Służba > Prawo w służbie

Odpowiedzialnośc dyscyplinarna strażków PSP a Sąd Grodzki

(1/2) > >>

robard:
Pytanie jak w temacie, czy strażak PSP skazany w Sądzie Grodzkim ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną?
Czy do komendy przychodzi informacja o wymierzeniu kary?

grzela:

--- Cytat: robard w Październik 13, 2009, 15:32:49 ---Pytanie jak w temacie, czy strażak PSP skazany w Sądzie Grodzkim ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną?
Czy do komendy przychodzi informacja o wymierzeniu kary?

--- Koniec cytatu ---

1. Ustawa o PSP

Rozdział 11
Odpowiedzialność dyscyplinarna strażaków

2. KPK


--- Cytuj ---Art. 21.
§ 1. O ukończeniu postępowania toczącego się z urzędu przeciw osobom zatrudnionym
w instytucjach państwowych, samorządowych i społecznych, uczniom i
słuchaczom szkół oraz żołnierzom należy bezzwłocznie zawiadomić przełożonych
tych osób.
§ 2. Prokurator zawiadamia również o wszczęciu postępowania przeciw funkcjonariuszom
publicznym, a o wszczęciu postępowania przeciw innym osobom, o
których mowa w § 1 - jeżeli wymaga tego ważny interes publiczny.

--- Koniec cytatu ---

robard:

--- Cytuj ---§ 2. Prokurator zawiadamia również o wszczęciu postępowania przeciw funkcjonariuszom
publicznym, a o wszczęciu postępowania przeciw innym osobom, o
których mowa w § 1 - jeżeli wymaga tego ważny interes publiczny.
--- Koniec cytatu ---
A w postępowaniu przed Sądem Grodzkim jest prokurator?
Myślałem, że Sąd Grodzki to obecna odmiana Kolegium ds. Wykroczeń, a tam prokurator nie wstępował.

bart73:

--- Cytat: robard w Październik 13, 2009, 15:32:49 ---Pytanie jak w temacie, czy strażak PSP skazany w Sądzie Grodzkim ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną?
Czy do komendy przychodzi informacja o wymierzeniu kary?

--- Koniec cytatu ---
Wiem, że nie przychodzi przynajmniej w przestępstwach mniejszej wagi.  :gwiazdki:

Ajax:
Hm...
Ja miałem bardzo dociekliwego D-cę JRG - sam ściągnął... (Wypadek drogowy poza służbą w innym woj.).  W sumie nic mu z tego, poza i tak już powszechnie znaną wazeliną nie przyszło  ^_^. Posmarował, co prawda - jak zwykle, ale K-dt na szczęście nie dał sobie wejść... :rofl:
Pozdr.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej