Autor Wątek: Zawody Sportowo-pożarnicze  (Przeczytany 133792 razy)

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 07, 2009, 20:39:09 »
Wracając do wyników to na ostatnich zawodach powiatowych jednostka uzyskała w ćwiczeniu bojowym czas 39 , a w bojówce
27 s .

Określ dokładnie bo już nie wiem w czym uzyskała 39sek  a w czym 27sek?? No bo jeski chodziło Ci o sztafete 39, a cwiczenie bojowe 27 no to nie wątpie ze to prowakoacja:]
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 08, 2009, 19:43:54 »
Jeżeli ktoś zna bardzo dobrze regulamin lub jest sędzia podczas zawodów to proszę o pomoc... Czy chłopak ur. 9 października 1992 roku może brać udział w zawodach powiatowych na pozycji rezerwowy grupy A - męskiej, zawody odbywają się 20 września b.r. ??? Z góry dziękuję!(Nie proszę o odsyłanie do regulaminu tylko o odpowiedź, bo regulamin znamy tylko chcemy mieć pewność, żeby potem nas nie zdyskwalifikowali) :straz:
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 09, 2009, 09:19:11 »
Regulamin który zapewne znasz mówi: "... wiek powyżej 18 lat (dopuszcza się młodzież od 16 lat, z wyjątkiem funkcji mechanika i dowódcy)".
Problemem  jest  ubezpieczenie tego zawodnika. 
Zakładam  że  macie (jak inne jednostki) wykupioną polisę  bezosobową  na  ileś  tam  strażaków (od akcji i ćwiczeń).  Ale polisa  obejmuje  osoby  pełnoletnie.
Więc  dla tego  17-latka  musisz  wykupić oddzielą  polisę.  To jest warunek dopuszczenia do zawodów.  :kwit:
Znam podobny przypadek  z  zeszłego  miesiąca, gdzie  jednodniowe ubezpieczenie w Hestii kosztowało  około  20 zł.  A  młody startował w  drugiej rocie.
Pozdro  i  powodzenia.
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 09, 2009, 13:56:12 »
U nas ubezpieczenie ma każdy druh, a druhem już jestem, bo zostałem rok temu jak skończyłem 16 lat(wyszedłem z OSP). Legitymację posiadam, a co do ubezpieczenia to MDP przecież też jest niepełnoletnie, a może startować...chodziło mi tylko właśnie o kwestię wieku. Boję się, że z mojego powodu może być zdyskwalifikowana cała drużyna? Czy może tylko ewentualnie ja bym dostał karę dyskwalifikacji?
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 12, 2009, 07:25:00 »
Widzę kolego że czytanie z zrozumieniem nie jest twoją mocną  stroną, więc napisze raz jeszcze.  :wall:
Przed zawodami jest odprawa zawodników i  z tego co piszesz to ty napewno zostaniesz zdyskwalifikowany  :krzyk:  jeśli nie pokarzesz odzielnego papierka że zostałeś ubezpieczony. 
Ubezpieczenie twoich kolegów obejmuje strazaków w wieku 18 do 60 lat. Jak widzisz to nie dla ciebie. 
Z tą młodzieżówką to też niemasz racji. Bo nie znam jednostki która ubezpiecza MDP cały rok.   Jadąc na zawody MDP ktoś z twojej jednostki wpłacał  tzw. wpisowe które to było między innymi zwrotem pieniążków organizatorowi za ubezpieczenie. 
Organizator zawodów MDP ma obowiazek ubezpieczyć drużyny tylko w dniu zawodów.  W zawodach grupy A do C takiego obowiązku organizator nie ma.
Więc  radze ci poruszyć ten temat z naczelnikiem lub kierownikiem drużyny.

A być może okaże się że wszystko masz załatwione  tylko ty jesteś niedoinformowany.
Powodzenia
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 12, 2009, 20:59:06 »
A ja wrócę bardziej do tematu, a raczej się pochwalę

Dziś wygraliśmy zawody powiatu wejherowskiego - OSP ŁĘCZYCE

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 12, 2009, 21:50:16 »
Gratuluję Kubie...dzięki Meku za pomoc...zapytam się naczelnika, a jak coś to wykupimy dodatkowe ubezpieczenie :D
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 12, 2009, 22:24:25 »
kolego @Meku może jesteśmy ewenementem na skalę kraju ale ja moich chłopaków z MDP ubezpieczam na cały rok... ba urząd miasta sam mi wyszedł na przeciw i zaproponował całoroczne ubezpieczenie więc dlaczego miałem nie skorzystać z tego dobrodziejstwa   :rolleyes:
Pozdrawiam.

Offline rysiu157

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #233 dnia: Wrzesień 14, 2009, 08:48:23 »
Odskocze troszkę od tematu ubezpieczeń, wg regulaminu jakie motopompy są dopuszczone do zawodów i nie pytam tu o przeróbki??

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #234 dnia: Wrzesień 14, 2009, 11:19:37 »
Niejaki Meku pisze: "Organizator zawodów MDP ma obowiazek ubezpieczyć drużyny tylko w dniu zawodów." - pierwsze słyszę! W moim powiecie powszechne jest prawie w każdej gminie ubezpieczenie grupowe druhów (i druhen) dorosłych jak i członków MDP i na pewno w umowie określone jest jakich sytuacji to ubezpieczenie dotyczy (np. akcji, ćwiczeń, zwodów, itp.). Jeśli stoi w umowie, że dotyczy to także zawodów (a tak jest zazwyczaj) to dlaczegóż to MDP miałoby być jakoś specjalnie ubezpieczane na same zawody?! Coś tu chłopie przesadziłeś... 

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #235 dnia: Wrzesień 14, 2009, 17:32:32 »
Odskocze troszkę od tematu ubezpieczeń, wg regulaminu jakie motopompy są dopuszczone do zawodów i nie pytam tu o przeróbki??
Rysiu stratuje sie na PO 5 chyba ze gmina/powiat w ktorej odbywaj sie zawody posiada jednostki z innymi pompami. Czesto bowiem zdaza sie ze wszytskie jednostki w gminie posiadaja pompy tohatsu, hondy itp. wtedy zawody odbywja sie na takim wlasnie sprzecie. I jest to sluszne z regulaminem, a dokladnie z punktem 2.4 regulaminu( odsyłam). Aczkolwiek na Mistrzostwach województwa, no a na MP to juz szczegolnie, dopusczane sa tylko PO 5. Nie bede tlumaczyl dlaczego tak jest...ale mysle ze pomoglem w uzyskaniu odpowiedzi,pozdrawiam:)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2009, 23:10:45 wysłana przez vasilij zaitzsew »
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline rysiu157

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #236 dnia: Wrzesień 15, 2009, 08:10:20 »
Dzięki vasilij zaitzsew o to właśnie mi chodziło teraz mamy taką sytuacje na zawodach powiatowych tylko źle to widzę bo nigdy nie mieliśmy styczności z pompą tohatsu. Pozdrawiam

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 16, 2009, 03:31:14 »
Gratulacje dla Kuby i jego drużyny;
Tobie Leciok  zazdroszczę takiej postawy urzędu,  a  co  się tyczy ubezpieczenia MDP to jest to przecież młodzież szkolna która to jest już ubezpieczona w szkole więc zabezpieczenie ćwiczeń (na boisku szkolnym) jest właśnie tam. A że zawody odbywają się  poza terenem zamieszkania to niestety musi to być oddzielne ubezpieczenie.  Tak jak wspomniałeś każdy region może mieć swoje rozwiązania
więc  nie przesadzam "chłopie".  :kusm:  samo życie  :klol:   
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #238 dnia: Wrzesień 19, 2009, 23:00:14 »
Kuba ja również bardzo gratuluję Tobie i twojej jednostce. Ja również brałem udział w tych zawodach i widziałem was w akcji. Niestety moja jednostka przez mój błąd straciła pewne miejsce na podium. A kto wie może i powalczylibyśmy z wami. A swoją drogą nie wiedziałem, że na tym forum jest ktoś z moich okolic.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #239 dnia: Wrzesień 19, 2009, 23:25:31 »
A ja wrócę bardziej do tematu, a raczej się pochwalę

Dziś wygraliśmy zawody powiatu wejherowskiego - OSP ŁĘCZYCE

Dołączam sie do gratulacji, niemniej jednak, czekam aż podasz czasy osiągnięte w poszczególnych konkurencjach:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline odwiedzajacy45

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #240 dnia: Wrzesień 20, 2009, 14:38:57 »
 Męskie Drużyny Pożarnicze gr. „A”
1 miejsce Zagórów z wynikiem łącznym 90,9 pkt.
2 miejsce Lądek II z wynikiem łącznym 95,0 pkt.
3 miejsce Kąpiel z wynikiem łącznym 103,0 pkt.

Oto co znalazłem dzisiaj w necie. Zawody powiatowe 13.09.2009 powiat Słupca.
http://www.psp.wlkp.pl/?art=2216

Co o tym myślicie??Był ktoś z was na tych zawodach??
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 22:00:58 wysłana przez odwiedzajacy45 »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #241 dnia: Wrzesień 27, 2009, 16:23:21 »
Powiedzcie mi jak to jest, jeśli mamy na wyposażeniu w jednostce tylko motopompę tohatsu, a nie mamy PO5, to czy możemy startować na Tohatsu?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #242 dnia: Wrzesień 27, 2009, 16:32:40 »
to chyba jest zapisane w regulaminie zawodów.
albo dopuszczone są różne pompy, albo trzeba sobie załatwić taką, jaka jest wymagana.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #243 dnia: Wrzesień 27, 2009, 16:40:03 »
"2.4. Sprzet stosowany w zawodach.
Sprzet używany podczas zawodów sportowo-pożarniczych musi byc znormalizowany
(typowy), stosowany w ochronie przeciwpożarowej (niedopuszczalne jest dokonywanie
jakichkolwiek przeróbek w sprzecie). Startujace w zawodach drużyny powinny byc
wyposażone we własny sprzet zgodnie z wymogami danej konkurencji.
Drużyny wykonuja cwiczenia na sprzecie o jednakowych parametrach, okreslonych przez
organizatora zawodów. Organizator może dla zabezpieczenia tych parametrów dostarczyc
własny sprzet. "
To jest cały zapis w regulaminie, i to motopompa M8/8 i to też motopompa M8/8. Co jeszcze może być brane pod uwagę?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #244 dnia: Wrzesień 27, 2009, 16:53:42 »
Drużyny wykonuja cwiczenia na sprzecie o jednakowych parametrach, okreslonych przez
organizatora zawodów. Organizator może dla zabezpieczenia tych parametrów dostarczyc
własny sprzet. "

Tak jak pisałem, określa to organizator. Jeśli pompy mają takie same parametry to może nie być problemu. Pytaj organizatora, czy czasem nie zastrzegają, że jedynie dopuszczone są konkretne pompy.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #245 dnia: Wrzesień 28, 2009, 10:10:32 »

stratuje sie na PO 5 chyba ze gmina/powiat w ktorej odbywaj sie zawody posiada jednostki z innymi pompami. Czesto bowiem zdaza sie ze wszytskie jednostki w gminie posiadaja pompy tohatsu, hondy itp. wtedy zawody odbywja sie na takim wlasnie sprzecie. I jest to sluszne z regulaminem, a dokladnie z punktem 2.4 regulaminu( odsyłam). Aczkolwiek na Mistrzostwach województwa, no a na MP to juz szczegolnie, dopusczane sa tylko PO 5. Nie bede tlumaczyl dlaczego tak jest...ale mysle ze pomoglem w uzyskaniu odpowiedzi,pozdrawiam:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline odwiedzajacy45

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #246 dnia: Wrzesień 28, 2009, 22:00:19 »
http://www.youtube.com/watch?v=TwoC1r9702g

Warto obejrzeć.
sztafeta przeciętna ale bojówka...

pozdrawiam

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #247 dnia: Wrzesień 28, 2009, 23:14:22 »
bojówka???
to dopiero jest bojówka!! :gwiazdki:
http://www.youtube.com/watch?v=7gQuLVpECo0&NR=1

ps. filmik zamieszczony już był w innym wątku, ale warto przypomnieć  :rofl:

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #248 dnia: Wrzesień 29, 2009, 10:24:45 »
http://www.youtube.com/watch?v=TwoC1r9702g

Warto obejrzeć.
sztafeta przeciętna ale bojówka...

pozdrawiam

Ale w tej bojówce to punktów troche pewnie było...
A i tor odrazu widać skrócony i nie niezle:]
A tak wogole to zastanawia mnie jedno, bo juz pare razy filmiki z tego własnie OSP mialem okazje ogladac i komentowac, skoro robią takie czasy, dlaczego nie są jeszcze mistrzami polski, ba, dlaczego wogole sie na nie nie kwalifikują...:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline odwiedzajacy45

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #249 dnia: Październik 02, 2009, 21:30:10 »
http://www.youtube.com/watch?v=TwoC1r9702g

Warto obejrzeć.
sztafeta przeciętna ale bojówka...

pozdrawiam

Ale w tej bojówce to punktów troche pewnie było...
A i tor odrazu widać skrócony i nie niezle:]
A tak wogole to zastanawia mnie jedno, bo juz pare razy filmiki z tego własnie OSP mialem okazje ogladac i komentowac, skoro robią takie czasy, dlaczego nie są jeszcze mistrzami polski, ba, dlaczego wogole sie na nie nie kwalifikują...:)

Myślę że ich drużyna mogła powstać dopiero po ostatnich mistrzostwach polski dlatego nigdzie nie byli widoczni. Czas leci i myślę że w następnych zawodach krajowych będą inni zwycięzcy(nie koniecznie oni). Mistrzowie polski uzyskali 3 miejsce na powiecie z 10 karnymi. A wicemistrz 2 na powiecie bez karnych lecz przegrali o niecałe 5 sek co jest dość dużą różnicą. Czas pokaże.

Pozdrawiam