Autor Wątek: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie  (Przeczytany 10497 razy)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« dnia: Grudzień 19, 2009, 19:02:18 »
Witam!
Zastanawia mnie pewne zjawisko. U polskich producentów samochodów pożarniczych można nabyć MANa, Renault, Scanie itp. ale nie widziałem jeszcze, żeby było Iveco w wersji uterenowionej/terenowej.
Chodzi mi o tego typu samochody:
http://www.feuerwehr.de/fahrzeugdatenbank/info.php?id=741
http://www.feuerwehr.de/fahrzeugdatenbank/info.php?id=886
Czy ktoś z Was wie dlaczego polscy producenci nie robią samochodów na tych podwoziach?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2009, 19:54:06 »
jeżeli nie wiadomo dlaczego to zgodnie ze starą zasadą chodzi zazwyczaj o pieniądze!

Więc albo Iveco jest za drogie, albo ma za małą siłę przebicia w odpowiednich instytucjach
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2009, 20:13:45 »
ja także się nad zastanawiałem. rzeczone Iveco w Niemczech jest popularne bardziej niż wychwalane pod niebiosa w Polsce MANy. popularnością jeśli chodzi o podwozia dla samochodów pożarniczych ustępują jedynie MB Atego.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2009, 20:49:19 »
Iveco w wersji uterenowionej/terenowej nie posiada w swojej ofercie kabiny brygadowej. Samochody z podanych linków posiadają kabiny wykonane przez firmę karosującą

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2009, 20:57:34 »
Myśle że też chodzi o to że Iveco nie ma w Polsce jeszcze wyrobionej marki. Wystarczy zapytać kierowców TIR-ów 3 pierwsze marki to Scania Volvo i Mercedes. Firma Iveco dopiero od niedawna rozpoczeła ekspansje na nasz rynek z samochodami ciężarowymi.

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2009, 21:24:21 »
Jak w naszym narodowym hymnie... "Z ziemi włoskiej do Polski..."
I kolejna pozycja znana wśród kierowców cięzarówek i najczęsciej słyszana na CB radiu - "Od Iveco z daleko"...

No i bądź tu mądry...
Skoro marka zajmuje najmniejszą lokatę w rankingach sprzedaży - coś w tym jednak musi być...

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2009, 22:54:19 »
O każdej marce słyszy sie to i owo. Iveco dość duży nacisk kładzie na produkcje samochodów dostawczych więc może to jest powodem niskiej lokaty w rankingach sprzedaży samochodów ciężarowych. Najbardziej chłonnym rynkiem dla Iveco są Niemcy gdzie trafia 20% produkowanych pojazdów.

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2009, 23:23:38 »
Jak w naszym narodowym hymnie... "Z ziemi włoskiej do Polski..."
I kolejna pozycja znana wśród kierowców cięzarówek i najczęsciej słyszana na CB radiu - "Od Iveco z daleko"...

No i bądź tu mądry...
Skoro marka zajmuje najmniejszą lokatę w rankingach sprzedaży - coś w tym jednak musi być...

o moje uszy obiło się powiedzenie, że "Renault i Iveco to h*j nie ciężarówki"  :fiuu:

chociaż o drabinie Iveco Magirus słowa złego nie można powiedzieć ;)
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2009, 23:31:41 »
Cytuj
chociaż o drabinie Iveco Magirus słowa złego nie można powiedzieć ;)

Tu się mylisz kolego, już nie będa wspominał o awaraich tylnych osi skrętnych bo to osobny dostawca robi. Co do silników iveco, to mają cholernie delikatne pompowtryskiwacze trochę nie takie paliwko i bywa różnie, a wiadomo jak to jest z paliwem z przetargów... byle taniej a jakość na drugim miejscu.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2009, 01:38:08 »
Jak w naszym narodowym hymnie... "Z ziemi włoskiej do Polski..."
I kolejna pozycja znana wśród kierowców cięzarówek i najczęsciej słyszana na CB radiu - "Od Iveco z daleko"...

No i bądź tu mądry...
Skoro marka zajmuje najmniejszą lokatę w rankingach sprzedaży - coś w tym jednak musi być...

o moje uszy obiło się powiedzenie, że "Renault i Iveco to h*j nie ciężarówki"  :fiuu:

chociaż o drabinie Iveco Magirus słowa złego nie można powiedzieć ;)
Szczerze? Powiem,że owszem - MAN, DAF, Scania,Volvo, itd. jak najbardziej, ale o Mercedesach mówi się, że ich ich kierowcy nie pozdrawiają się na trasie,bo przecież widzieli się rano na serwisie :rofl:

A prawda jest taka, że w straży to te auta tyle jeżdżą co nic - więc ich awaryjność ma średnie znaczenie... I tyle :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2009, 12:34:13 »
'Co do silników iveco, to mają cholernie delikatne pompowtryskiwacze'
Drabina Iveco Magirus jest zabudowana na podwoziu EuroFire ( taka strażacka odmiana EuroCargo). Pojazdy te posiadają silniki TECTOR z systemem common rail (elektrowtryskiwacze). Pompowtryski są w Stralisach i Trakkerach, jednak nie zmienia to faktu że paliwo musi być dobrej jakości. Dostawcą układów paliwowych dla Iveco jest Bosch :)

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2009, 15:15:58 »
Małe iveco 4x4 występują - chociażby jako ambulanse użytkowane przez wojsko. Nie ma problemu, żeby na podwoziu terenowym zabudować cokolwiek. Jeżeli nie zabudowują, widocznie im na tym nie zależy.

Iveco... na sąsiedniej JRG był TurboDaily, jako popularny 0,8/22 - nie zebrał najlepszych opinii, jakkolwiek w tym przypadku zabudowa również nie była udana.

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2009, 18:46:27 »
Ja myślę że w Polskiej straży nie ma takich Iveco jak przedstawione w tym wątku i może mało kto o nich wie. Jak by były w Polsce to może i by sie przyjęły i były by widoczne w polskich strażnicach. Ale my Iveco w polskiej straży znamy tylko z "drabiny"
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."


Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2009, 23:40:36 »
Skoro mowa o miłośnikach Iveco Magirus... ponad 150 zdjęć z pobytu w zakładzie produkcyjnym w Ulm. Zapraszam do oglądania.
Zwróćcie uwagę na to jak te samochody są zabudowane i odpowiedź na zadane na początku pytanie nasuwa się sama - cena.
http://rafalbula.nets.pl/iveco.zip

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:08:30 »
Ja myślę że w Polskiej straży nie ma takich Iveco jak przedstawione w tym wątku i może mało kto o nich wie. Jak by były w Polsce to może i by sie przyjęły i były by widoczne w polskich strażnicach. Ale my Iveco w polskiej straży znamy tylko z "drabiny"

Mamy GBA 3/16 Iveco Unic z 1988r na podziele w naszej OSP od kilku miesięcy więc na temat awaryjności nic nie mogę jeszcze powiedzieć, ale jesteśmy zadowoleni (poprzednio był Star 244 z 1978r). Właściwości terenowe słabe bo jest niski i brakuje 4x4 ale szybki i zwrotny wózek na utwardzone drogi.
Na teren mamy Stara 266.

[załącznik usunięty przez administratora]
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę


Offline Waldi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
    • http://
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 21, 2009, 20:39:16 »
Jeżeli chodzi o samochody IVECO to jestem za niektórymi użytkownikami tego forum. Otóż z IVECO jest dużo problemów, np w Turbo Daily, rozładowujące się akumulatory. Na zachodzie IVECO nie jest zachwalane. To że samochody na tych podwoziach przewijają sie w różnych jednostkach spowodowane jest jak wszędzie kosztami zakupu pojazdów. Czyli - IVECO jest najtańsze. Niemcy (znam z rozmów z nimi) mówią nie jeżeli chodzi o IVECO. Mercedes również już nie jest zachwalanym podwoziem - cytuję "to nie sa te same mercedesy co kilka lat, kilkanaście lat temu". Wszyscy chcieliby na dzień dzisiejszy kupować samochody na podwoziach MAN w segmencie samochodów dużych. W segmencie mniejszych pojazdów króluje VW.
Nieważna jest ilosć wiadomości, ale ich jakość.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 05, 2010, 11:50:54 »
Proponuje temat zwijadeł kontynuować w tym http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,968.0.html wątku. Posty dotyczące zwijadeł zostały tam przeniesione.
/Sylwek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 11:54:18 wysłana przez Sylwek »

Offline gtd25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:31:36 »
A Słowacy zainwestowali w IVECO Trakker AT260T45V 6x6 - 110 nowych samochodów - pierwsze już dostarczone:

http://www.automotopedia.pl/a/aktualnosci/iveco-dla-republiki-slowackiej/0

http://www.forumtransportu.pl/index.php?module=News&action=View&id=3127

Czyli nie jest to taki zły dla strażaków?

Pozdrawiam
gregor


Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:34:01 »
czyli, że cena wchodzi w grę!

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline płetwal998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 11, 2010, 02:38:54 »
http://firerescue.pl/displayimage.php?album=192&pos=7 GCBA 8/42 Iveco Eurotrakker 6x6 z systemem CAFS http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100514/POWIAT16/807274853 Nowy ciągnik siodłowy na podwoziu Iveco Stralis do przewozu zboirnika o pojemności 28 tysięcy litrów środka gaśniczego (pierwszy zbiornik o takiej pojemności w Polsce), Jest jeszcze drabina mechaniczna na podwoziu Iveco Eurocargo SD-30 z łamanym górnym przęsłem a w OSP Kije GBA Iveco Eurocargo 2,5/16 w zabudowie Mototruck.

Offline marker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 11, 2010, 13:47:14 »
Cytuj
28 tysięcy litrów środka gaśniczego (pierwszy zbiornik o takiej pojemności w Polsce)
Na pewno nie pierwszy takich SCZ jest już w Polsce kilka.

Offline płetwal998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Samochody pożarnicze Iveco-pytanie
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 11, 2010, 16:08:59 »
Marker ale chodziło mi jako pierwszy w sensie rocznikowo ponieważ jest z 1990 roku.