Autor Wątek: konieczne ukończenie 21 lat??  (Przeczytany 6875 razy)

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: konieczne ukończenie 21 lat??
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 29, 2009, 18:07:22 »

a Kolego teraz mi powiedz o co chodzi Ci z tym czytaniem ze zrozumieniem??  i nie martw sie, rozpisać karty już potrafię, nie ma w tym nic trudnego, i z mapą też potrafię pracować :wacko:

No widzisz jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział o co mi chodzi. A napisałem bo ponawiasz pytanie czy musisz mieć 21 lat a w kodeksie drogowym jest to jasno WYRAŹNIE i JEDNOZNACNIE określone.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2011, 00:25:46 wysłana przez agad »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: konieczne ukończenie 21 lat??
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 22, 2009, 17:52:44 »
Dobra, teraz konkretnie:

Kierowcą pojazdu uprzywilejowanego może być osoba, która:
- ukończyła 21 lat
- posiada odpowiednią do pojazdu kategorię prawa jazdy
- ma aktualne badania lekarskie / psychotechniczne

Spełnienie powyższych wymagań (za wyjątkiem prawka) jest potwierdzone odpowiednim zaświadczeniem wystawionym przez pracodawcę w PSP, lub w zastępstwie pracodawcy - przełożonego (wójta, burmistrza, zdarza się też że wystawia je naczelnik lub prezes).
Żadne doświadczenie nie jest wymagane, podobnie jak uprawnienia kwalifikacyjne z zakresu przewozu towarów czy osób, gdyż jest to "transport na potrzeby własne".

Nie wiem za to jak to jest z tym ograniczeniem DMC do 7,5t - zapomniałem czy to też podlega pod przepisy "pracownicze", czy drogowe,choć wydaje mi się że że pracownicze... Ale to chyba bez znaczenia, bo i tak ukończenie 21 lat znosi te ograniczenie.

EDIT:
Widzę że miała być jakaś zmiana w ustawie wymagająca jakiegoś dodatkowego kursu, ale czy to przeszło...?
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2009, 18:45:32 wysłana przez Radhezz »
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE