Autor Wątek: Konsekwencje prawne za informacje na stronie www osp  (Przeczytany 7011 razy)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Konsekwencje prawne za informacje na stronie www osp
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 02, 2009, 19:57:57 »
Jakiej "odpowiedzialności prawnej"? Z jakiego paragrafu jakiego aktu prawnego?

Jeśli nie są to treści obraźliwe, szkalujące, kłamliwe, naruszające tajemnicę państwową, handlową, bankową, lekarską, nie naruszają prawa osób do wizerunku i takie takie to mogą Ci naskoczyć. Przestań więc srać po gaciach i śmiało publikuj.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Konsekwencje prawne za informacje na stronie www osp
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 02, 2009, 20:14:33 »
nie sram po gaciach lecz otrzymałem upomnienie od jakiegoś mecenasa (przez gg) aby usunąć zdjęcia z pożarów, gdyż jeżeli mam je wrzucone bez zgody właściciela obiektu to zostanie mi wytoczona sprawa sądowa i zostanę pozwany ja i moja jednostka. Dlatego w każdy sposób staram się uniknąć pozwu ;(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 20:18:11 wysłana przez Champion »

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Konsekwencje prawne za informacje na stronie www osp
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 02, 2009, 21:15:20 »
nie sram po gaciach lecz otrzymałem upomnienie od jakiegoś mecenasa (przez gg) aby usunąć zdjęcia z pożarów, gdyż jeżeli mam je wrzucone bez zgody właściciela obiektu to zostanie mi wytoczona sprawa sądowa i zostanę pozwany ja i moja jednostka. Dlatego w każdy sposób staram się uniknąć pozwu ;(

Mecenas i GG śmiechu warte. Trzeba było mu napisać na GG, żeby pozywał.

od odpowiedzialności prawnej. Że ktoś mnie może pozwać do sądu za treści zamieszczone na stronie :)

Każdy może cię pozwać o co tylko będzie chciał i za co tylko będzie chciał z powództwa cywilnego, a to czy sąd zajmie się tą sprawą jest zupełnie inną kwestią. Poczytaj sobie gdzieniegdzie o absurdach jakimi zajmowały się polskie sądy.

Dzięki remfire za odpowiedź Telusowi właśnie dokładnie o to mi chodziło ale niektórzy nie umieją czytać ze zrozumieniem. A wracając do pytania to do odpowiedzialności nikt Cię nie pociągnie - chyba że zrobił zastrzeżenie wizerunku swojego budynku :)

Czasem, żeby przeczytać coś ze zrozumieniem to najpierw autor musi napisać coś, ze zrozumieniem. Ja niestety twoich intencji ani skrótów myślowych odczytac nie potrafię. Najpierw piszesz o odpowiedzialności a potem twierdzisz, że dla ciebie odpowiedzialność znaczy to samo co wezwanie w charakterze świadka. Dla mnie pociągnięcie do odpowiedzialności to wezwanie w charakterze podejrzanego. A teraz znów twierdzisz, że nikt nikogo nie pociągnie do odpowiedzialności. Przeczytaj najpierw swoje posty i zdecyduj się o co ci tak naprawdę chodzi bo ja naprawde nie mam zielonego pojecia co tam chciałeś napisać, oprócz próby zastraszenia i wykazania swojej niechęci wobec fotografujących.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 21:23:45 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Konsekwencje prawne za informacje na stronie www osp
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 02, 2009, 21:28:16 »
nie sram po gaciach lecz otrzymałem upomnienie od jakiegoś mecenasa (przez gg) aby usunąć zdjęcia z pożarów, gdyż jeżeli mam je wrzucone bez zgody właściciela obiektu to zostanie mi wytoczona sprawa sądowa i zostanę pozwany ja i moja jednostka. Dlatego w każdy sposób staram się uniknąć pozwu ;(
Zrób tak: zapisz gg tego gościa, wejdź na naszą klasę i daj taką opcję jak szukanie z listy kontaktów gg. Zobaczymy co Ci wyskoczy, bo jako Pan Mecenas to i ja Ci teraz mogę napisać...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Konsekwencje prawne za informacje na stronie www osp
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 02, 2009, 22:21:38 »
niestety nie ma jego gg na nk :/

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Konsekwencje prawne za informacje na stronie www osp
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 02, 2009, 22:27:18 »
Zwyczajny blef, numer został założony dla nastraszenia Ciebie i tyle... Myślisz, że jacyś mecenasi zalatawiają takie sprawy przez gadu? No nie róbmy śmiechu warte...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Konsekwencje prawne za informacje na stronie www osp
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 02, 2009, 22:56:15 »
Dobra zakładam że to blef. Napisałem do tego niby mecenasa aby mi podał akty prawne, jeżeli nie dostanę od niego odpowiedzi do z powrotem wstawiam fotki na strone :)

dziękuję Wam za pomoc. Zawsze można liczyć na brać strażacką  ^_^

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Konsekwencje prawne za informacje na stronie www osp
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 03, 2009, 17:25:41 »
http://www.abc.com.pl/problem/1534/4

znalazłem ciekawy artykuł o publikacji :)

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Konsekwencje prawne za informacje na stronie www osp
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 04, 2009, 12:36:21 »
A jak wygląda temat zdjęć twarzy upubliczniane na stronie www.
Słyszałem taką teorię -  że jednej twarzy na zdjęciu nie wolno mi pokazać bez zgody.
Ale natomiast zdjęcie np. chodnika na ulicy gdzie jest wiele czytelnych twarzy już takiej zgody nie wymaga.
Niech mi ktoś potwierdzi czy to jest prawda?  Na jaki przepis się powołać  (wrazie cuś).   :kwit:
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Konsekwencje prawne za informacje na stronie www osp
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 04, 2009, 12:47:39 »
Było już na forum ale powtórzę:
Cytuj
Dziennik Ustaw z 2006 r. Nr 90 poz. 631 USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity)
Art. 81. 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
  1)   osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;
  2)   osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.