Autor Wątek: W kontekście bezrobotnych w PSP...  (Przeczytany 3974 razy)

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
W kontekście bezrobotnych w PSP...
« dnia: Wrzesień 09, 2009, 18:39:35 »
ktoś tu na forum ostatnio się dziwił, że ogłoszenia o naborze do PSP wiszą w PUP-ach... jest tego efekt, albowiem ponad połowa rozpoczynających w ostatni poniedziałek kurs szeregowych w Poznaniu to ludzie z pośredniaka...

http://www.kmpsp.poznan.pl/artykuly/aktualnosci/kurs_szeregowych

Zawód z powołania ? Nie, z pośredniaka...

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: W kontekście bezrobotnych w PSP...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2009, 18:46:03 »
"zawod z powolania? nie z posredniaka" hmm fakt, ale tez mozna z drugiej strony na to spojrzec a druga strona moze wygladac nastepujaco "posredniak otwarł mi w koncu wrota do mojej wymarzonej pracy - sluzby"

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: W kontekście bezrobotnych w PSP...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2009, 19:10:17 »
"zawod z powolania? nie z posredniaka" hmm fakt, ale tez mozna z drugiej strony na to spojrzec a druga strona moze wygladac nastepujaco "posredniak otwarł mi w koncu wrota do mojej wymarzonej pracy - sluzby"
Jeżeli ta praca/służba jest czyimś marzeniem jak napisałeś, to zrobił by wszystko, aby podjąć służbę w Państwowej Straży Pożarnej.
W tym temacie wiem co mówię  :fiuu:

straz98

  • Gość
Odp: W kontekście bezrobotnych w PSP...
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2009, 19:12:39 »
085 pozory mylą, czasem właśnie pośredniak jest tylko pewnym sposobem na obniżenie kosztów szkolenia, i dostają się osoby z powołaniem, więc nie uogólniaj

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: W kontekście bezrobotnych w PSP...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2009, 20:47:11 »
Znajomy z OSP jest już kilka ładnych lat w ochotniczej i jest doświadczonym strażakiem po wielu szkoleniach. Kiedyś dawniej służył jakiś czas w ZSP, teraz od pół roku nie miał stałej roboty, a w KP PSP ogłosili nabór i się zgłosił z poparciem zarządu, nawet nieźle mu poszły testy, zobaczymy co z tego wyniknie. Ma 25lat i na prawdę jest strażakiem z powołania. :straz:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: W kontekście bezrobotnych w PSP...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2009, 20:49:15 »
Pośredniak to sposób na obniżenie kosztów. Sam tak robiłem kurs podstawowy. Komendant przed przyjęciem mnie powiedział wprost, że żeby być przyjętym muszę zarejestrować się jako bezrobotny. Jednostka oszczędziła na koszcie kursu i na pensji dla mnie. Zła strona tego to to, że okres na kursie nie wliczył mi się do stażu służby.

Cytuj
Znajomy z OSP jest już kilka ładnych lat w ochotniczej i jest doświadczonym strażakiem po wielu szkoleniach. Kiedyś dawniej służył jakiś czas w ZSP, teraz od pół roku nie miał stałej roboty

kurcze i ma tylko 25 laty, szybki facet  :mellow:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 21:49:36 wysłana przez Butel »

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: W kontekście bezrobotnych w PSP...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2009, 23:02:04 »
Uff. Pocieszyliscie mnie :) Wyobrazilem sobie jakichs dziwnych ludzi, prawie ze sila wcielonych do PSP, ktorzy beda zajmowac sie glownie przedluzaniem L4 :)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: W kontekście bezrobotnych w PSP...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2009, 09:25:35 »
Z drugiej strony, winni wybierać najlepszych ochotników ze swojego regionu - którzy przekażą zdobytą wiedzę i umiejętności kolegom z OSP. W większości tak jest, jednak są tacy komendanci, którymi kieruje jakiś monopol - bo Tata Marcina powiedział że tak ma być i koniec. Znam wielu dobrych strażaków, którzy nie dostali się do PSP, a przyjęto kogoś z szarego końca, dla którego straż to jedynie picie piwa w remizie na przeciwko żuka.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Alli_01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: W kontekście bezrobotnych w PSP...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2009, 10:03:50 »
Powiem tylko ze dostały się tam osoby te które chciały się dostać do straży...osób przypadkowych to raczej tam nie było!coś o tym wiem :wall: