Służba > Gorące dyskusje strażaków

Prawo Jazdy

(1/5) > >>

Slawek:
Mam następujące pytanie: jaka kategoria prawa jazdy upoważnia do kieowania wozem strażackim? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

gorex:
Prawo jazdy odpowiedniej kategorii, przewaznie "C" z przyczepami "C+E" i do tego swiadectwo kwalifikacji.

Witold:
A czy nadal wymagana jest minimum trzyletnia praktyka w prowadzeniu pojadów ciężarowych, przed uzyskaniem pozwolenia na prowadzenie tych pojazdów jak uprzywilejowanych? Bo różne osoby różnie mi mówią i każda zarzeka się że właśnie ona ma rację... :)

Witek

SenseY:
Na ogół tak jest że każdy się zarzeka.
Kodeks drogowy jednak się nie zmienił i te trzy lata obowiązują. Jest jednak pewne ale, te trzy lata nie musza być praktyką. Wystarczy jeśli posiada się prawo jazdy w danej kategorii przez trzy lata, a można w ciągu tych trzech lat wcale nie jeździć i zapomniec jak się jeździ. Trochę bez sensu ale prawo jest prawem.
Dla Sławka: Aby uzykać świadectwo kwalifikacji to oprócz tych trzech lat o których mowa wyżej, musisz pozytywnie przejść test psychologiczny. Do tego jeszcze bdania lekarskie przeprowadzone przez uprawnionego lekarza. No i zdjęcie i oczywiście pieniążki trzeba wpłacić, praktycznie wszędzie, w starostwie też.

Młodzik:
Czyli od zrobienia prawka je szcze 3 lata???  :(        Mi znajomy mowil ze 2 to juz mi bylo  :(  a Wy mowicie  3 buuuu, jakie niektore przepisy sa glupie!!!!!!!  [_[  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej