gazem płynnym

(1/2) > >>

ttomipsp:
Proszę o interpretację dotyczącą &81 Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 21 listopada w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać  bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie.

W powyżej przytoczonym paragrafie istnieje zapis pkt.1 ust. 2 w zalezności od masy składowania gazu płynnego, wyposaża się w gaśnice proszkowe o masie 9 kg w ilości; itd........

Pytanie: Należy stosować gaśnice 1 szt. proszkowa o masie 9 kg proszku, czy można ją zastąpić np. 2 szt. gaśnic proszkowych 6 kg proszku gaśniczygo?? ( lub GP 6x ABC + GP 4x ABC)

Proszę o odpowiedź osoby, które miały doczynienia z tym tematem. Pozdrawiam

ognista fala:
Możesz kolego wyposażyc w inny sprzęt (tj. w Gaśnice o innej wadze proszku) ale musisz zachować identyczną lub zwiększoną ilość proszku na bazie no i oczywiście zachować odpowiednie odległości pomiędzy sprzętem.

darek:

--- Cytat: ognista fala w Grudzień 22, 2009, 08:35:16 ---Możesz kolego wyposażyc w inny sprzęt (tj. w Gaśnice o innej wadze proszku) ale musisz zachować identyczną lub zwiększoną ilość proszku na bazie no i oczywiście zachować odpowiednie odległości pomiędzy sprzętem.

--- Koniec cytatu ---
nie do końca Kolego. Zamiast GP 9 nie możesz dać 5 sztuk GP 2. To nie to samo. W "cegle" - tak ale tu chodzi o minimalną skuteczność gaśniczą. Poza tym GP 9, GP 12 jeden człowiek może użyć. A 5 sztuk GP 2 na raz? lub inne?... Sam zapis jest dość niefortunny, bo teraz w zasadzie nikt nie produkuje GP 9. Trzeba w takim układzie dać GP 12 w takiej ilości, jaka wynika dla GP 9. Wg mojej interpretacji tego zapisu.

zak998:
Popieram zdanie darka. Liczy się skuteczność gaśnicza co wiąże się z intensywnością  podawania środka gaśniczego.
    Kiedyś czytałem taki fajny artykuł o gaśnicach w magazynie "w akcji", w którym to autor opisywał skuteczność gaśniczą gaśnic. Według jego wiedzy skuteczna gaśnica zaczyna się od min. 4 kg środka gaśniczego więc te wszystkie 1kg, 2kg są tak naprawdę atrapami. Oczywiście mówię tu o statystycznych pożarach, bo może się trafić, że gaśnicą 1kg ugasimy tlący się przewodzik w samochodzie. :rolleyes: 

ognista fala:
Oczywiście kolego że zgadzam się z Toba że powinny to byc większe wagi generalnie również uważam że moga to byc dwie szt. GP-6x bo jakby iść tym tropem 2kg to ktoś wpadłby na pomysł i postawił by karton 1kg :) ale ja osoboście u siebie wyposażałem taka bazę i montowałem 6 kg po dwie szt.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej