Autor Wątek: Uprawnienia przydatne w PSP.  (Przeczytany 25265 razy)

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 17, 2011, 14:29:27 »
hasici99 < niechce mi sie tego komentować :-) poczęści masz rację co odrazu moge powiedzieć :-) aczkolwiek szkoda mi czasu na kłótnie dlatego wywale poprostu ten wózek skoro uważasz że sie nikomu nie przyda w przyszłości w Straży i co najważniejsze nie podniesie kwalifikacji przy rekrutacji.

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 17, 2011, 14:52:09 »
Pamiętajcie o tym że uprawnienia przydatne w PSP są inaczej punktowane w zależności od komendy i naboru. Jeżeli będzie potrzebować osoby z uprawnieniami podnośników lub drabin mechanicznych to pewnie to podkreśli w zasadach rekrutacji gdy zostanie ogłoszony nabór. Nie ma stałych zasad i reguł. Ludzie są dobierani pod względem braków. Dlatego w jednej komendzie zwrócą uwagę na to że ktoś potrafi obsługiwać koparkę a w drugiej nie. Oczywiście im więcej uprawnień tym bardziej kandydat jest wszechstronny.

racjaale

  • Gość
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 17, 2011, 16:19:02 »
masz racje z tym ze pamietaj, ze takich kursow nie robi sie w tydzien czy dwa czasami nawet miesiac czy dwa tylko trwa to znacznie dluzej a informacje o naborach i punktowanych kursach potrafia sie pojawic na 2 tygodnie przez rozpoczeciem rekrutacji tak jak to ostatnio bylo u mnie i wtedy lipa, a nie po to ktos robi kursy i uprawnienia ktore troche kosztuja zeby nagle ktos stwierdzil ze to nie bedzie punktowane, pewne rzeczy powinny byc stale i punktowane we wszystkich komendach, a nie zrobie jakis kurs za tysiac zlotych a sie okaze ze w nastepnym naborze akurat taki nie bedzie sie juz liczyl

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 17, 2011, 22:46:09 »
Jakby nie patrzeć na przydatność pod względem punktowania, to sądzę iż w tych czasach każda umiejętność strażakowi jest potrzebna.. Aktualnie straż pożarna jest dosłownie od wszystkiego.. Wyjeżdżając na akcje nigdy nie wiemy co w tym przypadku będzie pomocne.. Niestety nie przekłada się to na zarobki...
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 18, 2011, 10:39:09 »
masz racje z tym ze pamietaj, ze takich kursow nie robi sie w tydzien czy dwa czasami nawet miesiac czy dwa tylko trwa to znacznie dluzej a informacje o naborach i punktowanych kursach potrafia sie pojawic na 2 tygodnie przez rozpoczeciem rekrutacji tak jak to ostatnio bylo u mnie i wtedy lipa, a nie po to ktos robi kursy i uprawnienia ktore troche kosztuja zeby nagle ktos stwierdzil ze to nie bedzie punktowane, pewne rzeczy powinny byc stale i punktowane we wszystkich komendach, a nie zrobie jakis kurs za tysiac zlotych a sie okaze ze w nastepnym naborze akurat taki nie bedzie sie juz liczyl

Dlatego osoba starająca się o przyjęcie powinna nieco dowiedzieć się o jednostce, w której ma zamiar pracować. Wystarczy zasięgnąć informacji czy dana jednostka ma jakąś specjalizację, jaki mają sprzęt na stanie. Takie informacje mogą nakierować was na odpowiedni kurs. Druga sprawa, to można przejść się do komendy i zapytać jakie uprawnienia najbardziej sobie cenią. Możesz mieć 15 różnych kursów, a okaże się że przyjmą inną osobę z jednym, tym najbardziej potrzebnym.

Piszesz że pewne rzeczy powinny być stałe i punktowane... Co byś zaproponował?


Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 15, 2011, 10:14:11 »
Chciałbym wiedzieć, w której to komendzie punktuje się te wózki widłowe... Może tam jeżdżą nimi do akcji? Albo mają mocno rozbudowane kwatermistrzostwo i ręcznie nie ogarniają magazynu?
Odpowie ktoś? Anyone?

Jest jeszcze coś takiego jak bazy środków gaśniczych i neutralizatorów. Załadowanie 1000 litrowych zbiorników na samochód siłą mięśni (czytaj zmiany  :rofl:) jest niewykonalne i wtedy taki widlak jest wręcz nieodzowny.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 15, 2011, 18:51:31 »
Witam 
 Uprawnienia SEP do 1 KV są w jakiś sposób punktowane???

Offline Kamil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 20, 2011, 15:55:52 »
Witam serdecznie wszystkich.

Mam do was drodzy koledzy i koleżanki parę pytań?
1. Czy przy naborze z ulicy będą honorowali kurs podstawowy ADR?
2. Chciałem zrobić kurs na uprawnienia kierowania ruchem lecz z tego co się dowiedziałem, owy kurs nie jest mi potrzebny ponieważ po kursie podstawowym będę miał uprawnienia do kierowania ruchem. I czy w takim razie opłaca się robić uprawnienia do pracy na wysokości (z tego co mi wiadomo taki kurs musi odbyć każda osoba, która chce pracować na wysokości powyżej 2 metrów). Bo jeżeli po kursie podstawowym będę miał takie uprawnienia do pracy na wysokości to po prostu niepotrzebny wydatek.
3. A może zamiast kursu na wysokości zrobić sobie kurs wspinaczki skalnej PZA?

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 21, 2011, 06:23:51 »
Cóż, jeżeli chodzi o uprawnienia to sugerowałbym dowiadywać się w konkretnej komendzie. Jedni będą patrzeć na to drudzy na tamto. Pisanie na Forum co może się przydać jest bez sensu, gdyż to wszystko zależy od specjalizacji i specyfiki danej JRG w której miałbyś być zatrudniony. Wykonanie telefonu, lub przejście się do komendy jest najpewniejszym rozwiązaniem.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 21, 2011, 09:02:36 »
Jeśli chodzi o umiejętności uznawane przy rekrutacji do PSP to :
   1. Prawo jazdy kat. B - 2 pkt
   2. Prawo jazdy kat. C - 4 pkt
   3. Posiadanie uprawnień ratownika medycznego - 5 pkt
   4. Posiadanie innych uprawnień, które mogą być przydatne (np. obsługa ciężkiego sprzętu) - 5 pkt
   5. Uprawnienia płetwonurka - 3 pkt
   6. Udokumentowane członkostwo w Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) powyżej 3 lat - 3 pkt
   7. Udokumentowany udział w zawodach pożarniczych OSP - 3 pkt
   8. Udokumentowane szkolenia dla członków OSP - 3 pkt
   9. Wykształcenie - 3-5 pkt
          * Średnie techniczne - 3 pkt
          * Zdany egzamin maturalny - 4 pkt
          * Wyższe techniczne o kierunku przydatnym w PSP - 5 pkt

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=952

A jeśli chodzi o konkretne specjalistyczne uprawnienia, to owszem mogą się przydać, ale podczas wyporu konkretnej specjalistycznej jednostki.


ps. tutaj masz przykład konkretnego zapotrzebowania na specjalistę: http://warszawa-straz.kei.pl/nowa/komendanci/chemik.pdf
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2011, 09:08:31 wysłana przez emer »

Offline Kamil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 23, 2011, 12:40:35 »
Dziękuję za odpowiedzi :).
Co do kursu ADR to zastanawiam się czy mam go robić jeżeli w większości jednostek PSP przy naborze mieliby go od razu odrzucić.
A co do kursów wspinaczkowych to też za bardzo nie wiem na co postawić. Czy na uprawnienia na pracy na wysokości czy na kurs wspinaczki skałkowej PZA. Pozdro.

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 27, 2011, 08:56:13 »
Siemka na stronie PSP z mojego miasta w kategorii Służba i Praca jesli chodzi o punkty przy rekrutacji widnieje tylko to:
1. Prawo jazdy kat. B.

2. Prawo jazdy kat. C.

3. Posiadanie uprawnień ratownika medycznego.

4. Posiadanie innych uprawnień, które mogą być przydatne (np. obsługa ciężkiego sprzętu).

5. Uprawnienia płetwonurka.

6. Udokumentowane członkostwo w Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) powyżej 3 lat.

7. Udokumentowany udział w zawodach pożarniczych OSP.

8. Udokumentowane szkolenia dla członków OSP.

9. Wykształcenie: średnie techniczne, zdany egzamin maturalny, wyższe techniczne o kierunku przydatnym w PSP.

TAKŻE MAJĄC RATOWNIKA WODNEGO NIE UZYSKAM PUNKTÓW? CZY TE POWYŻSZE UPRAWNIENIA SA TYLKO OGOLNE, PRZYKŁADOWE?

