Autor Wątek: Ubrania Koszarowe Strażaka  (Przeczytany 51994 razy)

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 27, 2007, 15:08:34 »
Czy ktos z formumowiczów nalezy do jednostki która zaopatruje sie w ubranie koszarowe w firmie DEVA  http://www.deva.pl/. ??????
Ubranie koszarowe - NOMEX Delta C.

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 29, 2007, 11:17:06 »
ja osobiście to posiadam koszarówkę 100 bawełna firmy go west nowy model z kołmierzykiem podczas zawodów ona lepiej się sprawdza od teju szklącej bo lepiej przepyszcza powietrze podczas biegania i nieczyje się jak w hermetycznym worku tylko wkurza mnie ten kołmierzyk

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 29, 2007, 11:20:36 »
heh...ja wole te szkliste bo chociaz sie brud normalna szmatka wyczysci a w tych juz nie... ale nie powiem bo tez sa dobre... tylko wlasnie kolego te kolnierzyki... xD normalnie do kosciola mozna chodzic xD

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 29, 2007, 15:00:48 »
Teraz już jest koniec dylematów jaką koszarówkę wybrać, ponieważ firma HORPOL ma alternatywę. A mianowicie sprzedaje ona takie koszarówki które są połączeniem tych dwóch. Jest ona wykonana w połowie ze sztucznych włókien i w połowie z bawełny. Wewnętrzna strona jest całkowicie wykonana z bawełny, a zewnętrzna ze sztucznego włókna które jest szkliste i łatwo się czyści. Dodatkowo spodnie od koszarówek zrobione są tak, aby nie pękały w kroku bo to była ich duża wada że szybko się niszczyły w tym miejscu.

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 29, 2007, 17:37:23 »
a widzoal ktos te koszary z WUS Brzeziny??? ja tam dosc czesto jestem bo mamy do brzezin okolo 8km. ale te koszray z bawelny  czy czegos tam... no mi sie to nie podoba.. nie mowiac juz o rozmiarowce ktora jest z kosmosu... nie ktorzy wygladaja w tym jak z kosmosu... kurtki za duze spodnie to juz wogole... krok maja przy kolanach..sa szerokie... no ale to moje wrazenia moze innym sie podobaja;)

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 29, 2007, 19:14:12 »
malina tak sie składa że osobiście mam koszarówke z wus brzeziny tak jak napisałeś spodnie są troche szerokie ale mi to nie przeszkadza ponieważ czuję sie w nich swobodnie, a tak na marginesie według mnie stare mora były o wiele wygodniejsze niż najwygodniejsza koszarówka -_-

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 29, 2007, 20:32:35 »
nie no ja rozumiem ;) napisalem ze jak ktos lubi to okey ;) ale dla mnie moglyby byc troche wezsze bo jednak biegac w nich jest nie wygodnie ;)

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 30, 2007, 19:03:04 »
racja te spodnie z wusu wyglądają jak skate a co do kurtek to mają złe wymiary jak dobierasz rozmiar do kurtki to spodnie masz jak skejty,a jak już dobierasz rozmiar do spodni to w kurtce czujesz się jak ziemiak w worku

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 30, 2007, 19:37:23 »
niestety, ale pordukty z WUSu nie sa najlepszej jakości. Sam atest nie wystarcza, liczy sie przecież opinia ludzu którzy je noszą. co do koszarowek i ich rozmiarów, to sam dobrałem sobie takie, w których spodnie zapięte na guzik, daja się wciągnąć, a na d...e trzyma je pasek od spodni. dzieki temu ,w nocy na dzwonki, ubieranie ich jest szybsze  :wacko:

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 30, 2007, 20:58:17 »
dokladnie...wyroby z wus sa slabe... jedynie dobre maja koszule i jakies dodatki bo co umundurowania a szczegolnie koszarowki to rozniary sa inne na metce i w rzeczywistosci inne

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 31, 2007, 11:24:46 »
zgadzam się z tobą masz trochę racji lecz jednak firma wus powinna popracować trochę nad dobraniem rozmiarówki w 100% lebszą firmą jest go west ubrania są ich są dopasowane i materiał z których są uszyte jest też lepszy jakościowo

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 31, 2007, 14:56:02 »
ja juz sie nie bede wypowiadal na ten temat... sorki ale troche ktos tu jest nie wporzadku...

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 31, 2007, 15:42:19 »
BRAVEHEART jezeli kwatermistrz w mojej jednostce kupi ubrania które sa szyte z materialow o wysokiej jakości, ergonomicznie uszyte i trwałe zmienie od razu z chęcia  na to, ten badziew jaki mam teraz. co do wypowiedzi zauwazyłes prawidlowo. piszą tu strażacy więc niekoniecfznie muszą się znac na materiałach ubrań my jesteśmy od szerokopojetego ratownicta a nie od krawiectwa. czy ty znasz skład stali z jakiej są zrobione blachy twojego samochodu? przeciez to też ma wpływna twoje bezpieczeństwo. A teraz jeszcze chcialbym powiedziueć cos na temat koszarówki z impregnowanej bawełny. po pierwszym praniu koszarowka z czarnej stała się szara i kiedys jak przyuwazył mnie komendant dostalem opeer, ze mam brudny mundur... bedę musiał chyba je pasta do butow je wysmarować żeby było czarne  :wacko:

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 31, 2007, 15:55:25 »
ja już 10 razy prałem i mam czarną koszarówkę jak nową w perle black tylko nie w pralce!!!!!!!!!!!!!!!

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 31, 2007, 17:17:49 »
z tych impregnowanych ubran mi sie robi jakby czerwone....czy cos.. i sie zgadzam z madmax29.. BRAVEHEART my nie jestesmy krawcami zeby mowic pelna poprawna nazwe ubran... mowimy potocznie... nie wiem co w tym zlego...i nie wiem po robisz takie zamiesznaie..no ale rozumiem cie..

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 31, 2007, 21:26:33 »
taa pewnie powinienem oddawać koszarowkę do pralni żeby zostala czarna  :wacko: niestety w pracy jest automat i proszek jaki rowniez kupił kwatermistrz. wystarczy że włączam program dla tkanin delikatnych  :wacko: i nie mam zamiaru kupowac spacjalnego proszku albo płunu do prania koszarówki.
PS. jeszcze troche a wrócą czasy ze będziemy jeżdzić w ubraniach na których bedzie napisane "chronić przed działaniem ognia i wody" starsi strażacy wiedzą o czym mówię :wacko:

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 31, 2007, 21:34:00 »
niedługo na stan osp/psp zostanie  przydzielona puszka czarnej farby aby każdy druch sobie po praniu swoją koszaróweczkę na czarno prysną  ^_^ :wacko:

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 31, 2007, 21:38:03 »
ja używam czarnej pasty do butow jak mam iśc do komendanta  :wacko: koszarowka ma glans jak... dobra mniejsza o to... tak czy siak koszarówki obecnie kupowane przez PSP sa kiepskiej jakości

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 01, 2007, 00:18:31 »
ja tam niemam problemu odwracam spodnie na lewą strone kurtkę zapinam i też na lewą do automatu zwykły proszek 40*C program na delikatne tkaniny i jest lajt. Raz zrobiłem bubel z praniem UPSa nie odwruciłem go i zeszły mi całe odblaski.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 01, 2007, 15:34:00 »
nie jestem kwatermistrzem  :wacko: wydobycie czasami swojego rozmiaru z magazynu graniczy z cudem, a pewnie gdybym jeszcze zazyczył sobie od kwatermistrza ubrania konkretnej firmy to skończyłoby się spazmami smiechu pana gaciowego  :wacko: hmm specjalny splot materiału koszarówki... hmm chyba niektorzy maja takie u nas. musze sie popytac jak sie sprawują. wolę opinie tych co je nosza niz reklamowkę firmy je szyjącej  :wacko:

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 01, 2007, 15:50:44 »
http://www.gowest.pl/  ubrania z tej firmu są bardzo wytrzymałe i nie zmieniają koloru po praniu osobiście takie posiadam i jestem z niego zadowolony

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 01, 2007, 16:12:50 »
BRAVEHEART dyskutujemy na temat mojej ignorancji czy na temat koszarowek?? jesteś strażakiem? bo z większości twoich wypowiedzi wynika że nie i tylko pracujesz w firmie zajmujacej sie szyciem ubrań... jesli się myle to respect  :wacko:

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 01, 2007, 16:20:46 »
BRAVEHEART dyskutujemy na temat mojej ignorancji czy na temat koszarowek?? jesteś strażakiem? bo z większości twoich wypowiedzi wynika że nie i tylko pracujesz w firmie zajmujacej sie szyciem ubrań... jesli się myle to respect  :wacko:

Dowcipny jesteś ! Może jakiś cyrkowiec ? Z jednej strony obciach, że nie ma dobrego sprzętu a z drugiej jak poruszasz jakiś temat to lawina problemów.

Mam to w dupie - szukajcie sobie sami zwłaszcza Ty mądralo.

Ze względu na głupie wypowiedzi kasuję wszystkie wypowiedzi z mojej strony dotyczące sprzętu !!!!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2007, 17:04:07 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 01, 2007, 18:15:19 »
normalnie jak krawiec ;) ale szacunek dla kolegi ;) my sie nie znamy na tym... mnie nie interesuje co z czego jest  zrobione...mnie interesuje to abym otrzymal dobre i bezpieczne a zarazem trwale umundurowanie...

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ubrania Koszarowe Strażaka
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 02, 2007, 07:07:20 »
normalnie jak krawiec ;) ale szacunek dla kolegi ;) my sie nie znamy na tym... mnie nie interesuje co z czego jest  zrobione...mnie interesuje to abym otrzymal dobre i bezpieczne a zarazem trwale umundurowanie...

To jedno zaprzecza drugiemu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szkoda słów. Żałuję tylko, że wogóle się wypowiadałem w tym temacie. Po drugie "owocu" widzisz różnicę w profesjonalnej firmie szwalniczej a krawcu ? Bo ja tak. Krewiec hehe coś takiego....