Autor Wątek: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?  (Przeczytany 10490 razy)

Offline rafjulka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« dnia: Październik 25, 2009, 14:49:17 »
Doszły mnie słuchy że nasi kochani decydenci szykują miłą niespodziankę dla wszystkich z podziału i od nowego roku znowu chcą powrócić do sytemu 12/24/48 i to w całej Polsce,  jeśli wiecie coś to proszę piszcie.   :gwiazdki: :wall:

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2009, 15:42:03 »
Co to znaczy powrócić? A kiedy taki system był na PB?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2009, 15:49:45 »
otóż to - chcieć, to ja też mogę.
nie potrafią sobie poradzić z odbiorem nadgodzin na 3 zmianach a dadzą sobie radę z 4?
Wątpię.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline kubala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2009, 18:06:04 »
rafjulka - skąd takie informacje? Pisz konkretnie jak coś wiesz.

pozdrawiam

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2009, 21:36:38 »
na razie nie mogą tego zrobić bo 24 godzinny tok służby jest zapisany w ustawie o PSP i żeby przejść na ten system potrzeba zmienić ustawę a tego nie da się zrobić w 2 miesiące....pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2009, 10:25:31 »
Mogą wprowadzić 12-ki zgodnie z ustawą >  :kwit:
Art. 35. 5. Zmianowy rozkład czasu służby strażaka polega na wykonywaniu zadań służbowych i pełnieniu dyżurów, trwających nie dłużej niż 24 godziny, po których następują co najmniej 24 godziny wolne od służby.
Zmiana trwająca 12 godzin mieści się w pojęciu "nie dłużej niż 24 godziny, ponadto w systemie 12/24/12/48 łatwiej utrzymać normę czasu służby >
Art. 35. 1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.
Do wszystkiego można się przyzwyczaić. -_-
Z punktu widzenia służby zmiana 12 godzinna jest właściwsza i tak naprawdę - pomijając częstsze dojazdy - nie jest złą dla strażaka. :'(

"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2009, 10:29:54 »
Mogą wprowadzić 12-ki zgodnie z ustawą >  :kwit:
Art. 35. 5. Zmianowy rozkład czasu służby strażaka polega na wykonywaniu zadań służbowych i pełnieniu dyżurów, trwających nie dłużej niż 24 godziny, po których następują co najmniej 24 godziny wolne od służby.
Zmiana trwająca 12 godzin mieści się w pojęciu "nie dłużej niż 24 godziny, ponadto w systemie 12/24/12/48 łatwiej utrzymać normę czasu służby >
Art. 35. 1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.
Do wszystkiego można się przyzwyczaić. -_-
Z punktu widzenia służby zmiana 12 godzinna jest właściwsza i tak naprawdę - pomijając częstsze dojazdy - nie jest złą dla strażaka. :'(


Nie do końca łatwiej, bo teraz stan osobowy jednostki podzielony jest na 3 zmiany a "po nowemu" trzeba go podzielić na 4 zmiany. Czyli na kazdej zmianie "po nowemu" bedzie o 1/4 ludzi mniej...
Przerabialiśmy to. Wprawdzie w zakładówce, ale zmiana była dokładnie taka sama...
Firma musiała przyjąć do pracy 1/4 stanu (u nas to ok 24 osoby).

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2009, 10:37:03 »
... Nie do końca łatwiej, bo teraz stan osobowy jednostki podzielony jest na 3 zmiany a "po nowemu" trzeba go podzielić na 4 zmiany. Czyli na kazdej zmianie "po nowemu" bedzie o 1/4 ludzi mniej...
Mniej ludzi na zmianie to słabsze zabezpieczenie rejonu > trzeba walczyć o dodatkowe etaty. Natomiast strażak pełni służbę w określonym ustawą wymiarze czasu, a nie jak ...
Najlepiej byłoby zmienić zapis ustawy w sposób umożliwiający zapłatę za "nadgodziny", lecz to nie odpowiada niektórym z kierownictwa służbowego i związkowego. :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2009, 10:49:35 »
Nie do końca łatwiej, bo teraz stan osobowy jednostki podzielony jest na 3 zmiany a "po nowemu" trzeba go podzielić na 4 zmiany. Czyli na kazdej zmianie "po nowemu" bedzie o 1/4 ludzi mniej...
Przerabialiśmy to. Wprawdzie w zakładówce, ale zmiana była dokładnie taka sama...
Firma musiała przyjąć do pracy 1/4 stanu (u nas to ok 24 osoby).

