Autor Wątek: Chcę zostać strażakiem ;) -- Tylko jak i co??  (Przeczytany 8278 razy)

Offline wicher69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Chcę zostać strażakiem ;) -- Tylko jak i co??
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 03, 2012, 10:41:16 »
Matura z chemii daje sporo. Będziesz lepiej przygotowany do testów(część chemiczna) niż osoby, które nie zdawały matur. Będziesz wiedział o co chodzi w zadaniach, nawet takich typach zadań, których nie przerabiałeś, gdyż nie są wymagane na maturze, dzięki czemu szybciej je przyswoisz. Jedynym warunkiem jaki musisz spełnić przy naborze do aspirantki jest świadectwo ukończenia szkoły średniej, bez znaczenia czy to liceum czy technikum.
Potem masz nabór- 1 dzień testy spawnościowe(możesz dostawać nawet po 1 punkcie za każdą konkurencję, ważne żebyś uzyskiwał minimum)- osoby, które przejdą idą drugiego dnia na testy teoretyczne.

Od tego tu jestem

Offline Seba6794

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • absolwent SA PSP
Odp: Chcę zostać strażakiem ;) -- Tylko jak i co??
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 03, 2012, 19:05:08 »
A widziałem, tzn. czytałem na forum wypowiedź chłopaka który pisał że nie musiał pisać teorii bo miał III miejsce w OTWP, czy to wchodzi w ge czy nie??? Jeżeli tak to które miejsca są honorowane 100% wynikiem teorii???

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Chcę zostać strażakiem ;) -- Tylko jak i co??
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 03, 2012, 19:13:49 »
A widziałem, tzn. czytałem na forum wypowiedź chłopaka który pisał że nie musiał pisać teorii bo miał III miejsce w OTWP, czy to wchodzi w ge czy nie??? Jeżeli tak to które miejsca są honorowane 100% wynikiem teorii???

To prawda. O ile się nie mylę to laureaci 3 pierwszych miejsc mają zapewnione 200 pkt z części teorytycznej. Muszą tylko zaliczyć test sprawności fizycznej i oczywiście lekarzy.

Wszystko pisze na stronie SA PSP Kraków - teraz znalazłem:

Laureaci 1-3 miejsca z dwóch ostatnich edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej szczebla centralnego, łącznie z edycją w roku, w którym zostaje przeprowadzony egzamin, są zwolnieni z teoretycznej części egzaminu wstępnego, pod warunkiem posiadania na świadectwie ukończenia szkoły (liceum, technikum) co najmniej oceny dobrej z obu przedmiotów objętych egzaminem teoretycznym. Zwolnienie z części teoretycznej egzaminu jest równoznaczne z przyznaniem maksymalnej liczby punktów za tę część egzaminu.

« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2012, 19:20:02 wysłana przez tayron »

Offline Seba6794

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • absolwent SA PSP
Odp: Chcę zostać strażakiem ;) -- Tylko jak i co??
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 03, 2012, 19:56:51 »
o kurde, czyli mogę w tym roku popróbować swoich sił, jestem w II klasie LO, a w kwietniu w Komendzie Powiatowej są owe eliminacje do OTWP... hmm trzeba się wziąć już teraz i dać z siebie wszystko...
Dzięki za wszystkie odpowiedzi wicher69  :)

Offline Blachaa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Straż pożarna.
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 05, 2012, 14:53:58 »
Witam, jestem uczniem technikum, swoją przyszłość chcę związać z byciem strażakiem, od jakiegoś czasu czytam o tym trochę ale trudno o rzetelne informacje ( różne źródła, różne odpowiedzi itp)

.Czy mając astygmatyzm oka prawego jestem dyskwalifikowany ?
.Jak wyglądają testy z wiedzy w szkole aspirantów
.Czy kończąc szkołę policealna jestem gotowy, mam zapewnioną służbę w PSP ?
.Czy mogę ubiegać się o służbę w mieście które "wybrałem"?
.Czy kończąc szkołę w systemie zaocznym jestem "gorzej" spostrzegany ?
.Kiedy uda mi się pracować w PSP mogę dokształcać się zawodowo np na uczelni wyższej AWF lub policealnie ratownictwo medyczne
.Czy praca w dwóch instytucjach może koligować ze sobą ? np nauczyciel i strażak
.Jak wygląda sprawa awansów ze stopnia aspiranta, na jakiej podstawie się je przyznaje, ile na to trzeba czekać, czy realne są marzenia zostania dowódcą brygady.

