Autor Wątek: Niedługo Kończę Technikum  (Przeczytany 7972 razy)

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Niedługo Kończę Technikum
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 21, 2005, 19:23:55 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:30:09 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline MARCINKAR.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Niedługo Kończę Technikum
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 21, 2005, 20:08:40 »
Cyklo Pimpek mam podobne zdanie co Ty, że nie trzeba mieć wcale "plecaka" aby się dostać. Mój tata (były strażak) mówi, że trzeba ćwiczyć i uczyć się i będzie dobrze. Trenuje pod jego okiem więc mam nadzieje, że będzie dobrze bo wyniki mam dobre :) Pozdrawiam wszystkich, którzy w tym roku startują do Poznania.

Offline pietro16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Niedługo Kończę Technikum
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 21, 2005, 20:22:59 »
Siema ludzie, mam mały dylemat.W straży siedze od dzieciństwa.Teraz w II gimnazjum wiem, że zostanę strażakiem choćby nie wiem co.Tylko mam mały problem, jakie liceum wybrać i czy lepsza jest sgsp czy aspirantka??pomocy.Acha  słyszałem, że jest technikum strazackie.Czy to prawda??pozdro for all

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Niedługo Kończę Technikum
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 21, 2005, 20:42:50 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:29:57 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Niedługo Kończę Technikum
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 21, 2005, 22:05:35 »
pietro16 Ja też nie słyszałem o technikum strażackim, czy coś takiego wogóle istnieje, bo mi się wydaje, że nie... Sam mam 16 lat i od nie dawna biegam i troche cwicze, a ide do normalnego liceum o profilu lingwistycznym, poprostu trzeba sie przykladac do chemii i fizyki... Dobrym posunieciem bylby wystep w OTWP

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Niedługo Kończę Technikum
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 22, 2005, 08:49:18 »
Cytuj
a o technikum strazackim nie słyszałem, a ty co o nim słyszałes?

Technikum strażackim można nazwać SAPSP - gdyż kończąc ją otrzymujemy stopień mł.asp. oraz tytuł "technik pożarnictwa"
 

Offline pietro16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Niedługo Kończę Technikum
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 22, 2005, 12:57:35 »
Cytuj
Technikum strażackim można nazwać SAPSP - gdyż kończąc ją otrzymujemy stopień mł.asp. oraz tytuł "technik pożarnictwa"
Tyle, że do SAPSP trzeba mieć skończoną szkołę srednia, a mi chodzi o szkole po liceaum...

Offline Krzyś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Niedługo Kończę Technikum
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 22, 2005, 13:51:24 »
Cytuj

, a mi chodzi o szkole po liceaum... [/quote]
 Liceum to średnia chyba po gimnazjum :P  

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Niedługo Kończę Technikum
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 03, 2005, 16:14:57 »
niema w Polsce szkoły średniej pożarniczej :). Chyba to zewzględu na wiek i odpowiedzialność.  

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Niedługo Kończę Technikum
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 01, 2005, 15:05:43 »
Ja mam takie pytanie ... Otóż gdy mam maturę, wojsko ukończone ( postaram się o to ), to mogę się dostać bez żadnych egzaminów do PSP, oczywiście na szeregowca? W jednostce JRG, gdzie chciałbym służyć wiele osób idzie na emeryturę, a z tego co wiem to zapisują się osoby, a gdy wybiorą kilku, to idą na specjalny kurs ... Czy to prawda?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Niedługo Kończę Technikum
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 01, 2005, 15:33:39 »
Cytuj
wojsko ukończone ( postaram się o to ),

Pomijąc to... milczeniem, napewno masz pewne szanse. Dlaczego by nie? ;)  Jeżeli jesteś zdrowy, sprawny itd... jak najbardziej. Ostatnio również zauważam na swoim "podwórku" , że czasy tzw.<plecaków> powoli mijają, więc może...? U  mnie to wygląda tak:  K-dt /były trener kadry w ..../prowadzi coś w rodzaju testu: bieg na 50 i 100 m z wybranym dowolnie strażakiem z aktualnej zmiany, podciąganie na drążku i wejście oraz zejście z SD /autodrabiny/ wysuniętej na 30 m pod kątem 70 stp. Dobrze jak ktoś uprzednio uprawiał w miarę wyczynowo jakiś sport oraz ma różne dodatkowe uprawnienia /szczególnie, obecnie prawo jazdy kat.C/. Później dokładne  badania lekarskie w Poliklinice, oraz... czekanie na wolny etat /rezerwa kadr./ Po przyjęciu zwykle szybko skierowanie na kurs podst. i zwykle po 3-5 latach podoficerski.
Powodzenia!
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Niedługo Kończę Technikum
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 09, 2005, 19:54:45 »
U mnie był bieg po kopercie na czas, podciaganie na drazku (10 razy na 4 , 12 na 5) tzw.delfinki w czasie 60 sekund i wejscie na drabine z wozu strazackeigo w ubraniu strazackim i kasku na okolo 25 metrow.