Autor Wątek: Częstość organizowania zbiórek  (Przeczytany 4065 razy)

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Częstość organizowania zbiórek
« dnia: Grudzień 04, 2009, 20:52:19 »
Witam, jestem ciekaw jak często organizowane są u Was zbiórki? W mojej jednostce jest około 1 na miesiąc, w okresie letnim 2. A jeżeli już macie częściej zbiórki to co przeważnie robicie?

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Częstość organizowania zbiórek
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2009, 22:07:08 »
U mnie było tak, że w okresie letnim tzn marzec-wrzesień były co tydzień, przez okres zimowy co dwa tygodnie, a przed zawodami czyli od początku sierpnia do końca września było ostre nasilenie na treningi, ostatnie dwa tygodnie września zdarzało się, że codziennie. Nie wiem jak teraz będzie, bo ja mam niby przejąć MDP i chcę z chłopakami się dogadać jak im pasuje.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Częstość organizowania zbiórek
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2009, 12:05:31 »
Więc tak od kwietnia zaczynamy regularne zbiórki raz w tygodniu, a bezpośrednio przed zawodami to nawet 2-3 razy w tygodniu, tak w godzinach wieczornych, ostatnią zbiórkę to mieliśmy w październiku na pucowanie aut przed przeglądem. ^_^ Zimą niestety nie ma zbiórek, bo też i ciemno szybko i większość drużyny jest już w szkole średniej, każdy ma kupę nauki itd., a wiosną to już się luzy w szkole zaczynają. :szalony:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Częstość organizowania zbiórek
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2009, 23:31:30 »
U nas nie ma jako takich zbiórek aby wszyscy przychodzili, ale jest ekipa 4-7 osób, i spotykamy się nawet po 3 razy w tygodniu bo zawsze trzeba coś zrobić to po nocnym wyjeździe umyć auta (bo po akcji nie było sił i czasu) to pogrzebać coś w samochodach itd... A takie większe zbiórki to chyba tylko walne zebrania;p

P.S.
Sorka nie zauważyłem że to dział MDP oczywiście chodziło mi o zbiórki "pełnoprawnych" strażaków ;-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2009, 23:53:26 wysłana przez Bubu »
So Others May Live

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Częstość organizowania zbiórek
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2010, 21:13:49 »
 W mojej jednostce zbiórki MDP są w każdy piątek o godzinie 16. Jeżeli coś się zmienia, to wysyłamy info na naszym forum i wszyscy sa poinformowani o zmianch. Przed zawodami - częściej, w wakacje - nie ma typowych zbiórek szkoleniowych bo większosć członków jedzie do rodziny. Reszta spotyka się kiedy chce w wakacje, a że mają klucze od strażnicy - jest OK. Ferie - zajęcia świetlicowe we wszystkie dni, oczywiście nieobowiązkowe, ale z obecnością 90% składu drużyny. Ferie - ogniska, kulig (jak jest śnieg), zabawy na świetlicy, gry zespołowe, wspólne projekcje filmów itp - szeroko rozumiane "zajęcia świetlicowe" ;)
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Częstość organizowania zbiórek
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2010, 21:47:36 »
U mnie w okresie wakacyjnym zbiórki bardzo często, praktycznie całe wakacje zarezerwowane bez znaczenia czy są zawody czy też nie... na wiosne od maja-czerwca zaczynamy działać kończymy z końcem wakacji.w zimie nic nie trenujemy bo pora nie zachęcająca do wychodzenia z domów -_-
998 C.R.E.W.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Częstość organizowania zbiórek
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2010, 23:36:25 »
Moja MDP ma zbiórkę zawsze kiedy jest alarm:wacko:w ciągu roku też nie mają jako tako wyznaczonego terminu zbiórek po prostu każdy z nich przychodzi do remizy kiedy ktoś w niej jest i tam spędza czas pomagając, robiąc kawkę, czyszcząc sprzęt lub jak przy takiej aurze sprzątając śnieg. Narzekać nie mogę bo młodzi są bardzo pracowici i jak tylko coś trzeba załatwić lub zrobić to na pewno znajdą się chętni. No a przed zawodami to zbiórki praktycznie codziennie lub co 2 dzień chociażby godzinkę ale zbiórka musi być tak aby bojówka weszła im w krew i wylewała się uszami a sukces gwarantowany :szalony:

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Częstość organizowania zbiórek
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2010, 07:20:55 »
po prostu każdy z nich przychodzi do remizy kiedy ktoś w niej jest i tam spędza czas pomagając, robiąc kawkę, czyszcząc sprzęt lub jak przy takiej aurze sprzątając śnieg.

Czyli młodzie zasuwają a wym od siebie nie potraficie im czegoś zaoferować?
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Częstość organizowania zbiórek
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2010, 09:47:47 »
Widze że wszyscy robią treningi w wakacje. To współczuje tym dzieciakom. Zresztą wam też bo podejrzewam że w okresie wakacyjnym nie macie zbyt wiele materiału treningowego. U mnie to wygląda zupełnie inaczej. Luty-marzec: 2 razy w tyg po 1,5h sala+cwiczenia na sprzęcie. Marzec-czerwiec wychodzimy na boisko 3 razy w tygodniu po 1,5-2h. Po zawodach przychodzą wakacje( żadna mądrze myśląca KP, czy KW nie robi zawdow w wakcaje do wiedzą że drużyny mają wtedy problem ze skompletowaniem składu-wiadomo dzieciaki wyjeżdzają na wakacje) We wrzesniu i październiku korzystamy z ładnej pogody i 2 razy w tygodniu wychodzimy z dzieciakami na boisko, żeby nie pozapominali co i jak. Jednak w tym wieku należy im to utrwalac, bo wydawac by sie mogło że pamiętają...guzik prawda, wiekszosc po 3 miesiącach przerwy zapomina wielu elementów. Listopad-Luty przerwa, i od lutego od nowa...system sie sprawdza juz od paru lat, przy czym zaznaczam treningi jesienne nie mają na celu budowanie formy, szybkosci itp, lecz jedynie chodzi o przeciwczenie poszczególnych elmentów po to aby na wiosne mieć już jakiś materiał do dalszej obrówbki. W sumie to za początek cyklu treningowego uznajemy własnie wrzesien. pozdrawiam
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Norbertus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Częstość organizowania zbiórek
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2010, 17:22:01 »
A u mnie raz na dwa tygodnie bo po co więcej:)

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Częstość organizowania zbiórek
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2010, 15:45:26 »
No to dzisiaj pierwsza "zbiórka" w 2010r.  :rofl: Właśnie się wybieram na zabawę. Każdy coś tam przynosi i jest impreza. :szalony:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

mati113

  • Gość
Odp: Częstość organizowania zbiórek
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2010, 21:14:16 »
my mamy raz w tygodniu w piątki  :straz: