Autor Wątek: Zawody Sportowo-pożarnicze  (Przeczytany 132586 razy)

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Zawody Sportowo-pożarnicze
« dnia: Maj 28, 2005, 23:16:46 »
Mamy pore w której odbywaja sie zawody pozarnicze. Moze podzielimy sie informacjami jak Wasze druzyny przygotowuja sie do tych startów, chodzi mi o ilosc treningów i czas poswiecony nim. Napiszcie tez o osiaganych czasach, rekordach i startach w zawodach.
My mamy gminne zawody 12 czerwca, pózniej 26 powiatowe a udział w nich mamy zapewniony bo jestesmy obroncami tytułu.
Nasze najlepsze czasy na zawodach to: bojówka 43,2 a sztafeta 57,4 nie jest to rewelacja ale na nasz powiat do tej pory wystarczyło. A mistrzami powiatu jestesmy od 6 lat.
Wszystko dotyczy starego regulaminu bo na CTIF obecnie nas i całego powiatu nie stać.
Pozdrawiam.  

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2005, 09:06:06 »
Witam. Trenujemy dwa razy w tygodniu na miesiąc przed zawodami. U nas są tylko gminno-powiatowe w jednym i z nich raz na 4 lata jedziemy na wojewódzkie. Przez 4 lata startowaliśmy wg zasady "kto szybciej" ale w ostatnim roku czasy były tak podobne do siebie że zawody wygrywał ....sędzia mierzący czas. W tym roku wprowadzono z powrotem regulamin.
Mam pytanie tak na nawiasie jaki macie czas budowy linii ssawnej?
Czy do drużyny dopuszczasz młodzież w wieku 16 lat?
 I co u ciebie robi dowódca w bojówce?

Pozdrawiam :rolleyes:  
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2005, 11:02:51 »
Budowa ssawnej do momentu wrzucenia w zbiornik to jakies 15 - 16 sekund (zdarza sie czasem lepiej i gorzej), wszystko zgodnie z regulaminem. A dowódca po starcie idzie na wysokosc rozdzielacza i tylko nadzoruje wykonania zadania, niestety w niczym nie moze pomagac gdyz taki jest regulamin.
My spotykamy sie jakies 10 razy przed zawodami. Do tej pory odbył sie tylko 2 treningi (tylko sztafeta) i na pierwszym biegu wybiegalismy 57,5 jestem z tego czasu zadowolony.
O naszych tegorocznych czasach na treningach i zawodach bede informował na biezaco.
Pozdrawiam

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2005, 11:39:36 »
Wg mnie powinna być zmianka w regulaminie, bo po co ten dowódca jest potrzebny? do wykonania rokazu i truchu później w okolice rozdzilacza?
Powinien cały czas zaznaczać obecność, nawet podpowiadać - jako jedyna uprawniona do tego osoba. Tak jak przy akcji, tam dowódca nie stanie sobie i patrzy, on ma inne obowiązki. Trzeba by bardziej upraktycznić te zawody. Takie jest moje zdanie.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2005, 11:42:42 wysłana przez SenseY »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2005, 13:51:27 »
Cytuj
Wg mnie powinna być zmianka w regulaminie, bo po co ten dowódca jest potrzebny? do wykonania rokazu i truchu później w okolice rozdzilacza?
Powinien cały czas zaznaczać obecność, nawet podpowiadać - jako jedyna uprawniona do tego osoba. Tak jak przy akcji, tam dowódca nie stanie sobie i patrzy, on ma inne obowiązki. Trzeba by bardziej upraktycznić te zawody. Takie jest moje zdanie.
na podpowiadanie to raczej nie bardzo jest czas w czasie startu w obecnym "ćwiczeniu bojowym".
Dawniej dowódca przynajmniej jeszcze musztrę przeprowadzał a teraz to faktycznie nie bardzo ma co robić... Z resztą całe ćwiczenie bojowe z latami coraz bardziej się rozmija z praktyką, bo kto dziś nawet w przybliżeniu gasi w ten sposób pożary?
Poza tym te wieczne kłótnie o buty, motopompy i nie wiadomo co jeszcze... nie lubię zawodów w obecnej formie.
Dawniej moja jednostka zajmowała wysokie miejsca ale ostatnio postanowiliśmy wydawać kasę na sprzęt potrzebny w dzialaniach a nie np. walić kasę w PO-5 albo "buty skórzane za kostkę" oczywiście jak najlżejsze i zupełnie nieprzydatne w działaniu. Z resztą ostatnio zawody w mojej gminie polegają na wiecznych kłótnicah, komendant gminny nad tym nie panuje więc trochę jesteśmy zniechęceni...
Żeby wyjść na przeciw temu co napisał SenseY i znaleźc jakieś zajęcie dowódcy a jednoczesnie dać coś widowiskowego widowni to ja bym proponował jakieś symulowane zdarzenie zaaranżowane wcześniej przez kogoś z zewnątrz tak żeby było niewiadomą dla dowdzących akcją, coś na wzór ćwiczeń na obiektach.
Mozna by podziałaś tak jak to się robi w praktyce w pełnym umundurowaniu na sprzęcie na którym się działa na codzień.
Tylko trudno by za to przyznawać miejsca... to po tych ćwiczeniach ja bym zaproponował turniej piłki nożnej albo co tam sobie kto lubi.
Sylwek

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2005, 19:36:18 »
Mysle, ze ciekawym rozwiązaniem byłoby odstepstwo od tego nieco niepowaznego regulaminu tak jak to jest w PSP.  Przy bojówce PSP nie ma żadnych kluczy, butów, kolejnosci spinania odcinków, itp. Dzieki takim odstepstwom czsy byłyby znacznie lepsze i konkurencja bardziej widowiskowa.

Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2005, 00:37:45 »
Startowałem w kategorii wiekowej 16-18 lat..
w 2003roku wygraliśmy zawody gminne, oraz Powiatowe.
Gdy pojechaliśmy na międzypowiatowe - zakwalifikowali nas do grupy dziewcząt  <_<  Grrrr...  pojechaliśmy z pucharem "Fair Play"...  [Mieliśmy czasy lepsze od grupy "Seniorów", ale niebede komentował bo jeszcze sędziowie bedą ścigać mnie w jednostce, chodź widziałem to na własne oczy  :/ ]

Treningi codziennie- albo co 2-3 dzien- zależy jak komu pasowało po 3-4 godziny ostrej jazdy 2 tygodnie przed...
Czasy:
Bojówka-39sek
Sztafeta-52sek [tego niepamiętam... ale drużyne mieliśmy bardzo sprawną ]

Teraz niema mowy o zadnych zawodach <_< - gdyz po tym skandalu częśc załogi odeszła a nasza OSP niema zbyt wielu członków tak sprawnych jak dawna młodzieżówka...
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2008, 21:06:56 wysłana przez Artis »
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2005, 14:10:59 »
Strażakq ma rację. Oprócz tego należałoby dodać że liczyłaby się również pomysłowość. Strażacy szukali by różnych rozwiązań aby jak najszybciej wykonać zadanie. Jedyne zasady jakie powinny obowiązywac i w związku z nimi pojawiac się pukty karne to BHP. A przy obecnym regulaminie niespecjalnie one są spełniane. Jak patrze na strażaka który siedzi na W-75 i obsługuje rozdzielacz to czuję strach. Swojego rozdzialaczowego zawsze przeszkolę i zajmuje inną pozycję , ale naczelnicy innych jednostek nigdy nie pomyśleli czym może skończyć się dla takiego strażaka gdy wąż pod wpływem wysokiego ciśnienia, trzaśnie na końcówce.
Obecne zawody to po prostu ceremonia (podobna do prawidłowego sprawiania drabiny np. nasadkowej),  w akcji liczy się skuteczność a nie szczegół czy pomocnik roty II wykona skręt kluczem do łączników, albo - po co smok ssawny z linią mają wrzucać we dwóch do zbiornika, aż taki on ciężki?

Offline krystian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2005, 11:07:00 »
Moim zdaniem zawody jakie teraz sa, bynajmniej u nas ja tak odbieram mowa o szczeblu gminnym i powiatowym, to taka troszke farsa bo te zawody wygrywaja sedziowie, tym ze powiedział obalic a nie przewrucic albo ze wyddał komende kleczoc a nie stojac. Takimi zeczmi przestałem sie przejmowac bo nas dwa ray przestawili na dalsze mniejsca mimo ze najlepsze czasy w grupie (własnie za rozdzielaczowego ze kleczał a nie stał i za obalić)
A tak apropo cwiczen to na spokojnie prze jakies dwa miesiace pierwsze dwa tygodnie poswiecone na sprzet i regulamin umiec musi każdy a potem ostatni miesiac ssawne 3 -4 razy w tygodniu a reszta po razie w tygodniu ostatni tydzien tylko ostrzejszy.
Moim zdaniem zawody mogłyby przyjac dewie formy albo robimy regulamin a czas jest drugożedowy jezeli juz tak podchodzimy (pod wrunkiem ze wszyscy sa traktowani ruwno). A drugie lepse rozwiazanie to takie iz liczy sie tylko czas obojetnie jak to zrobimy i nic wiecej nie obchodzi sedziów.
Jak byłem w młodziezuwce jezdziismy na taki zlot co miał osobny regulami inne ssawne i inna linia i liczyły sie tylo czasy i wszystkim to odpowiadało.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2005, 18:24:52 »
Ja moze przytocze przykład głupoty dawania punktów karnych.
Na zawodach wojewódzkich dostalismy 5 pkt. za to, ze rozdzielaczowy podczas rozwijania W-75 trzymał reke na stojacym na ziemi rozdzielaczu (reulamin mówi, ze rozdzielacz ma stac na ziemi, wiec to chyba nie był bład).

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2005, 12:14:11 »
Często jestem sędzią głównym zawodów OSP. Na terenie mojego powiatu stosuje się obecnie regulamin CTiF 1996 r. dla MDP oraz polski z 2000 r. dla seniorów (w niektórych gminach polski 2000 r. także dla średniej grupy tzn. MDP 16-18, mimo że regualmin ten nie przewiduje takiej grupy). Większość głosów z OSP:
Zlikwidować pkt. karne i mierzyć tylko czas. Jak ktoś umie sprawnie posługiwać się sprzetem to właśnie uzyska lepszy czas. Należy dać sobie spokój z tymi wszystkimi pierdołami typu reka w górę, ręka w dół, ssawna wrzucana przez dwóch, itp. Ma być szybko i sprawnie - tak jak w czasie akcji ratowniczo-gaśniczej. Przez te zakichane pkt. karne powstają jedynie konflikty na linii sędzia-uczestnik.  

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2005, 12:23:32 »
Cześć,
mam do Was pytanie na temat motopomp. Chodzi mi o zasady dopuszczania motopomp do zawodów. O ile sobie dbrze przypominam regulamin mówi, że w zawodach można startować na dopuszczonej do użytku motopompie bez przeróbek. Przy czym w wielu miejscach za takie motopompy uważa się tylko i wyłącznie motopompy typu PO-3 i PO-5. Nie wiem z czego to wynika ale coś mi się wydaje, że to lobby tuningowców z dobrze przerobionymi starymi motopompami gdzieś wymuszą takie zasady. <_<
Mi się wydaje, że motopompy dopuszczcone do używania to takie które mają certyfikaty CNBOP i koniec.
Nie wiem skąd pochodzi taka interpretacja regulaminu zawodów. U nas twierdzą, że motopompa powinna byc krajowa i to w całości, np motopompy polskie z silnikami japońskimi nie sa dopuszczane. Co wazniejsze nie wiem jak można by to zmienić bo chyba bez sensu jest że nie można startować na nowych motopompach.
Mój problem wynika z tego, że mieliśmy pecha wygrać zawody gminne (u nas gminne odbyły się z autopomp) i musimy pojechac na powiat a nie mamy sprawnej PO-5... to znaczy mamy jedną babcię, która jest na chodzie ale jest po przejściach bo kilka ładnych lat jeździła na GBM więc robiąc bojówkę można się nie śpieszyć bo i tak woda będzie wolno szła. Mamy teraz nowsza motopompę PO-8 (posiada certyfikat i aprobaty) a nie pozwalają nam na niej startwac... a na remont i tuning starej trochę nam szkoda kasy - sa ważniejsze i potrzebniejsza rzeczy.
Jak to jest u Was? Jak myślicie czy dobrze interpretuję regulamin, że powinny być dopuszczone motopompy np. M8/8 które mają certyfikat (PO-3 i PO-5 nie mają...więc nie powinny być dopuszczane!)?
Wykaz certyfikatów motopomp tu: http://www.strazak.pl/index.php?option=com...03&id=0302&akt=
Bardzo prosze o odpowiedzi.
Pozdrawiam, Sylwek
PS: ktoś i inni zawodowcy, którzy muszą sędziowac ochotników - szczerze współczuje, nie raz byłem świadkiem jak to macie robione awantury prze "pokrzywdzonych"... może skoro Wy bierzecie udział w organizacji zawodów to byście coś zadizałali, żeby zmienić ten regulamin bo nas nikt nie słucha
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2005, 12:27:56 wysłana przez Sylwek »

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2005, 14:36:47 »
U nas też jest taki problem.  Też można startować tylko na PO-5 i PO-3 ale z powodu wydajności.  Komisja czepia się zapisu o jednakowych parametrach.  Nasza "japonka"  Tohatsu ma wyższą wydajność i z jej powodu byliśmy dyskwalifikowani.  Co najśmieszniejsze nawet nikt nie zajrzał do naszego samochodu co przywieźlismy. Komisja zarzadziła głosowanie dowódców drużyn czy nas dopuscić (ciekawe gdzie to jest w regulaminie) a powinna zrobić przegląd sprzętu i porównać parametry. Nie mówię już o tym, że podrasowane "piątki" nieraz pompują lepiej niż nasza motopompa. Ale tego juz nikt nie sprawdza.  A w regulaminie już z 10 lat nie ma nic o polskiej produkcji.  

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 23, 2005, 16:52:18 »
Witam druhów.

Jak to jest u Was, na Waszym terenie, odnośnie zawodów MDP rozgrywanych zgodnie z regulaminem CTIF.

U nas po zawodach gminnych rozegranych w dniu 28 maja komisja sędziowska z Komendy Miejskiej PSP, „wrzuciła” wszystkie drużyny MDP do "jednego worka" tzn. drużyny chłopców i drużyny dziewcząt sklasyfikowano w jednej kategorii tłumacząc, że regulamin jasno nie precyzuje podziału zawodników na kategorie chłopców i kategorie dziewcząt. Drużyny dziewczęce i drużyny chłopców były klasyfikowane tylko w jednej kategorii.

Zawody te zostały przeprowadzone na podstawie Regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych (wydanie poprawione – Warszawa 1996), zamieszczonego na stronie internetowej KG PSP i stronie ZG ZOSP RP.

Według regulaminu uczestniczyć w nich mogą:


Cytuj
5.1. W zawodach biorą udział zespoły dziewcząt, chłopców oraz zespoły mieszane (dziewczęta
i chłopcy) zaliczane do klasyfikacji chłopców.


Według mnie zapis ten jest jednoznaczny, osobno są kwalifikowane drużyny dziewczęce w kategorii dziewcząt i osobno chłopcy i drużyny mieszane w tej samej kategorii chłopców.
Potwierdzeniem mojego toku rozumowania jest informacja zawarta na stronie KG PSP

http://www.kgpsp.gov.pl/portal/kgpsp/pl/ne...rchive/?_n=1371

dotycząca Ogólnopolskich Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF w Rymanowie, woj. podkarpackie w dniach (3-5.09.2004r.). Z informacji tej wynika, że osobno startowały drużyny dziewcząt i osobno drużyny chłopców, a najlepsi z danych kategorii będą reprezentować nasz kraj na zawodach międzynarodowych.

Na moja interwencję polecono mi wystąpić z pismem do Komendy Głównej PSP o interpretację spornego punktu regulaminu.

Tak tez zrobię , lecz wcześniej chciałbym poznać Wasze opinie i jak się interpretuje ten punkt regulaminu przez sędziów na Waszym terenie.

Proszę też o podpowiedź, jak to jest z udziałem w zawodach powiatowych, wojewódzkich i krajowych, które odbywają się co 2 lata, w regulaminie jest napisane:

Cytuj
Cytat:
3.2. Do zawodów powiatowych kwalifikują się:
- zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych,
- zwycięzcy zawodów gminnych.
3.3. Do zawodów wojewódzkich kwalifikują się:
- zwycięzcy poprzednich zawodów wojewódzkich,
- zwycięzcy zawodów powiatowych.
3.4. Do zawodów krajowych kwalifikują się:
- trzy pierwsze drużyny poprzednich zawodów krajowych,
- zwycięzcy zawodów wojewódzkich.


Rozumiem, że w zawodach wojewódzkich i krajowych biorą udział zwycięzcy poprzednich zawodów i drużyny zwycięskie z zawodów odpowiednio powiatowych i wojewódzkich.
Odbywają się one co dwa lata wiec zwycięzcy wyłaniani są też co dwa lata, a co z zawodami powiatowymi, też odbywają się co dwa lata i biorą w nich udział zwycięzcy poprzednich eliminacji powiatowych ( są wyłaniani co dwa lata), ale zwycięzcy zawodów gminnych są wyłaniani corocznie a z zapisu regulaminu wynika, że w zawodach powiatowych mogą brać udział zwycięzcy zawodów gminnych, lecz nic nie jest napisane co ze zwycięzcami z roku poprzedniego (kiedy nie odbywają się zawody powiatowe), czy to znaczy ze są Oni karani co drugi rok, bowiem zabrakło zapisu o możliwości startu dla zwycięzców zawodów z roku poprzedniego.

Taką interpretację uzyskałem od komisji sędziowskiej na naszych zawodach gminnych.

Na stronie Związku pojawił się już nowy regulamin zawodów CTIF dla MDP, ale nie rozwiązuje on tego problemu, w zasadzie to prawie nic nie różni się od tego zeszłorocznego, poza tym, że dopisano informacje o tym, że

Decyzja sędziów jest jednoznaczna i ostateczna

Czyżby w ten sposób chciano się pozbyć kłopotów.

Rozumiem, że jest to tłumaczenie regulaminu międzynarodowego, ale być może ktoś popełnił błąd przy jego tłumaczeniu.

Za wszelkie wskazówki i interpretacje regulaminu młodzieżowych zawodów sportowo – pożarniczych wg CTIF będę wdzięczny.

Pozdrawiam brać strażacką  

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 23, 2005, 18:51:18 »
jak narazie trenujemy tylka ssawną, a zawody tuż tuż bo 4 lipca ....
ale jak narazie nie jest źle czas zło.żenie to mnie jwięcej 13 sek.
Zobaczymy jak będzie z całąścią i sztafetą  ;)
Pozdrawiam i życze powodzenia wszystkim którzy biorą udział w zawodach strażackich  :)  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline KiM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 23, 2005, 23:01:16 »
Jestem Strażakiem ochotnikiem od przeszło 15 lat i co do zawodów to mam takie zdanie:
w ćwiczeniu bojowym nie powinno się zwracać uwagi na te bzdurne wykonywanie zadania w/g regulaminu. Zakroki , markowanie kluczami, wrzucanie lini wężowej we dwóch to zbędne rzeczy. Zawsze na zawodach powstają zgrzyty czy ssawka była spinana na ziemi itd. Psują atmosferę te banalne kłótnie bo jak wiadomo  każda jednostka chce być pierwsza.
Dlaczego w jednostkach zawodowych nie ma takich wymogów? Tam w ćwiczeniu bojowym oprócz ilości osób potrzebnych do wykonania zadania i przyznania im odpowiednich finkcji liczy się tylko czas.
Publiczność która przychodzi na zawody chce się dobrze bawić i podziwiać uczestników a nie patrzeć na kłotnie. No i każdy mógłby zmierzyć sobie czas wykonania zadania bojowego. Nie byłoby możliwości ustawiania wyników poprzez dawanie punktów karnych.
Ciekawy jestem czy nie moglibyśmy gdzieś interweniować o zmianę regulaminu dotyczącego prowadzenia zawodów OSP.
Tak na marginesie to wygraliśmy zawody gminne i w sierpniu jedziemy na powiatowe. B)
   

Offline Ilona Majka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
    • http://
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 26, 2005, 17:10:11 »
witam :)
u nas muszę się przyznać, że trenujemy zbyt mało ( w tym roku tylko 3-4 razy w tygodniu przez 1 tydzień) ale za to skutecznie. 19 czerwca były gminne zawody i drużyny męska zajęła 1 miejsce a żeńska 3 z powodu małego wypadku przy pracy.Nasz najlepszy czas na zawodach  w bojówce to 47s
Mam nadzieję że powiatowe też wypadną dobrze :)  