Prawdę mówiąc, że gdyby teraz były stany większe o te 1/4 to też nie byłoby nadgodzin. Po prostu za dużo jest wakatów w PB.
Także zmiana systemu nic nie daje, prócz tego że trzeba będzie wiecej d-ców zmian, z-ców d-ców zmian, (polecą za to d-cy sekcji, d-cy zastępów, op. sprz. spec.). Czyżby za dużo ludzi upominało się o rządzenie i stanowiska? Czy też brakuje stanowisk dla "swoich"? (sorki za spiskową teorię dziejów - ale innego wytłumaczenia nie znajduję). Nie tędy droga.
Myślę, że na razie tego nikt nie wprowadzi, ZZ przecież nic o tym nie wspominają.
Pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2009, 16:07:18 »
Na zachodzie i w unii tak jest więc wkońcu i unas to zrobią :) :rofl:

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2009, 17:27:53 »
Wrzuci Ktoś temat... I już się zaczyna!  :angry:
Nigdy nie byłem za systemem 12/24,choć jakiś czas musiałem tak pełnić służbę. Więc nikomu osobiście nie polecam,ale niektórym to pasi!!!  :wacko:
Temat w różnych działach Forum już nie raz był wałkowany:kwit:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2009, 09:37:41 »
Zgadzam się z Ajaxem, że temat już był wałkowany nie raz.
Zgadzam się też z piotrem998, że wprowadzić taki system można praktycznie z palca i jest na to delegacja ustawowa.
Nie zgadzam się z Rafałem998, gdyż jak sie jeszcze kolega bardziej zainteresuje, to być może dotrze do informacji, że i na zachodzi strażacy pracują w różnych systemach 24/48 również.
Argumentem naszych Wszechmożnych na wprowadzenie systemu 12/24/48 jest li tylko próba ograniczenia ciągłego generowania nadgodzin.
dziwić może jedynie fakt, że jak wspomniałem wcześniej nasi Władcy najbardziej prą w kierunku najmniej odpowiednim dla strażaków PB, ponieważ odpowiednikiem systemu 12/24/48 mógłby być system 24/72 - i tak trzeba utworzyć 4 zmianę, nowe stanowiska i można zmieścić się obecnej obsadzie etatowej.
Mam też nieodparte wrażenie, że to nie tylko nasi KG wpadają na te pomysły ile ich różnej maści podpowiadacze, których w KG nie brakuje, a jak wszyscy wiemy, to KG ma monopol na uszczęśliwianie nas różnymi pomysłami, bo przecież tam pracuje najwięcej praktyków z długoletnim stażem w PB, prawda?
dziwi mnie też fakt, że takie pomysły zaczynają krążyć po Polsce zawsze jako anonimowe pogłoski, przecież, jeśli ktoś ma koncepcję, że taki czy inny system powinien obowiązywać w PSP, to powinien głosić to z otwartą przyłbicą, że to jest jego pomysł i że ma takie właśnie zdanie, no i próbować bronić tego zdania w dyskusji. Jednak najłatwiej jest po cichu próbować uszczęśliwić większość strażaków i udawać, że to MY tego chcieliśmy, bo pewnie tak się później okaże.
Dobrze, że do emerytury coraz bliżej.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2009, 11:30:58 »
Panowie, nie ma co debatować w tym temacie - zmiana systemu oznacza utworzenie 4 zmiany służbowej, czyli zmniejszenie etatów na pozostałych zmianach. Nie można zatrudnić dodatkowych pracowników przed odejściem na emkę już pracujących. Poza tym nie ma na to kasy. A jeśli nawet zatrudnią nowych to są oni z miejsca skierowani na kurs 3-miesięczny i ich nie ma!
Czyli żadna zmiana systemu od stycznie nie wchodzi w grę.

pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2009, 11:54:09 »
Hmmmmm

Nie mi się wypowiadać o waszym systemie pracy

Jednak mam umysł ścisły i od kilku lat staram się liczyć z wami te godziny.

Dla przykładu JRG 30 etatów x 160 godzin w miesiącu  = 4800 godzin . Jak z chorobowych , wymaganych stanów , urlopów itd. wychodzi większy nominał godzin – to i tak wyjdzie .

I wytłumaczcie mi co do tego ma system pracy ? Bo nie kapuje – tyle godzin trzeba wypracować czy po 3,6,8,12,24 godzinnym i w systemie 24/48 czy 24/72.

Owszem w lichych JRG gdzie jest mała obsada etatowa robi się problem elastyczności . Tak jak u mnie 21 etatów – wymagane 4/1  . Dziś robi się to z 7 jutro z 5 – jeden na urlopie / odchodzi na emeryturę i reszta siedzi . Jak nie mogą siedzieć przychodzą na nadgodziny z innych zmian .

Ale matematycznie wszystko jest identyczne , bo matematyki się nie oszuka i z pustego Salomon nie nalej .

Pozdrawiam

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 27, 2009, 17:34:41 »
Właśnie chodzi o ten problem elastyczności, bo to, że trzeba wypracować tyle godzin w roku ile pracuje 8-godzinny, to nie podlega dyskusji i nie ma tu za znaczenie system pracy.
Ale jeśli ktoś z systemu 24/48 tworzy 24/72 i połowa pracowników musi poza swoją służbą przychodzić dodatkowo pełnić dyżur na innych zmianach, bo nie ma zapewnionego stanu minimalnego, to czy nadal można nazywać ten system 24/72???
Nie, bo w rzeczywistości pracuje koleś 24/24/24/48 itd.
Jeśli tworzymy system 24/72 czy też 12/24/12/48 czy też jakikolwiek inny to pilnujmy harmonogramu pracy zgodnie z tym systemem a nie każmy ludziom przychodzić dodatkowo do pracy w dni wolne.
W przeciwnym razie nie ma sensu nazywać system pracy, w którym się pracuje, bo tak naprawdę nie pracuje się w żadnym systemie, tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 28, 2009, 07:21:11 »
Hmmmmm

Nie mi się wypowiadać o waszym systemie pracy

Jednak mam umysł ścisły i od kilku lat staram się liczyć z wami te godziny.

Dla przykładu JRG 30 etatów x 160 godzin w miesiącu  = 4800 godzin . Jak z chorobowych , wymaganych stanów , urlopów itd. wychodzi większy nominał godzin – to i tak wyjdzie .

I wytłumaczcie mi co do tego ma system pracy ? Bo nie kapuje – tyle godzin trzeba wypracować czy po 3,6,8,12,24 godzinnym i w systemie 24/48 czy 24/72.

Owszem w lichych JRG gdzie jest mała obsada etatowa robi się problem elastyczności . Tak jak u mnie 21 etatów – wymagane 4/1  . Dziś robi się to z 7 jutro z 5 – jeden na urlopie / odchodzi na emeryturę i reszta siedzi . Jak nie mogą siedzieć przychodzą na nadgodziny z innych zmian .

Ale matematycznie wszystko jest identyczne , bo matematyki się nie oszuka i z pustego Salomon nie nalej .

Pozdrawiam
I masz całkowita rację, popieram twoje stwierdzenia w 1000 %. Cały dowcip polega na tym , że kilka lat temu przy wprowadzaniu zmiany ustawy i jej zatwierdzaniu wierchuszka ZZ Solidarności nie poparła pomysłu płatności za nadgodziny, jeszcze się z tego dumnie chwaląc(mam na to kilku wiarygodnych świadków) a jak wyszła z tego "kupa" to zmieniła swój punkt widzenia i gra w tutkę udając że chcą to zmienić. Racja jest jedna, że bez dodatkowego zatrudnienia strażaków nie da się zsynchronizować czasu pracy, nadgodzin i innych problemów z tym związanych. Ktoś kiedyś wspomniał że emeryci odbierają nadgodziny, że kursy i szkolenia - to prawda , ale założenia należało robić przed zmianą ustawy a nie teraz ubolewać. Poza tym jakby nie kombinował nie da się tego w tej ilości etatów posklejać. Podział na 4 zmiany , poza zapewnieniem lepszych stanowisk "swoim" nie wprowadzi tu nic nowego a spwoduje wręcz większy paraliż.
Prawda jest jedna, bez oszacowania i dodatkowego zatrudnienia ludzi nic nie zrobią.
Druga prawda jest taka, że korzystając z ustawy o modernizacji można było zawalczyć o wakaty, a nie udawać że się coś robi...poza tym wtedy byli "Nasi" w KG.
Spójrzcie sami jak to wygląda - od 4 lat Pan Robert O. zajmuje się czasem pracy i innymi mniej znaczącymi sprawami a Dariusz P. jako działający w zespole mundurowo- bhp-owskim wprowadza do PSP kolejne zmiany w ubraniach i umundurowaniu o ustawie o BHP nie wspomnę. Nie chciałbym aby Panowie strażacu musieli chodzić w ubraniach specjalnych zakupionych przez ten zespół. Już w jednych Warszawa chodzi i wszyscy wiedzą jak one wyglądają, a to wybór Pana Darka....a ustawa już była do dupy po jej podpisaniu....
Bo cały dowcip polega na tym aby Gonić Króliczka....
Matematyki się nie oszuka i masz rację MIKO...tylko dla niektórych to za proste...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 28, 2009, 09:41:24 »
... Cały dowcip polega na tym , że kilka lat temu przy wprowadzaniu zmiany ustawy i jej zatwierdzaniu wierchuszka ZZ Solidarności nie poparła pomysłu płatności za nadgodziny, ...
Mimo że nie należę do zwolenników "S" to powyższą informację muszę sprostować > największą "zasługę" w odrzuceniu zmiany w ustawie o PSP umożliwiającej płacenie za "nadgodziny" mają władze krajowe ZZS Florian i były z-ca KG PSP.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 28, 2009, 17:42:26 »
Doszły mnie słuchy że nasi kochani decydenci szykują miłą niespodziankę dla wszystkich z podziału i od nowego roku znowu chcą powrócić do sytemu 12/24/48 i to w całej Polsce,  jeśli wiecie coś to proszę piszcie.   :gwiazdki: :wall:
a mnie doszły słuchy ,że od nowego roku likwidują PSP i zostaje tylko OSP, likwidują Policję i powołują Ochotnicze Rezerwy Policji :kjezyk:, a także Siły Zbrojne , a w to miejsce pospolite ruszenie. :cheer:
Koledzy rajfulka rzucił temat i tyle go widzieliśmy tutaj.  :P
Myślę,że nie ma co drążyć tego tematu w tym wątku bo jest on wałkowany w różnych innych wątkach.
... a jeszcze do rafała998. Nie wszędzie na zachodzie mają system pracy 12/24/12/48. słyszałem nawet o systemie gdzie strażacy pełnią służbę przez 48godz., a potem 96 wolnego.
co kraj to obyczaj ^_^
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2009, 17:48:17 wysłana przez bart73 »

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

gość234

  • Gość
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 08, 2009, 13:42:12 »
W Stanach Zjednoczonych z uwagi na brak centralizacji jednostek pożarniczych w każdym mieście każda jednostka ustala sobie system pracy w zależności od upodobania. Są jednostki pracujące w systemie 24/48 , 48/96, a nawet takie, że pracują 3 doby pod rząd, ale nie pamiętam jak potem wolne odbierali. Miałem okazję być na wszystkich jednostkach o których piszę, więc nie powtarzam treści gdzieś tam zasłyszanych. Ironią jest to, że nie słyszałem, żeby gdzieś na zachodzie panował system 12-godzinny.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 08, 2009, 16:58:35 »
i niech sobie wprowadzają te 12-ti. od 5 lat nie byłem na chorobowym a jak je wprowadzą to będę co miesiąc na 10 dni ( reszta miany też) i zobaczymy kto ma rację :rofl:

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 08, 2009, 23:55:20 »
W Stanach Zjednoczonych z uwagi na brak centralizacji jednostek pożarniczych w każdym mieście każda jednostka ustala sobie system pracy w zależności od upodobania. Są jednostki pracujące w systemie 24/48 , 48/96, a nawet takie, że pracują 3 doby pod rząd, ale nie pamiętam jak potem wolne odbierali. Miałem okazję być na wszystkich jednostkach o których piszę, więc nie powtarzam treści gdzieś tam zasłyszanych. Ironią jest to, że nie słyszałem, żeby gdzieś na zachodzie panował system 12-godzinny.
To może niech lepiej już wprowadzą 8- godzinny tryb pracy na  3-zmiany,wtedy będzie normalnie,i niech płacą nam nadliczbowe,wekendy i święta.Ja jestem za.Oczywiście zgodnie z kp.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 09, 2009, 08:51:30 »
i niech sobie wprowadzają te 12-ti. od 5 lat nie byłem na chorobowym a jak je wprowadzą to będę co miesiąc na 10 dni ( reszta miany też) i zobaczymy kto ma rację :rofl:

I za takie chorobowe powinno się odliczać od pensji i nagród. Zobaczyłoby się kto ma rację...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 09, 2009, 14:03:55 »
... i niech płacą nam nadliczbowe,wekendy i święta.Ja jestem za.Oczywiście zgodnie z kp.
I zgodnie z kp emerytura po ukończeniu 65 roku życia, itd. itp.  :rofl: :rofl: :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 12, 2009, 12:48:30 »
@ deejayslonio
Cytuj
I za takie chorobowe powinno się odliczać od pensji i nagród. Zobaczyłoby się kto ma rację...
 

taaa TY zawsze musisz się odezwać.
tak jak w tym wątku http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12545.60.html
parafrazując słowa wypowiedziane w jednym filmie " zapchałeś sobie głowę pierdołami i teraz na siłę próbujesz uszczęśliwić tym innych".

Niech zabiorą 20 % od wypłaty za chorobowe, ale niech zapłacą za nadgodziny.
Czytając Twoje posty odnoszę wrażenie ( a pisze te słowa wraz z całą zmianą), że Ty chciałbyś jak najgorzej dla strażaków PB. Nie ważne jaki system, ile mają nadgodzin ważne żeby im dowalić, i żeby słuchali takiego GURU jak Ty.
Ty jesteś taki zdolny, ambitny a taki niedoceniony.

pozdrawiam :straz:


Raczej to nadaje się na PW
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2009, 13:50:03 wysłana przez Butel »

agent ubezpieczeniowy

  • Gość
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 22, 2009, 18:42:13 »
Ty człowieku nie bądz taki mądry Wy powinniście pracować każdego dnia po 12godz i to na 2 zmiany


PS. 1. jeśli chcesz brać udział w dyskusjach załóż profil na forum (zaloguj się).
2. zapoznaj się z regulaminem,
pozdr robn

« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2009, 21:27:33 wysłana przez robn »

Offline kulkub

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 22, 2009, 21:23:21 »
Witam.
Widzę,że kolega "agent ubezpieczeniowy" wiele wniósł swoją wypowiedzią. Ciekawe, czy to żal przemawia, że strażaka nie może wciągnąć do jakiegoś szemranego OFE II filar, czy też jakieś inne przyczyny? Pracujesz człowieku na chleb w taki sposób w jaki pracujesz. Nikt Ci z PSP godzin pracy i kasy nie liczy więc Ty również nam nic nie wyliczaj.
Pozdrawiam.
P.S.
Koledzy nie karmmy tego trolla. Proponuję nie wdawać się w dyskusje z Nim jeśli jeszcze się odezwie.

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 23, 2009, 11:45:28 »
do agenta ubezpieczeniowego

a tacy jak ty będą wychowywać nasze dzieci co by na porządnych ludzi wyrosły dla społeczeństwa



Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Niespodzianka 12-stki POWRACAJĄ !!!?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 23, 2009, 12:23:06 »
Proponuje zmienić temat tego wątku na:

Bez niespodzianki - 12-stki NIE POWRACAJĄ!!!!
 :rofl:

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!