Autor Wątek: Rękawice ratownicze  (Przeczytany 95169 razy)

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 13, 2013, 11:13:44 »
Hehe, no z tym nr 1 to myślałem, że tylko Polacy w reklamach to robią.
Dziwnym trafem mamy w kraju same nr 1 (wg reklamy oczywiście).
firma Holik nr 1 w Europie... okaże się pewnie niebawem, że firma nr 1 na świecie jest również z Europy, ale, że to nie Holik. I bądź tu mądry  :rofl:

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 13, 2013, 13:21:41 »
W chwili obecnej używam szmateteksu Eski - Phenix i Seiz FF-P. A to tylko tyle co używam obecnie. Ah ten podły szmatetex.
Ja też używam szmatetexu i na żadne Holiki nie wymienię :O

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 13, 2013, 15:07:37 »
firma Holik w roku 2012 dostarczyla ponad 500.000 par rękawic strażackich do 26 krajów w Europie

hm, daje to ładną średnią ponad 19 tys. par rękawic na kraj. Zapewne każdy zawodowy strażak w każdym z tych 26 krajów nosi wasze rękawice, więc czy jest jeszcze komu je sprzedawać? No chyba, że to 1-sezonówki są.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 13, 2013, 15:24:40 »
ehe, a Ford Focus został najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie w 2012 roku z liczbą 1020410 sprzedanych aut. To znaczy, że jest samochodem numer jeden na świecie?

To tak jak powszechna praktyka mierzenia lepszości jednostek OSP przez pryzmat ilości zdarzeń....

Offline Scaven

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 05, 2013, 17:40:07 »
Panowie,

Wprowadzam na Polski rynek rękawice do ratownictwa technicznego dwóch firm:

- HexArmor [USA]
- Seiz [Niemcy]


W obu przypadkach jesteśmy oficjalnymi dystrybutorami producentów na polskim rynku.

Wszystkie rękawice spełniają wymagania normy EN 388:2003

Zapraszam do kontaktu na priv lub a.blach@armatec.pl


Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 05, 2013, 17:41:38 »
Panowie,

Wprowadzam na Polski rynek rękawice do ratownictwa technicznego dwóch firm:

- HexArmor [USA]
- Seiz [Niemcy]


W obu przypadkach jesteśmy oficjalnymi dystrybutorami producentów na polskim rynku.

Wszystkie rękawice spełniają wymagania normy EN 388:2003

Zapraszam do kontaktu na priv lub a.blach@armatec.pl


Proszę o ceny tutaj !

Offline Scaven

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 05, 2013, 17:55:26 »
Proszę o ceny tutaj !
Ceny będą jutro dokładnie o tej samej porze.
Właśnie wypakowujemy towar a zdjęcie które zamieściłem w poprzednim poście to totalna świeżyna.

A.


Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 05, 2013, 18:30:04 »
Proszę o ceny tutaj !
Ceny będą jutro dokładnie o tej samej porze.
Właśnie wypakowujemy towar a zdjęcie które zamieściłem w poprzednim poście to totalna świeżyna.

A.


Ok to czekamy !:)

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 06, 2013, 08:06:09 »
Nie ma tragedii - od 40 do 50 $ http://www.midatlanticrescue.com/hexarmor_extrication.shtml
czyli jakieś 160 zł przy dzisiejszym kursie. Plus podatki, koszty wsyłki, marża, minus upust dla przedstawiciela... ciekawe ile to wyjdzie :)

Offline Scaven

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 07, 2013, 02:20:09 »
Nie ma tragedii - od 40 do 50 $ http://www.midatlanticrescue.com/hexarmor_extrication.shtml
czyli jakieś 160 zł przy dzisiejszym kursie. Plus podatki, koszty wsyłki, marża, minus upust dla przedstawiciela... ciekawe ile to wyjdzie :)

Poprzedni mój post zniknął ale odpowiadam raz jeszcze:

Rękawice Hexarmora kosztują:
Model 4011 - 210 netto / pln
Model 4012 - 180 netto / pln
Model 4013 - 200 netto / pln
Model 4036 - 190 netto / pln
+ 23% vat
+ przesyłka w Polsce

Pozdrawiam,
Arek

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 26, 2013, 23:04:15 »
A używa ktoś z was rękawic rosenbauera. Jakie macie opinie o nich?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 27, 2013, 00:36:08 »
Znajomy jest strażakiem w Austrii i jakiś czas temu poprosiłem go, żeby przywiózł trochę osobistego wyposażenia. I jestem w szoku, Fire Max 3 od R, buty Haix Fire Hero, hełm Heros Xtreme również od R i to wszystko zakupione przez jednostkę w której służy. W ciężkim szoku jestem do tej pory, a był w Polsce kilka dni temu :p
Ale nie o tym chciałem... Rękawice!
Amerykańskie ;) ArmorCore Extrication produkowane przez firmę Mechanix. Wybitne rękawice. Tak wygodnych (dobrze leżących i ergonomicznych) rękawic jeszcze nie miałem ubrane. Także bardzo dobre czucie. Wierch dłonidobrze chroniony przez plastyczną gumę a także kevlar. Do tego najbardziej narażone na uszkodzenia miejsca wzmocnione skórą, dodatkowo zwiększającą chwytność. No i ArmorCore - materiał o którym należy wspomnieć. Zrobiłem mały test i praktycznie niemożliwym jest, żeby przerwać ciągłość materiału, nabijanie na gwóźdź, cięcie nożem do  tapet czy ostrymi krawędziami blachy - nic. Mankiet jest powiedzmy średniej długości, ale za to ma ściągacze które całkiem skutecznie chronią przed dostaniem się do wnętrza rękawicy jakiś pierdół.  Poza tym na czubkach palców, wierzchu dłoni dodano elementy odblaskowe 3M, które dodatkowo zwiększają widoczność w nocy. Ich cena na oficjalnej stronie M to prawie 90$.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Misza13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 02, 2013, 16:06:15 »
Kolego Levy
Znamy się z innego wątku jednakże muszę się pochwalić, że taki zestawik jak Twój kolega z Austrii (Fire Max 3, Twister, Heros Xtrem, Safe Grip II) już od pół roku testuję u Siebie w jednostce. Koszty spore ale warto było. Byłem ostatnio w OSP w Austrii i u Nich w szatni naliczyłem przeszło 100szt. (szok jeszcze nie minął) takich zestawów, więc na szybko licząc wyszło mi ponad 600tys zł tylko w wyposażeniu osobistym strażaków tak że Nam jeszcze daleko do Europy  :fiuu:  Pozd. gorąco  :straz:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 02, 2013, 16:21:24 »
A propos ubrania specjalnego fire max 3. Jakiś czas temu oglądałem fotki czy to z ćwiczeń czy ze zdarzenia, i jeden ze strażaków był w nie wyposażony, jednak taśmy odblaskowe i żółte były naszyte według naszego wzoru. Orientuje się ktoś, czy Rosenbauer naszywa taśmy według wzoru nadanego przez odbiorcę czy raczej było to robione we własnym zakresie? Jak myślicie?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Robsonjrg2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
    • OSP Garwolin
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 13, 2013, 18:52:17 »
Jestem zainteresowany cenami rękawic Seiz.
Zapraszam do odwiedzenia strony www.osp.garwolin.org

mik23_kielce

  • Gość
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 16, 2013, 11:08:47 »
A używa ktoś z was rękawic rosenbauera. Jakie macie opinie o nich?

Używam od kilku miesięcy SAFE GRIP II. Niestety jak na złość w tym czasie wyjazdowość do zdarzeń znikoma i nie bardzo było gdzie testować. Generalnie fajne wdzianko na dłonie, daje się odczuć ich konstrukcję, grubość i sztywność. Ta ostatnia mnie zaskoczyła niemile, nie wiem czy to z powodu nowości czy też konstrukcji. W porównaniu do popularnych skórzanych GLS-ów wypadają pod tym kątem gorzej.
Jednak nadrabiają anatomią naszej dłoni - po włożeniu w przeciętnych skórkach palce są niemal proste. W SAFE GRIP II dłoń ma przybraną pozycję lekkiego chwytu. Czułość jest mniejsza, ale przekłada się to na zwiększoną ochronę mechaniczną i termiczną (bo w skórkach poczułem gorąc nagrzanego elementu). Z przeniakniem wody do wewnątrz nie ma problemu. Do zegarmistrzowskich czynności nie użyjemy ich.
Ogólnie czułości jak w rękawicy lateksowej nie uzyskamy ponieważ nie w tym celu są używane. Ochrona dłoni na bardzo wysokim poziomie.

Rękawice godne polecenia jednak wartałoby zawsze je najpierw przymierzyć na swoją dłoń i wtedy podjąć decyzję o wyborze, bo cena niestety jest wysoka. W końcu płaci się za jakość, zachodnią jakość.

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 16, 2013, 12:34:20 »
Bardziej mi chodzilo o rekawice do rat.tech rosenbauera.

misior

  • Gość
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 30, 2013, 19:11:49 »
Witam,

Informacyjnie

Na rynku od października pojawiły się nowe rękawice. Mają już certyfikaty, sprawdzałem na stronie CNBOP.
Rękawice produkuje niemiecka firma Asko, dystrybutorem jest natomiast KZPT Kalisz.
Miałem okazje mierzyć te rękawice i muszę przyznać, że wszystkie z trzech modeli leżą całkiem dobrze. Były to rękawice skórzane krótkie i długie oraz rękawice nomexowe.
Czucie też niczego sobie. Przedstawiciel firmy zachwalał, że wnętrze się nie wyciąga, że skóra nie twardniej tak szybko przy schnięciu i że te rękawice mają najlepszą chwytność na rynku.

Myślę, że warto zwrócić na nie uwagę.

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 26, 2013, 21:29:41 »
Odświeżam temat. Używacie jakichś rękawic a'la " zamienniki " droższych. Rękawice do rat.tech od R kosztują 180 zł. Wiadomo dla jednostki ze specjalizacją rat.tech będą bardzo użyteczne, ale dla innych jednostek tym bardziej bez dużej ilości zdarzeń ok 80 raczej trochę za duży koszt. Użytkuję rękawice z castoramy za 25 zł bodajże , a wy ?

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 26, 2013, 22:49:28 »
Do RT używam Helikona . około 70 zł

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 26, 2013, 23:40:10 »
Te ? :

Offline kuba.

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
    • OSP Mosina
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 27, 2013, 01:38:40 »
ja używa własnie tych...służą mi już rok i na razie nie narzekam - czucie w nich dobre, ochrona też...powiedzmy, że mankamentem może być ich kolor
no i nie są nieprzemakalne, ale za tą cenę nie ma co wymagać cudów - wg mnie stosunek cena/jakość jest bardzo dobry
Brotherhood - work together, survive together...

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 27, 2013, 14:06:29 »
Tak. Ten model. Mam od roku i nic strasznego im się nie dzieje. Szwy nie pękają ,materiał po zamoczeniu i wyschnięciu nie robi się sztywny. Impact Gel na wierzchu naprawdę amortyzuje uderzenia. Mogę smiało polecić.

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Rękawice ratownicze
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 09, 2014, 23:20:55 »
Jakie rękawice polecacie ? Rosenbauera , Hexarmor 4011 ext czy hexarmor 4013 ext?

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747