Autor Wątek: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.  (Przeczytany 15086 razy)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 01, 2009, 10:46:22 »
Miałem okazję przymierzyć te policyjne nowości - medal z kartofla dla pomysłodawcy. W tym nie da się chodzić. Koszulka materiałem przypomina bazarową ceratę - przykleja się do ciała po 5 sekundach
Co do koszulek z ogłoszenia - wyraźnie zaznaczyłem że nie są elementem umundurowania... ale za to są ładne i wygodne.
Jeśli ktoś zakładanie tych koszulek uważa za rażące łamanie dyscypliny służbowej to niech nie nosi.

Cytuj
W rozporządzeniu mundurowym jest już koszulka polo.

Wytłumacz mi proszę  po co mi ta koszulka polo pod sztabówką - wystarczy mi zwykła czarna koszulka bez żadnych wodotrysków bo i tak ich nie widać (ale to mamy i za to płacimy bo jakiś #$%^ nie pomyślał). W samej koszulce chodzić nie możesz. Zarówno sztabowe jak i koszarowe wymaga nałożenia bluzy. Na sztabówce według rozporządzenia powinien być napis straż - a nie ma.
Cytuj
W wojsku i Policji nie widziałem żeby ktoś chodził w czym chce, a wręcz przeciwnie.

To mało widziałeś. Jako skrajny przykład podam zakupy wyposażenia dokonywane przez żołnierzy wyjeżdżających na misje aby chronić włąsny tyłek. Policjanci robią dokłądnie to samo bo połowa umundurowania którą dostają nie nadaje się do użytku.

A może wreszcie ktoś z komisji mundurowych zauważy, że w sztabówce/koszarówce jes za gorąco. No ale niby jak ma zauważyć jak na codzień chodzi w cywilu.
Może zamiast kurtek, które bez sensu dostajemy ze sztabówką każdorazowo (ciekawe kto ma w tym interes) wartoby pomyśleć nad czymś takim.
Może zamiast haftu napisu  "straż" i loga PSP na koszulce (który spod koszarówki nie ma prawa wystawać  - bo tak stanowią przepisy mundurowe i rorta ślubowania) ktoś zamówi zwykłe czarne koszulki a kasę przeznaczy na potrzebniejsze strażakowi rzeczy.
No ale przepis jest przepis - nie ważne, że ten kto go wymyślił nigdy w tym nie chodził i nie bedzie chodził.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2009, 14:46:33 wysłana przez Zubek73 »

Offline kwatermistrz_psp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 02, 2009, 12:49:03 »
Do kolegi Zbubek73
Domyślam się, że jesteś strażakiem. A jeśli tak, to nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z faktu, iż oferując takie przedmioty łamiesz prawo i narażasz się konsekwencje. Otóż ustawa o PSP zastrzega prawnie wzory umundurowania, dystynkcji i innych używanych w PSP. Skoro piszesz, że koszulka ta nie jest przedmiotem umundurowania określonym w rozp. MSWiA to jest to koszulka czysto cywilna, na którą zgodnie z prawem nie można umieszczać prawnie zastrzeżonych wzorów i emblematów, a takimi niewątpliwie są pagony czy też wsuwki oraz napis STRAŻ. W świetle obowiązującego prawa ktoś może się do ciebie przyczepić i może pociągnąć cię do odpowiedzialności.

Z drugiej strony jako strażak z 17 letnim stażem w PSP na różnych szczeblach w tym i PB - 10 lat, zastanawiam się do czego będzie wykorzystywana taka koszulka i na jakie okazje zakładana? Mamy koszulki polo i t-shity na które zakłada się albo koszarówkę albo kurtkę ubrania specjalnego. Po co pagony?

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 02, 2009, 17:17:32 »
Cytuj
prawnie zastrzeżonych wzorów i emblematów, a takimi niewątpliwie są pagony czy też wsuwki oraz napis STRAŻ.

mogę konkretnie prosić zapis, który stanowi o zastrzeżeniu
dziękuję bardzo

pozdr

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 02, 2009, 17:55:31 »
Do kolegi Zbubek73
Domyślam się, że jesteś strażakiem. A jeśli tak, to nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z faktu, iż oferując takie przedmioty łamiesz prawo i narażasz się konsekwencje. Otóż ustawa o PSP zastrzega prawnie wzory umundurowania, dystynkcji i innych używanych w PSP. Skoro piszesz, że koszulka ta nie jest przedmiotem umundurowania określonym w rozp. MSWiA to jest to koszulka czysto cywilna, na którą zgodnie z prawem nie można umieszczać prawnie zastrzeżonych wzorów i emblematów, a takimi niewątpliwie są pagony czy też wsuwki oraz napis STRAŻ. W świetle obowiązującego prawa ktoś może się do ciebie przyczepić i może pociągnąć cię do odpowiedzialności.

Z drugiej strony jako strażak z 17 letnim stażem w PSP na różnych szczeblach w tym i PB - 10 lat, zastanawiam się do czego będzie wykorzystywana taka koszulka i na jakie okazje zakładana? Mamy koszulki polo i t-shity na które zakłada się albo koszarówkę albo kurtkę ubrania specjalnego. Po co pagony?

Do kwatermistrz_psp, powiedz mi, zgodnie z Ustawą o PSP, ilu pracowników w systemie codziennym w twojej jedynie słusznej komendzie chodzi w czasie służby w umundurowaniu ( w rozbiciu na M i K), przecież też biorą mundurówkę jak strażacy z PB?

A co do możliwości wykorzystania koszulek z pagonami (dodam, że bardzo dobry materiał) oferowanymi przez Zubka73 bardzo dobrze spisują się w okresie letnim podczas pełnienia służby na SK.

A tak na marginesie, kwatermistrzostwo mogło by się wziąć za opracowanie nowych wzorów i materiałów naszego umundurowania ( w lato tylko pot cieknie z jaj).

Ostatnio zakupiłem sobie prywatnie z firmy safe life ubranie specjalne o wysokim poziomie oddychalności, nie ma porównania do tego co jest oferowane przez firmy wygrywające przetargi w PSP.

http://www.safelife.com.pl/index.php?lang=pl&id=catalog&product=116

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 02, 2009, 20:09:18 »
(...)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2021, 14:10:46 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 02, 2009, 20:14:58 »
Proponuje podanie do sądu  :stop:: straży miejskiej, straży przemysłowych, leśnych, ochrony zwierząt, przyrody, kolei i innych  o bezprawne wykorzystanie napisu straż.

hehe dokładnie...i sklepy, które sprzedają koszule, kurtki z pagonami (np H&M, ZARA, itp) tez pozamykać...

pozdrawiam

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 02, 2009, 20:23:17 »
Często słyszę,  że koledzy kupują za własne pieniążki ubrania koszarowe albo jego elementy, bo żeby dostać nowe, to stare po prostu trzeba by przynieść w kawałkach a do tego jeszcze wykazać, że było przynajmiej 10 razy naprawiane. Nie wspomnę, że w niektórych komendach sprawa rozwodzi się o pisanie papierka....
Po drugie: to komendy kupują taki szajs jeżeli chodzi o T-shirty (przepisowe), że głowa boli... takie po najniższej cenie, jakiś pseudo producent kupuje chińskie gówno za 4 zł i robi sito z 6 zł a ktoś to kupuje za 20 zł. Kwatermistrz się cieszy że kupił tanio... bo żal mu było dołożyć 5 zł do normalnej koszulki zrobionej z dobrej bawełny...
Kolego kwatermistrzu - nie wiem jak Ty ale większość Twoich kolegów ma w d..pie co kupuje, nie wiem czy boicie się komendanta, czy też może o stołki... jedno jest pewne - większość z Was to lenie... był tu gdzieś taki wątek na forum ale jakoś nikt (pewnie z obawy) nie chciał się wypowiedzieć.
 

Offline kwatermistrz_psp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 03, 2009, 00:36:37 »
Do grzela

Otóż szanowny kolego. Akurat u mnie 97% komendy chodzi w mundurach: służbowe, KDS, PB w koszarówkach. I pobliskie komendy jest to samo. Rzadko kiedy ktoś jest w cywilu. Sporadyczne przypadki. Ale nie w tym rzecz. Chciałem tylko zwrócić uwagę na pewien fakt. Ale ktoś to odebrał jako agresję, a nie taki był mój zamiar. Też uważam, że kilka rzeczy w przepisach dot. umundurowania powinno się zmienić. Ale to że czegoś nie ma, albo coś nam nie pasuje, nie upoważnia nas do łamania przepisów. Nigdy nie jest tak że dogodzi się wszystkim strażakom. Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał czegoś więcej i coś mu nie będzie pasowało. Ja osobiście uważam taki stan rzeczy za chory. Fakt nie ulega wątpliwości że decydencie powinni sie wziąć za nasze umundurowanie, ale też za próby łamania tego prawa, nie może być wolnej amerykanki zwłaszcza w służbach mundurowych.

Rozumiem że to ubranko z firmy safe life posiada wszelkie dopuszczenia do użytkowania? Bo jeśli nie daj Boże coś ci się w nim stanie to prokurator weźmie ciebie, twojego dowódcę i komendanta z dupsko.


Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 03, 2009, 09:48:27 »


Rozumiem że to ubranko z firmy safe life posiada wszelkie dopuszczenia do użytkowania? Bo jeśli nie daj Boże coś ci się w nim stanie to prokurator weźmie ciebie, twojego dowódcę i komendanta z dupsko.

KWATERMISTRZU z 17 letnim stażem, Twoja wiedza mnie ogłusza... od kiedy na ubranie koszarowe wymagane jest dopuszczenie?
Teraz już wiem - jaka wiedza takie zakupy...
o 17 lat za długo na tym stanowisku !

Po drugie ... czytałeś chłopie co kolega napisał?

cyt. "nie ma porównania do tego co jest oferowane przez firmy wygrywające przetargi w PSP."

Jak organizujecie przetargi, że wygrywa taki szajs? Może pora spojrzeć w lustro?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 11:12:28 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline kwatermistrz_psp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 03, 2009, 10:37:40 »
Do kolegi Zbubek73
Domyślam się, że jesteś strażakiem. A jeśli tak, to nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z faktu, iż oferując takie przedmioty łamiesz prawo i narażasz się konsekwencje. Otóż ustawa o PSP zastrzega prawnie wzory umundurowania, dystynkcji i innych używanych w PSP. Skoro piszesz, że koszulka ta nie jest przedmiotem umundurowania określonym w rozp. MSWiA to jest to koszulka czysto cywilna, na którą zgodnie z prawem nie można umieszczać prawnie zastrzeżonych wzorów i emblematów, a takimi niewątpliwie są pagony czy też wsuwki oraz napis STRAŻ. W świetle obowiązującego prawa ktoś może się do ciebie przyczepić i może pociągnąć cię do odpowiedzialności.

Z drugiej strony jako strażak z 17 letnim stażem w PSP na różnych szczeblach w tym i PB - 10 lat, zastanawiam się do czego będzie wykorzystywana taka koszulka i na jakie okazje zakładana? Mamy koszulki polo i t-shity na które zakłada się albo koszarówkę albo kurtkę ubrania specjalnego. Po co pagony?

Do kwatermistrz_psp, powiedz mi, zgodnie z Ustawą o PSP, ilu pracowników w systemie codziennym w twojej jedynie słusznej komendzie chodzi w czasie służby w umundurowaniu ( w rozbiciu na M i K), przecież też biorą mundurówkę jak strażacy z PB?

A co do możliwości wykorzystania koszulek z pagonami (dodam, że bardzo dobry materiał) oferowanymi przez Zubka73 bardzo dobrze spisują się w okresie letnim podczas pełnienia służby na SK.

A tak na marginesie, kwatermistrzostwo mogło by się wziąć za opracowanie nowych wzorów i materiałów naszego umundurowania ( w lato tylko pot cieknie z jaj).

Ostatnio zakupiłem sobie prywatnie z firmy safe life ubranie specjalne o wysokim poziomie oddychalności, nie ma porównania do tego co jest oferowane przez firmy wygrywające przetargi w PSP.

http://www.safelife.com.pl/index.php?lang=pl&id=catalog&product=116

Kolego BRAVEHEART czytaj ze zrozumieniem co kolega napisał - ubranie specjalne, a nie koszarowe. I nie jestem komendantem i nie chcę nim być. A poza tym to co kolega pisze to jest jego subiektywne odczucie. Ilu strażaków tyle opinii. Jednemu pasują hełmy z 24 karatowego złota innemu z tworzywa sztucznego. Fakt jest jeden, łamane są przepisy i tyle. Jak ktoś chce w tym chodzić to jego problem. Ale kierownictwo powinno zrobić z tym porządek jak najszybciej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 10:41:49 wysłana przez kwatermistrz_psp »

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 03, 2009, 10:48:16 »
http://www.safelife.com.pl/index.php?lang=pl&id=catalog&product=116

Może poza czytaniem warto zaznajomić się również z załącznikiem (podany przez kolegę Grzela link). A tu jasno stoi - ubranie koszarowe.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 03, 2009, 11:10:39 »
I tu pojawia się właśnie problem... Mimo, że kolega grzela napisał ubranie specjalne, to załączył link, do którego nie chciało się nawet zajrzeć...
Problem polega na tym, że kwatermistrzowie często nie widzą człowieka a przepisy... czy Twoja wiedza sięga aż tak daleko aby wiedzieć, że większość ubrań specjalnych na rynku to szajs (ostatnia sprawa przetargu w SA Kraków). No i co? Mają dopuszczenie? Mają czy nie? Dla Ciebie spraw jest prosta... jeżeli strażak ma się zjarać , to niech to się stanie byle zgodnie z przepisami...
Jaki sprzęt dopuszcza CNBOP wszyscy wiemy....
Po drugie, a założę się na 100%, że kupujesz do swoich chłopaków najtańsze koszarówki na rynku, nawet nie jestem pewien czy takie które są pseudo trudnopalne...
Po trzecie, to hełm z 24 karatowego złota nie jest dobrym rozwiązaniem... wystarczy kupić F1SF albo kalisza, co pewnie i Ty kolego kupujesz...
Co do kierownictwa, to jestem za, niech zrobią porządek jak najszybciej, tylko niech to nie będzie taki porządek jak mundury policyjne...

Po czwarte, nie zgadzam się że ilu strażaków, tyle opinii... możemy się założyć, że 98% chłopaków chciało by mieć takie ubrania jak pisze grzela... Twoi chłopy się niestety nigdy op czymś takim nie dowiedzą... współczuję im!

Offline kwatermistrz_psp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 03, 2009, 11:40:38 »
I tu pojawia się właśnie problem... Mimo, że kolega grzela napisał ubranie specjalne, to załączył link, do którego nie chciało się nawet zajrzeć...
Problem polega na tym, że kwatermistrzowie często nie widzą człowieka a przepisy... czy Twoja wiedza sięga aż tak daleko aby wiedzieć, że większość ubrań specjalnych na rynku to szajs (ostatnia sprawa przetargu w SA Kraków). No i co? Mają dopuszczenie? Mają czy nie? Dla Ciebie spraw jest prosta... jeżeli strażak ma się zjarać , to niech to się stanie byle zgodnie z przepisami...
Jaki sprzęt dopuszcza CNBOP wszyscy wiemy....
Po drugie, a założę się na 100%, że kupujesz do swoich chłopaków najtańsze koszarówki na rynku, nawet nie jestem pewien czy takie które są pseudo trudnopalne...
Po trzecie, to hełm z 24 karatowego złota nie jest dobrym rozwiązaniem... wystarczy kupić F1SF albo kalisza, co pewnie i Ty kolego kupujesz...
Co do kierownictwa, to jestem za, niech zrobią porządek jak najszybciej, tylko niech to nie będzie taki porządek jak mundury policyjne...

Po czwarte, nie zgadzam się że ilu strażaków, tyle opinii... możemy się założyć, że 98% chłopaków chciało by mieć takie ubrania jak pisze grzela... Twoi chłopy się niestety nigdy op czymś takim nie dowiedzą... współczuję im!

Dowiedzą się dowiedzą, bo tez śledzą forum. A koszulki kupujemy nawet nie dobrej a bardzo dobrej jakości.

Poza tym szanowny kolego nie wiem czy wiesz, ale nie ma już wymagania żeby koszarówka była trudnopalna. Bo i po co? Ubranie koszarowe nie jest środkiem ochrony indywidualnej i nie można w nim prowadzić działań. Do tego celu jest ubranie specjalne. A to co oferuje firma Safe Life to też nie jest do końca rewelacja bo nawet nie podaje z jakich materiałów jest to ubranie zrobione. To że jest obok niego logo Kermel, to nie znaczy że jest to ten materiał. I dam sobie rękę uciąć że jest ta jakaś tania podróba made i China tak jak większość które oferują firmy krzak.

A co zaś się tyczy kiepskiej jakości ubrań kupowanych. Dopóki jedynym kryterium będzie 100% cena to będziemy mieli to co mamy. Skoro ubrania specjalne można kupić na 900 - 1000 zł to o czym mamy mówić. Ale zamawiający ma furtkę z której nikt praktycznie nie korzysta. Można odesłać zakupione ubrania do badań, które niestety kosztują i żądać od dostawcy wymiany na takie które spełniają wymagania. Ja tak przećwiczyłem kilku dostawców i od czasu do czasu o ile środki na to pozwalają badania takie robimy.

Koszarówki mamy też nie najgorsze, a na pewno lepsze niż co niektórzy bo z nomexu. Chłopcy już 2 lata w nich chodzą i sobie chwalą. Koszulki mamy także dobrej jakości. I dlatego zastanawiam się do czego mają służyć pagony w koszulce? Może ktoś z szanownych kolegów mnie oświeci bo ja nie bardzo wiem.

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 03, 2009, 11:55:11 »
Nie bronię @kwatermistrz_psp ale jeśli mamy działać jako służba mundurowa to ch... ale jednakowo.
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 03, 2009, 11:57:42 »
Cytuj
Ostatnio zakupiłem sobie prywatnie z firmy safe life ubranie specjalne o wysokim poziomie oddychalności,

Przepraszam, przejęzyczyłem się chodziło mi o koszarowe zresztą załączony link to wyjaśnił.

Cytuj
I dlatego zastanawiam się do czego mają służyć pagony w koszulce?

Po to samo co policjantowi: strona 6946

http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/179/18224/DzU_2009_nr_90_poz_738.html

Pełniąc służbę na SK w okresie letnim masz kontakt z osobami załatwiającymi różne sprawy w komendzie (przynajmniej jest tak u mnie).

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 03, 2009, 12:16:06 »
I tu pojawia się właśnie problem... Mimo, że kolega grzela napisał ubranie specjalne, to załączył link, do którego nie chciało się nawet zajrzeć...
Problem polega na tym, że kwatermistrzowie często nie widzą człowieka a przepisy... czy Twoja wiedza sięga aż tak daleko aby wiedzieć, że większość ubrań specjalnych na rynku to szajs (ostatnia sprawa przetargu w SA Kraków). No i co? Mają dopuszczenie? Mają czy nie? Dla Ciebie spraw jest prosta... jeżeli strażak ma się zjarać , to niech to się stanie byle zgodnie z przepisami...
Jaki sprzęt dopuszcza CNBOP wszyscy wiemy....
Po drugie, a założę się na 100%, że kupujesz do swoich chłopaków najtańsze koszarówki na rynku, nawet nie jestem pewien czy takie które są pseudo trudnopalne...
Po trzecie, to hełm z 24 karatowego złota nie jest dobrym rozwiązaniem... wystarczy kupić F1SF albo kalisza, co pewnie i Ty kolego kupujesz...
Co do kierownictwa, to jestem za, niech zrobią porządek jak najszybciej, tylko niech to nie będzie taki porządek jak mundury policyjne...

Po czwarte, nie zgadzam się że ilu strażaków, tyle opinii... możemy się założyć, że 98% chłopaków chciało by mieć takie ubrania jak pisze grzela... Twoi chłopy się niestety nigdy op czymś takim nie dowiedzą... współczuję im!

Dowiedzą się dowiedzą, bo tez śledzą forum. A koszulki kupujemy nawet nie dobrej a bardzo dobrej jakości.

Poza tym szanowny kolego nie wiem czy wiesz, ale nie ma już wymagania żeby koszarówka była trudnopalna. Bo i po co? Ubranie koszarowe nie jest środkiem ochrony indywidualnej i nie można w nim prowadzić działań. Do tego celu jest ubranie specjalne. A to co oferuje firma Safe Life to też nie jest do końca rewelacja bo nawet nie podaje z jakich materiałów jest to ubranie zrobione. To że jest obok niego logo Kermel, to nie znaczy że jest to ten materiał. I dam sobie rękę uciąć że jest ta jakaś tania podróba made i China tak jak większość które oferują firmy krzak.

A co zaś się tyczy kiepskiej jakości ubrań kupowanych. Dopóki jedynym kryterium będzie 100% cena to będziemy mieli to co mamy. Skoro ubrania specjalne można kupić na 900 - 1000 zł to o czym mamy mówić. Ale zamawiający ma furtkę z której nikt praktycznie nie korzysta. Można odesłać zakupione ubrania do badań, które niestety kosztują i żądać od dostawcy wymiany na takie które spełniają wymagania. Ja tak przećwiczyłem kilku dostawców i od czasu do czasu o ile środki na to pozwalają badania takie robimy.

Koszarówki mamy też nie najgorsze, a na pewno lepsze niż co niektórzy bo z nomexu. Chłopcy już 2 lata w nich chodzą i sobie chwalą. Koszulki mamy także dobrej jakości. I dlatego zastanawiam się do czego mają służyć pagony w koszulce? Może ktoś z szanownych kolegów mnie oświeci bo ja nie bardzo wiem.

Podaj namiary przyjadę osobiście obciąć rękę: znów nie czytałeś chłopie...

cyt: "konstrukcja:
- tkanina zewnętrzna: 50% Kermel/50% Wiskoza FR, 260g/m2, 2/1".

A może pofatyguj się i najpierw zadzwoń - sprawdź ok? Możesz też kontaktować się z Kermelem w Polsce, skoro nie jesteś pewny i niby wszystko tak rzetelnie sprawdzasz !

Podam przykład przetargu w SA Kraków: wymagano w specyfikacji powyższy skład... SUBOR zaoferował bluzę + spodnie + czapkę o ponad 100 zł taniej niż Scantex i Safe Life. Twoim zdaniem kto ma made in china?

Jeżeli podważasz fakt, że koszar nie musi być trudnopalny, to po co kupujesz chłopakom koszary z Nomexu? Coś kręcisz chłopie !
Nie będę z Tobą dyskutował dlaczego lepiej jest mieć tylko 50 aramidów niż 100% bo szkoda mi na to czasu. Taką wiedzę lepiej przekazywać ludziom którzy chcą słuchać...

Ubrania specjalne... przecież kryterium zakupu ustalasz Ty pisząc specyfikację !Ubrania możesz kupić nawet za 2000 tysiące. Chcesz papiery? ok polecę S-Garda z Horpolu? może być? Czy Horpol to też firma krzak?

Piszesz, że przećwiczyłeś kilku dostawców i wysłałeś ich ubrania do testów. jakie były wyniki? Może podzielisz się z kolegami? Do jakiego labo je kierowałeś? Pod jakim kątem zlecałeś badanie? Czy w przypadku nieścisłości zgłosiłeś sprawę do prokuratury? Czy zrobiłeś wszystko aby te firmy miały cofnięte świadectwa CNBOP? Przecież jesteś przepisowy ! A może tylko tak piszesz?

Czym kierowałeś się kupując koszulki?

Uważaj co piszesz ! Tutaj jest wielu specjalistów z wielu dziedzin. Są i tacy co robią zakupy.... Mnie z ochronami osobistymi nie przeskoczysz i nie wciśniesz kitu jak swoim chłopakom.

Offline kwatermistrz_psp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 03, 2009, 15:16:52 »
kwatermistrz_psp a może te kupiliście? :kjezyk:
Cytuj
A koszulki kupujemy nawet nie dobrej a bardzo dobrej jakości.
http://allegro.pl/item724978214_koszulka_polo_z_pagonami_logo_straz_rozmiar_l.html
Ta koszulka w/g was ciekawe dla kogo jest przeznaczona?  ^_^ zgodnie z przepisami nie do strażaków :)

No właśnie nie, nie takie kupiliśmy. Ale widzę, że potwierdzasz moje zdanie że te koszulki nie są dla strażaków.

Cytuj
Ostatnio zakupiłem sobie prywatnie z firmy safe life ubranie specjalne o wysokim poziomie oddychalności,

Przepraszam, przejęzyczyłem się chodziło mi o koszarowe zresztą załączony link to wyjaśnił.

Cytuj
I dlatego zastanawiam się do czego mają służyć pagony w koszulce?

Po to samo co policjantowi: strona 6946

http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/179/18224/DzU_2009_nr_90_poz_738.html

Pełniąc służbę na SK w okresie letnim masz kontakt z osobami załatwiającymi różne sprawy w komendzie (przynajmniej jest tak u mnie).

Do tego szanowny kolego masz spodnie letnie i koszulę niebieską (służbową) z krótkim rękawem, na której też masz pagony bo widzę, że to jest główny argument - PAGONY - żeby świecić swoim stopniem przed kolegami na PB albo przed interesantem? Proponuję zrobić tez wersję zimową z PAGONAMI, bo co będzie jak przyjdzie okres zimowy. Mamy należności? Po co więc wymyślać coś czego na dobrą sprawę zakładać nie można, a na pewno nie powinno się.

A koszarówkę kupiliśmy z nomexu bo jest to trwalszy materiał i przez 2 lata użytkowania nie mam z nimi żadnych problemów, nie tak jak z bawełnianymi, i nie chodziło tu o trudnopalność.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 15:20:01 wysłana przez kwatermistrz_psp »

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 03, 2009, 16:34:41 »


A koszarówkę kupiliśmy z nomexu bo jest to trwalszy materiał i przez 2 lata użytkowania nie mam z nimi żadnych problemów, nie tak jak z bawełnianymi, i nie chodziło tu o trudnopalność.

Jeżeli tylko dlatego, to jesteś niegospodarny...
Efekt wytrzymałości możesz uzyskać kupują ubranko z poliestru i bawełny, bo poziom oddychalności obu tkanin będzie porównywalny...
Albo teraz tylko tak piszesz..

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 03, 2009, 17:26:56 »
Cytuj
Do tego szanowny kolego masz spodnie letnie i koszulę niebieską (służbową) z krótkim rękawem, na której też masz pagony bo widzę, że to jest główny argument - PAGONY - żeby świecić swoim stopniem przed kolegami na PB albo przed interesantem? Proponuję zrobić tez wersję zimową z PAGONAMI, bo co będzie jak przyjdzie okres zimowy. Mamy należności? Po co więc wymyślać coś czego na dobrą sprawę zakładać nie można, a na pewno nie powinno się.

Czy w służbowej koszuli niebieskiej z pagonami, czy w koszulce czarnej z pagonami to i tak świece swoim stopniem przed kolegami na PB to żaden główny argument .

Zgodnie z Regulaminem SK można pełnić służbę w umundurowaniu służbowym lub dowódczo-sztabowym, każdy wybiera sobie co mu odpowiada.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 03, 2009, 19:07:11 »
Po pierwsze, to wszyscy jesteśmy zainteresowani, by koszulki te były przetestowane jak najlepiej, w warunkach codziennej służby na różnych stanowiskach, bo tylko wówczas opinia użytkowników będzie wiarygodna. Dopiero jeśli strażacy stwierdzą, że chcą w takich koszulkach chodzić, można uruchomić procedury zmiany przepisu mundurowego oraz uruchomić przetargi na dokumentację techniczną.
No ale jak z góry zakładamy po co nam takie koszulki? To oczywiście nie mamy o czym mówić.

Po drugie, stwierdzam że zdania są już podzielone w tym temacie a najważniejszy argument przeciw to "pagony", bez opinii użytkowników wydano już werdykt. Nie wiem może i wyglądam jak pajac, ale jakoś mi nikt tego jeszcze nie powiedział.
Dlaczego nie możemy poszukać nowych, wygodniejszych rozwiązań dla strażaków.

Po trzecie, jestem daleki od łamania przepisów mundurowych, także "Roty Ślubowania", jak to niektórzy mi zarzucają.

Pozdrawiam

Przydałoby się wydzielić wiadomości do nowego wątku.
Wywiązała się ciekawa dyskusja.



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 19:13:35 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 04, 2009, 12:51:17 »
czyżby koledze zabrakło argumentów?

Offline kwatermistrz_psp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 04, 2009, 17:38:03 »
czyżby koledze zabrakło argumentów?

Nie nie zabrakło tylko nie mam ochoty kopać się z koniem. Jeśli dla Was strażaków, funkcjonariuszy w z resortu SWiA łamanie prawa jest standardem i sami się do tego przyznajecie i pochwalacie to to wasza sprawa. To że przepisy mamy nie najlepsze nie zwalnia nas od ich przestrzegania. Producent takich bubli jak polary czy te koszulki z pagonami powinien odpowiedzieć za to. Ale znając życie nikt nic w tym kierunku nie zrobi.   

Po pierwsze, to wszyscy jesteśmy zainteresowani, by koszulki te były przetestowane jak najlepiej, w warunkach codziennej służby na różnych stanowiskach, bo tylko wówczas opinia użytkowników będzie wiarygodna. ...........

Nie wiem czy tysiące strażaków chciałoby mieć taką koszulkę. Tylko kilku zagorzałych zwolenników jej broni. Reszta milczy.


Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 04, 2009, 18:45:00 »
nie rozumiem całego tego zamieszania. przeciwnicy tej koszulki krzyczą jakby byli nasłani przez producentów "jedynych właściwych w PSP" koszul, koszulek itp, od których przed przetargami dostają ... "prezenty".
pracuje na podziale, koszulki firmowe, hm powiedzmy delikatnie nie nadają się, by pokazywać się w nich komukolwiek. po kilku praniach przypominają jedynie szmatę do podłogi. dlatego pod koszarówką nosze cywilne koszulki: czarne, niebieskie, granatowe.
Jeśli ta koszulka jest wygodna, i przede wszystkim trwała, to dlaczego mam jej nie stosować?

kiedyś wpadło mi w ręce ubranie specjalne angielskich strażaków (nomex - nie tylko z nazwy). ćwicząc w kontenerze rozgorzeniowym słyszałem wiele głosów, że to bez dopuszczenia, że jak coś się stanie to będzie raban, że na plecach widnieje FIRE a nie STRAŻ etc. etc.
Efekt - kumpel w GO WEST miał poparzone ramię, ubranie na śmietnik. moje nawet zbytnio się nie nagrzało.

pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 04, 2009, 19:23:04 »
O tym właśnie pisałem... Kolega kwatermistrz nie wie o czym pisze... nie odpowiedział na argumenty o badanych przez niego ubraniach... chce stawiać przed prokuraturę producentów polarów i takich koszulek, a tymczasem ubranie specjalne, która mają CNBOP, to w większości szajs...
Co Pan na to Panie kolego? Przecież Pan sprawdzał kilku producentów. Wszyscy wiedzą, że są nieprawidłowości, a w polarze czy t-shircie nie gasi się pożaru!

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Nieregulaminowe elementy umundurowania w straży.
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 24, 2009, 11:47:34 »
O tym właśnie pisałem... Kolega kwatermistrz nie wie o czym pisze... nie odpowiedział na argumenty o badanych przez niego ubraniach... chce stawiać przed prokuraturę producentów polarów i takich koszulek, a tymczasem ubranie specjalne, która mają CNBOP, to w większości szajs...
Co Pan na to Panie kolego? Przecież Pan sprawdzał kilku producentów. Wszyscy wiedzą, że są nieprawidłowości, a w polarze czy t-shircie nie gasi się pożaru!

Nie znam się na sprawach kwatermistrzowskich, ale koledze kwatermistrzowi chodziło o łamanie prawa. A takim niewątpliwie jest noszenie nieregulaminowego umundurowania. Kolega Zubek zbija kasę na ludzkiej głupocie i to jak widać z niezłym skutkiem. Doszły mnie słuchy, że KW na polecenie KG zajmą się sprawą nieregulaminowego umundurowania jak również sprzedażą sortów mundurowych na allegro np. oferowane buty Haix. Pociągnie się dla przykładu kilku do odpowiedzialności i się skończy samowolka.