Autor Wątek: Informacja ze zdarzenia  (Przeczytany 9431 razy)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Informacja ze zdarzenia
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 26, 2009, 20:27:26 »
Nie tylko ten artykuł pana Sawickiego w PP jest ciekawy bo jest ich więcej i także zainteresowanym polecam. Inna sprawa że przełożenie tego na nasze działania ratowniczo-gaśnicze jest niewielkie.

Offline Biegły

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Informacja ze zdarzenia
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 27, 2009, 08:46:53 »
Witam Kolegów.
No właśnie z uwagi na złożoność możliwości ustalenia przyczyny pożaru (nawet przypuszczalnej) to czy nie uważacie, że na potrzeby PSP czynności te zamiast KDR (który it ak ma duzo roboty związanej z akcją) nie powinni np. ustalać strażacy kontrolno-rozpozawczy???

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Informacja ze zdarzenia
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 27, 2009, 11:34:13 »

Witam Kolegów.
No właśnie z uwagi na złożoność możliwości ustalenia przyczyny pożaru (nawet przypuszczalnej) to czy nie uważacie, że na potrzeby PSP czynności te zamiast KDR (który it ak ma duzo roboty związanej z akcją) nie powinni np. ustalać strażacy kontrolno-rozpozawczy???

Jak już wspomniano proces ustalania przyczyny pożaru może być dość skomplikowany i wymagający specjalistycznej wiedzy jak i sprzętu.
Co do sugestii aby zajmowali się tym strażacy, ale niekoniecznie KDR, to wydaje mi się, że chyba coś drgnęło w tym kierunku.

Coś słyszałem o grupie dochodzeniowej, w skład której wchodzą strażacy i policjanci, a w zakresie ich obowiązków jest prowadzenie dochodzeń popożarowych. Grupa taka  podobno działa w Poznaniu w ramach jakiegoś programu pilotażowego. Może ma ktoś więcej informacji na ten temat?  :huh:

pozdrawiam

Garrity



Offline Biegły

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Informacja ze zdarzenia
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 27, 2009, 12:11:30 »
Inna sprawa że przełożenie tego na nasze działania ratowniczo-gaśnicze jest niewielkie.
Jak to rozumieć rafal.bula, że "przełożenie tego na nasze działania ratowniczo-gaśnicze jest niewielkie"??
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2009, 12:14:56 wysłana przez Biegły »

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Informacja ze zdarzenia
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 21, 2009, 19:53:18 »

Witam Kolegów.
No właśnie z uwagi na złożoność możliwości ustalenia przyczyny pożaru (nawet przypuszczalnej) to czy nie uważacie, że na potrzeby PSP czynności te zamiast KDR (który it ak ma duzo roboty związanej z akcją) nie powinni np. ustalać strażacy kontrolno-rozpozawczy???

Jak już wspomniano proces ustalania przyczyny pożaru może być dość skomplikowany i wymagający specjalistycznej wiedzy jak i sprzętu.
Co do sugestii aby zajmowali się tym strażacy, ale niekoniecznie KDR, to wydaje mi się, że chyba coś drgnęło w tym kierunku.

Coś słyszałem o grupie dochodzeniowej, w skład której wchodzą strażacy i policjanci, a w zakresie ich obowiązków jest prowadzenie dochodzeń popożarowych. Grupa taka  podobno działa w Poznaniu w ramach jakiegoś programu pilotażowego. Może ma ktoś więcej informacji na ten temat?  :huh:

pozdrawiam

Garrity
Kolego jeżeli nadal Cię interesuje ten temat grupy to ja coś na jej temat wiem i chyba Ci chodzi o tą grupę do której należę :)