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 26, 2005, 23:27:31 »
Ja również jestem zwolennikiem uproszczenia regulaminu dla seniorów. Te wszystkie szczegóły prowokują tylko do kłótni i sporów. Komendy, spinania, wrzucania, przekazywanie kluczy, dokręcanie (z wyraźnym ruchem klucza), itp. to istny cyrk! Gdyny liczył sie tylko czas, to również byłby wskaźnik stopnia wyszkolenia i sprawności a o ileż mniej byłoby wyzwisk na sędziów, obrażania się, itp. Jestem za zmianą.
PS. Dziś byłem na gminnych zawodach OSP - zwycięska drużyna miała w bojówce 43 sek. z "hakiem" - poważnie.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2005, 18:54:45 »
No to ja panowie juz po gminnych i powiatowych. Wygralismy jedne i drugie, dodam nawet, ze powiatowe to juz 4 raz z rzedu, niektórzy nie moga przezyc. Czas bojówki na powiatowych to 40,30; a ssawna wyszła nam w 14,40. Pobilismy rekord powiatu nalezacy tez do nas z gminnych zawodów gdzie bojówka była zrobiona w 42,20. Za rok wojeweódzkie, zobaczymy jak bedzie.
Pozdrawiam.

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 28, 2005, 22:47:05 »
No, no! 40:30 - aż się wierzyć nie chce. Ale na pewno zgodnie z obecnym regulaminem? Może sędziowie nie patrzą zbyt dokładnie na różne elementy?

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 03, 2005, 09:20:59 »
Nie dziwie sie, ze Ci sie wierzyc nie chce. Sam rok temu bym w to nie uwierzył ale naprawde jest to mozliwe ale potu na treningach wylac trzeba.
Pozdrawiam.
Ps. Oczywiscie, ze regulaminowo.

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 04, 2005, 20:30:33 »
Witam. Pewnie panowie mnie zlinczują jak powiem że w woj.śląskim jest ekipa która według regulaminu Polskiego robi bojówkę w 38.6s. Ja również jestem zawodnikiem ekipy która już tradycyjnie stawia się na eliminacjach wojewódzkich i widziałem to na własne oczy.W moim powiecie rozgrywane są zawody we wrześniu o wynikach na pewno coś tu napiszę trzymcie kciuki żeby nam wyszło pozdro.
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 09, 2006, 23:26:35 »
Według mnie czsy poniżej 42-43 sek bojówki to czasy "tuningowane" sam biorąc udział w zawodach z nasza pompa po remoncie daliśmy 45 sek. ale drużyna przed nami miała 42,?? i zwycieżyła nasty raz z rzędu w zawodach gminy wiec wiem ze przed każdymi zawodami rozkręcają ja na drobny mak daja tam komuś w "znanym" celu i po 2-3 dniach robótek ręcznych pali i ciągnie jak  :wacko: więc bez komentarza .
Dla mnie jako strażaka biorącego udział w zawodach powinno być tak żeby przed zawodami losować na której (rych) pompach leci drużyna a najlepiej na jednej wspólnej i by było po problemie. -_-

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 11, 2006, 22:08:02 »
To ja się grzecznie pytam....Co te zawody w tym obecnym kontekście, mają więc jeszcze wspólnego z aktualną rzeczywistą /zakr.obowiązków/, codzienną pracą i działalnością PSP, OSP? Dla mnie po prostu chore - obraz wymyślnej kiedyś przeszłości!
Sprawność - rozumiem - trzeba, ale różne <sztuczne> podchody nie od dziś? Po co i komu....? :angry:
Pozdr.
Ps.Może czegoś po prostu nie rozumiem? Sorki
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 13, 2006, 08:09:24 »
Witam Ja dlatego ciągle wałkuję CTIF, oceniana jest sprawność każdego członka drużyny z osobna i wszystkich razem do kupy. A nie rodzaj tuningu popy, za niedługo ci co się tak prześcigają w ulepszaniu i modernizacji swych motomp zaczną zakładać strumiennice i sportowe wydechy bo też ponoć pomaga! Jest jeszcze inna prawda te jednostki które tuningują swe motopompy na pewno nie używają ich jako sprzętu do akcji np. pompowanie piwnic itp a ten sprzęt widnieje na ich stanie. Więc jak odmawiają pomocy w takim przypadku, czy maja 5 innych mniej ztuningowanych. A poza tym poziom organizacyjny do szczebla wojewódzkiego jest żaden, atmoswera jeszcze gorsza tylko przepychanki i wrogość.
Nie ma siły ponad serce ochotnika.