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 27, 2011, 12:18:28 »
Kto to ma niby wiedzieć kolego... Masz wypisane wyraźnie premiowane rzeczy, a reszty to sie dopytaj w komendzie... :gwiazdki:

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 27, 2011, 12:50:44 »
4. Posiadanie innych uprawnień, które mogą być przydatne (np. obsługa ciężkiego sprzętu).

Wydaje mi się że tego płetwonurka to można pod to podciągnąć, a czy dana komenda to klasyfikuje to już jej sprawa...

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 28, 2011, 08:30:44 »
Okej Dzieki:)
Dostaje sie 3 punkty za uczestniczenie w zawodach strazackich w OSP i tu rodzi sie moje pytanie mianowicie w wakacje beda u mnie w miescie zawody strazackie OSP( nie naleze do SP), kolezanka ma mi załatwic legitymacje OSP i wkrecic  w zawody strazackie, czyli  dostane punkty przy rekrutacji odnosnie tego: "8.Udokumentowany udział w zawodach pożarniczych OSP." ??

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 28, 2011, 09:27:56 »
Być może i punkty dostaniesz, ale czy ktoś na to będzie patrzył w Komendzie... Otóż o przydatności do Straży decydują ważniejsze czynniki, uprawnienia, które były wymieniane powyżej... Setki razy było powtarzane, że każda komenda patrzy inaczej, i tak od Komendanta będzie zależeć kto zostanie przyjęty.

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 01, 2012, 15:26:42 »
Znalazłem ten temat więc nie będę zakładał specjalnie nowego, wolałem odkopać stary ^_^

Mam zamiar zrobić jeszcze w tym roku uprawnienia na HDS-y i podesty ruchome(podnośniki koszowe), ale istnieje jeszcze coś takiego jak obsługa dźwigów stałych lub samojezdnych i się zastanawiam...bo na moje to jest to samo co HDS-y, przynajmniej tak wynika z tego co wygoglowałem na fotkach, sprzęt wydaje się taki sam,dobrze myślę? :wall:

I drugie pytanie, chciałbym zrobić też nurka i nauczyć się bardzo dobrze pływać(bo z tym średnio) i tak się zastanawiam czy wówczas zostałbym włączony do specjalizacji wodno - nurkowej? U mnie w jednej jednostce takie coś fukncjonuje i mam pytanie czy jeśli ktoś taki rzeczywiście by do takiej specjalizacji dołączył to siedzi cały czas tylko w niej, czy też normalnie jeździ do pozarów lub usuwanie  innych zagrożeń(wypadki, plamy oleju itp)


Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Uprawnienia przydatne w PSP.
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 01, 2012, 16:12:03 »
Znalazłem ten temat więc nie będę zakładał specjalnie nowego, wolałem odkopać stary ^_^

Mam zamiar zrobić jeszcze w tym roku uprawnienia na HDS-y i podesty ruchome(podnośniki koszowe), ale istnieje jeszcze coś takiego jak obsługa dźwigów stałych lub samojezdnych i się zastanawiam...bo na moje to jest to samo co HDS-y, przynajmniej tak wynika z tego co wygoglowałem na fotkach, sprzęt wydaje się taki sam,dobrze myślę? :wall:

I drugie pytanie, chciałbym zrobić też nurka i nauczyć się bardzo dobrze pływać(bo z tym średnio) i tak się zastanawiam czy wówczas zostałbym włączony do specjalizacji wodno - nurkowej? U mnie w jednej jednostce takie coś fukncjonuje i mam pytanie czy jeśli ktoś taki rzeczywiście by do takiej specjalizacji dołączył to siedzi cały czas tylko w niej, czy też normalnie jeździ do pozarów lub usuwanie  innych zagrożeń(wypadki, plamy oleju itp)



Jeśli chodzi o drugie pytanie to jak zostaniesz strażakiem to podczas trwania swojej służby będziesz realizował wszystkie zadania jakie zostaną Ci powierzone (wyjazdy do pożarów, wypadków drogowych itp.) także bycie członkiem w grupie wodno-nurkowej to tylko dodatek do swojej pracy, który wiąże się z dodatkowymi szkoleniami, kursami a po nabyciu odpowiednich uprawnień większego wynagrodzenia.