Autor Wątek: Strażacy z 15tki na wygnianiu...  (Przeczytany 11890 razy)

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:04:25 »
Można ewentualnie zmienić numery jednostek i wtedy nie będzie mowy o przeniesieniu do innej JRG tylko do innego budynku...

gosc3

  • Gość
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:15:11 »
W kazdym bąc razie jest to nie fer ze tak planuja z chłopakami z 15 słyszałem  ze maja miec spotkanie z kom miejskim zapewne da im do zrozumienia ze oddział specjalistyczny jakim jest 1 musi byc na nowych koszarach .Niestety u nas nic sie nie zmienia ,kto ma układy ten wygrywa .

Offline arni998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:58:16 »
W CAŁYM TYM POSCIE CHODZI O TO, ŻE TROCHE JEST PRZYKRO NAM STRAŻAKOM Z 15. PO LATACH ŻYCIA, W ROSPADAJĄCEJ RUDERZE I WSZYSTKICH TYCH NIEDOGODNOŚCIACH POWSTAŁA IDEA, ABY ZBUDOWAC NOWĄ STRAŻNICE 15 BYŁA ZAWSZE TRAKTOWANA PRZEZ INNYCH JAKO JEDNOSTKA 5 KADEGORI.W PEWNYM MOMECIE PRZYSZEDŁ DOWÓDCA, KTÓRY MIAŁ (WIZJE) I DUŻO SIŁ, ABY Z TAK MAŁEGO ODDZIAŁU STWOŻYC COŚ.UDAŁO SIE UREGULOWAC GRUNTY PRZEKONAĆ NASZE WŁADZE ZE JEST TO POTRZEBNE, ABY TAKA JEDNOSTKA POWSTAŁA.JAKO FUNKCIONARIUSZE TEGO ODDZIAŁU OD SAMEGO POCZATKU MIELIŚMY MOŻLIWOŚC WEJRZENIA W PROJEKTOWANIE NOWEGO BUDYNKU NASZE PROPOZYCIE I SUGESTIE BYŁY BRANE POD UWAGE.PRZEZ OSTATNIE TRZY LATA CZEKALISMY NA TO ZE BUDOWANA JEST DLA NAS NOWA STRAŻNICA.JESZCZE JESZCZE DWA TYGODNIE TEMU MIELISMY ZASTANOWIC SIE NAD WYGLĄDEM NASZYCH POKOI.A TERAZ POZOSTAŁO TYLKO MAŁE WK.......NIE.NO CUŻ ZYJE NADZIEJĄ, ŻE JESZCZE NIE ZAPADŁA OSTATECZNA DECYZJA I ŻE W OBECNYM STANIE OSOBOWYM TRAFIMY NA MŁODZIEŃCZĄ 7

Mimo wszystko spoko b.proszę!
Cytuj
7.   Nie pisz WIELKIMI literami (wielkie litery oznaczają krzyk). Przestrzegaj zasad ortografii.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2009, 22:17:00 wysłana przez Ajax »

ja

  • Gość
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 30, 2009, 01:01:10 »
Z całym szacunkiem! ale widzę że jak na razie tylko jeden foruomowicz zajarzył o co mi chodziło zaczynając ten jak sądzę dla nie których głupi post. -otóż nie chodzi tu kto kogo może przenosić,kto taką ma władze by zamienić ludzi z 15ki na ludzi z 1ki i 11ki itd itp! tylko chciałem zwrócić na to uwagę kim dla PSP jest zwykły szary Strażak! dla którego przyjście na służbę i odbębnienie 24 godzin,czy 8 tylko to jest styl i sens życia,a nie którzy przychodzą na służbę dla tego że muszą bo nie ma pracy na rynku! tylko przychodzą dla tego że kochają to co robią! i angażują się w życie jednostki! i wykonywanego przez siebie zawodu Strażaka! że człowiek wyczekuje że spędzanie 24 godzin w murach bez możliwości wyjścia sobie na dwie godzinki np.na spacer tylko wyczekując w jednostce cały czas w gotowości wyczekuje na wyjazd bez względu na licytację czy dana jednostka w ciągu roku ma 500,600,1000 czy milion wyjazdów,tylko jest gotowy!,czasem 1000 wyjazdów rocznie do śmietnika jest bardziej niebezpieczne od 600 set wyjazdów do innych zdażeń i nie ma co się tu w tej kwestii licytować,bo każda jednostka ma różne najczęstsze przypadki,a co do dawnych ,,matysiaków,, z 15ki to od tamtych czasów za sprawą pewnego Dowódcy bardzo dużo się zmieniło,a oprócz tego w rejonie i obrzeżach ,,troszkę,, też się pozmieniało więc jeśli ktoś służy w elitarnych jednostkach w centrum Wawy niech się nie śmieje z 15ki bo mamy może po prostu mniej śmietników... i zdarzeń nie jakich... które też się liczą do ilości wyjazdów w skali roku.Ale mniejsza z tym kto ile i gdzie!!!.
PIERWSZYM I PODSTAWOWYM PRZEKAZEM TEGO POSTU JEST TO GDZIE JEST ZWYKŁY SZARY STRAŻAK!!!??? KTÓRY NP.SŁUŻY NA 15ce, 1ce, 11ce, 5ce, nie wiem w przyszłości może i 18,19ce jak to kiedyś opisywali kiedyś pismaki budowę 10ki i 15ki.ALE GDZIE W TYM WSZYSTKIM JEST STRAŻAK???,DLA KTÓREGO MIAŁY SIĘ POPRAWIĆ WARUNKI BYTU W KOSZARACH WYCZEKUJĄCEGO NA WYJAZD!!!,JAK WYGLĄDAJĄ POSZCZEGÓLNE JEDNOSTKI KAŻDY WIE -BAAAAARDZO DALEKO NAM DO NORM EUROPEJSKICH NAWET JAK JAKIŚ TAM ODDZIAŁ WYREMONTUJĄ (a nie można dobrze wyremontować bo konserwator zabytków nie pozwala!),WIĘC NASZ DAWNY DOWÓDCA ŚMIAŁO MYŚLĘ ZE JAKO JEDYNY W WAWIE,LUB JAKO JEDYNEMU UDAŁO SIĘ WYWALCZY POPRAWĘ WARUNKÓW PEŁNIENIA SŁUŻBY STRAŻAKÓW!,WYBUDOWAŁ DZIĘKI SWOJEMU UPOROWI I WRĘCZ NATARCZYWOŚCIĄ! BO JAK BY TEGO NIE WYCHODZIŁ TO 15ka DALEJ BY STAŁA STARA I WYGLĄDAŁA JAK MURZYŃSKA CHATA! Z GARAŻAMI NA TRZY WOZY BOJOWE I JEDEN SOp W BLASZANEJ WIACIE,PIECEM KAFLOWYM ITP ITD!.CHCIAŁ STWORZYĆ WZOROWE! I GODNE STANOWISKO PRACY DLA STRAŻAKÓW Z JRG 15!!! KTÓRZY MĘCZYLI SIĘ W TYM SYFIE PRZEZ WIELE WIELE WIELE LAT,KTÓRZY PÓŹNIEJ PRZEZ PONAD DWA LATA PODCZAS BUDOWY SWOICH NOWYCH KOSZAR SPĘDZILI CZAS W JESZCZE GORSZYCH WARUNKACH!!! GDZIE NIKT!!! Z WYŻSZYCH SWER NAWET NIE ZAJRZAŁ GDZIE I W JAKICH WARUNKACH PEŁNIĄ SŁUŻBĘ STRAŻACY,ŻE NAS 14 (7 na służbie) LUDZI JEST TYLKO JEDEN BAAARDZO ŚMIERDZĄCY KIBEL!,GDZIE ZAWALA SIĘ POD MURÓWKA POD WOZEM BOJOWYM,GDZIE PRZEBYWANIE KUCHNI GRANICZY Z CUDEM!!! GDZIE W POKOJU GDZIE NALEŻY SIĘ ODPOCZYNEK LATEM JEST 500 STOPNI! A ZIMĄ MINUS 500! (tak nie dosłownie ale bardzo ciepło i bardzo ciepło) I NAPRAWDĘ MOŻNA BY TU JESZCZE OPOWIADAĆ I OPOWIADAĆ!.
A GDY W KOŃCU BUDOWA MA SIĘ KU KOŃCOWI I STRAŻACY Z 15ki CIESZĄ SIĘ ZE ZNAJĄC SPECYFIKĘ SWOJEGO REJONU,ZNAJĄC GDZIE NAJCZĘŚCIEJ SIĘ JEŹDZI,KTÓRYMI DROGAMI KIEDY ITD ITP,SKRACAJĄC CZAS DOJAZDU DO ZDARZENIA ITP ITD  -POPRAWIAJĄC BEZPIECZEŃSTWO SWOJEGO REJONU! BO GŁÓWNIE TEŻ TAKI BYŁ ZAMYSŁ BUDOWY NOWYCH KOSZAR! JRG 15!,STRAŻACY DOWIADUJĄ SIĘ ŻE FORMALNIE TO JUŻ NIE PEŁNIĄ SŁUŻBY NA 15ce TYLKO TO KWESTIA CZASU KIEDY ZOSTANĄ PODZIELENI I WYMIENIENI PO MIĘDZY JRG 1 I JRG 5 -BARDZO SMUTNE TO ALE PRAWDZIWE!.
DLA CZEGO NP.NIKT NIE WYWINĄ TAKIEGO NUMERU STRAŻAKOM Z JRG 10? TYLKO PRZEMĘCZYLI SIĘ I DOSTALI NOWE EUROPEJSKIE KOSZARY???,CHOĆ TERAZ CHŁOPAKI MAJĄ TROSZKĘ GORZEJ BO NA KAŻDĄ WIZYTACJĘ MAJĄ CO ROBIĆ I W SOBOTY TEŻ SOBIE NIE ODPOCZNĄ :-)


Kolego, proszę ograniczyć
Caps Locka i może już czas na
rejestrację ?
bulon
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 06:58:35 wysłana przez bulon »

Offline kam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 30, 2009, 06:08:15 »
Może zmiany na XV podyktowane są z inną przyczyną  :pyt:
Słyszałem na własne uszy jak jeden z szefów tej JRG oficjalnie mówił, że kilku chłopaków ściągnęło prokuratora na nowo budowaną jednostkę.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 30, 2009, 07:55:51 »
... W PEWNYM MOMECIE PRZYSZEDŁ DOWÓDCA, KTÓRY MIAŁ (WIZJE) I DUŻO SIŁ, ABY Z TAK MAŁEGO ODDZIAŁU STWOŻYC COŚ.UDAŁO SIE UREGULOWAC GRUNTY PRZEKONAĆ NASZE WŁADZE ZE JEST TO POTRZEBNE, ABY TAKA JEDNOSTKA POWSTAŁA.JAKO FUNKCIONARIUSZE TEGO ODDZIAŁU OD SAMEGO POCZATKU MIELIŚMY MOŻLIWOŚC WEJRZENIA W PROJEKTOWANIE NOWEGO BUDYNKU NASZE PROPOZYCIE I SUGESTIE BYŁY BRANE POD UWAGE...
 
chyba zapomniało się strażakom z 15ki dlaczego ten d-ca odszedł na emeryturę? Ten dowódca tak chwalony teraz został jakimś wewnętrznym "spiskiem" strażaków praktycznie wydalony ze służby... jakieś dziwne pisma, uwagi itp.

ja

  • Gość
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 30, 2009, 14:24:08 »
jeśli to na prawdę aż taki wielki problem to wyłączam caps lock -a co jak się chce właśnie coś wykrzyczeć? ale oki oki dostosuje się do instrukcji.
A jeśli chodzi o rejestrację to wchodzę na te forum jak na razie tylko i wyłącznie w tej jednej jedynej sprawie,więc czy bycie gościem to naprawdę aż taki wielki problem?,ja mogę podpisywać się nawet i z imienia i nazwiska! tylko czemu to miało by służyć?.
Z poważaniem -gość

 
Cytuj
chyba zapomniało się strażakom z 15ki dlaczego ten d-ca odszedł na emeryturę? Ten dowódca tak chwalony teraz został jakimś wewnętrznym "spiskiem" strażaków praktycznie wydalony ze służby... jakieś dziwne pisma, uwagi itp.
schodzimy troszeczkę z tematu,ale tak dla formalności dodam iż proszę się najpierw dowiedzieć kto! i co! a dopiero pisać że strażakom z 15ki się zapomniało... proszę uzupełnić swoją wiedzę którzy strażacy a nie uogólniać! i się wypowiadać z tym gdzie się tam od kogoś zasłyszało bo tak się właśnie tworzy ploty...

Pozwolę sobie dopisać, panują tu pewne zasady i oczywiście regulamin którego:
pkt.3. Rejestracja oznacza akceptację regulaminu obowiązującego na forum i zobowiązanie się do jego przestrzegania.
To że masz możliwość napisania wiadomości jako GOŚĆ nie zwalnia Cię od stosowania regulaminu.

Pozdrawiam i życzę miłego pisania.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 15:08:24 wysłana przez Butel »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 30, 2009, 14:40:25 »
rejestracja jest chociażby po to żeby ktoś pisząc zaraz jako "ja" nie podszył się pod Ciebie :)

seweryn

  • Gość
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 30, 2009, 14:41:22 »
A tak zasadniczo to co w ogóle chodzi. O to że cię przenoszą. Ciesz się że nie 17-kę na Ursynów, albo w drugi koniec Polski. Jezu ludzie jesteśmy w służbie czy nie do jasnej cho....y? Żołnierz nie protestuje jak go rzucają na drugi koniec kraju. Rozkaz jest rozkaz i ma go wykonać. Póki co nie zdjęliśmy mundurów. O co te żale. Że nie doczekacie nowego obiektu? Cała ta nasza kochana PSP schodzi na psy. Cieszcie się że macie póki co robotę, że was na bruk nie wyrzucają. A to czy przejdziesz 2 czy 5 km dalej to chyba nie problem.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 30, 2009, 17:06:13 »
Musiała to być większość skoro udało się D-cę JRG "wyrzucić".
Co do ewentualnych roszad w jednostkach warszawskich... Jedyne co przemawia za chłopakami z 15ki jest to, że poprzednia jednostka to rzeczywiście rudera była... W tej chwili służbę pełnią w Ząbkach -budynku OSP- i warunki tam panujące są koszmarne... żeby nie nazwać tego gorzej. Faktycznie oczekiwanie w takich warunkach na nowy budynek i nagła wiadomość o innym stanie rzeczy może zdenerwować każdego...
Z tym, że w poście powyżej zawarto jedną bardzo ważną (ale zapomnianą już chyba) prawdę: jesteśmy w służbie... przeniesienie na 5kę lub 1kę... co to zmieni? Otóż dla wielu zmieni się służba z ciepłego gniazdka 15kowego gdzie wyjazdów było niewiele na jednostki które jeżdżą sporo więcej... Dojazd na służbę? to się raczej nie zmieni na minus dla wszystkich bo rejony podobne a kilka kilometrów nie zmieni drastycznie warunków dojazdu.
Dodam jeszcze, że walka podjęta przed oficjalną decyzją może się bardzo źle skończyć... Aktualny Komendant może się postawić i za wszelką cenę utrzymać decyzję jak najmniej korzystną dla buntujących się...

Offline SZARY STRAZACZYNA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 30, 2009, 17:40:55 »
oki nie dyskutuje tylko wykonuję -przepraszam!,już się poprawiłem


Jeśli by kolega doczytał wcześniejsze posty to by wiedział o co w ogóle chodzi!,tak wiem gdzie pracuje i wiem z czym się to wiąże,wiem także że dla dobra służby można mnie przenieść nawet i na księżyc bo taka akurat w danej chwili zaistnieje potrzeba i dostane rozkaz.Po pierwsze to ja nie płacze że mnie gdzieś tam chcą przenieść nawet na 17kę czy do Krakowa czy do Rozkraczewa Mniejszego,bo to nie mnie jednego chcą przenieść tylko całą załogę,jeśli kolega będzie nie daj Boże w naszej sytuacji to w tedy zrozumie o co w ogóle chodzi.
Czy kolega nie ma zaufania do swoich kolegów ze zmiany?,nie zżył się ze swoją jrg?,może kolega nie,ale my tak! i to trochę boli że się nas oszukało... bo budowa nowych koszar była wychodzona przez Dowódce dla strażaków z 15ki to On to wszystko wychodził by strażakom z 15ki pełniło się służbę w takich warunkach jak na 21 wiek przystało!,jeśli nie upór byłego Dowódcy,naszej załogi z 15ki namawiania i kibicowania naszemu Dowódcy by się nie poddawał,choć jak podkreślam to Dowódca za wszystkim co mógł to chodził!,to dalej na 15ce stał by jeszcze do tej pory piec kaflowy w kuchni i wiatr hulał przez pękające ściany rozpadającego się budynku!,dla czego jak były stare koszary to nie było tylu chętnych by zająć miejsce jak to się śmiano ,,matysiaków,,??? a teraz najlepiej zlizać śmietankę prawda???.
Życzę powodzenia z takim tokiem myślenia że kolega się cieszy że ma w ogóle jakąś pracę,bo to np.dla mnie nie jest tylko praca bo nie ma innej,tylko lubię to co robię,a to że mam tą pracę nie jest powodem do tego by się bać i całować kogoś po pierścieniach,bo inaczej to pa bo to jeszcze nie hiper market że ludzie po 12 godzin siedzą na kasie w pampersie bo się boi że jak się odezwie to straci prace.
Nie będę więcej podejmował takich debat jak ta bo w całym tym temacie nie chodzi o to by się z kimś w ogóle kłócić czy licytować... tylko o to że to po prostu jest delikatnie mówiąc nie smaczne co się stało.
Ale pewnie i tak ktoś znów zaraz powie ojej i po co tyle żalu...

nie jestem upoważniony do tego by wyjaśniać jak i co było i dla czego ktoś ,,powiózł,, Dowódcę,by osiągnąć swoje cele,dla tego nie będę wyjaśniał tu czy to była większość czy mniejszość,bo kto i co to te dane osoby najlepiej wiedzą kto! a ta sprawa jeśli ktoś nie wie wszystkiego to jest naprawdę o wiele bardziej skomplikowana!.

Ja nie usiłuje tu walczyć z z kimkolwiek a tym bardziej  z  Komendantem! pragnę tylko naświetlić nasz problem! i fakt przed którym nas postawiono,bo moim zdaniem jeśli coś się już obieca to nie ładnie komuś później robić numerów.
Mówiłem powyżej innemu koledze odnośnie tego że ,jesteśmy na służbie, więc już nie będę się o tym wywodził.
A jeśli to tak tylko 15ka ma żale jak to się widzę że mówi,to proszę zapytać ludzi z innych jednostek jak się cieszą i jest w śród nich dosłownie ,,szampańska atmosfera,, związana z tym zamieszaniem...
Co do ciepłego gniazdka też się już odnosiłem wcześniej i też nie będę się powtarzał...   
Nie mam się także zamiaru licytować na słowa,bo założenie tego postu nie ma na celu przekomarzaniu się między nami forumowiczami.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 18:20:58 wysłana przez SZARY STRAZACZYNA »

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 30, 2009, 18:15:14 »
ale jeśli do roszad dojdzie, to nie ma co się użalać, a spróbować powalczyć chociaż o to, by nie rozbijano zmian, skoro są tak zżyte. A to można chyba załatwić - obsady na jedynce i piątce są większe od waszych. Poza tym pamiętajcie, że warunki na JRG 1 czy 5 są zdecydowanie lepsze niż warunki w których pracowaliście od początku istnienia waszej jednostki aż po dzisiejszy dzień. Małe pocieszenie, ale świat się nie wali.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 01, 2009, 08:54:43 »
Z tego co słyszałem KM chce dokonać zmian i na JRG 1 przenieść płetwonurków z JRG 5 co jest uzasadnione bo będą mieli stały dostęp do Wisły, a chyba na JRG 15 mają być GPR-y. A co do przeniesienia, to zgodnie z prawem KM ma takie możliwości: atr. 37c, ustęp 2 ustawy o PSP: strażak może być przeniesiony z urzędu do pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej w tej samej miejscowości.

