Autor Wątek: Nowe śmigłowce  (Przeczytany 11857 razy)

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowe śmigłowce
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 10, 2010, 22:55:17 »
W takim razie pretensje i uwagi proszę przesłać do dyrekcji LPR w Warszawie. Było to szkolenie dla (przyszłych) instruktorów, jeśli byli źle instruowani - zgłoś zażalenie, w końcu wszystko musi być perfekcyjnie (również jestem tego zdania).

http://www.lpr.com.pl/pl/kontakt.html

Ale wskaż mi, w której sekundzie twojego filmu wystepuje koordynowanie przez PSP?
Wypadało napisać poniżej, a nie tylko w opisie na YT, że to ćwiczenia, bo kusisz nocnym lądowaniem, którego de facto nie ma. W mojej opinii ten materiał nic, ale to kompletnie nic nie wnosi do tematu o nowych śmigłowcach.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nowe śmigłowce
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 10, 2010, 22:58:41 »
Może tego nie dostrzegasz, ale wokół było całkowicie ciemno. Przynajmniej z naszej perspektywy tak to wyglądało, grubo po zachodzie słońca.
Poza tym:
Cytuj
W mojej opinii ten materiał nic, ale to kompletnie nic nie wnosi do tematu o nowych śmigłowcach.
Producent forum zadbał i o Ciebie. Poniżej moich postów zamieszczono linki: (tak, możesz z nich skorzystać)


Nie wiem, późno już jest, może pomyliłem to forum z forum Onetu, na którym mógłbym zaszpanować. Nowe śmigłowce + PSP -> zdecydowanie nie trafiłem, cholera. Przepraszam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2010, 23:05:56 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Nowe śmigłowce
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 11, 2010, 08:10:28 »
Ale o co chodzi ?

Mógł bym się dowiedzieć co w przedmiotowym lądowaniu było nie tak według naszego specjalisty ?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2010, 17:56:56 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nowe śmigłowce
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 11, 2010, 17:23:52 »
Mógł bym się dowiedzieć co w przedmiotowym lądowaniu było nie tak według naszego specjalisty ?
Również czekam na odpowiedź.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Nowe śmigłowce
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 11, 2010, 17:45:59 »
Mógł bym się dowiedzieć co w przedmiotowym lądowaniu było nie tak według naszego specjalisty ?
Również czekam na odpowiedź.

"Za mało było k...a k...a"  :wacko:

Łukaszkowi chodzi zapewne o to, że procedury LPR (przynajmniej w powszechnie dostępnej prezentacji A. Urbanowicza sugerują udział dwóch zastępów i ustawienie większej liczby ratowników w narożnikach lądowiska przygodnego.

Ale nie sądzę, żeby pilotowi LPR przeszkadzało ustawienie jednego samochodu pod wiatr, ze światłami oświetlającymi lądowisko i dwóch ratowników na przeciwległych narożnikach lądowiska. Teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką. Szkoda, że nie ma całości i film jest ciekawostką a nie pełnym instruktażem - ale to już sam autor wyjaśnił, dlaczego.

A noc ? Cóż, potocznie noc - przynajmniej jeżeli chodzi o warunki - to czas, kiedy słońce nie oświetla danego wycinka powierzchni Ziemi.

Nie ma o co się złościć, chyba że ktoś musi  :szalony:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nowe śmigłowce
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 23, 2010, 08:25:57 »
Polska to dziwna kraina :szalony:

Cytuj
Rząd kupił helikoptery - nie mają gdzie lądować
dzisiaj, 06:37 KLe / PAP

"Rzeczpospolita": Rząd kupił 23 nowoczesne helikoptery dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mają wspierać Szpitalne Oddziały Ratunkowe. W przeciwieństwie do starych Mi-2 mogą latać w nocy i we mgle. Problem w tym, że nie mają gdzie lądować.

Wymóg posiadania całodobowego lądowiska przy Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych określa rozporządzenie ministra zdrowia z 2007 r. Zapisano w nim, że czas transportu osób w ciężkim stanie może wynosić maksymalnie pięć minut od wylądowania śmigłowca. Lądowisko takie musi mieć też akredytację Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Budowa naziemnego całodobowego lądowiska kosztuje co najmniej 3 mln zł. Zdaniem resortu zdrowia leży to w gestii szpitali i samorządów.

A pogotowie lotnicze alarmuje: lądowisk jest za mało. Dlatego nocne dyżury, jakie mają się zacząć w 2011 r., obejmą tylko Warszawę i Wrocław. Tymczasem w każdym województwie powinny być trzy - cztery profesjonalne lądowiska dla eurocopterów.

Nie jest wykluczone, że w awaryjnych przypadkach śmigłowce będą lądowały w stolicy na dachu 30-piętrowego budynku, należącego do niedawna do TP SA. Lądowisko to jest doskonale wyposażone m.in. w systemy nawigacyjne.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/rzad-donalda-tuska/rzad-kupil-helikoptery-nie-maja-gdzie-ladowac,1,3700248,wiadomosc.html

http://www.tvn24.pl/-1,1674745,0,1,helikoptery-lpr-noca-nie-wyladuja,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2010, 08:35:12 wysłana przez grzela »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Nowe śmigłowce
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 23, 2010, 08:50:11 »
To nie do końca jeszcze tak – to również trochę mydlenie oczu – u mnie lądowisko przy szpitalu jest – super nowoczesne z podgrzewaną płytą , oświetleniem , światłami zejścia , SOR  itd.  Jak by ktoś się uparł to za kilka tysięcy złotych idzie kupić zestaw lamp przenośnych do oświetlenia lądowiska przygodnego i przeszkolić personel szpitala czy nawet dysponować straż . Zresztą do końca roku większość u mnie jednostek KSRG takie oświetlenie będzie miało – kupuje starostwo . Jednak LPR skutecznie omija temat , wręcz zapomina o tym szpitalu w wywiadach telewizyjnych . Wypada się spytać czy mają wystarczającą ilość pilotów by obsadzić całodobowe dyżury , bo lądowiska to chyba temat zastępczy , w Poznaniu nawet do tego jednego szpitala mogli by latać bezproblemowo 24 h , a nie latają . Zresztą coraz więcej negatywnych głosów o nowych maszynach , jedna już zakończyła lot na polu i gnała karetka 30  km by przejąć pacjenta . Całkowicie przypadkowo o tym się dowiedzieliśmy , nie wiedział o awarii nic WSKR czy MSK – prowadząc inną akcję zatrzymała się „S” z szpitala  MSWiA i pytała gdzie stoi śmigło bo jadą przejąć pacjenta , z zdziwieniem odpowiedzieliśmy że nie wiemy również nasza góra nic nie wiedziała  . Jak się okazało śmigło stało kilka kilometrów dalej na łące i zostało tam do rana .

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Nowe śmigłowce
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 23, 2010, 11:59:01 »
no właśnie, trochę to wszystko dziwne. Przy szpitalu musi być super extra nowoczesne lądowisko za 3 mln. ale ten sam śmigłowiec zabierając w nocy ofiarę wypadku ma wylądować w nieznanym terenie, na nieutwardzonym podłożu, przy oświetleniu przenośnym i bez systemów naprowadzania. Gdzie tu logika??

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline blewe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • 133
Odp: Nowe śmigłowce
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 25, 2010, 16:18:12 »
W nocnym lądowaniu nie ma osoby przyjmującej ( naprowadzającej ).
Już nic nie muszę..