Pożarnictwo > Profilaktyka, prewencja

Czy wystawiacie mandaty?

<< < (2/3) > >>

Mroovka:

--- Cytat: robn w Listopad 11, 2009, 08:37:46 ---Wystawianie ma sens przy dużych akcjach lub gdzie wina jest ewidentna, udokumentowana, sprawca wkurzający, pijany, itp.
--- Koniec cytatu ---

Tylko, że przy dużych akcjach jest patrol policji lub straży miejskiej, przy dużych zdarzeniach śledztwo prowadzi policja często pod nadzorem prokuratora. Natomiast w przypadku mniejszych zdarzeń tylko jak masz 100% pewności, że przysłowiowy Kowalski zawinił. Za wkurzającą naturę nie możesz wystawić mandatu, tak samo i pijanemu się nie wystawia mandatu, bo musi on ten mandat przyjąć a osoba pod wpływem promili nie jest w pełni władz umysłowych - chociaż wszyscy pijani twierdzą inaczej  :mellow:

robn:

--- Cytuj ---Tylko, że przy dużych akcjach jest patrol policji lub straży miejskiej, przy dużych zdarzeniach śledztwo prowadzi policja często pod nadzorem prokuratora. Natomiast w przypadku mniejszych zdarzeń tylko jak masz 100% pewności, że przysłowiowy Kowalski zawinił. Za wkurzającą naturę nie możesz wystawić mandatu, tak samo i pijanemu się nie wystawia mandatu, bo musi on ten mandat przyjąć a osoba pod wpływem promili nie jest w pełni władz umysłowych - chociaż wszyscy pijani twierdzą inaczej  :mellow:
--- Koniec cytatu ---
nie chodzi mi o wkurzającą naturę bo na to nie masz żadnego wpływu, tylko o wk....ych ludzi, którzy twierdzą że coś było inaczej a dowody są jasne jak słońce. A będąca policja i straż miejska na miejscu to jest jeden z wielu powodów dla których straż nie powinna wystawiać mandatów. A co do alkoholu to .... (tu jest duże pole manewru dla każdej ze stron, trzeba tylko wiedzieć jak temat ugryźć).

drab:
Proponuję, aby ktoś kto wymaga wystawiania mandatów po akcji zapoznał się z przepisami. O ile mi wiadomo uprawnienia do wydawania mandatów są ważne z upoważnieniem do kontroli. W chwili obecnej upoważnienia do kontroli są wystawiane na każdą kontrolę indywidualnie. Wg mnie połączenie tych zasad wyklucza możliwość wystawiania mandatu poza czynnościami kontrolnymi. Pytanie na podstawie jakiego upoważnienia dcy zmian mają bloczki? 

firemanjg:
Z tego co wiem, straż może karać mandatami wyłącznie z art 82 par. 1 Kodeksu Wykroczeń tj. Art. 82. § 1. Kto nieostrożnie obchodzi się z ogniem lub wykracza przeciwko przepisom dotyczącym zapobiegania i zwalczania pożarów, a w szczególności....

ant:
A jakie rozp masz na myśli, bo nie znalazłem takiego, w którym taryfikator dot. 82 ???

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej