Autor Wątek: Zawody Sportowo-pożarnicze  (Przeczytany 133454 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #325 dnia: Sierpień 27, 2010, 09:51:03 »
Ludzie szukacie dziury w całym. Podejrzewam że każdy z was widział nie raz jak kobiety wykonują ćwiczenie bojowe, i że kobieta podaje smoka i klucze, a obsługujący motopompe podbiega i włącza ją i podaje wode, a drążycie temat i sie zastanawiacie nad regulaminem jak by był napisany po chińsku. Od 4 lat juz chyba kazdy zna regulamin

Dyskusja toczy się nad regulaminem z 2010 r. :kwit:

http://www.zosprp.pl/files/regulaminy/reg_zaw_sport_poz.pdf

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #326 dnia: Sierpień 27, 2010, 09:57:53 »
Ludzie szukacie dziury w całym. Podejrzewam że każdy z was widział nie raz jak kobiety wykonują ćwiczenie bojowe, i że kobieta podaje smoka i klucze, a obsługujący motopompe podbiega i włącza ją i podaje wode, a drążycie temat i sie zastanawiacie nad regulaminem jak by był napisany po chińsku. Od 4 lat juz chyba kazdy zna regulamin

Dyskusja toczy się nad regulaminem z 2010 r. :kwit:

http://www.zosprp.pl/files/regulaminy/reg_zaw_sport_poz.pdf

akurat dobrze że kolega powiedział jak było wcześniej bo my mamy zawody jeszcze wg regulaminu z 2006 roku, ale chyba w regulaminie z 2010 roku nie zmienia się liczba osób w drużynie - nadal jest 10

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #327 dnia: Sierpień 27, 2010, 18:48:29 »


Dyskusja toczy się nad regulaminem z 2010 r. :kwit:

http://www.zosprp.pl/files/regulaminy/reg_zaw_sport_poz.pdf

To znaczy że jak wejdą poprawki znów bedziecie roztrząsac ten sam problem, bo jak narazie ten regulamin nie jest zatwierdzony wiec po co sie nad nim zastanawiac, jak z pewnoscia będa poprawki. Wszystkie zawody odbwaja sie wg regulaminu 2006 i w 2011 roku zawody krajowe tez prawdopodobnie odbeda sie na tym wlasnie regulaminie.
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #328 dnia: Sierpień 27, 2010, 19:16:37 »

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #329 dnia: Sierpień 27, 2010, 22:00:53 »
Super poprostu..... :rofl:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Bisiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #330 dnia: Sierpień 27, 2010, 22:55:58 »
Dla mnie to jednak ciągle nie jest jasne z tym rozwijaniem... Bo to ciągle można tłumaczyć, że przodownik nie wiedział gdzie dokładnie rozwinąć (bo pomocnik jeszcze nie rozwinął i nie wiedział gdzie jest koniec pierwszego odcinka) i wolał za wcześnie niż za daleko... a że o 20 metrów za wcześnie to już inna sprawa... Niby więcej przemawia za tym, iż przodownik nie może rozwinąć tuż za rozdzielaczem (jest przecież dodatkowy zapis w punktach karnych: 5) rozwijanie każdego odcinka linii wężowej w niewłaściwym miejscu. ), i my będziemy tak robić, ale jakby dobry adwokat się za to wziął to mógłby wytłumaczyć, że metr za rozdzielaczem to nie jest niewłaściwe miejsce. No bo to nie powinno nikogo obchodzić gdzie spinane było - grunt że spięte zostało.
Dla pewności najlepiej dopytać na odprawie, żeby po ćwiczeniu zdziwienia nie było.

Offline darek90r

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #331 dnia: Wrzesień 09, 2010, 18:12:57 »
Witam. Mam nadzieję że w dobrym temacie umieszczę swoja wypowiedź. Mam pytanie dotyczące pieniędzy które są nagrodami w zawodach. Czy zarząd straży ma prawo do zabrana całej kwoty i np. zakupienie jakiegoś sprzętu? Czy te pieniądze są zawodników? Mam takie pytanie gdyż za wygranie zawodów otrzymaliśmy kwotę 5tys. zł. i od zawodów ciacho sza. Po zawodach padło tylko stwierdzenie naszego mechanika że złożymy się na pompę. Nawet wszyscy zawodnicy tego nie usłyszeli. Czy mamy prawo (zawodnicy) domagać się choć części tej kwoty?

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #332 dnia: Wrzesień 09, 2010, 19:02:25 »
jezeli chodzi o kwestie pieniedzy jako nagrode, to zawsze jest to nagroda dla jednostki, a wiec defacto tez i wasze. Wiec to jest tylko kwestia dogadania czy przeznaczamy pieniadze na zakup sprzętu, czy dzielimy po rowno na zawodników. To tak jak z ekwiwalentem. jedne jednostki calosc oddaja dla jednostki na sprzet, a w innych kazdy bierze ekwiwalent do kieszeni. Siądzcie wszyscy razem i pogadajcie co zrobic z tymi pieniedzmi, bo macie do nich prawo.
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline darek90r

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #333 dnia: Wrzesień 09, 2010, 19:15:03 »
Dowiedziałem się właśnie że te pieniądze były z góry przeznaczone przez organizatorów na sprzęt i umundurowanie ;)  tylko że nikt nas o tym nie poinformował i dlatego wynikły te niejasności .

Offline strazak_mat998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #334 dnia: Czerwiec 01, 2011, 15:31:11 »
Siema, mam pytanie, jak to jest z kluczami po zbudowaniu ssawnej... czy klucze muszą wylądować na podeście?

marcin89

  • Gość
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #335 dnia: Czerwiec 01, 2011, 15:40:28 »
klucze muszą trafić na podest

Offline strazak_mat998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #336 dnia: Czerwiec 01, 2011, 15:44:24 »
no ok, ale w regulaminie chyba nie ma nic o tym?

marcin89

  • Gość
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #337 dnia: Czerwiec 01, 2011, 16:02:55 »
nie mam teraz wgladu do regulaminu ale chyba klucz poza podestem=nieregulaminowe spinanie węży ssawnych

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #338 dnia: Czerwiec 01, 2011, 16:18:02 »
Jeśli dobrze pamiętam to klucz po sprawieniu linii ssawnej nie musi znajdować się na podeście. U nas w lubelskim na wojewódzkich, kiedy startowaliśmy tak właśnie było. Ale ja jako pomocnik przodownika jakoś podświadomie przed wzięciem węża z podestu, rzucałem klucz na podest.

marcin89

  • Gość
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #339 dnia: Czerwiec 01, 2011, 16:21:16 »
u nas musimy zostawić klucze na podescie jak nie to punkty karne i tyle.Muszę tez dodać że u nas są osp równe i równiejsze
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2011, 20:36:58 wysłana przez marcin89 »

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #340 dnia: Czerwiec 01, 2011, 16:39:20 »
Być może kwestia interpretacji przez sędziów na odprawie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #341 dnia: Czerwiec 01, 2011, 17:49:22 »
Siema, mam pytanie, jak to jest z kluczami po zbudowaniu ssawnej... czy klucze muszą wylądować na podeście?

Zgodnie z nowym regulaminem klucze po połączeniu węży ssawnych z motopompą możesz nawet wrzucić do zbiornika z wodą.
Otrzymanie punktów karnych za nie położeniu kluczy na podeście jest brakiem znajomości regulaminu przez osoby sędziujące zawody lub ich własną niedozwoloną nadinterpretacją obowiązującego regulaminu. 

Dodam tylko, że takie zasady z położeniem kluczy na podeście obowiązywały "chyba" do 2006 r., a od tej pory był już 3 razy zmieniany regulamin zawodów.
 

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #342 dnia: Czerwiec 01, 2011, 17:57:57 »
Czyli jednak dobrze mi się wydawało. Grzela, mógłbyś mi podać jakiś link do nowego regulaminu?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #343 dnia: Czerwiec 01, 2011, 18:13:19 »
Czyli jednak dobrze mi się wydawało. Grzela, mógłbyś mi podać jakiś link do nowego regulaminu?

http://www.zosprp.pl/?q=content/regulaminy-zawodow-sportowych

http://www.zosprp.pl/files/regulaminy/reg_zaw_sport_poz2011.pdf

Znalazłem regulamin z 2006 r. z interpretacją, w którym to usunięto słowa:

Po wykonaniu zadania rota pozostawia klucze na podeście. Pozostawienie kluczy na ziemi lub zabranie ze sobą jest błędem.("Nieregulaminowe sprawianie węży ssawnych")



« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2011, 18:25:58 wysłana przez grzela »

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #344 dnia: Czerwiec 01, 2011, 18:19:21 »
Siema, mam pytanie, jak to jest z kluczami po zbudowaniu ssawnej... czy klucze muszą wylądować na podeście?

Zgodnie z nowym regulaminem klucze po połączeniu węży ssawnych z motopompą możesz nawet wrzucić do zbiornika z wodą.
Otrzymanie punktów karnych za nie położeniu kluczy na podeście jest brakiem znajomości regulaminu przez osoby sędziujące zawody lub ich własną niedozwoloną nadinterpretacją obowiązującego regulaminu. 

Dodam tylko, że takie zasady z położeniem kluczy na podeście obowiązywały "chyba" do 2006 r., a od tej pory był już 3 razy zmieniany regulamin zawodów.
czyli, można je rzucic gdzie i kto chce,ale co w kwestii mechanika, czy może on dokręcac nasadęprzy pompie jak to kiedyś było,i czy ja jako osoba bez kursów mogę byc opiekunem MDP...???
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2011, 18:26:04 wysłana przez michał559[S] »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #345 dnia: Czerwiec 01, 2011, 18:28:54 »
czyli, można je rzucic gdzie i kto chce,ale co w kwestii mechanika, czy może on dokręcac nasadęprzy pompie jak to kiedyś było,i czy ja jako osoba bez kursów mogę byc opiekunem MDP...???

Klucze po połączeniu węży ssawnych z motopompą można rzucić, gdzie się chce.

Kwestia mechanika:

Cytuj
Ponowne podłączenie linii ssawnej do motopompy przez mechanika jest błędem i oceniane jest jako ”Niewłaściwa praca zawodników”.
Mechanik po przekazaniu smoka ssawnego i kluczy przystępuje do obsługi motopompy (w grupie
”C” motopompę może obsługiwać mężczyzna).

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #346 dnia: Czerwiec 20, 2011, 11:17:25 »
michał559 - ale chodzi ci o dokręcenie linii ssawnej czy głównej? Bo ssawna - tak jak napisał grzela to błąd (mimo to - jeśli linia rozłączy się w trakcie trwania konkurencji, mechanikowi nie pozostaje nic innego jak dokręcić. Dostanie 5pkt karnych ale jego drużyna konkurencje ukończy)

Mechanik może natomiast ponownie podłączyć linię główną. Ponownie - czyli najpierw podłącza łącznik  dopiero po rozłączeniu mechanik ma prawo to poprawić.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #347 dnia: Czerwiec 30, 2011, 21:48:57 »
Witam,pilnie potrzebuję przerobic smok ssawny na zawody.Jak to zrobic aby było jak najlepiej i szybko woda przez niego szła.Musi byc w nim pływak-takie są u nas wymagania.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #348 dnia: Lipiec 07, 2011, 15:18:21 »
Z tym smokiem to podstawowa  sprawa mieć właściwy  typ smoka.
Do przeróbek najlepiej nadaje się  smok z  odlewni w URSUSIE.
Odlewnia zamknięta  od dawna,  ale jej smoki  jeszcze  krążą.
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #349 dnia: Lipiec 07, 2011, 15:58:15 »
Mamy w jednostce właśnie ten smok z odlewni w Ursusie,tylko napisz mi w jaki sposób mamy go przerobić ...  :komp:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."