Autor Wątek: Wyroki Sądów  (Przeczytany 99747 razy)

bezdomny

  • Gość
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 15, 2006, 20:01:48 »
Z tego co mi wiadomo możesz sie zwrócic o ponowne rozpatrzenie wniosku jeśli Ci sie rodzina powiększyła.Ale zaznaczam że moge sie mylić.  Jeżeli takowe mieszkanie komenda posiada powinieneś je dostać.A co do pomocy mieszkaniowej możesz się ubiegać o nią jeżeli budujesz sobie domek lub chcesz sobie go kupic (ew.mieszkanie).Potrzebne są wtedy dokumenty notarialne z aktem własności. Nie chce skłamać ale taka pomoc to wysokość ok 2900 zł/osobe.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 15, 2006, 21:47:01 »
andrej:
Cytuj
Ale czy są jakies szanse jeśli daną decyzję opiniuje radca prawny KW.
no wiesz, w naszym całym województwie nie ma ani jednego rady prawnego 9z prawdziwego zdarzenia) bedacego na etacie KW, chyba, że o czyś nie wiem  :huh:

bezdomny;
Cytuj
Z tego co mi wiadomo możesz sie zwrócic o ponowne rozpatrzenie wniosku jeśli Ci sie rodzina powiększyła.
jesli rodzina Ci się powiekszyła, to mozesz złozyć ponownie wniosek, ale radzę dokladnie sprawdzić czy potomek spowodował przekroczenie prztsługującej normy, czy nie - dla niektórych stanowisk i stopni pożarniczych sa inne normy...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline andrej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 16, 2006, 13:20:59 »
Do Robart:
Nie chodzi mi o wasze woj. lecz inne -_-
Ale jak był kawalerem to odmówił lokum które wtedy spełniały wymagające normy. Według mojego komendanta jak ktoś raz odmówił lokum mieszkalne to nie może starać się o ponowny przydział lokum. I leśli moja komenda niema odpowiedniego mieszkania to nie przysługuje mu równoważnik za brak lokalu.
prosze o podpowiedz w tej sprawie

Wiadomo że na dzisiejszy dzień jego sytuacja uległa zmianie  ma żonę i dwójke dzieci. Brał za brak lokalu 2 lata i z dniem 28 lutego został mu ten równowaznik wstrzymany. Komendant dopatrzył się że żle wydał decyzję. I co w tej sprawie ma robić :huh:
I uzasadnił że około 5 lat temu bezzasadnie odmówił lokum. I to wszystko :rolleyes:

Offline sam55555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 16, 2006, 18:46:40 »
To w Białymstoku było również
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2006, 12:40:53 wysłana przez sam55555 »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 16, 2006, 19:12:25 »
sam5x5 pisze:
Cytuj
Całe szczęście, że czas na stwierdzenie nieważności decyzji wynosi 10 lat. Może jakiś prawnik dopatrzy się naruszenia.
No i kurde chciałbym doczekac tego momentu to po pierwsze1 po drugie wcale nie zamierzamy przejść nad takimi praktykami do porzadku dziennego...dziasiaj bedąc w komendzie dowiedziałem się że trwa podobno w KW ciężka praca nad odpowiedzią na wystosowane przeze mnie pismo ws. zabranych w 2003 roku równoważników za brak mieszkania. po trzecie wreszcie, ciekawe czy jesli kiedykolwiek zopstanie stwierdzone, że decyzje o zabraniu równoważnika zostały wydane niezgodnie z prawe, czy osoba ktora to wymysliła i usankcjowowała poniesie jakąś odpowiedzialność? Oczywiście znając nasze realia, winę za to, że ewentualnie trzeba bedziezwrócić ludziom zabrane nieprawnie równowaniki zwiali sie na ZZ i jak znam zycie pójdzie fama, że przez to nie bedziemy mieli nagród czy lepszego wyposażniea na jednostkach, bo przeciez komenda tak dba o wszystkich?!
PS. No i chciałbym usłyszeć z ust osoby, która podpisywała takie decyzje jak będzie wygladać wypłata zabranych nieprawnie równoważników? jak na moja komendę to nie wiele 40 soób x 36 miesiecy (+ rodzina)!!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 17, 2006, 21:41:27 »
Otrzymałem w dniu dzisiejszym ciekawą odpowiedź od swojego KW w sprawie zabrania rwnoważnika za brak mieszkania, chciałem zamieścić skany tych dokumentów na forum, ale nie wiem niestety jak. Może ktoś podpowie?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 18, 2006, 14:20:11 »
teścik to był.... ;)

« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2006, 14:35:52 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 18, 2006, 14:51:09 »
No, więc życzę kolegom dobrego czytania, a ze zrozumiałych względów część dokumentów w miejscach możliwego zidentyfikowania stron sprawy, została zaczerniona. W miejscach, które "wpadły mi w oko" z uwagi na szczególne zwroty, lub wyrażenia które budują obraz ludzi, którzy - zdaniem KW- niesłusznie (chociaz zgodnie z przepisami prawa) otrzymywali równoważnik za brak lokalu, zaznaczyłem kolorem żółtym chociaz do tego to się moim zdanie kwalifikuje cały dokument, ale na razie poczytajcie i komentujcie:
Odpowiedź KW – str. 1
Odpowiedź KW – str. 2
Odpowiedź KW – str. 3
Odpowiedź KW – str. 4
Odpowiedź KW – str. 5

Jak  zapewne zauważyliscie, na moje proste zapytanie do KW:
 Zwracam się z prośbą do Pana Komendanta o wyjaśnienie zasadności utrzymywania w mocy decyzji Komendanta Miejskiego PSP w XXXXXX w sprawie wstrzymania około 40 strażakom Komendy Miejskiej PSP w XXXXXXXX świadczenia pieniężnego z tytułu braku lokalu mieszkalnego od 2003 roku. Podobne decyzje zostały również wydane na Pańskie polecenie na terenie całego województwa XXXXXXX. Nadmieniam, że wielokrotnie zwracałem się o wyjaśnienie moralno-prawnego aspektu tej decyzji – przyznania w jednym czasie około 40 strażakom lokalu mieszkalnego o powierzchni około 80 m2  z czynszem w granicach 800 zł- 1000 zł (niejednokrotnie dotyczyło to strażaków samotnych tj. kawalerów, nieposiadających na utrzymaniu żadnych członków rodziny), dodam jeszcze, że rzeczony lokal mieszkalny znajdował się na terenie XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX, bez wydzielonego wejścia.
   Uprzejmie proszę o szybką odpowiedź  ze względu na zamiar przedstawienia problemu na planowanym w najbliższym czasie spotkaniu z parlamentarzystami naszego województwa.


, KW wraz z KM (co przeczytacie w dalszych skanach) przypuściły zmasowany atak na moją osobę (czyżby jednak w jakiś sposób czuli się winni?). Treść dokumentów jak widzicie zawiera peany pochwalne na cześć komendanta (czyli siebie samego), który- niczym "Janosik" lodebrał "nielicznej grupie uprzywilejowanych strażaków" pieniadze i dał wszystkim w postaci remontów JRG (wykonanych w znaczacej mierze rękoma tychże obdarowanych).  Pan komendant zapomniał jednakże dodać, że jako ZZ zawsze byliśmy przeciwni nielicznej grupie uprzywilejowanych strażaków np. tych którzy za marne pieniądze wykupili mieszkania służbowe będące w dyspozycji KM, ale to sa Ci "zapobiegliwi"(?!) jak nie przymierzajac pan KM,  oraz zapomniał, że sam pan KW mieszka w mieszkaniu służbowym posiadajac jednoczesnie mieszkanie w stolicy (A nie można sprzedać? Jeszcze zysk byłby duży, ponieważ dużo nizsza jest w naszym mieście cena rynkowa za m2). Zauważcie koledzy, że jak sam pan KW pisze, tematyka dążenia do zapewnienia strażakom lokali mieszkalnych "nie była zbytnio" (?!) przez ZZ kwestionowana - i nie będzie! Tylko ile mieszkań strażakom zapewniono, bo z pańskiego pisma wynika, że jedynie zabrano dodatki mieszkaniowe w ciągu 3 lat 444 strazakom ( na około 1000 strażaków zatrudnionych w naszym województwie w tych latach),  a ci 3 którzy się odwołali -rónież nieskutecznie?! Nasuwa się jednoznaczny wniosek, że  lokal ten już z założenia nie był przeznaczony dla żadnego strażaka, a cel  wydawanych decyzji był jeden - wstrzymanie wypłaty równowaznika.Pisze pan w swoim piśmie, że na odprawach służbowych wielokrotnie poruszano temat "uwzględniania w stosowanej polityce kadrowej posiadanie przez kandydata do służby lokalu mieszkalnego" - przydałoby sie podac do tego podstawę prawną do stosowania takiego pomysłu, bo jedynym znanym mi przepisem , który kandydat na strażaka musi spelnić jest Art. 28. ustawy o PSP Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski korzystający z pełni praw publicznych, posiadający określone kwalifikacje zawodowe oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby.!!  Jest w tym piśmie wiele informacji, które mają się nijak do zadanego przeze mnie pytania.

W załączeniu  pisma KW znajduje się równiez pismo KM, które moim zdaniem w wielu miejscach jest niemalże identyczne  (czyżby jeden redaktor obu dokumentów?). Zasłonięty końcowy fragment pisma nosi moim zdaniem znamiona pomówienia mojej osoby i próbę zniesławienia, dlatego też będzie wnikliwie rozpatrzony przez osoby znajace się na prawie bardziej niż moja skromna osoba i bardziej niż zespół strażaków pracujących nad tymi pismami.

Stanowisko KM – str. 1
Stanowisko KM – str. 2
Stanowisko KM – str. 3

Tą radosną tyradę samozadowolenia obu komendantów burzy fakt, że żaden (czytaj: ŻADEN) ze strażaków w mojej KM oraz KW nie otrzymał rzeczonego lokalu,  ani jako lokalu mieszkalnego, ani jako proponowanej przez KM "kwatery tymczasowej" co do której stosuje sie odpowiedni artykuł 76 ust. o PSP /Dz.U. 1991 Nr 88 poz. 400/
5. Na kwatery tymczasowe przeznacza się lokale mieszkalne albo pomieszczenia
adaptowane na mieszkalne, będące w należytym stanie technicznym i sanitarnym,
które znajdują się w budynkach na terenie zamkniętym lub w budynkach
przeznaczonych na cele służbowe.
6. Kwaterą tymczasową może być lokal mieszkalny albo pomieszczenie adaptowane
na mieszkalne o powierzchni mieszkalnej nieodpowiadającej przysługującym
strażakowi normom zaludnienia.
7. Lokal mieszkalny albo kwaterę tymczasową przydziela się strażakowi na jego
pisemny wniosek.

oraz Rozporzadzenie MSWiA z dnia 12.12.1997 roku w spr.szczegółowych zasad przydziału, oprózniania i norm zaludniania lokali mieszkanych oraz tymczasowych kwater przeznaczonych dla strażaków PSP aragraf 13 pkt 1 i 2

W tym miejscu musze stwierdzić, że zawsze daleki byłem od rozstrzygania sporów "poza własnym gniazdem", jednak rozumiem, że dostałem do tego delegację  od samego KW i KM, którzy zamieszczone tutaj pisma rozesłali po całym województwie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2006, 22:40:53 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

bezdomny

  • Gość
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 18, 2006, 21:09:30 »
Brawo robard!!!!!!!!!!!!

bezdomny

  • Gość
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 19, 2006, 21:25:53 »
do robard:
może jakos sie zebrac i wynająć prawnika żeby przynajmniej zobaczył co w tej sprawie da sie zrobic przed sądem , z moich dotychczasowych ustalen wynika że zrobione to zostało bezprawnie.A jak wiadomo nie od dziś  w jedności siła:):)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 19, 2006, 21:39:08 »
ja już jestem tak rozjuszony, że tak czy inaczej zwróce sie do prawnika w celu przejrzenia tych dokumentów pod kazdym możliwym aspektem prawnym, a jeśli ktoś zechce równiez pomóc to prosze o ewentualne informacje na moją skrzynkę
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline zbych.ognat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 19, 2006, 21:49:12 »
ja już jestem tak rozjuszony, że tak czy inaczej zwróce sie do prawnika w celu przejrzenia tych dokumentów pod kazdym możliwym aspektem prawnym, a jeśli ktoś zechce równiez pomóc to prosze o ewentualne informacje na moją skrzynkę
Witam Panowie. Zapoznałem się z tematem. Jeżeli nie minął termin odwołania, to na decyzję KW można odwołać się do SA.

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 19, 2006, 21:56:16 »
Cytuj
Jeżeli nie minął termin odwołania, to na decyzję KW można odwołać się do SA.
jaki jest termin tego dwołania. Decyzje były wydawane w 2003 roku.Mam nadzieje ze sie nie przedawniły?

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 19, 2006, 21:58:10 »
do robard:
na mnie możesz liczyć w 100%.Tylko jakos trzeba się spotkać.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 19, 2006, 22:20:48 »
co do owolania to sam5x5 pisze:
Cytuj
Równi i równiejsi. Całe szczęście, że czas na stwierdzenie nieważności decyzji wynosi 10 lat. Może jakiś prawnik dopatrzy się naruszenia.
więc chyba jest szansa. Dzisiaj zostałem poinformowany, że ONI są również rozjuszeni i napewno będą się mocno bronić, przed przyznaniem się do błędu - a jak ich znam (a znam) to wszelkimi możliwymi sposobami.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2006, 22:42:48 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 20, 2006, 18:23:48 »
No Robercik podoba mi sie walczysz i walczysz mam nadzieje że niejesteś sam i pomaga Ci Orzech, Generał i Biru??Ja bym Ci pomógł, ale jestem z dala od waszego województwa u mnie szopek takich nie ma. Ale jak chciałem się ptrzyjąć do pracy w mieście Lublinie (69 km )  to podstawowym argumentem KW było,że ....... no no dodatek że mi będzie musiał płacić za brak lokalu!Obecnie pracuje 7 km od mojego miejsca zamieszkania i tez biorę dodatek bo jak wiadomo przez prawie dwa lata swojego sie nie dorobiłem więc mieszkam u rodziców. No i argument KW był bzdurny!!!Powodzenie!

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 20, 2006, 19:14:53 »
do andreja ...w kg mieszkaniówką zajmuje sie pan krajewski, z tego co wiem to od niedawna, ale ponoć juz zaczyna sobie radzić...ha ha ha tak mówią...
chciałbym zabrać głos też z drugiej strony ... moze niepopularny , ale jest wielu strazaków , którzy mocno naciagaja przepisy mieszkaniowe  i nie mówie tu o górze z kg i kw gdzie czynione to jest czesto ale i na dołach ... w jrg gdzie nagminnym jest mieszkanie u ...niby mamy i taty... z jednej i drugiej strony ...dla mnie to cwaniactwo.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 20, 2006, 20:23:45 »
ttomipsp:
Cytuj
Obecnie pracuje 7 km od mojego miejsca zamieszkania i tez biorę dodatek bo jak wiadomo przez prawie dwa lata swojego sie nie dorobiłem więc mieszkam u rodziców.
mój komendant by powiedział, ze jesteś mało zapobiegliwy - cokolwiek to znaczy  :mellow:

intruder:
Cytuj
w jrg gdzie nagminnym jest mieszkanie u ...niby mamy i taty... z jednej i drugiej strony ...dla mnie to cwaniactwo.

jasne, ze nie można mówic, że wszyscy biorą te pieniądze uczciwie, ale wymyśl sposób żeby to sprawdzić i udowodnić, a najlepiej zmień ustawe i wogóle to zlikwidujmy wszystkie nasze uprawnienie ustawowe (przywileje) . Mówisz (piszesz) to na zasadzie - mi to się należy, ale wam nie, ja bylem ostatni i wystarczy. Znam takich komendantów, którzy za państwowe pieniądze ukończyli magisterki na polibudzie, mieli urlopy szkolne i na zakończenie nawet sobie nagrody dali, a reszta co się chce uczyć to...zaraz jaka reszta??

No dobrze, z góry dziekuję za wszelką pomoć i proszę o kierowanie informacji, które mogą stać się bardzo istotne w doprowadznieu podejmowane przeze mnie sprawy mieszkaniówwek do pozytywnego dla "mało zapobiegliwych" strażaków na adres:
mieszkaniowkapsp@op.pl
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2006, 20:48:54 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline robard2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 22, 2006, 16:18:03 »
Mam prośbę, czy ktokolwiek z administratorów może pomóc mi w powrocie do mojego loginu "robard"?? Pisałem juz o pomoc i informowałem jak to się stało, ale nikt nie raczy nawet odpowiedzieć?

Offline sam55555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 23, 2006, 21:01:50 »
Robard! Brawo! Pozdrawiam. Postaram się czegoś dowiedzieć.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wyroki Sądów
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 25, 2006, 20:00:21 »
"WYROK
W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Dnia 8 grudnia 2005 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku
w składzie następującym: ......
po rozpoznaniu w dniu 8 grudnia 2005 r. na rozprawie
sprawy ze skargi ........
na decyzję Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku
z dnia 19.07.2005 r. nr .........
w przedmiocie równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego


I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz decyzję Komendanta Powiatowego Policji w .......
II. stwierdza, że zaskarżóna decyzja nie może być wykonana.

UZASADNIENIE

(pomijam część dot. treści decyzji składanych odwołań i stanowiska organów odwoławczych)

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Skarga jest zasadna.
Stosownie do art. 29 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (...) funkcjonariusze zwolnieni ze służby, uprawnieni do policyjnej emerytury lub renty, mają prawo do lokalu mieszkalnego będącego w dyspozycji odpowiednio ministra właściwego do spraw wewnętrznych w rozmiarze przysługującym im w dniu zwolnienia ze służby. Do mieszkań tych stosuje sięodpowiednio przepisy dotyczące lokali mieszkalnych dla funkcjonariuszy.
Z przepisów Rozdziału 8 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji zatytułowanego "Mieszkania funkcjonariuszy Policji" wynika, że podstawowym prawem funkcjonariusza jest prawo do lokalu mieszkalnego (art.8. Bezpośrednio z prawem do lokalu mieszkalnego związane jest, uregulowane w art. 92 niniejszej ustawy, prawo do równoważnika pieniężnego. Prawo do tego świadczenia przysługuje bowiem policjantowi, jeżeli on sam lub członkowie jego rodziny nie posiadają lokalu mieszkalnego w miejscu pełnienia służby lub w miejscowości pobliskiej. Zatem równoważnik pieniężny stanowi rekompensatę za niezrealizowane prawo do lokalu mieszkalnego w naturze lub w postaci pomocy finansowej, o której mowa w art. 94 ust.1 przedmiotowej ustawy.
Wobec powyższego, zdaniem Sądu przepis art. 29 ust.1 ustawy o zaopatrzeniu emertalnym funkcjonariuszy Policji (...) dotyczy uprawnień do lokalu mieszkalnego, w skład którychwchodzi prawo do lokalu, o którym mowa w art. 88 ustawy o Policji oraz prawo do równoważnika pienięznego za brak lokalu mieszkalnego, uregulowane w art. 92 ust.1 niniejszej ustawy. Zatem funkcjonariusz zwolniony ze służby, uprawniony do policyjnej emerytury lub renty ma prawo do równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego w rozmiarze przysługującym mu w dniu zwolnienia ze służby. Prawo do przedmiotowego świadczenia wynika wprost w powołanych wyżej przepisów. Oznacza to, iż prawo do niniejszego świadczenia nie wynikało nigdy z przepisu par.8 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 czerwca 2002 r. w sprawie wysokośći i szczegółowych zasad (...), które wydane zostało w wykonaniu delegacji zawartej w art. 92 ust.2 ustawy o Policji, Prawo do przedmiotowego świadczenia wynika natomiast, jak wyżej wskazano z art. 92 ust.1 niniejszej ustawy w związku z art. 29 ust.1 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (...).
Wobec powyższego należy stwierdzić, że zmiana rozporządzenia z dnia 28 czerwca 2002 r. w wyniku, której wykreślono par.8 nie ma wpływu na prawo skarżącego do równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego w rozmiarze przysługującym mu w dniu zwolnienia ze służby. Oznacza to, że brak jest podstaw uzasadniających pozbawienie skarżącego prawa do przedmiotowego świadczenia z przyczyn wskazanych przez organu obu instancji i czynienie tego przy zastosowaniu instytucji wygaśnięcia decyzji jest niezgodne z prawem.
Zatem organu obu instancji dopuściły sięnaruszenia przepisów art. 29 ust.1 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (...) oraz art. 92 ust.1 ustawy o Policji, które miało wpływ na wynik sprawy.
Organy służbowe Policji zobowiązane będą uwzględnić przedstawionąwyżej ocenę prawną.
Mając powyższe na względzie Sąd na mocy art. 145 par.1 pkt.1 lit. a) i art. 135 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł jak w sentencji wyroku.
W oparciu o art. 152 przedmiotowej ustawy stwierdzono, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana.



Wyrok jeszcze nie jest prawomocny. W dniu 24.01.2006 r. K-t Wojewódzki złożył skargę kasacyjną od cytowanego wyżej wyroku WSA."

Żródło: IFP
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 25, 2006, 20:03:25 »
Ciekawy wyrok ws. równoważnika za brak lokaly - dot. policjanta-emeryta

Fragmenty uzasadnienia tego orzeczenia mogą być wykorzystane we wnioskach o uchylenie decyzji ws. odebrania prawa do równoważnika za brak lokalu.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline apple

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 27, 2006, 20:10:18 »
witam . MAm pytanie dotyczace rezygnacji z dodatku mieszkaniowego na rzecz kupna wlasnego.Ten wątek wydaje mi sie odpowiedni wiec nie zakladalem nowego. A minowicie jest cos takiego jak pozyczka bezzwrotna ?
I moje pytanie ile ona wynosi (moja rodzina 3 osoby). i gdzie dokladnie znajde akt prowny dotyczacy tej pozyczkkii
pozdrawiam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 27, 2006, 20:44:45 »
Ta pożyczka to taki nieco "pic" bo jeżeli nawet mieszkasz w S-ni, a nie wykupiłeś /nieopatrznie/ kiedyś.... :angry: kasy  o której wspominasz napewno nie otrzymasz. Jest zarezerwowana jak już -dla posiadaczy lokum komunalnego, zastępczego, zakładowego.. - najlepiej u rodziny. Jeżeli tak - masz realną szansę. Pisali już o tym na Forum -  opcja <Szukaj>. Inna sprawa, że jest to obecnie suma znacznie niższa od pobranych wcześniej przez zainteresowanych! :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline jaroskwaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Dodatek Mieszkaniowy
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 29, 2006, 17:03:10 »
Do Apple

Na podstawie art.80 ust. 6 ustawy o PSP i rozporządzenia MSWiA z 18 listopada 2005 r. ( Dz.U. z 2005 r. Nr 241,poz.2034 ) + wniosek w załączniku do ww. rozp.

Stawka 2980 zł/ osobę ( brutto)