Tak w kwestii wyjaśnienia JRG jest komórką organizacyjną a nie jednostką organizacyjną (tak było do 1999roku), przenoszenie strażaków w ramach jednej komendy jest zupełnie zależne od woli Komendanta i nic go w tym nie ogranicza.

Święta prawda - komendant może przenosić strażaków w ramach tej samej komendy bez zgody zainteresowanego ( warunek - te same stanowisko służbowe lub wyższe).
 Mianowanie masz w danej komendzie
  i ewentualne wyznaczenie miejsca pełnienia służby - może to być w formie załącznika do mianowania lub osobnej decyzji k-ta
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 01, 2009, 11:44:50 »
Mam takie pytanie do kolegi z 15-stki: czy o swoich obawach związanych z przeniesieniem i nastrojach rozmawialiście ze związkami zawodowymi. To zz  w takiej sytuacji są pierwszymi (pomijając D-cę JRG 15), które powinny podjąć rozmowę z Komendantem czy jest to konieczne i czym jest to podyktowane. Może trzeba rozważyć konieczność zapisanie całego stanu osobowego do zz, by Komendant nie stwierdził, że związek nie jest reprezentatywny.

Pozdrawiam

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 01, 2009, 14:45:22 »
komendant może przenosić strażaków w ramach tej samej komendy bez zgody zainteresowanego ( warunek - te same stanowisko służbowe lub wyższe).

I tu leży pies pogrzebany, przenoszą całą obsadę JRG 15 (czyt. 3 dowódców zmian) na ich miejsce kierując grupę poszukiwawczo-ratowniczą. Nie wiem jak rozwiązana jest sytuacja w grupie, ale co jeśli obecni dowódcy zmian na JRG 1 do niej nie należą? Czy w związku z tym nie dojdzie do sytuacji, że na JRG 1 pojawi się nagle 4-5 dowódców zmiany?

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

gosc3

  • Gość
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 05, 2009, 08:58:30 »
W tym wszystkim jest jeszcze inny aspekt sprawy. Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców. Jeśli będą dwa oddziały specjalistyczne obok siebie, kto będzie zabezpieczał rejon? Z moich obliczeń rejon w którym mieszka ponad 100 tys mieszkańców (jak nie 200) będą obsługiwały dwa zastępy. A rejon tych jednostek jest naprawdę wielki: Bródno, Targówek, Praga 2, część Tarchomina. Dochodzą jeszcze Ząbki i Marki. Jakoś nie widzę aby można było by to zabezpieczyć dwoma lub trzema samochodami gaśniczymi. Wiadomo, że jeśli dojdzie do roszad to ekipy specjalistyczne muszą ćwiczyć. Nurkowie jak się nie mylę codziennie, wiec przez parę godz. są wyłączeni, grupa poszukiwawcza też trenuje a nawet wyjeżdża często na szkolenia. Nie lepiej było by poświecić np jeden oddział i te dwie grupy połączyć w całość? Wtedy prawobrzeżna Warszawa miałaby bardzo silną grupę ratowniczo gaśniczą, składająca się z trzech jednostek 5, 10, 15.
Nasi dowodzący zapominają że już niedługo powstanie dalsza przebudowa trasy AK przez te dzielnice - będzie przebiegał wielki węzeł komunikacyjny - więc jak pisałem na wstępie ta garstka strażaków może nie dać sobie rady. I znowu powstanie taki paradoks, np: drabina na Bródno bezie jechała z 7 ,5 będzie jechała na Zacisze itp.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 18:46:04 wysłana przez robn »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 05, 2009, 12:53:43 »
Panowie, myślę że wielu osobom i z 15 i z 5 jak i z 1 nie pasują takie roszady więc pytanie brzmi po co  albo dla kogo to wszystko...? z tego co wiem w czwartek ma być spotkanie na 8-ce - zz jak i wszystkich zainteresowanych tematem z KM i KW w sprawie min. reorganizacji, tak więc będzie okazja to zadania tego pytania u źródła jak i usłyszenia konkretów co jak kiedy i dlaczego? :wall:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 05, 2009, 13:07:45 »
Niestety, dwie grupy specjalistyczne na 1 jednostce nie mogą funkcjonować z powodu aspektów prawnych. Teraz pytanie, czy grupa ciężkiego ratownictwa technicznego na JRG 6 jest formalnie grupą? Bo jeśli tak, to jest to ewenement (JRG 6 to jednostka o specjalizacji rat. chem.).

Pytanie czemu? Chyba pan komendant ma jakąś wizję. Kiedyś obiło mi się o uszy coś o zabraniu grup właśnie z JRG 6, że niby chemia na "ósemkę", no ale tam już jest grupa medyczna.

pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline arni998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 07, 2009, 08:22:04 »
Kolega 222 akurat troche sie myli  ponieważ stany osobowe na nowej 15 miały zwrosnąć do około 20 osób na zmianie .Czyli były by obsady na na dwa wozy bojowe plus drabina.W obecnej sytuacji jaka ma nastąpic z przeniesieniem grupy bedzie obsada na jeden wóz.Kolega 222 napewno służy na 15 nie wiem czy był na spotkaniu z komendantem  jesli był to napewno nie brał udziału w dyskusji .Jesli chodzi o zżycie sie na zmianach jest bardzo duże powtarzam na zmianach a nie miedzy zmianami w każdej jednostce relacje miedzy zmianami są oziebłe.Post ten wogóle powstał jako informacja do wszystkjich strażaków ze nasi włodarze moga robic z nami co chca.Jak napisał kolega zaczynający całą dyskusje że funkcjonariusze z 15 zostali oszukani informacja o tym że bedą zmiany dotarła do nas tuż przed końcem budowy cały czas nic nie mówiło o  no tym że  nie trafimy na nowy obiekt. A z tego co się dowiedzieliśmy na spotkaniu z Panem Komendantem (nieoficjalnym) na oficjalnym spotkaniu mówi sie konkrety a nie czaruje że te zmiany są podyktowane sprawami ekonomicznymi itp.Wydaje mi się że te roszady były juz dawno zaplanowane szkoda tylko że nikt nas nie poinformował o tym.Przy obecnych brakach kadrowych i wolnych etatach które sa ponieważ znowu są przyjecia do PSP kazdy z nas mógłby sobie załatwic przeniesienie na inny oddział .Wielu funkcjonariuszy z 15 dojezdza z różnych stron Mazowsza otrzymujac informacje o tym ze 15 zostanie rozwiazana z tolerancja 6 miesieczną mogła by chociaz znalesc sobie oddział blizej miejsca zamieszkania lub z lepszym dojazdem do pracy. Napisałem rozwiązana inaczej nie mozna tego nazwac .Poniewarz jest to chyba jedyny przypadek ze przenosi sie cały stan z jednostki na inne oddziały.

gość xx

  • Gość
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 07, 2009, 09:35:21 »
Popieram przedmówcę rejon po zmianach będzie źle chroniony. Przypominam, że w naszym fachu liczy się też czas dojazdu do akcji. Gdy jednostki specjalistyczne będą na ćwiczeniach lub akcjach czas dojazdu do akcji wozów z JRG V lub X znacząco się wydłuży.
Bardzo duża liczba małych krótkich, krętych, ślepych uliczek w rejonie wymaga doświadczenia i czasu, aby je poznać i później bezproblemowo dojechać.( Nawigacja się nie sprawdza)
Widzę, że kolega 222 ma dużo do powiedzenia w tematach, które nie powinny być poruszane na forum i są już dawno zakończone. ZZ organizuje zebranie w dniu 8.10.2009r o godz. 10, 30 w Ośrodku na Majdańskiej. Będą  władze związku oraz zaproszeni Komendanci.
Nadarza się koledze niepowtarzalna okazja wypowiedzenia się w tematach przez niego poruszonych..

STR222

  • Gość
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 07, 2009, 13:16:30 »
Witam.
Może troche przytoczyłem historii,ale to wedlug mnie też rzutuje na obecną sytuacje.
Niech mi ktoś powie jak wygląda zżycie na zmianie jak cały czas są roszady?Ale to mało istotne.
Bezpieczeństwo uwierzcie mi,że nie ulegnie zmianie.W jednostkach są już stany po 20 osób na zmianach i tak wyjeżdżają dwa samochody,jedynie co słaba znajomość rejonu może lekko zachwiać równowagę.Na jednostki przychodzą nowi strażacy i dają sobie radę.
Jak do tej pory wybudowano dwie nowe jednostki i czy zostaly zwiększone stany zmian na tych jednostkach?Także wysuwane argumenty widzę za mgłą.
Nie jestem pracownikiem JRG XV i pewnie nie będę,ale jestem ciekaw dalszego rozwoju sytuacji.
Dla zainteresowanych,nigdzie nie dorabiam i na pewno nie zapiszę się do związków.Zdarzyła mi się kiedyś przygoda z tą organizacją i to była wielka porażka.Mydlenie oczów i brak konkretnych działań.Z tego co obserwuje to nic się nie zmieniło.Przykro mi to pisać,ale niestety tak jest.Szczerze współczuję załodze XV-stki,ale to wszystko związane jest z tym,że chodzimy w mundurach i musimy wykonywać polecenia przełożonych(nie zawsze zgodne z naszym sumieniem).
Jeszcze jedno,jeśli odbywaja sie takie spotkania z komendantami to może niech związkowcy rozeslą informacje po jednostkach co jest na nic omawiane.
Odnośnie JRG V to z tego co wiem,gdy była potrzebna ekipa do nurkowania,to brakowało albo kierownika robót,albo nurka.A to żeby popływać po Wiśle kutrem to moze stacjonować obojętnie gdzie i tak czas reakcji sekcji wodnej to nie 1 minuta tylko o wiele dlużej,także spokojnie zdążą dojechać nawet do Nowego Dworu.
Pozdrawiam.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 07, 2009, 20:01:36 »
Z nurkami jest obecnie taki problem, że port praski jest własnością prywatną i właściciel domaga się swojego terenu którego przeznaczenie ma być zupełnie inne niż obecne.

Offline sisi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 07, 2009, 20:29:04 »
Na ostatnim spotkaniu Pan komendant twierdził że obecny port praski  jest za płytki aby nurkowie mogli z niego wypływać a tu nagle czytam że ma nie uregulowany akt prawny gdzie tu jest prawda?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 09, 2009, 09:14:24 »
Panowie, po kilku ostatnich postach widać, że z wątku, który początkowo był wylewaniem żalów zrobił się temat o wzajemnym wytykaniu sobie "czego to ON nie robi". Faktycznie, osoba z poza jednostki jest w stanie odnieść wrażenia, że każdy tam na każdego patrzy wilkiem. Jak Wy chcecie solidarnie wywalczyć dla siebie nową siedzibę jednostki, jak nie potraficie nawet razem pracować?

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Strażacy z 15tki na wygnianiu...
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 16, 2009, 14:10:43 »
W związku z uzasadnionym zgłoszeniem naruszenia regulaminu forum zamykam czasowo temat. Zostanie on wyczyszczony z wypowiedzi nie związanych z głównym tematem i ponownie otwarty.
Zwracam się z prośbą o przestrzeganie regulaminu forum, w szczególności pkt. 4:

4.   Każdy użytkownik tego forum, przez fakt skorzystania z możliwości wypowiedzenia się w tym miejscu, zobowiązuje się do nie publikowania fałszywych informacji lub niedopowiedzeń oraz sformułowań obraźliwych, nieprzyzwoitych, poniżających, wyrażających nienawiść, naruszających cudzą prywatność oraz gróźb i treści z innych względów prawnie niedopuszczalnych w miejscach publicznych.


Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.