Autor Wątek: 1% podatku  (Przeczytany 6657 razy)

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: 1% podatku
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 07, 2009, 15:24:26 »
To prawda każda jednostka może stać się OPP, ale nie kazdej się to "opłaca" - bo wiąże się z tym np. prowadzenie pełnej ksiegowości a co za tym idzie większego poświęcenia druhów a przede wszystkim kogoś kto ma pojęcie w tej materii. Gra jest warta świeczki gdy mamy sporą grupę pewniaków z dużym 1% i trochę zainwestujemy w małą kampanię i zapewne można pozyskać fajną sumę.
Przy OPP mamy jeden duży plus - nie musimy kupować wyłącznie w sklepach zwiakowych z pseudo dotacją...

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: 1% podatku
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 15, 2009, 12:59:43 »
panowie jak moge znlaesc odoby chetne do odpisania 1 % podatku na moja osp. czy jakies wieksze firmy moge takze odpisac czy tylko osoby prywatne. a moze ktos by mogl przekazac 1 % podatku na moja osp. Bardzo prosze o pomoc

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: 1% podatku
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 15, 2009, 20:58:05 »
Moja jednostka, wcześniej nie korzystała "z 1 %" w tym roku wziąłem się za to, już zaczynam kampanie, W poligrafii zamówiłem 1000 kalendarzyków kieszonkowych informujących o akcji, jak projekt będzie gotowy to przedstawię go na forum.
Co do osób do których warto uderzyć to myślę że najbardziej wartościowy będą księgowi(e) którzy(re) rozliczają ludzie pity, ponadto do lokalnych przedsiębiorców warto by się uśmiechnąć.  ^_^

Projekt kalendarzyków:

« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2009, 19:01:02 wysłana przez Bubu »
So Others May Live

Offline zoog

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: 1% podatku
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 05, 2010, 14:34:28 »
Zwróciliśmy się do podatników w dobrej wierze a wychodzą z tego...
Pewnie wielu z was na wiadomość o możliwości pozyskania 1%, nie próżnowało i zrobiło mniejsza lub większą "kampanie reklamową", podobnie jak moja jednostka. Udało nam się zebrać dość skromną sumkę, ale zawsze to jakiś grosz...No i tu pojawia się problem...
Zapewnialiśmy osoby które potencjalnie mogą nas wesprzeć iż cała kwota którą uda nam się zebrać zostanie przeznaczona na działalność MDP, głównie zaś na organizacje kolejnego Rajdu MDP oraz udział naszej młodzieży w zawodach...
Wstrzymywaliśmy się do ostatniej chwili z organizacja kolejnej "eksperymentalnej" imprezy dla młodzieży do czasu rozliczenia owego 1%. Rozliczenie przyszło sumka skromna, ale wystarczająca. Jakież było nasze zdziwienie gdy z informacji jakie przekazał nam Komendant Gminny wynika,iż pieniążki są i owszem, ale do wykożystania w sklepie Związkowym...
O co w tym chodzi???
Nie chce wyciągać pochopnych wniosków ale...

pozdrawiam

http://www.zosprp.pl/files/1proc10/wykaz_wydatkow.pdf

zoog
 

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: 1% podatku
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 05, 2010, 17:06:30 »
Nie dość, że w sklepie związkowym, to jeszcze 40% z tej sumy leci na zarząd główny i wojewódzki. Przynajmniej ostatnio tak było.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: 1% podatku
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 05, 2010, 17:22:57 »
Nie dość, że w sklepie związkowym, to jeszcze 40% z tej sumy leci na zarząd główny i wojewódzki. Przynajmniej ostatnio tak było.

Nie 40 % tylko 15 %.
Nie dla ZG i ZOW tylko po 5 % dla ZG, ZOW, ZOP.

Cytuj
§ 6.
1. Środki zadeklarowane przez podatników zgodnie z § 3 ust. 2 i § 4 ust. 1 niniejszego Regulaminu zostaną podzielone w następujący sposób:
1) 85 % dla wskazanej jednostki,
2) 5 % dla zarządu oddziału powiatowego Związku,
3) 5 % dla zarządu oddziału wojewódzkiego Związku,
4) 5 % dla Zarządu Głównego Związku,

http://www.zosprp.pl/content/1-podatku-w-roku-2010-za-rok-podatkowy-2009

Wcześniej było w regulaminie po 10 % dla ZG, ZOW, ZOP.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 17:59:21 wysłana przez grzela »

Offline zoog

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: 1% podatku
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:39:13 »
hmmm...
muszę się nie zgodzić gdyż w naszym przypadku 100% pozostaje w strukturach związkowych gdyż właścicielem sklepu jest Związek...
moim zdaniem to nie tylko wykorzystywanie jednostek OSP, zastanawiam się czy Urząd Skarbowy w tej sprawie nie miałby czegoś do powiedzenia...

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: 1% podatku
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:48:34 »
zastanawiam się czy Urząd Skarbowy w tej sprawie nie miałby czegoś do powiedzenia...
A co miałby powiedzieć. Zwiazek prowadzi działalność gospodarczą i sprzedaje stowarzyszeniom OSP sprzęty. Jak firma. I wszystko gra. Wiec moim zdaniem urząd skarbowy nie ma się do czego przyczepić.

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: 1% podatku
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:37:05 »
Zapewnialiśmy osoby które potencjalnie mogą nas wesprzeć iż cała kwota którą uda nam się zebrać zostanie przeznaczona na działalność MDP, głównie zaś na organizacje kolejnego Rajdu MDP oraz udział naszej młodzieży w zawodach...
Wstrzymywaliśmy się do ostatniej chwili z organizacja kolejnej "eksperymentalnej" imprezy dla młodzieży do czasu rozliczenia owego 1%. Rozliczenie przyszło sumka skromna, ale wystarczająca. Jakież było nasze zdziwienie gdy z informacji jakie przekazał nam Komendant Gminny wynika,iż pieniążki są i owszem, ale do wykożystania w sklepie Związkowym...
O co w tym chodzi???
Nie chce wyciągać pochopnych wniosków ale...

http://www.zosprp.pl/files/1proc10/wykaz_wydatkow.pdf

@zoog u mnie wszystko dokładnie jest tak jak w wykazie wydatków. OSP dostaje pismo z informacją o sumie do wykorzystania i zobowiązanie do dostarczenia faktur na wydatki j/w. Z tym, że ZW zrezygnowal ze swoich 10 % a ZP jeszcze się waha. Nie ma obowiązku żadnych zakupów a tym bardziej w ZW. Powinniście wstawić biegi swoim przedstawicielom w ZW tzn. pokazać im ten załącznik i zawiadomić komisję rewizyjną.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 22:45:36 wysłana przez Fredek »

Offline zoog

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: 1% podatku
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 07, 2010, 08:34:53 »
Dziękuje za podpowiedz, tak też zrobimy, chociaż sądzę że będzie to walka z wiatrakami.