To chyba wszystko, wiem że praca strażaka to trudny kawałek chleba, ale uważam to za moje powołanie, dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich Bartosz.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Straż pożarna.
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 05, 2012, 15:04:39 »
Witam, jestem uczniem technikum, swoją przyszłość chcę związać z byciem strażakiem, od jakiegoś czasu czytam o tym trochę ale trudno o rzetelne informacje ( różne źródła, różne odpowiedzi itp)

.Czy mając astygmatyzm oka prawego jestem dyskwalifikowany ?
.Jak wyglądają testy z wiedzy w szkole aspirantów
.Czy kończąc szkołę policealna jestem gotowy, mam zapewnioną służbę w PSP ?
.Czy mogę ubiegać się o służbę w mieście które "wybrałem"?
.Czy kończąc szkołę w systemie zaocznym jestem "gorzej" spostrzegany ?
.Kiedy uda mi się pracować w PSP mogę dokształcać się zawodowo np na uczelni wyższej AWF lub policealnie ratownictwo medyczne
.Czy praca w dwóch instytucjach może koligować ze sobą ? np nauczyciel i strażak
.Jak wygląda sprawa awansów ze stopnia aspiranta, na jakiej podstawie się je przyznaje, ile na to trzeba czekać, czy realne są marzenia zostania dowódcą brygady.

To chyba wszystko, wiem że praca strażaka to trudny kawałek chleba, ale uważam to za moje powołanie, dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich Bartosz.
Po raz drugi zadajesz te same pytania. Dostałeś na nie odpowiedź więc jaki Twój post ma teraz sens? Poszukaj na forum. Na wszystkie te pytania są odpowiedzi. 
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Straż pożarna.
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 05, 2012, 15:41:03 »
A jak nowemu koledze odpowiem na pytanie
w kolejności
zależy od opinii okulisty
test pisemny z fizyki i chemii po 25 pytań
nie
tak
przez niektórych gorzej, przez niektórych lepiej
tak
może
Kolejny wyższy stopień może być nadany stosownie do posiadanych kwalifikacji
zawodowych oraz w zależności od zajmowanego stanowiska i opinii służbowej.
Nadanie tego stopnia nie może jednak nastąpić wcześniej niż po przesłużeniu
w stopniu:
6) młodszego aspiranta – 3 lat;
7) aspiranta – 5 lat;
8) starszego aspiranta – 5 lat;

Offline Blachaa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Straż pożarna.
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 05, 2012, 17:16:57 »
Przeczytałem ze nauka w szkole aspiranckiej w systemie zaocznym jest przeznaczona  dla strażaków którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje, w takim wypadku będę musiał pójść na dzienne, trzeba się będzie rozstać z Gdańskiem :)
Co mam robić po skończeniu szkoły aspiranckiej ?

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Straż pożarna.
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 05, 2012, 18:05:19 »
Przeczytałem ze nauka w szkole aspiranckiej w systemie zaocznym jest przeznaczona  dla strażaków którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje, w takim wypadku będę musiał pójść na dzienne, trzeba się będzie rozstać z Gdańskiem :)
Co mam robić po skończeniu szkoły aspiranckiej ?

Na początek radziłbym Ci się skupić na nauce chemii i fizyki a dopiero potem po dostaniu się do szkoły martwić się co będzie dalej  :mellow:
Zazwyczaj jest tak, że trafiasz do jednostki do której składałeś podanie o przyjęcie (oczywiście jeśli w danej jednostce jest miejsce, które będziesz mógł 'obsadzić' po skończeniu szkoły), ale czytałem gdzieś, że kilku kadetów zostało rzuconych do jednostek na teren całego kraju.

Polecam przeczytać "Kto do SA w 2011 i 2012 roku"
Pozdrawiam tayron  :straz:

Offline Seba6794

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • absolwent SA PSP
Odp: Chcę zostać strażakiem ;) -- Tylko jak i co??
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 05, 2012, 19:36:48 »
A jeszcze takie małe pytanie, szukałem można powiedzieć wszędzie i nic nie znalazłem może z własnego niedopatrzenia, ale do sedna: wiem że w aspirantce dostaje się 300-400zł żołdu miesięcznie, a jak jest z zakwaterowaniem i zamieszkaniem??? Czy szkoła posiada coś takiego jak internat, bursa, hotel akademik??? Jestem z Podlasia wiec musiałbym sobie znaleźć jakiś kąt do mieszkania i zaspokajania swoich spraw fizjologicznych... Z tego co się domyśliłem to 2 pierwsze miesiące to unitarna czyli życie pod namiotem na poligonie ale co później??? Sory ze się tak rozpisałem...

marcin89

  • Gość
Odp: Chcę zostać strażakiem ;) -- Tylko jak i co??
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 05, 2012, 19:43:35 »
masz zapewnione zakwaterowanie na szkole przez cały czas trwania nuki

Offline Seba6794

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • absolwent SA PSP
Odp: Chcę zostać strażakiem ;) -- Tylko jak i co??
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 05, 2012, 19:51:52 »
Ooo to super... a jakie się ponosi koszty zakwaterowania np. w Krakowie, jeżeli ktoś wie oczywiście...

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Chcę zostać strażakiem ;) -- Tylko jak i co??
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 05, 2012, 19:55:46 »
Ooo to super... a jakie się ponosi koszty zakwaterowania np. w Krakowie, jeżeli ktoś wie oczywiście...
Masz zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie=państwo płaci za Twoje zakwaterowanie i wyżywienie.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Seba6794

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • absolwent SA PSP
Odp: Chcę zostać strażakiem ;) -- Tylko jak i co??
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 05, 2012, 19:57:18 »
Dzięki wielkie za odpowiedzi... :)